May 05 2024 00:42:51
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 1
Letka13TD_Luky

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
LockON - problémy s nastavením
AH_Cutora
Zdárec,

Jsou tu rouraři? Začínám si hrát trošku víc s LockONem a mám spoustu otázek. Nemám ani tak otázky na taktiku boje, používání zbraní a tak, tak daleko ještě nejsem a na netu se k tomuhle válí spousta materiálů, to je v pohodě, teď řeším nastavení všech potřebných věcí tak, abych mohl intuitivně létat a ne se starat teď mám co zmáčknout abych vůbec letěl jak a kam chci....

Mám původního neopatchovaného LockONa.

Konkrétně: konečně jsem rozchodil rozhlížení se myší / freelook, ale nerozchodil jsem zatím zoomování. Když namapuju zoom na tlačítka "Zoom in" a "Zoom out" tak to je jak jsem pochopil mezní max. zoom a mezní minimální zoom. Ale mám 2 problémy.
* Když se oddálím, tak mi přestane fungovat přiblížení. Respektive zdá se, že zůstane zamknuté to oddálení jako bych furt a furt mačkal to tlačítko i když ho už dávno nemačkám.
* Dále potřebuju přepínání "po krocích" jako je to v IL2. Když to namapuju na kolečko myši, tak to chodí. Jenže to by znamenalo sundat ruku z joye a šáhnout na myš. Potřebuju to namapovat na HAT. myslel jsem, že to je "Slow zoom in" a "slow zoom out", ale asi ne.
* Taky jsem si říkal, že bych mohl zoom namapovat na jednu z os joye (mám 2 joye, Cyborg Evo + plynovka z Genius F23, takže volných os mám dost). Jenže v ten okamžik se zoom úplně zblázní a chaoticky zoomuje tam a zpět...

Motor: Sakra jakej je rozdíl mezi Thrust, Power a Throttle? Proč to má troje ovládání? Vždyť je to snad jedno a to samé ne? Navíc podle defaultu "Engine start" a "stop" by mělo být "Home" a "End", ale to nefunguje. Ani společné nahození motoru jako "Thrust" přes "Page UP" a "Page Down" nejede, musím každý zvlášť přes shift page up a alt page up a down...

Velmi často - teda skoro pokaždé - mi kraví mapování čudlů na funkce. Dám přiřadit čudl k funkci a než stihnu něco zmáčknout, tak tam sám vletí nějaký nesmyslný čudl. Přitom joye jako takové a čudly fungují, kontrolou v systému vidím bezchybnou funkci. Samotné osy v LockONu také fungují (až na ten zoom, ale tam je asi špatná implementace v LockONu, nebo mé nepochopení funkce).

Vůbec mi připadá, že LockON mi snímá stisky čudlů nějak hodně divně. Když namapuju rozhlížení na HAT, tak někdy mi stisk HATu vezme, jindy ne, pak ho zase drží i když HAT už dávno nemám stisklý a pohled jede za roh... Přitom opakuji, joy jako takový i tlačítka ve Windows jedou spolehlivě, nezasekávají se, reagují přesně na stisky...

Nevíte jak vyvolat nabídku (teda jestli to jde) Options pro mapování funkcí když člověk sedí v letadle jako je to v IL2? Takhle musím ven z mise, něco poštelovat, nahrát znova misi - letadlo na ploše - odzkoušet a zase vypadnout. Hodně otravné.

Jako jedinou pozitivní věc zatím hodnotím, že jsem na netu našel bez potíží funkční návody jak se pohrabat v konfigurácích a zvednout FPS na stabilních 30 z původních 8mi při zachování obstojné grafiky. Takovejhle tuning v IL2 se mi teda nepodařil. I když za cenu brutálního hraní si přímo v texťáku s konfigem a editováním magických konstant.
Upravil/a AH_Cutora dne 11-02-2008 11:17
 
WT_Horrido
A proc nepatchujes?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
AH_Cutora
Chci si dokoupit FC a nemá cenu zatím patchovat když mi to do 14 dní snad přijde. Nebo to něco upravuje/opravuje v ovládání? Já ani nevím jestli nemám zase někde něco blbě zaplého a podobně. To rozhlížení myší jsem rozcházel 2 dny než jsem to rozchodil do použitelného stavu a bylo to jen tím, že jsem měl zoom na ose a ten dělal takové kraviny, že jsem myslel že je to v řiti celé.
 
