May 04 2024 23:27:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Falcon 4 Allied Force
Sicher
Čau všichni, sice lítám hlavně Šturma, ale přece jen mě to táhne i na roury, takže jsem chtěl zkusit třeba Falcon4AF, ale ejhle: blbě se zobrazuje grafika, tj. mám průhledné letadlo (např. mraky skrz), podvozkové šachty nemají kryty, bomby jsou ve vzduchu před letadlem apod. hrůzy. Mám originál + patch 1.12 a Windows Vista 32b a hlavně ATI X1950Pro + Catalyst 8.4. Zkoušel jsem veškerá nastavení grafiky v systému i ve hře, s patchem i bez a nic. Nelítá někdo tento sima ještě k tomu na Vistách? Zkusím ještě RedViper Freefalcon edici na původním Falcon 4 co to udělá, ale moc tomu něvěřím. Na foreign simhq.com jsem našel kuloví. Dík čau
 
Jirka
Předpokládám, že máš Catalyst 8.1, což je poslední. Mrknutí Mám přesně tuhle kartu taky a musim říct, že pod Vistama mě obecně jede divně. Je o dost pomalejší. Měřeno ve šturmu na Black Death tracku ,místy až o polovinu FPS. Blikají textury. To se dá poštelovat pomocí Catalyst AI plus ve hře samotné. Obraz se cuká. Co s tímhle, tak na to jsem ještě nepřišel. Teda přišel, vypnu AI - jede to rychleji, ale bliká - Začarovaný kruh.

Jinak 8.1 mě nejedou dobře ani na XPčkách. Jako kdyby autoři použili něco z těch vist. Poslední co mě na XP skutečně jelo byly Catalysti 7.11 i když je bylo nutno poštelovat. To co jelo na první pokus pak byly Catalysty 7.9.

Babo raď. Smutný
Upravil/a Jirka dne 28-01-2008 15:10
 
clone9cz
... co takhle vypnout ten pruhlednej 3D desktop ve Vistach, pomuze to ?

 
http://www.wwii-illusion.net
Jirka
clone9cz napsal:
... co takhle vypnout ten pruhlednej 3D desktop ve Vistach, pomuze to ?


Mám vypnuto, nepomůže to.
 
Sicher
Zjistil jsem, že včera vydali další patch na AF 1.13, kde by nějaké problémy s grafikou měly být řešeny, takže dnes to vyzkouším, jinak jsem ještě něco o vistách našel na forum.combatace.com
 
Sicher
Jirka napsal:
Předpokládám, že máš Catalyst 8.1, což je poslední. Mrknutí Mám přesně tuhle kartu taky a musim říct, že pod Vistama mě obecně jede divně. Je o dost pomalejší. Měřeno ve šturmu na Black Death tracku ,místy až o polovinu FPS. Blikají textury. To se dá poštelovat pomocí Catalyst AI plus ve hře samotné. Obraz se cuká. Co s tímhle, tak na to jsem ještě nepřišel. Teda přišel, vypnu AI - jede to rychleji, ale bliká - Začarovaný kruh.

Jinak 8.1 mě nejedou dobře ani na XPčkách. Jako kdyby autoři použili něco z těch vist. Poslední co mě na XP skutečně jelo byly Catalysti 7.11 i když je bylo nutno poštelovat. To co jelo na první pokus pak byly Catalysty 7.9.

Babo raď. Smutný




Co se týče výkonu mé přetakt karty X1950GT@Pro 512MB (+Intelcore2Duo 3,2GHz + 2GB DDRII 800Mhz) tak můžu říci, že mi FPS ve Vistách na Black Death v IL-2 1946 1.08m +ENG sound mod nešly vůbec dolů, je to stejné, jako jsem to měl na Win XP, takže jsem tomu rád. Mám rozlišení 1680x1050 + 4XAA a 4XAF + perfect all a v tomto tracku to nejde pod 35 FPS. Něco jiného je Berlín, to už na perfect dost cuká, ale víme, co je za sviňu ten Berlín, že.
 
