April 25 2024 17:27:05
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 1
LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Kbelský Spitfire zpátky v NTM.
clone9cz
Předpokladam, že pár z vás to už ví, ale pokud jsem si všiml dobře, tak to tu neproběhlo ani OTčkama.

Co dodat, až se budete chtít podívat na spita, na spita, kterého lítali Češi, tak jděte do Národního technického muzea mezi lokomotivy, lodní šrouby, auta, motocykly a jízdní kola.

Nová doba, spitfire je od letoška vystaven jako kus plechu.
Smutný

Vlastně seďte na prdeli:
Postupné otevírání nových i obnovených expozic muzea je plánováno od roku 2009 do roku 2010.



info: Vojenské muzeum, letecká expozice ve Kbelích přišla o Spitfira
Upravil/a clone9cz dne 30-10-2008 03:50
 
http://www.wwii-illusion.net
606_Temp
no to je trochu zkreslene info. On ten spit technickemu muzeu patri, takze me zase tolik neprekvapuje, ze ho chce mit vystaven majitel. Ale zas je skoda ze to bude roztahany, to jo.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
VCAF_Joe
Nejlepši by určitě bylo nechat ty nádherný mašiny pohromadě ve Kbelích.
Zahrabat to někam do hromady toho ostatního železa mi přijde dost škoda.

Pan vlastník holt asi jeho výjimečnost chápe tak, že mu hlavně prostě patří. Naštvaný
Czech Spitfire Club - "We don't forget"
 
http://www.czechspitfireclub.cz
AH_Watson
Doprdelepráce Naštvaný
 
1stCL_BlueL
panove rozcilujete se uplne zbytecne, aspon co ke me donesly zpravy tak spitfire by mel projit (resp prochází) rozsahlou rekonstrukci trvajici cca rok mozna rok a pul. co se expozice v TM tak udajne by spousta exponátů mela byt volne pristupna a celkove by se to tam melo dost zmenit.

p.s osobne jsem rad ze spit bude vystaven tam kde bude vystaven protoze nebude v hale kam zateka kde je vlhkost takova jak je zrovna venku etc....
Upravil/a 1stCL_BlueL dne 30-10-2008 09:42
 
1stCL_Fucida
Mně osobně na tom tedy nepřijde taky nic blbého Úsměv Spíš je škoda, že ve Kbelech je tolik zajímavých letadel jen v depozitáři a nejsou peníze, na jejich umístění do expozice.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_pbarry
1stCL_BlueL napsal:
panove rozcilujete se uplne zbytecne, aspon co ke me donesly zpravy tak spitfire by mel projit (resp prochází) rozsahlou rekonstrukci trvajici cca rok mozna rok a pul. co se expozice v TM tak udajne by spousta exponátů mela byt volne pristupna a celkove by se to tam melo dost zmenit.

p.s osobne jsem rad ze spit bude vystaven tam kde bude vystaven protoze nebude v hale kam zateka kde je vlhkost takova jak je zrovna venku etc....


Hlavně ho Blue budeš mít za barákem Šklebící se
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
clone9cz
Tempiku, proto se topic jmenuje "Kbelský Spitfire zpátky v NTM"
jinak patri a patri je v pripade NTM neco trochu jineho nez pises, ma ho proste ve sprave, rozhodne mu nepatri, taj jak jsi napsal

Blue, prave to co tu pises mi pride uhozene, to by ho totiz nestehovali nejdriv do expozice v NTM, ale sel by rovnou do leteckejch opraven
 
http://www.wwii-illusion.net
WT_Schmouddle
Clone a komu tedy patří ten Spitfire?
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
clone9cz
mel by patrit nam vsem, protoze NTM je zrizene zakonem, aby se staralo o sbirky, nemuze tedy s nimi nakladat jak uzna za vhodne bez rozhodnuti ministerstva kultury

... tim samozrejme nechci upirat instituci NTM podil na jeho zachrane, protoze nebyt jich a predevsim zajmu zamestnancu a spravcu sbirek, tak jde vsechno rovnou do srotu (prednostne to co je ze zapadu) a delaj se z toho MiGy
 
http://www.wwii-illusion.net
WT_Schmouddle
No a co je tedy pro to letadlo lepší, nechat ho v děravym plechovym hangáru ve Kbelích nebo ho přesunout do haly NTM?
Navíc vojenské muzeum vzniklo jako trucmuzeum a dalo se čekat že NTM jednou svoje věci začne stahovat zpět.

