April 20 2024 12:41:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Space flight simulator
313_Vity
http://orbit.medp...orbit.html

Znáte to někdo? Cool
Upravil/a 313_Vity dne 28-10-2008 10:11
 
FK_Rychtyg
Vity napsal:
http://orbit.medp...orbit.html

Znáte to někdo? Cool

Jojo, podle mého ztráta času, installoval jsem to kdo ví jak dlouho (tahají se do toho různé packy, zvuky atd.) a požitek z letu žádnej, to si raději sežeň FSX, pořiď si Space Shuttle od Captain sim viz:

http://www.captainsim.com/products/s001/

a užíj si celkem slušný polet s velice pěkně udělaným raketoplánemÚsměv
Upravil/a FK_Rychtyg dne 28-10-2008 10:50
 
313_Vity
Hmm tak sme to naisntaloval a je to teda pěknej sh**! Asi si stahnu ten rakeťák do FSka Úsměv dik za info,jo ale vzpominám si že jsem hrál dříve něakou dosovku,a byla to taky simulace letu do vesmíru!A mnohem lepší než tohle Naštvaný
Upravil/a 313_Vity dne 28-10-2008 12:05
 
FK_Rychtyg
Vity napsal:
Hmm tak sme to naisntaloval a je to teda pěknej sh**! Asi si stahnu ten rakeťák do FSka Úsměv dik za info,jo ale vzpominám si že jsem hrál dříve něakou dosovku,a byla to taky simulace letu do vesmíru!A mnohem lepší než tohle Naštvaný

Jak jsem psal, Orbiter stojí za prd, respektive viděl jsem chlápka, kterej do toho natahal strašně moc packů s bůh ví čím a vypadalo to celkem k světu. Jinak toho rakeťáka doporučuji, létal jsem ho v FS9, kde bohužel nešlo doletět do vesmíru, tudíž jsem pouze zkoušel přiblížení na ruku a musím říci, že to neni pr*elCool Kam se při přistání hrabe rozstřílenej Fokáč nebo Befko, tohle mělo opravdu aerodynamiku padající cihlyŠklebící se. Navíc ve FSX se již bezporoblému dostaneš do vesmíru, takže polet prý stojí opravdu za to!Mrknutí Jediné mínus je to, že jak FSX tak ten Space Shuttle je payware...
 
313_Vity
jj urcite si sezenu ten Shuttle do FS9 Úsměv muze to být sranda,ale ten Space simulator je teda pekna hovadina... Naštvaný nechapú jak na tom nekdo mohl makat 6 let
 
magot
Orbiter pod iOS/ android, celkem dobře vyřešenej ..
YouTube Video



 
57thMH_Edison
Zkoušel jsem Orbiter je to už dlouho a opravdu nic moc. Pokud si někdo bez velké simulace chce zablbnout tímto směrem doporučuji KSP (Kerbal Space Program). Pokud se člověk zaměří na rakety a jejich stavění a plnění jednotlivých úkolů je to docela výzva. Hlavně pokud začnete hrát kampaň na HARD. Pokud budete vlastníky origo verze je mnoho doplňků třeba telemetrie, navigace a komponent raket.

https://kerbalspa...am.com/en/
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
LEON
KSP doporučuji, dá se tam rozchodit i multiplayer. Jen škoda, že KSP nemá reálný solární systém, reálné velikosti planet a reálné vesmírné vzdálenosti, ale nějaký zmenšený arkádový systém Kerbin. Modifikaci RSS (Real solar system) se mi přes mnoho pokusů bohužel nepovedlo uspokojivě rozchodit, buď se mi nepodařilo nahradit textury planet, nebo zůstaly původní mrňavé Kerbin planety, nebo blby nově přidané stavební moduly Smutný Neexistuje nějaký sloučený jediný RSS mód, aby se tam nemuselo dohrávat spousta RSS doplňků, u kterých se dá udělat chyba při instalaci? (Ať už tím, že nějaký člověk vynechá, nebo ho nainstaluje v jiném pořadí). KSP s RSS bych si totiž moc rád zahrál.
 
https://www.rcfree.eu
606_Smis
KSP som hrával v základnej verzii nejakú dobu a potom som prešiel na. RO + RSS + RP0 (Realism overhaul + Real Solar System + Real Progresion Zero + dalšie potrebné módy ktoré to doplňujú). Zrazu je z toho "úplne iná hra".

