May 05 2024 08:44:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 1
310_cibule

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Panzer Elite-Ostpack
MK_KaiN
313_OTU_Blc napsal:
Všechno je to hezký, ale proč je při popisu T34/85 v pozadí obrázek PzIV ??? Nebo mi zas něco uniklo ??? Šklebící se


Uniklo,tyhle tanky v původní hře nejsou,lidi co dodělávali to všechno nepředělali.Ani se jim nedivím,páč by to dělali ještš teď.:yes:
 
MK_KaiN
Tři fotečky pro ty co to neznaj,a ještě mám krátký video(s frapsu,se zvukem),ale na to bych potřeboval 55MB místa na ftp.

vwings.org/upload...roject.bmp

vwings.org/upload...oject7.bmp

vwings.org/upload...ject07.bmp
 
1stCL_Fucida
foukni to tam.. místo tam je
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
MK_Paja
CZ_Klokan napsal:
Tři fotečky pro ty co to neznaj,a ještě mám krátký video(s frapsu,se zvukem),ale na to bych potřeboval 55MB místa na ftp.

vwings.org/upload...roject.bmp

vwings.org/upload...oject7.bmp

vwings.org/upload...ject07.bmp


Co třeba ty screenshoty hodit do jpg Šklebící se
 
313_Gryzlov
Obrázky jsou pěkné ... je to můj subjektivní dojem, nebo došlo ke zlepšení textur?

Jinak mě napadlo, že by šlo v PE upravit parametry mašin ... vzpomíám si, že ty vlastnosti jsou jednoduše přístupné ... ale nevím, jak by se vám to pak zamlouvalo Úsměv
 
1stCL_Jamamoto
No, tak jsem zjistil že tu hru mám doma v originálce Special Edition, ale nějak tomu nehovím...Tank mi připadá jako králík Duracell. jakmile ho jednou rozjedu, jede pořád a pořád a nejde zastavit, dokud mne nikdo nerozstřílí. Přepínání mezi členy posádky mi šlo, ale přepnout se do dělostřeleckého zaměřovače byl pro mne neřešitelný problém. Jak se nastavuje AI šofér nemám potuchy. vím že se to dá ovládat myší v rozhraní vlevo na hoře, ale v určité fázi mi zmizel kurzor a byl jsem nahranej totálně. Nějaký tankový simulátor bych pro oživení dal, ale s tímhle si nějak nerozumím...:jamamoto:
 
313_Gryzlov
Klokane, funguje ve hře trik s metnou dálkou?

U Tiger I se nastaví zaměřovač na 1000m. Při střelbě na nepřátelský tank se umístí střed zaměřovae (vrchol největšího trojúhelníku) na spodní úroveň podvozku cílového tanku. Pokud je nepřátelský tank ve vzdálenosti 0 - 1000m, vždy dojde k zásahu Úsměv

Zkus to prosím Tě Úsměv
 
1stCL_Jamamoto
313_OTU_Gryzlov napsal:
Klokane, funguje ve hře trik s metnou dálkou?

U Tiger I se nastaví zaměřovač na 1000m. Při střelbě na nepřátelský tank se umístí střed zaměřovae (vrchol největšího trojúhelníku) na spodní úroveň podvozku cílového tanku. Pokud je nepřátelský tank ve vzdálenosti 0 - 1000m, vždy dojde k zásahu Úsměv

Zkus to prosím Tě Úsměv


Kdysi jsem měl velmi pěkný tankový simulátor, ale už nevím od koho...tam to fungovalo...je to takových 5 let naspátek...
 
MK_KaiN
1stCL_Fucida napsal:
foukni to tam.. místo tam je


Díky,takže dnes večer to tam šoupnu,a protože mám videa dvě tak tam to první nechám třeba do pátku do večera,a pak ho vyměním za druhý.
 
313_OTU_Blc
313_OTU_Gryzlov napsal:
Klokane, funguje ve hře trik s metnou dálkou?

