April 25 2024 22:35:47
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Kooperační mise
 Vytisknout diskuzi
COOPKA - ZAUME SAU
310_Podrs
Lekku, malá rada abys nebyl zmatenej jako návodčí, normálně si kup fix a na monitor si dělej značky kdo je kdo, pak už se ti nestane že bys dal jakýkoliv posádce nedejbože zmatečný info... Šklebící se

Co na tom že si zprasíš monitor, co bys pro virtuální piloty ještě navíc neudělal, že? Mrknutí
 
http://www.310raf.com
Lekk
Hmm mapa by možná už byla...zkuste Norsko ve 22:00 - je to dosti tmavé?..zrovna tak Singapur ve 22-24:00 je dost zajímavej...jinak souhlasím s Fučim - Berlin je bohužel moc malej a světlej...chjo..ten Oleg to prostě má hodně zasekaný.Smutný
 
CSW_Butys
Po přečtení několika posledních článků, se jako pilot B25 musím zapojit do diskuze. Bavíte se tu o dosahu radarů a všemožném jiném a někteří z posádek 110 by chtěli více info o svých cílech. Právě ten zmatek a neurčitost výšky nám dává šanci na přežití nebo se pletu nebo bych měl ulehčit práci návodčímu s navigátorem a nahlásit přímo výšku a kurz a čekat, až pilot 110ky přiletí a sestřelí mě? Toto mě dost s**e.
Jinak díky moc Lekku, bylo to perfektní a už se těším na další.
Upravil/a CSW_Butys dne 31-08-2008 11:59
 
1stCL_Punkey
Butys napsal:
Po přečtení několika posledních článků, se jako pilot B25 musím zapojit do diskuze. Bavíte se tu o dosahu radarů a všemožném jiném a někteří z posádek 110 by chtěli více info o svých cílech. Právě ten zmatek a neurčitost výšky nám dává šanci na přežití nebo se pletu nebo bych měl ulehčit práci návodčímu s navigátorem a nahlásit přímo výšku a kurz a čekat, až pilot 110ky přiletí a sestřelí mě? Toto mě dost s**e.
Jinak díky moc Lekku, bylo to perfektní a už se těším na další.


Posádky 110 chtějí o svých cílech stejné info jako dostávali skuteční noční stíhači za 2. světové války(možná jen já se chci více přiblížit realitě?). Nic víc nic mín. Šanci na přežití ti dává především to, že tam nahoře je tma jako v pytli, což nám Oleg nedal, nebo možná na těch mapách jak píše Lekk. Ještě jsem na ně nekoukl, podivám se večer až mi nebude svítit na monitor.
 
313_Vity
Lidi nedalo by se něak použit tohle? http://www.allair...c&start=15
jestli tomu rozumim,maji tam něaký funkční radar,a mapu berlína s tmavější nocí.
Upravil/a 313_Vity dne 31-08-2008 13:12
 
1stCL_Punkey
Ted mě ještě napadlo, že v našich podmínkách by možná stačilo jako určení výšky: kontakt se nachází výše než lovec nebo kontakt se nachází níže než lovec. Což by možná, ale hodně pracně a nejspší by to i trvalo delší dobu, šlo zjistit externíma pohledama někoho ze země. Ale je to asi blbostÚsměv
 
CSW_Butys
Punkey, myslíš to dobře, ale když se přiblížíme více realitě u 110, musíme taky u B25, např. střelec/střelci a klidně i ta tma - možnosti ila. Tak jak se to letělo, to bylo good, řekl bych.
 
1stCL_Punkey
Proti střelcům samozřejmě nejsem, ale musel by se upravit jejich dohled, aby nezačali střílet po nepříteli ještě dříve, než by vůbec mohli být spatřeni. Anebo dát živé osádky.
Samozřejmě že to takhle bylo goodÚsměv
Upravil/a 1stCL_Punkey dne 31-08-2008 14:31
 
j4ck41
hele kluci me docela zarazi jedna vec ... proc furt resite tu tmu? ano to co nam Oleg predklada neni tma, ale to se prece da klidne osefovat stazenim kontrastu a svetlosti na monitoru a nemusi se premejslet a hledat na jaky mape je vetsi tma
 