Joe Hallenbeck
Jj me to dela taky ze se mi priradi jine tlacitko nez chci. Mam pocit ze je to zpusobeno tim, ze Lock On snima az moc citlive vsechny osy a jakoukoli vychylku (ustreleni) povazuje za pohyb tou osou.
No ja mam Flaming Cliffs a tam je mimo jine i jedno jediny tlacitko k nahozeni motoru. Engines start nebo tak nejak.
313_FlyBoy
RY-C
 
TCRaven
nepatchovanej lomac je dost hrůza...

 
http://airspace.cz
TCRaven
a s těma problémama ti neporadím, ančto jsem nezoomoval a s těma čudlama jsem nikdy problém neměl, páčto jsem to dělal v ch manageru

ale jinak ano, je krutě citlivej na osy, každá nedokonalost je znát
Upravil/a TCRaven dne 11-02-2008 14:55
 
http://airspace.cz
AH_Cutora
OK, tak já zkusím opatchovat na 1.02, i když CD s FC čekám každým dnem. Teda doufám že to chlapci z Anglie do těch slibvaných 14 dní doručí.
 
TCRaven
po napatchování (i instalaci FC) se ti nastavení v lomacu vymaže Vyděšený
 
http://airspace.cz
AMP
co je to "FC"??Cool
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
alfik
No mě to dělá totéž a skončilo to tím že mi LO leží v šupleti a odinstaloval jsem jej... na jakékoli řešení jsem prostě nepřišel a na fórech jsem nic nenašel. Osy mi šly, ale čudle ne, a to ani z klávesnice ani z joye
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
Čutoro - to nahazování motorů - řekl bych, že pokud máš dvoumotoráka, nefunguje Home a End, ale nějaké "pomocné klávesy" pro pravej a levej...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
57thMH_Edison
Motory nahodíš zvlášt stiskem kombinace kláves Pshift+home a Pctlr+home nebo Palt+home nevím přesně která platí pro jakej motor. Ale ten Pshift+home určitě maká. BYE BYE
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
Rapier
Rourari tu jsou, konecne nekdo kdo lita roury.

1) oddaleni me delalo problemy na klavesnici, na HOTAS Saitek X-45 nikdy a s TIR4 take ne. Na klavesnici jsem to vzdy vyresil centrovanim (klavesa 5 na numericke) nebo zastavenim=zmrazenim hry a pak zniceho nic zoom funguje tam i zpet a hlavne to funguje rychle! Schvalne si to vyzkousej.

2) namapuj si vse na HOTAS ja temer vse mackal na SAITEK X-45 s shifty ci mody. Jakmile se to naucis, na klavesnici nesahnes (temer).

3) zoom in a zoom out si pochopil spatne, tyhle klavesy pokud se nepletu pomalu zoomuji tam a zpet.

4) prepinani zoomu pro krocich neexistuje, to ne "nesmysl" z IL-2, mam radsi plynuly zoom. Kdyz jsem nemel TIR-4 tak jsem zoomoval na HOTASU potenciometrem na plynove pace. S TIR4 samo problem odpadl.

5) motory se VZDY zapinaji zvlast levy a pravy. Presne jak si popsal.

6) s mapovanim klaves na HOTAS X-45 jsem nemel zadne problemy. Profil ti klidne poslu.

7) zapomen na stabilnich 30fps, sam jsem zkousel vsechny ty utility. Rozhodne to neni pri zachovani stejne vizualni kvality jako default. Je to na ukor grafiky ale dosahnes obecne lepsich FPS. Ovsem staci kampan, vice letadel, prulet nad mestem, vybuchy a FPS lezou zpet na 8.
Tomu pomuze jen C2D od Intelu, na grafice tak nezalezi. A ver ze vim co rikam. Mam Athlon 64 3000+ @2,5=3900+, 2GB DDR400, ATI X1950GT taknutou na PRO ale to CPU nestiha. Stejne me ty FPS i s FPS tweaky klesaji v okoli letist, mest v kampani na 10-15 dle situace.

