May 03 2024 14:30:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 1
magot

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
CHáčka
Hoper
čustě
chci se zeptat, jestli už někdo zkoušel u CHáčkového plynu prostříknout to myšítko nějakým olejem
či jak udělat, aby fungovalo tak jak má - se vždy vracelo do centr polohy ...
 
310_cibule
Nezkoušel.
 
57MH_Zvire
Hoper napsal:
čustě
chci se zeptat, jestli už někdo zkoušel u CHáčkového plynu prostříknout to myšítko nějakým olejem
či jak udělat, aby fungovalo tak jak má - se vždy vracelo do centr polohy ...


Copak Kopr, tvé dokonalé a vždy perfektně fungující CHáčka nefungují?? :sm6:

No jestli je to stejná konstrukce jak u Saiteku, tak to budeš muset rozebrat. A hodně opatrně a s citem sem tam kápnout, ať ti to neteče dovnitř.
 
airspace.cz
WT_Flan
Hoper napsal:
čustě
chci se zeptat, jestli už někdo zkoušel u CHáčkového plynu prostříknout to myšítko nějakým olejem
či jak udělat, aby fungovalo tak jak má - se vždy vracelo do centr polohy ...


To mluvis o plyn pace od CH., nebo o nejakem plynu na CH. joysticku ?
 
57MH_Zvire
NA CHáčkové plynovce je takovej malej Joystick, co se tváří jako Mouse. Saitek X-52 ho tam má taky.
 
airspace.cz
WT_Flan
57MH_Zvire napsal:
NA CHáčkové plynovce je takovej malej Joystick, co se tváří jako Mouse. Saitek X-52 ho tam má taky.


A toto ze me ceka ? Ja ho teda na nic namapovany nemam, tudiz lezi ladem. Nac ho pouzivas ? Rozhlizeni ?
 
57MH_Zvire
Akorá na to, aby mi pil krev. Nevím jestli je to vada X-52 všeobecně a nebo jen moje, ale jednou za čas se rozhodne, že začne hýbat myší dolů. A nedá se s tím dělat nic jiného, jak odpojit joy. Můžu s klidným svědomím říct, že mě nenas*re nic lepšího, jako když jsem dvě hodiny v Condorovi ve vzduchu a najednou se začnu koukat dolů do kokpitu a nevím, kam letím. To je na :sm41:
Jiného využití to pro mě nemá. Nekdo na tom má kormidlo a někdo se rozhlíží, jako teřba Kopr.
 
airspace.cz
GC3_Kane
zkoušel jsem uhladit chod páky klasickým zbrojním olejem WD (přeci jen je to kus letadla) :sm6: a on se ten olej s těma plastama nemá moc rád, né že by přímo leptal, ale "kluz" se zhoršil, a navíc se tam nalepil prach a bylo to ještě horší :sm19: mám EVO, otázka jak teda ještě dlouho :sm18:
 
http://3iap.org/forum/news.php
WT_Flan
No on me ten Ch. klacicek na plynovce prijde takovej utlocitnej, ze by se na nej jeden zle kouknul a mohl by se ulomit.:sm28: Co teprve v zapalu boje ? Šklebící se Furt mam obavu, ze bych ho jednoho dne proste palcem zmuchlal, nebo urval.

Cim drzi polohu ? Nejake pruziny ?
 
57MH_Zvire
3IAP_Kane napsal:
zkoušel jsem uhladit chod páky klasickým zbrojním olejem WD (přeci jen je to kus letadla) :sm6: a on se ten olej s těma plastama nemá moc rád, né že by přímo leptal, ale "kluz" se zhoršil, a navíc se tam nalepil prach a bylo to ještě horší :sm19: mám EVO, otázka jak teda ještě dlouho :sm18:


Ja ja. Nemazat olejem a WDčko je hodně špatý. Je na to taková spešl vazelína. Je celá bílá. Mažou se s ní lepší ložiska na kolech a podobně. Tuším že je v tom silikon. Ale já na to používám klasickou na ložiska. :sm12:
 
airspace.cz
Jp-
a siliconovej sprej vás nenapada volej a ještě na zbraně :rolleyes:
 
57MH_Zvire
Sprej teče. TO nesmí týct, jinak se na to lepí kde co a je to všude.
 
airspace.cz
Jp-
mě sprej na hat funguje ale musí se sakra vopatrně nesmí se ho tam nastříkat litry
 
Hoper
57MH_Zvire napsal:
Hoper napsal:
čustě
chci se zeptat, jestli už někdo zkoušel u CHáčkového plynu prostříknout to myšítko nějakým olejem
či jak udělat, aby fungovalo tak jak má - se vždy vracelo do centr polohy ...