57thMH_Edison
Rozhodně to bude také chtít více pozemních návodčí. Jak jsem kdysi dělal specku CVIČENÍ PRSKAJÍCÍ KŘEČEK, tak tam se mi potvrdilo že jeden, či dva návodčí na větší skupinu letadel a velký prostor, nemá šanci všechny bez řádné identifikace navádět, už jen to pokud se dostanou blíže k sobě, tak návodčí potom neví kdo a kdo. Zkusil bych rozdělit celý sledovaný prostor na více menších segmentů a pro každý segment bych dal jednoho návodčího. A pro každého návodčího bych předem stanovil předběžně daný počet stíhačů, kteří budou v dané oblasti operovat. Pokud dojde k situaci, že bude někde více cílů budou stíhači předáni do daného sektoru na výpomoc. Nechal bych palubní návodčí, ti budou pro přesnější navedení určitě potřeba. Proto bych doporučil po zachycení cíle palubním návodčím, aby ten dal echo pozenmínu návodčímu o nalezení cíle. Tím jejich vzájemná komunikace končí pokud nebude palubní návodčí chtít z pomocí nalezení dalšího cíle. Také by bylo lepší aby palub.návodčí měli neustále zapnutej radar a posunovali si s ním samozřejmě v dané velikosti a v dané pozici. Také by se dalo simulovat toho palub.návodčího v DF, mapa na mapě se stejně zobrazuje všechno všem takže v podstatě nemusíme usedat na místa střelců do letadel a můžeme zůstat na zemi a jen koukat na své předem dané letadlo. Tím by jsme mohli zvýšit počet lidí na mapě a také by se snížila možnost modré smrti a dalších Ilovských vylomenin.

Tady jedna verze 7x9 na mapě:

http://www.vinas....vostok.jpg

Tady jedna verze 3,5x4,5 na mapě:

http://www.vinas....ostok1.jpg

A hlavně by to tady na tý mapě bylo obráceně LW by útočila a hvězdy by lovily !!!!

Edison
Upravil/a 57thMH_Edison dne 31-08-2008 17:19
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
1stCL_Punkey
VGR_j4ck41 napsal:
hele kluci me docela zarazi jedna vec ... proc furt resite tu tmu? ano to co nam Oleg predklada neni tma, ale to se prece da klidne osefovat stazenim kontrastu a svetlosti na monitoru a nemusi se premejslet a hledat na jaky mape je vetsi tma


Všichni povinně na 0Cool
 
1stCL_Fucida
kontrasty si vždycky můžeš zvýšit přes drivery. Už jsem viděl i tak vytuněnou noc, že jsem ji na první pohled nerozeznal ode dne, jen trošičku slabší kontrasty, ale při zběžném pohledu na monitor ani nepoznáte rozdíl mezi dnem a nocí. A je už celkem jedno, jak moc velká tma v ILovi je. Když chcete, není problém si v noci úplně rozsvítit Úsměv Tyhle noční akce jsou docela závislé na tom, jak moc velkou atmosféru si každý účastník chce/nechce udělat Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
j4ck41
1stCL_Punkey napsal:
Všichni povinně na 0Cool


to by uz mozna bylo lepsi si zavazat oci a litat podle sluchu ne? Mrknutí


... Zkusil bych rozdělit celý sledovaný prostor na více menších segmentů a pro každý segment bych dal jednoho návodčího. A pro každého návodčího bych předem stanovil předběžně daný počet stíhačů, kteří budou v dané oblasti operovat. Pokud dojde k situaci, že bude někde více cílů budou stíhači předáni do daného sektoru na výpomoc ...


mno takovej byl puvodne plan ... ja uz mel Berlin West hezky rozdelenej na sektory, vypracovany dve varianty navadeni podle hustoty vzdusnych teroristu ... a pak nebyli posadky kompletni a vsechno bylo jinak ... se stava
 
j4ck41
1stCL_Fucida napsal:
kontrasty si vždycky můžeš zvýšit přes drivery. Už jsem viděl i tak vytuněnou noc, že jsem ji na první pohled nerozeznal ode dne, jen trošičku slabší kontrasty, ale při zběžném pohledu na monitor ani nepoznáte rozdíl mezi dnem a nocí. A je už celkem jedno, jak moc velká tma v ILovi je. Když chcete, není problém si v noci úplně rozsvítit Úsměv Tyhle noční akce jsou docela závislé na tom, jak moc velkou atmosféru si každý účastník chce/nechce udělat Úsměv


ale snad se zase da predpokladat, ze tady nejsme banda harantu a ze kdyz se nekdo prihlasi na specku o nocnim stihani, tak si takhle nerozsviti Vyděšený ... akorat rikam, ze ztmaveni si vlastniho monitoru je ucinnejsi a rychlejsi nez hledat na jaky mape je vetsi tma ci se snad pokouset vyrobit nejakej cernocerna_tma_mod
 