(Podle mne by tam měla jít i ta Lavočka, ta by ale transport nepřežila, jak je shnilá)
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
WT_Slava
Hele budeme flejmovat?Úsměv
Bych si to dovolil vidět tak, že Spitfire je majetkem státu svěřeným do správy NTM. To ho zapůjčilo do Kbel protože pro něj nemělo ve své expozici uplatnění. A vydržel tam několik let/desetiletí. Z nějakého důvodu ho chce NTM zpátky do své expozice. Právně jistě v pořádku. Trochu zamrzí (a o to šlo myslím i Cloňákovi) že se tím možná začala rozbíjet sbírka toho co bylo ve Kbelích k našemu odboji za WWII. Takže se možná dočkáme při další návštěvě toho, že na místě Spita bude stát stojánek s fotografii a textem: "na tomto typu stíhačky létali naši piloti během války v Británii" a dovětkem "běžte se na něj podívat do NTM". Zatímco Spit bude stát v NTM jako "další jednomotorový dolnoplošník, který se v Československu nezkonstruoval ani nevyráběl" a "s našimi dějinami ho pojí jen to, že na něm naši piloti bojovali" (volná citace z jiného fora). A to je (podle mě) škoda.
Mimochodem: ví někdo jak je to s tím vlastnictvím opravdu? Spity snad odkoupil stát Izrael a nevím jestli mu ČSR tohohle rozbitého při startu z celkové ceny odpočítala. Aby jsme se na něj nakonec nejezdili koukat do Tel Avivu.Úsměv
 
1stCL_PETRAS
WT_SLAVA : Mrknutí
 
clone9cz
Izrael dostal nahradu, to skutecne nehrozi.

Osobne jsem zvedavej, jestli bude mit NTM i zalusk na L.T.35, ten se u nas vyrabel a patril by tam vic jak ten spit.

Kdyz se to vezme kolem a kolem, tak si NTM z podstaty sveho jmena muze narokovat veskere sbirky, ktere nejsou v soukromem vlastnictvi, krome del umeleckych ... a zatim co se ve kbelich chteji zbavit civilnich letadel aby mohli dat dohromady aspon ty vojenske, tak jim NTM stahuje valecne stroje o ktere se stejne desitky let nestaralo, parada.
Ministerstvo kultury ma zrejme nejakou specielni koncepci.


 
http://www.wwii-illusion.net
WT_Slava
Clone: zálusk na LT-35 může mít NTM, ale co jsem našel na netu tak to, že je zpátky v ČR je zásluha lidí z muzea pozemního vojska v Lešanech (potažmo Ministerstva obrany) takže zkusíme doufat, že bude k vidění tam. A jestli se ho povede zprovoznit tak bude mít AČR o jeden bojeschopný tank vícŠklebící se
 
1stCL_BlueL
clonaku placas nesmysly, LT35 vyhandloval/dostal VHU resp muzeum v lesanech, co vim tak spitire skutecne patri NTM. otazka je co este NTM patri a je v kbelich

p.s uprimne receno, jsem rad ze ten spit bude tam kde bude, bo od te doby co VHU vyhazel civilni zamestance to stoji pekne za hovno...
Upravil/a 1stCL_BlueL dne 30-10-2008 19:58
 
Old Klear
Jak tu již bylo správně uvedeno, Spitfire je v majetku NTM. A dnes je už taková doba, kdy si žádné muzeum nemůže dovolit trvale zapůjčit své nejcennější sbírkové předměty (mezi které Spit určitě patří). K zápůjčce došlo v roce 1968, takže byl pryč 40 let - to samo o sobě svědčí o značné velkorysosti ze strany NTM. Navíc tam zůstala La-7 a mám pocit, že původně patřily do našich sbírek i Schwalbe a CS-199. Jenže to už je asi promlčené.
Padla tady jakási poznámka, že se NTM o své sbírky nestará. V případě Spitfire to ale není na místě - před zapůjčením do Kbel (tehdy to bylo pro výstavu o čs. letectví) byl v NTM restaurován (tehdy to dělal Miroslav Krybus).
Asi bych souhlasil s tím, že nebylo špatné mít všechny druhoválečné vetrány pohromadě. Když se ale projdu rozestavěnou (přesněji: rozinstalovanou) dopravní halou a cítím jak mne ten Spit nabíjí energií a dobrou náladou jako ta stará prkna v Akumulátoru 1, tak si říkám, že je to tak dobře, protože v NTM ho bude moci vidět mnohem víc lidí.
 
WT_Schmouddle
Kleare, koukám že jsi insider, nevíš náhodou jestli se něco plánuje s tou La-7?
Pokud jsou moje informace správné tak je v naprosto příšerném stavu a to tak že se s ní ve Kbelích bojí hnout aby se nerozpadla.
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
313_Vity
Sakra,ja se divil proč sem ho ve Kbelích nenašel!!! grrrrr Naštvaný
 
clone9cz
WT_Schmouddle napsal:
Kleare, koukám že jsi insider, nevíš náhodou jestli se něco plánuje s tou La-7?
Pokud jsou moje informace správné tak je v naprosto příšerném stavu a to tak že se s ní ve Kbelích bojí hnout aby se nerozpadla.


to je taky proto, ze slo o lavocky urceny k rychly spotrebe, znas ivany prece

zatimco byly spitfiry cerstve prezbrojeny na IXE, tak ta lavocka je ze 44 (nevim, snad to bude jeste vetsi unikat jak ten spit)
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,759,368 návštěv