RO:
Sú tam reálne motori ktoré majú reálny tah, váhu, gimbal... - podla historických motorv.
Palivové nádrže sa dajú rozdeliť na viac druhov : obyčajné, natlakované, balónové....) Miesto liquid fuel a liquid oxydizer je tam strašne vela druhov palív a okysličovadiel ktoré je treba vybrať podla toho aký motor na ktorom stagei používame. (RCS kôli tomu musia mať väčšinou svoje vlastné nádržky).
Motori majú určitú spolahlivosť a podla toho môžu počas letu zlyhať - úplne prvé motori sú nespolahlivé a ako dalej postupujeme vývojom stúpa aj spolahlivosť.
Taktiež je tam tzv. ullege - väčšina motorov ktoré nepouživajú natlakované palivo vyžaduje aby pri zážehu bolo palivo natlačené na motorovom konci nádrže - používaju sa k tomu malinké SRB motorčeky alebo RCS.
Dalej sú tam veci ako real reentry heating... Delay v komunikácii podla
vzialenosti atď.

RP0- realistická kampaň v ktorej aj stavba rakiet a RnD trvá nejaký čas podla toho kolko ste už investovali do konštrukcie a vývoju...

RSS - samozrejme reálna slnečná sústava

Zhrnul by som to tak že v RSS + RO mi prišlo zložitejšie dostať sa na orbitu ako v stocku pristáť s kerbalom na mimase a vrátiť sa Šklebící se

PS.: Tiež sa mi to dlho nedarilo inštalovať ale potom som narazil na tento návod a podla neho mi to už išlo
https://www.youtube.com/watch?v=lqrMvT0tD8M&list=PL3_9DyRP49hCbPy0kwGDW1HVRHc0_eHVr

PS2: Oplatí sa to hrať bez revert flight. Je to potom ovela väčší zažitok. A ovela väčšie nervy keď napríklad hlavne zozačiatku budú vysadzovať motori alebo keď človek zistí že si do 3. stupňa dal zlé palivo atď... Šklebící se
PS3: Teraz som v poslednej kampani kôli rôznym poruchám zabil 10 kerbal v snahe o flyby mesiaca. Bolo mi lúto tak pokračovať tak som začal novú kampaň s čistím skóre Šklebící se
Upravil/a 606_Smis dne 16-11-2017 14:56
 
Timofejic
LEON napsal:

Neexistuje nějaký sloučený jediný RSS mód, aby se tam nemuselo dohrávat spousta RSS doplňků, u kterých se dá udělat chyba při instalaci? (Ať už tím, že nějaký člověk vynechá, nebo ho nainstaluje v jiném pořadí). KSP s RSS bych si totiž moc rád zahrál.


CKAN si zkoušel?
 
LEON
Jen různé kombinace RSS modifkací.
 
https://www.rcfree.eu
Timofejic
CKAN právě umí sám stáhnout a nainstalovat módy, který si vybereš i s ostatníma potřebnýma doplňkama.
 
AJaromir
Jakýkoliv vesmírný simulátor u mě hasl jedním dost zásadním problémem. Ani jeden mě nenaučil si spočítat ideální trajektorii manévru zvaný "Gravity turn" Tedy, chtěl jsem to mít jako ve skutečnosti, že povezu opravdu pouze tolik paliva a budu mít tolik tahu, kolik potřebuji a o nic víc. Tedy, ve vakuu nic počítat nemusím, tam jej stačí udělat 2 metry nad povrchem planety, ale na planetě s atmosférou to je trošičku problém.
 