AH_Cutora
Sice jsem to neletěl, ale podle vašich námětů (tmavší noc a pod.) mě napadla jedna věc: věnujte pozornost LH modu ...

http://www.vwings.net/forum/viewthread.php?forum_id=65&thread_id=2050&rowstart=20
Cituji:

letatelna B24 - FM: uplne novy - Vyzbroj: pridano 8*1000lb, 4*2000 a bedny s nakladem

-'letatelny' protiletadlovy bofors

-svetlomety mohou svitit skoro vodorovne a kdyz nekoho zachyti, nedrzi se ho uplne presne

-vypnuta vetsina informacnich hlasek o zniceni cilu. Jestli jsem neco prehledl, hlaste. Povolene hodnoty serveroveho parametru autoLogDetail rozsireny i na -1, pak se nevypisuji ani pripojeni lide.
-plujici velke lode v dogfightu.
-jezdici auta a vlaky v DF
-AI letadla v DF

-Pridany moznosti do sekce pocasi:
declinDelta - posun zemepisne sirky mapy. Hlavne pro odstraneni polarni zare.
monthDelta, dayDelta - posun mesice a dne
ambientMult, specularMult, diffuseMult - koeficienty, kterymi se nasobi osvetleni. Hlavne pro zesvetleni/ztmaveni noci.


a další zajímavé věci pro vaši myšlenku....
 
j4ck41
btw. kluci ja bych se ani nezabejval tim, jak urcit vejsku kontaktu ... je to proste omezeni dany Sturmem a argumentovat tim, ze NJG tu informaci dostavali ... no dostavali, a co? Bomber Command zase rusilo a nabouravalo komunikaci mezi pozemni kontrolou a stihacema, na palubach bombru byli taky ruzny druhy radaru atd. ... po celou dobu nocni bombardovaci kampane Bomber Command se REB rozbihal do cim dal vetsich otacek a to jsou veci jaky se tady proste neosefujou ... takze snad trosku soudnosti ne? nelze dat stihacum vsechno a bombrum de facto nic
Upravil/a j4ck41 dne 31-08-2008 18:01
 
311_Tank
souhlas s Jackalem.

LH mod kdyby se tam jeste par veci potunilo a pridalo viz treba ten radar (a lancaster) bylo by to luxusni Úsměv
 
1stCL_Punkey
Pokud by se podařila zařídit černo černá tma, alespon přibližné určení výšky je zásadní. Dejme bombrům živé/AI střelce s upravenou dohledností(pokud to jde, s pomocí modu snad).
 
AH_Cutora
Dále bych doporučoval:

Dramaticky snížit počet stíhačů na třeba jen 4 letouny. Noční LW nikdy neměla v poměru k bomberům nijak masivní počty a nemohli je masivně zdecimovat v jediném náletu.

Bombeři dvoučlenné osádky. Pilot + navigátor/střelec. Zákaz používat mapu pro bombery, ať má navigátor proč navigovat. Nijak neomezovat jak a kudy mají bombeři letět. Samozřejmě vybrat mapu tak aby letěli dostatečně daleko (Berlín na to není vhodný). Spíš udělat jako cíl nějaké průmyslové centrum někde. Asi se vykašlat na mapovou realističnost a letět Crim z Kerch do Yvpatoria, nebo Leningrad. Nebo aspoň na Normandie z ostrova (nebo Valognes) na Argentan...

Domluvit se s LesnímHU zda by bylo možné udělat nějakou externí jednoduchou aplikaci jako radarovou stanici, napojené na ILa a číst souřadnice (i výšky) všech letadel. Mohlo by to komunikovat třeba přes UDP jako ty ezxterní budíky. V podstatě jde o to, aby LesníHU přidal nějaký příkaz pro konzoli na který to vrátí souřadnice, výšky, kurzy a typy a ID všech letadel a je na aplikaci která ta data čte co a jak potom zobrazí....

Lze pak napsat i aplkaci ala BombSightTable která se bude chovat jako palubní radar s požadovanými vlastnostmi...

Zeptejte se LesníéhoHU a Pedropana (nebo kdo to dělal tu BombSightTable) jestli by byli ochotni něco takového udělat...
 
AH_Cutora
škoda že jsem to prošvihl, takovéhle speciálky mám rád. A kdyby se to povedlo doladit jak jsem psal, tak by to bylo supr...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,760,939 návštěv