April 23 2024 08:56:07
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
CSW_606_Thomas

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Vista x64 vs. XP x64
1stCL_Fucida
Vzhledem k známému a zatím absolutně neřešitelnému problému Windows Vista (nebo karet nVidia) s funkcí obnovení ovladače grafické karty jsem se rozhodl otestovat Windows XP x64 Professional.

Hláška "Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl obnoven" (resp. její anglický evivalent) je noční můrou každého, kdo ji opakovaně zažívá (ještě aby ne, je to strašná peetchovina). Nicméně návrat na klasické Windows XP mi přišel jako moc razantní řešení, navíc 32 bitový OS má svá omezení, která se mi nechtějí podstupovat. A když se k tomu přičetly mé krásné vzpomínky na Windows 2003, ze kterých XP x64 vycházejí, řekl jsem si: "Proč ne?" Úsměv Tedy jsem si sehnal XP x64, nahodil aktuální SP2, všechny aktualizace, drivery a takto potřebné věci..a jal se testovat známý track Black Death.

Na tomhle jsem to průbnul:
Asus P5Q Pro
Intel Core2Duo, 2x 4,05 GHz
2x2 GB DDR2 (PC 1066)
Asus ENGT 260 TOP 650/1400/2300MHz, 896 MB DDR3

Nastavení detailů v IL-2 (v 4.09b, AAA 1.1 + nějaké drobné) bylo vše na max (včetně landgeom=3, forrest=3, effects=2) krom vody (water=0). Nastavení karty dle Horridova návodu (ZDE) krom vyhlazování.

Výsledky (1600*1200*32, 16AA, 16AF) - Windows Vista x64 Home
Minimum: 32 FPS
Maximum: 248 FPS
Průměr: 104 FPS

Výsledky (1600*1200*32, 16AA, 16AF) - Windows XP x64 Professional
Minimum: 30 FPS
Maximum: 256 FPS
Průměr: 110 FPS


Resumé: Popravdě řečeno jsem nečekal nějaké větší rozdíly. XP x64 získaly přibližně 5%, což je na jednu stranu výhoda zanedbatelná, ale potěšující. Subjektivně plynulost je velice podobná a těžko bych vynášel nějaké soudy. Dalo by se říci, že oba dva OS jsou z hlediska našeho Šturma pro relativně silné PC vhodné. Ale jen do té doby, než vás začne obtěžovat výše uvedená hláška a začne vám tak KURVIT pocity. Ve Windows XP x64 na ni naštěstí nenarazíte.
Jinak pokud máte nějaké zkušenosti s Win 2003, tak tohle je opravdu hodně podobné.

Pokud se Microsoft (či nVidia) nezberchá a něco s tou dementní funkcí restartu ovladače grafické karty neudělá, pak se obávám, že prostředí Windows Vista (a nedejbože i Windows 7) bude pro řadu hráčů nepřátelské Smutný.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Temp
Proc nepouzivas Water 3?
Jinak ja bych radeji o 2 vetsi minimalni FPS, nez o 6 prumerne (30 neni az tak moc). Teda az na tu osklivou hlasku s drivery.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Fucida
Water=3 většinou dle nálady Úsměv. Zdá se mi, že mi s water=3 nějak víc cuká obraz při prudkém rozhlížení. Ale tohle nastavení zrovna měním týden co týden..sám jsem tak slepý, že mezi water=0 a water=3 skoro nepoznám rozdíl (když je vidím vedle sebe, tak ano, ale když mám jednou to a jednou ono, tak mi to přijde podobné).

K rozdílu mezi minimy a maximy:
Udělat 10 měření, tak to pokaždé vyjde trochu jinak. Minima a maxima jsou velice závislá na okamžiku startu. Stačí měřidlo spustit o půlvteřiny jinak a výsledek je jiný - byť měříme v zásadě stejný úsek. Když půlvteřiny obraz stojí a během druhé půlvteřiny to udělá 300 obrázků, tak se FPS zapíše jako 150. No a když máš "štěstí" a třeba takovýto slabší úsek se nerozloží mezi dvě "vteřiny" (tedy dvě po sobě jdoucí měření), ale celý se vejde do jednoho, tak to může ukázat nižší FPS než při zcela identickém výkonu a měření jen jinak časovaném. To samé platí u vysokého FPS. Čím více bychom zkracovali měřený úsek, tím přesnější výsledek bychom dostali.

Jinak Xp x64, nastavení identické s výše uvedeným, water=3:
min 27 FPS
max 211 FPS
průměr 87 FPS
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 21-02-2009 17:16
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Temp
To ruzne mereni eliminujes tim, ze nechas ten track rozjet treba 5 vterin. Ty nejnizsi FPS u TBD se objevi tusim nekdy kolem utoku Il2 na letiste a tam je jedno jak to na zacatku pustis. Minimalni FPS na startovnim useku nejsou. Maximalne ti ve frapsu vyjde trochu jiny pocet celkovych vykreslenych frejmu, ale min FPS to neovlivni. Dokonce i sam fraps nemeri hned prvni vterinu, aby nedoslo k tomuto zacuknuti. To o tom rozlozeni vykonu v jednotlivych vterinach mas samozrejme pravdu a vliv to mit muze, nicmene kdyz jsem testoval ruzne ovladace, tak jsem treba u dvou ruznych ovladacu taky narazil na to, ze jeden mel lepsi max FPS a druhy min FPS a dokazalo to i opakovane mereni, protoze jsem to svadel na nejake aplikace na pozadi (nechal jsem si ty s lepsim min FPS).

