May 17 2024 04:34:51
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
HD4850 vs. 9800GTX+?
Sicher
Je to jednoduché, mám X1950Pro, Vista32bit. LCD22" 1680X1050, chci new grafiku pro toto rozlišení a max. detaily , kromě watter=4 stačí mi i watter=2 na ATI, rád bych používal aspoň 2XAA. Peněz moc není( do 4500Kč), tak kterou kartu? Hraju IL-2, DCS a Lock On.
 
1stCL_Fucida
TOHLE by myslím mohlo slušně pracovat. Cena je sice lehoulince přes, ale opravdu jen lehoulince Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Jirka
Jde o to, co hraješ víc. NVIDIA a Lockon se nemají dost rádi. Pokud chceš hlavně ILa, tak je NVIDIA možná trošku lepší. A pokud chceš kartu na všecky možné gamesy, tak rozhodně ATI. Beru to podle svých zkušeností s oběma kartama.
 
Safrik
Jojo pokud chceš grafiku na všechny možné gamesy tak rozhodně Nvidii. Taky podle zkušeností s oběma firmama Mrknutí Šklebící se
 
Sicher
Díky za názory, opět jsem nerozhodnutý, kdybych aspoň někde našel recenze s testy těchto simulátorů, to furt jen testujou nějaký obludy ve střílečkách a pořádný sim ne, krucinálŠklebící se Ohledně ATI karet a IL-2 je ta moje X1950Pro z hlediska kvality zobrazení naprosto v pohodě, aspoň tedy s posledními Catalyst 9.2, už žádné fialovění a další prezentované nepravosti se nekonají. Ale přece jen ten výkon na 22" není ono, takže zatím to vidím na ATI HD4850, protože asi v tom AA to bude lepší než GF9800GTX+. Prosím, nevíte, jak jede HD4850 na 22" v DCS: Ka-50 nebo Lock On: Flaming Clifs ?
 
WT_Horrido
Pokud chceš grafiku na všechny možné gamesy tak potom do jednoho PCIe slotu nVidii a do druheho ATI. Šklebící se

武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Safrik
WT_Horrido napsal:
Pokud chceš grafiku na všechny možné gamesy tak potom do jednoho PCIe slotu nVidii a do druheho ATI. Šklebící se


Jop na tom něco bude Šklebící se
 
Jirka
Tak jinak. První věc, které jsem si všimnul, když jsem nainstalil NVIDII byla, že kvalita grafiky u her typu COH nebo C&C a všeobecně DirectX šla i přes všemožné nastavování očividně dolu. Ne žeby byly problémy, ale prostě to bylo horší. LockOn se bez všelijakého pseudo nastavování nedal rozchodit uspokojivě vůbec. Condor sim - kvalita jakbysmet. Tohle jsou vše věci se kterými nebyl na ATI1950 i 3850 absolutně problém. I IL na ATI1950 byl naprosto v pohodě. Bohužel na 3850 byl problém s ovladačem. Proto jsem se rozhodl zkusit NVIDII. Takže takhle to vidím já.

P.S. A NVIDIA vs Vista a IL je kapitola sama pro sebe.
Upravil/a Jirka dne 25-02-2009 13:03
 
Patrikhuhu
Tady popsány moje zkušenosti z listopadu: (ATI vs. NVIDIA)

http://vwings.net...ad_id=2499
 
Sicher
Jirka napsal:
Tak jinak. První věc, které jsem si všimnul, když jsem nainstalil NVIDII byla, že kvalita grafiky u her typu COH nebo C&C a všeobecně DirectX šla i přes všemožné nastavování očividně dolu. Ne žeby byly problémy, ale prostě to bylo horší. LockOn se bez všelijakého pseudo nastavování nedal rozchodit uspokojivě vůbec. Condor sim - kvalita jakbysmet. Tohle jsou vše věci se kterými nebyl na ATI1950 i 3850 absolutně problém. I IL na ATI1950 byl naprosto v pohodě. Bohužel na 3850 byl problém s ovladačem. Proto jsem se rozhodl zkusit NVIDII. Takže takhle to vidím já.

P.S. A NVIDIA vs Vista a IL je kapitola sama pro sebe.