Copak Kopr, tvé dokonalé a vždy perfektně fungující CHáčka nefungují?? :sm6:

řekl jsem snad něco takového ?

57MH_Zvire napsal:
No jestli je to stejná konstrukce jak u Saiteku, tak to budeš muset rozebrat. A hodně opatrně a s citem sem tam kápnout, ať ti to neteče dovnitř.

Tak jak teda ? Tady píšeš kápnout, ale dole říkáš, že ty dáváš vazelínu. A ta, pokud vím, se nekape...

Jinak tu bílou "mrchu" jsem tuším viděl na Talonu ... Úsměv

WT_Flan - jo, já to myšítko používám na jemné rozhlížení a držení cíle v dohledu. A neboj, je dost odolné Úsměv
Jen občas někdy (někomu Mrknutí ) zlobí - se nevrací do výchozí polohy, takže se ti pak hýbe pohled (jako Zvířákovi). Což se dá napravit jednoduchým pohybem myšítka určitým směrem a ono se zase vycentruje. Jenže v případě bojě a potřeby ryhlého rozhlížení tohle jaksi nefunguje - není čas ...
 
57MH_Zvire
Hoper napsal:
57MH_Zvire napsal:
No jestli je to stejná konstrukce jak u Saiteku, tak to budeš muset rozebrat. A hodně opatrně a s citem sem tam kápnout, ať ti to neteče dovnitř.

Tak jak teda ? Tady píšeš kápnout, ale dole říkáš, že ty dáváš vazelínu. A ta, pokud vím, se nekape...


No já používám vazelínu, ale aby jsi se ty dostal kam potřebuješ, tak budeš muset kapat.


Hoper napsal:
WT_Flan - jo, já to myšítko používám na jemné rozhlížení a držení cíle v dohledu. A neboj, je dost odolné Úsměv
Jen občas někdy (někomu Mrknutí ) zlobí - se nevrací do výchozí polohy, takže se ti pak hýbe pohled (jako Zvířákovi). Což se dá napravit jednoduchým pohybem myšítka určitým směrem a ono se zase vycentruje. Jenže v případě bojě a potřeby ryhlého rozhlížení tohle jaksi nefunguje - není čas ...


U mě to nefunguje. Vypadá to na broučka v softu. Prostě se rozhodne a je jedno kam s ním hýbeš. Pořád jede dolů.
 
airspace.cz
BP_Tyrl
57MH_Zvire napsal:
Akorá na to, aby mi pil krev. Nevím jestli je to vada X-52 všeobecně a nebo jen moje, ale jednou za čas se rozhodne, že začne hýbat myší dolů. A nedá se s tím dělat nic jiného, jak odpojit joy. Můžu s klidným svědomím říct, že mě nenas*re nic lepšího, jako když jsem dvě hodiny v Condorovi ve vzduchu a najednou se začnu koukat dolů do kokpitu a nevím, kam letím. To je na :sm41:
Jiného využití to pro mě nemá. Nekdo na tom má kormidlo a někdo se rozhlíží, jako teřba Kopr.


To dělají ovladače. V tištěném návodu je drobným písmem uplně vzedu napsáno, že se virtuál mouse ani klávesnice nemají nahrávat, pokud vlastníte SP2. Mě to dělalo taky. Nicméně cca před čtrnácti dny vyšly konečně nové a ty už nezlobí. Aspoň u mně. Tak si je skus stáhnout.
 
310_cibule
Tyrle, a co je třeba přesně stáhnout? Help, pls.
 
313_Pycko
neviem ako je to u CHáčka, ale u X52 stačí odinštalovať (alebo nenainštalovať)
Saitek Magic Mouse :sm10:
 
www.ekkor.sk
313_Pycko
neviem ako je to u CHáčka, ale u X52 stačí odinštalovať (alebo nenainštalovať)
Saitek Magic Mouse :sm10:
 
www.ekkor.sk
310_cibule
No, ale pak ta myš vůbec nefunguje.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,808,534 návštěv