May 04 2024 15:49:04
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
ATA_Paul

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Problém s pedály Saitek
310_cibule
ppp2006,

to drobné drhutí je opravdu schválně, abys věděl, kde je nulová poloha. Myslím, že se to odstanit nedá.

Tyrle,

to zaseknutí se samozřejmě dá odstranit vcelku jednodušše po rozšroubování. Ale ty trojúhelníky jsou tam přidané proto, aby se to už nezasekávalo. Ani si je nemusíš nechat posílat, stačí si je vystřihnout z něčeho pevného, tak dva mimimetry tlustého a nalepit podle pdf návodu, který jsem zde postnul.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
ppp2006
310_cibule napsal:
ppp2006,to drobné drhutí je opravdu schválně, abys věděl, kde je nulová poloha. Myslím, že se to odstanit nedá.

Díky moc za pomoc, ale otevřít je musím, já vím, že se bavíme o simulátorech, jenže opravdu v reálu něco jako nulová poloha není. Lítá se podle občasného mrknutí na kuličku a hlavně prdelí a podle polohy horizontu. No a ty nohy je třeba naučit se srovnávat automaticky. A pokud se vám někdy splní sen lítat s ULL tak tam budete občas zapomínat levou a někdy pravou nohu a kdyby měl instruktor bič a tím vás švihnul za každou zapomenutou nohu bez okamžité opravy, tak byste byli seřezaní od hlavy až k patě. (tohle si prožije na začátku každý, žádný strach)
Chlapi ještě jednou dík a dám za pár dní vědět co jsem kolem toho vymyslel.
 
Hoper
je pravda, že když jsem měl v ruce Cougara, neměl jsem ho rád, neb neměl "střed" :))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
ppp2006
Zdravím, tak operace se zdařila, pacient přežil. Docela jsem se trefil, jak jsem psal ve svém příspěvku pod recenzi, středová poloha se skutečně indikuje kuličkou. No a protože jsem chtěl ty pedály mít co nejrealističtější tak šla kulička pryč. Nejsem si jistý, jestli se vám budou pedály líbit bez kuličky, ale je fakt, že teď mě neotravuje to protivné přeskakování u středu.
A pokud by to někde chtěl zkusit taky bez drhnutí ve středu, tak postup je následující
1. sundat zadni kryt (odšroubovat všechny vruty, z toho 4 vruty jsou pod gulovými kolečky, tahem odlepit, šrouby vyšroubovat)
2. uprostřed je vidět cca 3cm tenká oska fixující celý otočný mechanismus, zatlačit z jedné strany, osku vysunout, plastový díl vytáhnout nahoru
3. sundat pružinu z jednoho konce (asi to půjde i bez sundání pružiny, ale já ji během pátrání jak celý Saitek funguje preventivně sundal)
4. zespodu zlehka povytáhnout kolo,kterým se reguluje tuhost pedálů, tím se uvolní páka (nevím jak to jinak nazvat) a tu odsunout někam na kraj aby nepřekážela. (Šlapky není třeba nijak demontovat!!!) Opakuji - páku po povytažení kola jen odsunout bokem i se šlapkami.
5.zhruba na úrovni osy kolem něhož se páka otáčí, najdete na jedné straně vyčnívající kuličku, jde vlastně o jakýsi trn s pružinou schovaný ve plast. válci z něhož vyčnívá jen asi půl kuličky. Vemte pinzetu nebo kleště a jemně ji vytáhněte. Není třeba žádné násilí, jediný odpor klade množství silikonu, kterým je vše namazáno.
6. vše opět složit

no a je to.

A pro ty odvážné co to třeba zkusí - přestože od teď je přechod přes střed bez záškubů, stejně za chvíli zjistíte, že střed tam pořád je - dělá ho pružina, která vrací pedály do středové polohy. Vlastně středy jsou dva (pružina není předepjatá) Nohama je to cítit opravdu, ale opravdu hodně málo.

PS: kdybych věděl jak se poslat fotku, tak bych ji sem dal, úpravu mám nafocenou mobilem
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,814,560 návštěv