alfik
Ideální trajektorie (pro nejmenší spotřebu paliva) by byla evolventa. Ale té nemůžeš (v reálu) dosáhnout, protože nemůžeš raketu příliš naklánět kvůli riziku jejího zlomení. Různé rakety snášejí od 5 do 10 stupňů - tedy mimo vojenské např. AA apod., ty snášejí až 60 st. a často se vypouštějí tak, že 1. stupeň ji vynáší kolmo a v závěru hoření se zapálí pom. motor na hlavici, otočený o 90 st., který ji nakloní podle potřeby, třeba až vodorovně a pak se zapaluje 2. stupeň. Ale tam tě zase nezajímá gravity turn Úsměv
Připomínám že ten náklon je vůči výsl. sil, nikoli vůči olovnici.
Takže nejsi sám kdo ideální trajektorie nedosáhne - jsi na tom stejně jako Koroljov a jiní Úsměv
Sleduj ukazatel na "navigační kouli", ten co ti ukazuje skutečný směr letu (snosometr - AOA metr - kolečko se třemi čárkami), a nakláněj raketu tak, abys byl tečkou (směr "čumáku" rakety) na okraji kruhové značky pro náklon 5 stup. anebo mírně mimo, odhadem, tak abys měl něco mezi 5 a 10 stupni od výsl. sil. Lepší náklon nevypočteš - viz výše Úsměv
nebo použij MechJeb. Ten to vypočítává a provádi, je to autopilot a má i fce pro autostart na orbitu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Rumcajs
Jejda kluci, chcete se opravdu zabývat ideální trajektorií rakety? Jako se to naučit počítat? No tak to se rozhodně nedá naučit ve hře. Na to je potřeba absolvovat matematické vzdělání třeba na matfyzu či nějaké technice. Asi ideální je k tomu nějaká strojařina zaměřená na teoretickou mechaniku, nebo nějaký obor přímo raketového inženýrství. Všechny tyhle poučky, kolik stupňů sem a kolik tam, jsou totiž poplatné nějaký zcela konkrétní situaci a v jiné situaci jsou dost určitě úplně na nic. Je hezké si to pamatovat, ale porozumění toho všeho je dost čistě matematická úloha. Lépe řečeno sbírka různých matematických úloh, pro něž se pak pomocí numerické ... matematiky ... hledá optimum podle zvolené kriteriální funkce. Říkám schválně zvolené, protože pro každého to optimum může být jiné. Někdo preferuje třeba minimum paliva, někdo nejkratší čas, někdo třeba kombinaci nějakýho času a spotřeby.

Evolventa je sice ideální trajektorie pro jeden druh pohybu, ale dost specifického pohybu a pohyb mimo ty velmi jednoduché předpoklady vede ke křivkám mírně jiným nebo zcela jiným. Takhle jednoduše zobecňovat lítání raket a kosmických těles nejde.
 
AJaromir
Tak mám vystudovanou automatizační techniku.
 
alfik
Rumcajsi, já ale popisuji situaci v Kerbal space simulátoru, a tam je to tak jak píšu - samozřejmě i se všemi mody na "reálnou" soustavu, "reálné" systémy a součásti raket, apod.
To, co jsem popsal, může po mně zopakovat kdokoli, kdo zkouší KSS, a školu mít může ale nebude to vyžadováno.
Přece nebudu na těchto stránkách popisovat všechno to počítání (a to bych mohl jen u té ideální křivky, protože pož. vych. z konstrukce raket samozřejmě neznám, jsou tajeny a já ostatně nejsem konstruktér raket).
V KSS platí zhruba to, co jsem popsal, a to vč. realmodu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
AJaromir
Pokud bych chtěl něco blíž realitě, tak beru X-plane nebo Orbiter. Ale tam je většinou už všechno vypočítané matematickým algoritmem.
 
LesniHU
AJaromir napsal:

Jakýkoliv vesmírný simulátor u mě hasl jedním dost zásadním problémem. Ani jeden mě nenaučil si spočítat ideální trajektorii manévru zvaný "Gravity turn" Tedy, chtěl jsem to mít jako ve skutečnosti, že povezu opravdu pouze tolik paliva a budu mít tolik tahu, kolik potřebuji a o nic víc. Tedy, ve vakuu nic počítat nemusím, tam jej stačí udělat 2 metry nad povrchem planety, ale na planetě s atmosférou to je trošičku problém.
V tom pripade doporucuji KSPTOT a slingshoty po soustave.
 
magot
Vysvětlení zdrojového kódu Appolo 12 a nalezení a legendární chyby 1202 z Apolla 11 díky, které se málem lidstvo nedostalo na měsíc Úsměv
YouTube Video




celý zdrojový kód zde:
https://www.ibibl...N.agc.html

Zkompilovaný kód Apolla 12 v Orbiteru aneb 100% simulace Apolla 11 bez chyby 1202
YouTube Video




NASA návod na instalaci originálního kódu Apolla 12 do Orbiteru. (Je možné proletět celou misi od začátku do konce)
https://nassp.spa...stallation
Upravil/a magot dne 04-07-2023 23:44
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,730,179 návštěv