U Tiger I se nastaví zaměřovač na 1000m. Při střelbě na nepřátelský tank se umístí střed zaměřovae (vrchol největšího trojúhelníku) na spodní úroveň podvozku cílového tanku. Pokud je nepřátelský tank ve vzdálenosti 0 - 1000m, vždy dojde k zásahu Úsměv

Zkus to prosím Tě Úsměv


Fungovat to funguje... Akorát musíš nakalibrovat jednak zaměřovač a jednak dělo na vzdalenost 1000m .... pak víš, že 3m vysoký tank je v tojuhelníku do 3/4 ... a pak :sm2:
 
Mungo
Vy ste nase zerave diskusie na L13 fore asi totalne ignorovali :sm41: :
Jamamoto (pohyb tanku) - ak riadis sipkami, je to trosicku problem, lebo ked 2x kliknes na sipku vpred, sofer pridava plyn, ale 2 kliky na "spat" nezarucia zastavenie. Ja pouzivam na ovladanie joy, cize analogovu os, tam problemy nemam. Ale v ovladani kl. Bckspc znamena brzdu - idem, chcem zastavku na strelbu - zmacknem, podrzim, strelim, pustim a frcim dalej.

F5,F6,F7,F8 su skratky na prepinanie sa medzi clenmi posadky, F5 je velitel, F8 strelec. Opakovanym F8 v pozicii strelca, alebo kombinaciou F8 (prepnutie na strelca) F1(zameriavac) sa kuknete do okularu.

Delostrelba: POZOR! trojuholnicky su kalibrovane na 500 metrov. Ak chcete ist na 1000, musite si zmenit jeden udaj v configu (L13 forum - sup hladat).

Pozor nato, aky typ balistiky mate nastaveny!!!!. Pri plnej balistike (teda nielen krivka, ale aj stranovy znos) nie je zameriavacou znackou najvacsi trojuholnik, ale hrot trojuholnicka vpravo od neho. A so vzrastajucou vzdialenostou sa posuva do strany - na 2 km to moze byt 2. trojuholnik v poradi.

Gryzlov: Z hlavy teraz neviem, aku municiu maju T-34/85 (a moc do nich ani len neleziem :no: ), maju klasicke strely a aj "podkaliberne". Prestrelit s tym Nemca je ale problem, musis sa dostat naozaj blizko. Ale ono to funguje aj z druhej strany, z Tigra som sypal ranu za ranou "specialku" do boku KV-cka rutiaceho sa do nasej linie - a kolgovia sa takisto neflakali - a vydrzal peknych par zasahov na menej nez 200m. Aj ked obcas staci jediny zasah.

Vseobecne k ovladaniu a problemom s nim: Poznate pojem manual? :sm8: Wittman odporuca vsetkym tankerom Šklebící se .
 
313_Gryzlov
Mungo, co se týká munice pro T-34/85 ... všiml jsem si totiž, že PE, dosud jako jediný simulátor, využívá velmi pestré palety různé munice pro německé a spojenecké tanky. Tak mě zajímalo, jestli tam autoři zakomponovalí i více druhů munice pro sovětské tanky.
Nejedná se ani o podkaliberní munici. Spíše se jedná o druhý typ klasické munice. Sovětské tanky a dělostřelectvo velmi dlouho vystačilo s "obyč" municí typu AP. S příchodem nových tanků a mohutnějšího pancéřování na stávajících typech, začali Sověti produkovat projektily APCB, která má sice ve své podstatě nižší, probíjecí účinek, ovšem vzhledem k balistické kukle má nižší pokles rychlosti oproti AP projektilům, což umožňovalo probíjet německé tanky s mohutnějším pancéřováním na větší vzdálenosti (oproti AP munici)
Pro představu: T-34/85 s AP projektilem byl schopný probýt 100mm německého pancíře na 800m, s APBC projektilem na 1200m. U pancíře 80mm to je 1300m a 2000m. Výhoda APBC se projevuje na vzdálenostech nad 500m. Do 500m je lepší AP.

To je to, co mě zajímalo. Takže podle toho co píšeš, tak asi ne. Nemám jim to za zlé. Mě to jenom zajímalo

Jinak německá munice byla většinou APCBC. Průbojný účinek je mnohem větší, než u AP a APBC. To jen pro upřesnění, aby mě někdo neobviňoval z dezinformace Úsměv

P.S.
Snad jsem vás neunavil Úsměv
 
Mungo
Neboj neunavujes ma. Ake su zhruba rozdiely medzi jednotlivymi strelami viem, aj ked to neustale nenosim v hlave so 100%-nou presnostou.
Myslim, ze v podstate mas 2-3 verzie jedneho druhu municie. U HE to byva normal + kumulativna (neviem, ci je este nejaka ina HE specialka) u AP municie to byva standardna strela a specialka - ta je u Rusov myslim "podkaliberna" strela, u spojencov napr. APDS, u Nemcov som videl az 3 rozne druhy AP streliva. Ale konkretne typy mozem pozriet az cez vukend, ked pridem domov.
 
