April 26 2024 14:22:39
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Bf 109
Koty
1stCL_Fucida napsal:

Je to celkem bohatě popsané třeba v Quillově povídání o Spitfiru (šéfpilot Supermarinu v té době). V části s nedostatečnou stabilitou.

Nicméně rozervat se dalo každé letadlo...


Ale Fokáč ze všech nejlíp Vyděšený
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
606_Temp
Hlavně kvůli špatnému servisu, kdy si začli piloti s mechaniky hrát s vyvážením letadla a když pak lidi od supermarinu viděli, co s některými kusy vyfieldmodovali, tak se nestačili divit. Dali jim pak závaží na výškovku a už to přežilo i neodborné zásahy. Samotný tovární letoun na nic takového netrpěl.
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Fucida
Kombinace trimu, centráže a extrémně nízkých sil v řízení Spitu. Je to jedno s druhým.

Obecně vzato byla všechna tahle celokovová druhoválečná letadla dimenzována na podobné násobky (max. 9 - 12G...). A nevhodnou pilotáží se relativně snadno dostala mimo limit. U Luftwaffe bylo trošičku problematické, že letouny létaly často až do padnutí. Sice se tam třeba měnil motor, opravovala poškození, jenže hodiny u draku se sčítaly a sčítaly. Nebylo příliš míst (vedlejších bojišť, výcvik), kde mohl starý letoun relativně v klidu a bezpečně dolétat. Na konci roku 1944 najdeme ve službě stíhačku, která válčila už v druhé polovině roku 1941...ten drak musel vypadat.

Ony jsou tyhle diskuse šíleně složité. Jen si vezměte co nastalo ve chvíli, kdy se před pár lety v Rakousku rozpadl ve vzduchu ten Blaník Smutný. Jednou to letadlo nalomíš, nebo ho nalomí někdo, komu ho půjčíš, podruhé a potřetí si to nechá líbit. A počtvrté prásk a jsi mrtvej.

Takové je létání.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Koty
Tož že to tady oživím...

Nemá někdo dokumentaci k plnícím tlakům na 109F a 109G-2?
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
1stCL_Werner
V jakym smyslu ?
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
Koty
Tož, v takové hříčce zvané WarThunder používají 1,3ATA jako normál a 1,42ATA jako "WEP", veškeré podklady k rychlostním testům co jsem našel udávají pouze 1,3ATA... takže hledám co se ve skutečnosti používalo Šklebící se
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
1stCL_pbarry
Ve zkratce je to správně. DB605A měl omezení v letech 42-43 na 1,3 ATA. Tzn. první kusy Gustavů létaly na 1,42, pak přišlo omezení.

Testy najdeš často pro plnící tlaky 1,3 ATA, což je bojový výkon udržitelný po 30min. Startovní, nebo nouzový výkon je těch 1,42 ATA s doporučeným použitím v řádu minut.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
clone9cz
Startovním zřejmě není myšlen start ze vzduchu, že ano.
 
http://www.wwii-illusion.net
Koty
Tak ono záleží, jestli to vůbec na plynovce šlo vybrat...
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
1stCL_Werner
Plynovka šla až do 1.42 ata, pokud to bylo v daném období zakázané, byl tam mechanická zábrana jen do 1.3 ata.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
606_Smis
ako to bolo v praxi? tú mechanickú zábranu asi nebol moc velký problém odstrániť :-)
 
Mira
Pánové, jak vlastně fungoval ten magnetický kompas v BF ( a vlastně i na FW )? Co jsem koukal tak v HSFX ta azimutová stupnice je pevná a kurz odečtu podle toho symbolu letadla vně..( a vlastně i v BoX )
Ale třeba v B.A.T modu se ta stupnice otáčí, a kurz odečtu podle značky na vrcholu toho kruhu, ale to letadýlko uvnitř se vrtí jak zběsilé a nikdy vlastně neukazuje správný směr..
 
1stCL_Werner
Kurs letu ukazuje letadýlko. Celým kompasem šlo ale otáčet.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,764,949 návštěv