Znatelne se to zlepsilo az na notebooku s mobilnim Core 2 Duo na 1,5Ghz a "pouhou" ATI HD2400XT (kam se hrabe GPU vykonem na mou stolni, byt umi plne DX10) ale ver, never LOMAC+dat. FC na stejnem vizualnim nastaveni (=1024*768 medium az high detail) beha LEPE ano LEPE=vyssi FPS stabilne.
A to na notebooku v dobe zkouseni nemel ty FPS tweaky vubec nahrane. S nima to bude jeste lepsi, odlehci mainstraimovemu GPU.
A to jen diky dvoujadru a mnohem vykonnejsimu FPS. I ta pitoma HD2400XT s 64bit pametou sbernici (pro porovnani moje ATI X1950GT ma 256bit sbernici k pametem) s 256DDR3 to stiha!!
Brzda je tedy v realite jen CPU.



AH_Cutora napsal:
Zdárec,

Jsou tu rouraři? Začínám si hrát trošku víc s LockONem a mám spoustu otázek. Nemám ani tak otázky na taktiku boje, používání zbraní a tak, tak daleko ještě nejsem a na netu se k tomuhle válí spousta materiálů, to je v pohodě, teď řeším nastavení všech potřebných věcí tak, abych mohl intuitivně létat a ne se starat teď mám co zmáčknout abych vůbec letěl jak a kam chci....

Mám původního neopatchovaného LockONa.

Konkrétně: konečně jsem rozchodil rozhlížení se myší / freelook, ale nerozchodil jsem zatím zoomování. Když namapuju zoom na tlačítka "Zoom in" a "Zoom out" tak to je jak jsem pochopil mezní max. zoom a mezní minimální zoom. Ale mám 2 problémy.
* Když se oddálím, tak mi přestane fungovat přiblížení. Respektive zdá se, že zůstane zamknuté to oddálení jako bych furt a furt mačkal to tlačítko i když ho už dávno nemačkám.
* Dále potřebuju přepínání "po krocích" jako je to v IL2. Když to namapuju na kolečko myši, tak to chodí. Jenže to by znamenalo sundat ruku z joye a šáhnout na myš. Potřebuju to namapovat na HAT. myslel jsem, že to je "Slow zoom in" a "slow zoom out", ale asi ne.
* Taky jsem si říkal, že bych mohl zoom namapovat na jednu z os joye (mám 2 joye, Cyborg Evo + plynovka z Genius F23, takže volných os mám dost). Jenže v ten okamžik se zoom úplně zblázní a chaoticky zoomuje tam a zpět...

Motor: Sakra jakej je rozdíl mezi Thrust, Power a Throttle? Proč to má troje ovládání? Vždyť je to snad jedno a to samé ne? Navíc podle defaultu "Engine start" a "stop" by mělo být "Home" a "End", ale to nefunguje. Ani společné nahození motoru jako "Thrust" přes "Page UP" a "Page Down" nejede, musím každý zvlášť přes shift page up a alt page up a down...

Velmi často - teda skoro pokaždé - mi kraví mapování čudlů na funkce. Dám přiřadit čudl k funkci a než stihnu něco zmáčknout, tak tam sám vletí nějaký nesmyslný čudl. Přitom joye jako takové a čudly fungují, kontrolou v systému vidím bezchybnou funkci. Samotné osy v LockONu také fungují (až na ten zoom, ale tam je asi špatná implementace v LockONu, nebo mé nepochopení funkce).

Vůbec mi připadá, že LockON mi snímá stisky čudlů nějak hodně divně. Když namapuju rozhlížení na HAT, tak někdy mi stisk HATu vezme, jindy ne, pak ho zase drží i když HAT už dávno nemám stisklý a pohled jede za roh... Přitom opakuji, joy jako takový i tlačítka ve Windows jedou spolehlivě, nezasekávají se, reagují přesně na stisky...

Nevíte jak vyvolat nabídku (teda jestli to jde) Options pro mapování funkcí když člověk sedí v letadle jako je to v IL2? Takhle musím ven z mise, něco poštelovat, nahrát znova misi - letadlo na ploše - odzkoušet a zase vypadnout. Hodně otravné.