Kapitola sama pro sebe? Já mám Visty, můžeš prosím aspoň stručně uvést, vo co jde? Jinak mám tedy ještě desku IntelP35 a slyšel jsem nějaké špatné zvěsti ohledně instalace GF karet, či je to jen fáma? A jakou máš nVIDII?
 
WT_Horrido
Takhle to vypadá na nVidii: http://vwings.net..._af16x.jpg

Úžasný obraz ATI jsem tu zatím nezahlédl, ale je již legendární. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Jirka
Patrikhuhu napsal:
Tady popsány moje zkušenosti z listopadu: (ATI vs. NVIDIA)

http://vwings.net...ad_id=2499


Tohle potvrzuji i s 3850. Otázka je, co se od dob ranně podzimních Catalystů - to je ta doba co jsem si s 3850 hrál změnilo. Teď jsme u devítkové řady a jak jsem koukal do release notes tak se na OpenGL hodně dělalo. Ale to už nemám díky tomu, že jsem se rozhodl prubnout jednou NVIDII možnost vyzkoušet. Nicméně moje Saphire ATI1950PRO PCI-E byla skvělá. (P.S. Fučida tohle nepotvrdí, protože jeho AGP verze této karty byla jeho noční můra.)

Sicher napsal:
Jirka napsal:
Tak jinak. První věc, které jsem si všimnul, když jsem nainstalil NVIDII byla, že kvalita grafiky u her typu COH nebo C&C a všeobecně DirectX šla i přes všemožné nastavování očividně dolu. Ne žeby byly problémy, ale prostě to bylo horší. LockOn se bez všelijakého pseudo nastavování nedal rozchodit uspokojivě vůbec. Condor sim - kvalita jakbysmet. Tohle jsou vše věci se kterými nebyl na ATI1950 i 3850 absolutně problém. I IL na ATI1950 byl naprosto v pohodě. Bohužel na 3850 byl problém s ovladačem. Proto jsem se rozhodl zkusit NVIDII. Takže takhle to vidím já.

P.S. A NVIDIA vs Vista a IL je kapitola sama pro sebe.



Kapitola sama pro sebe? Já mám Visty, můžeš prosím aspoň stručně uvést, vo co jde? Jinak mám tedy ještě desku IntelP35 a slyšel jsem nějaké špatné zvěsti ohledně instalace GF karet, či je to jen fáma? A jakou máš nVIDII?


No Vistí NVIDIA driver má silné tendence když běží IL padat a restartovat se. A to velmi nepravidelně - jednou častěji jindy méně často. Jde o hlášku "Display driver stopped responding, but has successfully recovered". V konečném efektu to znamená ILa zabít a pustit znova. A to je kolikrát velmi nepříjemné.
Upravil/a Jirka dne 25-02-2009 14:56
 
606_Temp
Na chipsetu P35 od intelu hlasim bezprobelmovy chod ATI karet. Ono jinak jsou zrovna tyhle dve karty (HD4850 a nv9800+) v podstate dost vykonove podobne. ted zalezi jakou stajh preferujes a na kterou jsi zvykly.
Ohledne dostatecneho vykonu - mam HD3850 (asi tak polovicni vykon oproti HD4850) a jedu 1280x1024 (nativni rozliseni) 8xAA 8xaniso, ve sturmu si myslim skoro vsechno naplno (water pouzivam 1). Jen pozemni detaily mam tak polovicni detaily.

Ale jinak pokud nespechas, tak se mozna vyplati mesic/dva pockat. jak ATI, tak nVidia budou vydavat mainstreamove karty na novem vyrobnim procesu a minimalne ceny starsich modelu pujdou dolu.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Fucida
Jirka napsal:
Jde o hlášku "Display driver stopped responding, but has successfully recovered". V konečném efektu to znamená ILa zabít a pustit znova. A to je kolikrát velmi nepříjemné.