LesniHU
313_OTU_Gryzlov napsal:
Jinak německá munice byla většinou APCBC. Průbojný účinek je mnohem větší, než u AP a APBC. To jen pro upřesnění, aby mě někdo neobviňoval z dezinformace Úsměv

Ja si vzdycky myslel, ze ta cepicka pomaha jen proti sklouznuti pri sikmem dopadu, jinak se ucinnost proti APBC nezlepsuje, spis naopak. Nebo se tam hraje jeste na nejaky jiny efekt?

Mungo napsal:
U HE to byva normal + kumulativna (neviem, ci je este nejaka ina HE specialka)...

Mirne offtopic dotaz, kdo a kdy vlastne vymyslel HESH?
 
MK_KaiN
vwings.org/upload.../game1.avi

Tak tady je to video,nečekejte žádnej zázrak je to jen 30s záznam.Videa z her dělat neumím:sm5:
 
WT_Horrido
Vyděšený Nekomprimovane avi? Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
313_Gryzlov
APCBC projektil je vlastně AP projektil, který je osazen probíjecí, představnou kuklou (nebo vložkou, nebo segmentem - jak se komu líbí) a je to značeno písmenkem "C" a nazývá se Makarova kukla (teda doufám, že jsem teď ten název nepopletl)
Tento segment má několik funkcí:
Jednak snižuje vliv úhlu dopadu na pancíř a snižuje pravděpodobnost skluzu a zároveň chrání špici samotného projektilu před předčasným poškozením od tvrdé vrstvy pancíře.
Makarova kukla je vyrobena z měkčí oceli, než samotný projektil a při probíjení rozrušuje tvrdou vrstvu pancíře, čímž se zvyšuje probíjecí schopnost samotného projektilu, protože nedochází tak rychle k jeho fragmentaci během probíjení.

Američani používali i APC projektily.

Balistická kukla, pak kryje Makarovu kuklu a je tvořena jenom tenkým plechem. Snižuje jen odpor projektilu, jinak nemá žádný vliv na probití pancíře.


Včera jsem si stáhnul ten OstPak a kouknul jsem na "výbavu" T-34/85. Autoři tam dali jak BR-365K tak BR-365. Letmo jsem prošel i data a vcelku to i souhlasí. Data odpovídají tabulkám střelby pro T-34/85. Takže v tomto směru jsem spokojen Úsměv
Upravil/a 313_Gryzlov dne 02-12-2005 08:19
 
MK_KaiN
tak jsem to video a obrazky smazal
 
Mungo
LesniHU: Hesh udajne vymysleli Briti, povodne to vraj bola pritibunkrova municia. Kedy presne a ci sa pouzivala za WWII neviem. V istom zmysle podobny ucinok mohli mat aj klasicke trhave projektily, takze palba velkokalibrovych diel proti tankom mala svoj zmysel.

K capicke - popisal to Gryzlov. Ona chrani projektil pri prvotnom naraze na pancier, aby sa neroztriestil (plati pre velmi vysoke rychlosti), znizuje sancu na odrazenie, ciastocne stoci granat ku kolmici voci pancieru - cim sa zvysi priebojnost).
Co sa tyka ucinku, este myslim zavisi na type panciera. Ak je povrchovo tvrdeny (pouzival sa najma na pociatku), ucinok proti klasickej strele sa zvysi - prave kvoli ochrane strely samotnej a rozruseniu povrchovej tvrdenej vrstvy. Voci klasickemu valcovanemu pancieru je priebojnost myslim trochu nizsia. ale zrejme to znizenie daleko predci zisk zo znizeneho odrazu a ochrany proti roztriesteniu.
 
313_OTU_Blc
Mungo napsal:
znizuje sancu na odrazenie, ciastocne stoci granat ku kolmici voci pancieru - cim sa zvysi priebojnost).

Nesmysl... Pardon... ne nesmysl, spis tomu nerozumim... nechapu, jak muze jakykoliv prostredek pri tak velke ustove ryslosti = rychlosti dopadu (trochu mensi) zmenit ucinek odrazu... jedine ze by se nejak prilepil, ale to je spise do oblasti piatů ... ty se lepily . Jinak ... chce to uz fakt domluvit podminky multiplayeru... vidim to na 2 tigry proti : bud +- 7 americkym strojum , nebo 2 tigrum proti +- 2 - 3 ruskym bestiim Mrknutí (zveroboj ... nebo podobne) ... diky za odpoved (podminky souboje)
Upravil/a 313_OTU_Blc dne 04-12-2005 04:06
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,818,636 návštěv