Jinak pekna frekvence CPU, kolika V to krmis a cim to chladis?
(a mohl bys treba jako prilohu hodit tvuj nonf.ini, na kterem to bylo testovano?)
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Pison
606_Tempik napsal:(a mohl bys treba jako prilohu hodit tvuj nonf.ini, na kterem to bylo testovano?)


Pozor, autorský poplatek za Fučiho conf.ini se vyřizuje obvykle u baru, většinou to přiměřené množství Jageru zpraví...Šklebící seŠklebící seŠklebící se
 
1stCL_Fucida
Neměřím frapsem, ale vestavěným FPS měřidlem v ILovi Úsměv. Dal jsem si teď tu práci a udělal jsem 6 měření, první tři se startem v první vteřině videa, druhá tři se startem v desáté vteřině. Aplikace na pozadí stejné, nastavení stejné.
(viz předchozí nastavení)

87-211-27
87-212-27
87-212-27

86-210-27
86-211-26
86-212-26

CPU je řady 8400, napětí 1.3 V, chladič Arctic Cooling Freezer 7 Pro
conf.ini máš v mailu Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Temp
Par Jageru je jen mala cena Šklebící se
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
311_Tank
Nevim co Microsoft pomrvil ale ovladac graficky karty se zacal restarovat misto jednou za par dnu ze se to dali prezit jednou za 15-30min coz uz je neunosny.
Tzn doufam ze na tech XP64 oravdu ten il nepada abych se stim nesral zbytecne Úsměv
 
WT_Horrido
Od nainstalování 182.08 zatím ani jeden restart ovladače.
Upravil/a WT_Horrido dne 26-03-2009 10:50
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Fucida
311_Tank napsal:
Nevim co Microsoft pomrvil ale ovladac graficky karty se zacal restarovat misto jednou za par dnu ze se to dali prezit jednou za 15-30min coz uz je neunosny.
Tzn doufam ze na tech XP64 oravdu ten il nepada abych se stim nesral zbytecne Úsměv


Nepadá. Nicméně teď vyzkouším i to, co píše Horrido, nejsem si jistý, jestli na Vistách mám driver 182 Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Jirka
1stCL_Fucida napsal:
311_Tank napsal:
Nevim co Microsoft pomrvil ale ovladac graficky karty se zacal restarovat misto jednou za par dnu ze se to dali prezit jednou za 15-30min coz uz je neunosny.
Tzn doufam ze na tech XP64 oravdu ten il nepada abych se stim nesral zbytecne Úsměv


Nepadá. Nicméně teď vyzkouším i to, co píše Horrido, nejsem si jistý, jestli na Vistách mám driver 182 Úsměv


Když jsem si doma, poté co jsem zavrhnul Visty kvůli těm restartům driveru, začal hrát s XP64, tak jsem zaznamenával BSOD (modrá obrazovka smrti) v podstatě nejpozději do 10 minut po najetí systému nebo už při něm. Opět problém s nvidia driverem. Bližším zkoumáním a pročítáním webu jsem zjistil, že od SP2 pro XP64 je to velmi rozšířený (snad ještě rozšířenější než restarty na Vistách) problém, který nvidia leta neřeší. Takže jedinný systém, který jede spolehlivě naprosto vždy a všude jsou staré dobré XP32 Šklebící se
 
WT_Horrido
Už jsem se lekl že to bude Linux. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
311_Tank
No zkusim nejdriv updatovat ten NV driver, doufam ze to zabere i pro moji starickou NV8800.
 
1stCL_Fucida
Já tedy neměl modrou smrt, nebo jakýkoliv pád, ani jednou..a to jsem poslední měsíc trávil v XP 64 více času, než na Vistě.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Novotny
JJ, mohu Fučimu potvrdit! Nikdy se mi nestalo že by XP64 zbuchl ohledně driverům od grafny. Mám je od 2006. A nikdá jsem nic než nVidia grafiku neměl, teda krom 8500 Radeonu co mi poslali jako náhradu za reklamaci (nepoužil sem). Vistu 64 mám též a nic takového se mi zatím také nestalo.

Ps: vše origo!! . . . je pro jistotu kvůli rejpalům . . . Mrknutí

Edit. No jo čéče!!!
Upravil/a 1stCL_Novotny dne 27-03-2009 16:32
 
XXX_Dazz
Novotny, kdyby jsi napsal origo od slova originál, tak bych Ti snad i uvěřil Šklebící se Pff Šklebící se
 
Jirka
No já já s XP64 taky problémy neměl dokud jsem nevyměnil ATI za nvidii. Ať je to jak chce. Závada tam je. Je dobře popsaná a je mnohokráte probíraná na netu. Včetně diskuse na nvidia fóru. A neřeší se. Stejně jako ta ve Vistách. Buďte rádi, že vám to jede. Úsměv
 
1stCL_Fucida
Vogone, dej mi pls odkaz..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
311_Tank
Vypada to ze novy NV ovladace opravdu zabiraj. Uvidime jak dlouho to vydrzi.
 
1stCL_Fucida
Taky mi ještě nepadly. Nechtěl bych to zakřiknout, ale vypadá to skoro dobře.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,745,845 návštěv