Vzpomínám si dokonce na jeden případ, kdy mi po této hlášce hlavou proběhla myšlenka, že bych mohl poprvé v životě vysloviti nějaké sprosté slovo..nakonec jsem se udržel a IL-2 teď provozuji pod Win XP x64. Samozřejmě jedním dechem dodám, že v souvislosti s IL-2 jsem sprostě nikdy nemluvil, což jistě Vogon (Jirka) potvrdí* Šklebící se Šklebící se Šklebící se

*Se slzou v oku vzpomínám na takřka legendární friendly kill Šklebící se
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 25-02-2009 21:52
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Sicher
606_Tempik napsal:
Na chipsetu P35 od intelu hlasim bezprobelmovy chod ATI karet. Ono jinak jsou zrovna tyhle dve karty (HD4850 a nv9800+) v podstate dost vykonove podobne. ted zalezi jakou stajh preferujes a na kterou jsi zvykly.
Ohledne dostatecneho vykonu - mam HD3850 (asi tak polovicni vykon oproti HD4850) a jedu 1280x1024 (nativni rozliseni) 8xAA 8xaniso, ve sturmu si myslim skoro vsechno naplno (water pouzivam 1). Jen pozemni detaily mam tak polovicni detaily.

Ale jinak pokud nespechas, tak se mozna vyplati mesic/dva pockat. jak ATI, tak nVidia budou vydavat mainstreamove karty na novem vyrobnim procesu a minimalne ceny starsich modelu pujdou dolu.


Dík, něco na tom bude.
 
XXX_Dazz
Po svých velmi špatných zkuženostech s ATI3850 doporučuji pro Il-2 kartu od Nv. Pro 19" stačí i Nv9600. Pro širokoúhlou 22" je asi nejvhodnější ta Nv9800GTX+
 
Jirka
1stCL_Fucida napsal:
Jirka napsal:
Jde o hlášku "Display driver stopped responding, but has successfully recovered". V konečném efektu to znamená ILa zabít a pustit znova. A to je kolikrát velmi nepříjemné.


Vzpomínám si dokonce na jeden případ, kdy mi po této hlášce hlavou proběhla myšlenka, že bych mohl poprvé v životě vysloviti nějaké sprosté slovo..nakonec jsem se udržel a IL-2 teď provozuji pod Win XP x64. Samozřejmě jedním dechem dodám, že v souvislosti s IL-2 jsem sprostě nikdy nemluvil, což jistě Vogon (Jirka) potvrdí* Šklebící se Šklebící se Šklebící se

*Se slzou v oku vzpomínám na takřka legendární friendly kill Šklebící se


To máš z toho, že chceš být všude první a máš sebevražedný sklony Šklebící se
 
313_Gryzlov
Tady jsou syntetické testy:

ATI 4850

NVIDIA 9800GTX+

Tady testy další, přímo ze hry:
Test 4850 verus 9800GTX+

V lednu jsem řešil podobnou otázku, nakonec zvítězila MSI 9800GTX+

V té době stála necelé 4 500,-.

Celkově jsem zjistil následující (poplatné době, kdy jsem zjišťoval informace, tedy leden 2009)

9800GTX+ má vyšší Pixel Filrate, Texture Fillrate, propustnost přes paměti.

4850 má lepší syntetické testy, vyšší FLOPS, vyšší špičkové FPS při srovnatelném AA (vyplývá z některých testů)

ATI může mít mnohem vyšší FPS při AA než NV. Nicméně FPS u ATI není stabilní a dost výrazně se mění. V testech (které teď nemohu najít) bylo vidět, že 4850 dokáže mít vyšší FPS, ale jedná se o špičkové hodnoty, kdežto průměrné jsou stejné nebo spíše o něco horší, než má 9800GTX+. Viz výše uvedený odkaz.

Cenově vede jednoznačně ATI 4850.
Upravil/a 313_Gryzlov dne 26-02-2009 08:59
 
Jirka
Gryzlove, otázka je, k čemu je mě dobré vědět, že karta v dané hře zvládne 120 ne 150 FPS ? Mnohem podstatnější je vědět, že karta kvalitně zobrazuje a vůbec, že šlape jak má. Všechny tyhle FPS testy mají velmi malou vypovídací hodnotu.
 
Patrikhuhu
Při srovnání 4870 a GTX260 na svém počítači jsem zjistil, že ATIna má výrazně nižší hodnoty minimálních FPS než Nvidie. Dokonce ta 4870 vykazovala horší výsledky (min. fps) než moje předchozí 9600GT. Pozor, tohle ale platilo v rozlišení 1280x1024.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,201 návštěv