Jako jedinou pozitivní věc zatím hodnotím, že jsem na netu našel bez potíží funkční návody jak se pohrabat v konfigurácích a zvednout FPS na stabilních 30 z původních 8mi při zachování obstojné grafiky. Takovejhle tuning v IL2 se mi teda nepodařil. I když za cenu brutálního hraní si přímo v texťáku s konfigem a editováním magických konstant.
 
AH_Cutora
Tak report ze včerejška. IL2 je proti LockONu nádherně odladěný a bezchybný kus kódu ;-)

* Nainstaloval jsem patch 1.02,
* Veškeré nastavení se resetlo do defaultu, takže jsem začal zase od znova Naštvaný Cool Naštvaný
* Motory nyní nejdou nahodit a vypnout po jednom přes SHIFT+PageUP, ALT+PageUP, SHIFT+PageDown, ALT+PageDown jako před tím, pro změnu začlo ale fungovat společné nahození přes PageUP a PageDown. Home a End stále nereagují...
* LockON fakt špatně interpretuje stisky kláves joye, ale zdá se, že dobře interpretuje klávesnici - zatím funguje dle očekávání až na občasný exces jako je to s těma motorama. Takže řešení - odmapovat butony joye v LockONu a přes externí ovládací SW rozmapovat butony na stisky kláves na klávesnici... Mrsk, ale není jiné cesty. Obvzvláště pikantní pro mou plynovku, plasty Genius F23, uvnitř HALL senzory a elektronika M-Joy. Ještě že existuje AutoHotKey, sice je to taky mrsk nastavit (v podstatě doprogramuj si sám), ale zase je to fakt univerzální a udělám cokoli s čímkoli a FUNGUJE TO - úžasné.
* Zoom po krocích - jasně, ten plynulý zoom je lepší, ale mě prostě nešel ani ten, protože jsem ho měl namapovanej na joyi. Teď po přemapování na klávesnici už funguje k mé spokojenosti a dle mého původního očekávání a nemám problém Mrknutí

Takže konečně jsem dal pár okruhů, podlítávání mostů a normálního blbnutí, kde jsem fakt nemusel řešit ovládání a hledání kláves na klávesnici. Konečně jsem si trošku užil lítání na rouře, takže se snad konečně začnu něco učit a ne bojovat se samotným letadlem jako těch půl roku do teď.
 
Rufu
A na který?Snad ne na tý emerický co lítá sama?
 
Joe Hallenbeck
Mig-29A Ruless Šklebící se
313_FlyBoy
RY-C
 
WinteR
Možná je to offtopic,ale chtěl bych se na něco zeptat. Nainstaloval jsem LOMAC verze 1.01.Z počátku hra jede normálně dám napravo třeba misi v F-15 a letím letím tak 20 s a potom se hra sekne ale vypnout ji lze pomocí hry.Nevím co s tím je mám AMD X2 Athlon 4800+EE frekvence jádra 2.5 GHz dvoujádro,ATI Radeon X1950pro 512 Mb,2Gb RAM a tedka nainstalovanou kvuli ilovi utilitku od AMD Dual core optimizer.Co s tím??
Upravil/a WinteR dne 20-03-2008 10:32
 
313_Vity
NEzapnul sis pauzu? Šklebící se Nebo to skus ject jen na jednom jadru,a taky skus vseci kompatibility (windows me/98 a treba taky zapnout jako spravce ja to pri problemu vsechno pozapinam a vetsinou to pustim Úsměv
CoolCoolCoolCool
 
WinteR
Jo Vity to bude asi ono pauza na písmenu S:-)jinak nevíte co potřebuji abych mohl lítat na servrech jakou verzi atd??Jestli to je pevně stanovené jako v ilovi (il2 1946-4.08m)??
 
AH_Cutora
Wintere, z tebe mi obcas stoji - rozum. Ze si budes pauzovat hru, to me teda nenapadlo.

Server a klient musi byt na stejne verzi, stejne jako IL.

Ale co se tyce verzi v praxi, tak v LockONu je situace jeste zmatenejsi nez v IL2. UbijSoft jestli se nepohodl s vyrobcem hry nebo co, proste FlamingClifs ignoruje. Takze nekdo ma puvodniho LockONa opatchovaneho na 1.02 a nekdo ma koupene FlamingClifs bud primo od Rusu, nebo pres Britske zastoupeni. Plus free patch na 1.12b pres FC.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,816,941 návštěv