Jirka
Sicher napsal:
Jirka napsal:
Předpokládám, že máš Catalyst 8.1, což je poslední. Mrknutí Mám přesně tuhle kartu taky a musim říct, že pod Vistama mě obecně jede divně. Je o dost pomalejší. Měřeno ve šturmu na Black Death tracku ,místy až o polovinu FPS. Blikají textury. To se dá poštelovat pomocí Catalyst AI plus ve hře samotné. Obraz se cuká. Co s tímhle, tak na to jsem ještě nepřišel. Teda přišel, vypnu AI - jede to rychleji, ale bliká - Začarovaný kruh.

Jinak 8.1 mě nejedou dobře ani na XPčkách. Jako kdyby autoři použili něco z těch vist. Poslední co mě na XP skutečně jelo byly Catalysti 7.11 i když je bylo nutno poštelovat. To co jelo na první pokus pak byly Catalysty 7.9.

Babo raď. Smutný




Co se týče výkonu mé přetakt karty X1950GT@Pro 512MB (+Intelcore2Duo 3,2GHz + 2GB DDRII 800Mhz) tak můžu říci, že mi FPS ve Vistách na Black Death v IL-2 1946 1.08m +ENG sound mod nešly vůbec dolů, je to stejné, jako jsem to měl na Win XP, takže jsem tomu rád. Mám rozlišení 1680x1050 + 4XAA a 4XAF + perfect all a v tomto tracku to nejde pod 35 FPS. Něco jiného je Berlín, to už na perfect dost cuká, ale víme, co je za sviňu ten Berlín, že.


No to všechno u mě platí taky, ale pod DirectX. Pod OpenGL ale je to u mě jinak. A navíc jen pod vistama. Pod XP vše švihá špičkově. Úsměv
Upravil/a Jirka dne 28-01-2008 17:47
 
XXX_Dazz
Dualboot Visty a XP Šklebící se
 
Sicher
Tak hurá Coolpatch 1.13 na Falcona AF na 100%zabodoval, už je grafika i na Vistách jak víno... třikrát hurá... patch přišel v hodině 12, já mám radost jak malej SicherŠklebící se
 
Sicher
Jirka napsal:
Sicher napsal:
Jirka napsal:
Předpokládám, že máš Catalyst 8.1, což je poslední. Mrknutí Mám přesně tuhle kartu taky a musim říct, že pod Vistama mě obecně jede divně. Je o dost pomalejší. Měřeno ve šturmu na Black Death tracku ,místy až o polovinu FPS. Blikají textury. To se dá poštelovat pomocí Catalyst AI plus ve hře samotné. Obraz se cuká. Co s tímhle, tak na to jsem ještě nepřišel. Teda přišel, vypnu AI - jede to rychleji, ale bliká - Začarovaný kruh.

Jinak 8.1 mě nejedou dobře ani na XPčkách. Jako kdyby autoři použili něco z těch vist. Poslední co mě na XP skutečně jelo byly Catalysti 7.11 i když je bylo nutno poštelovat. To co jelo na první pokus pak byly Catalysty 7.9.

Babo raď. Smutný




Co se týče výkonu mé přetakt karty X1950GT@Pro 512MB (+Intelcore2Duo 3,2GHz + 2GB DDRII 800Mhz) tak můžu říci, že mi FPS ve Vistách na Black Death v IL-2 1946 1.08m +ENG sound mod nešly vůbec dolů, je to stejné, jako jsem to měl na Win XP, takže jsem tomu rád. Mám rozlišení 1680x1050 + 4XAA a 4XAF + perfect all a v tomto tracku to nejde pod 35 FPS. Něco jiného je Berlín, to už na perfect dost cuká, ale víme, co je za sviňu ten Berlín, že.


No to všechno u mě platí taky, ale pod DirectX. Pod OpenGL ale je to u mě jinak. A navíc jen pod vistama. Pod XP vše švihá špičkově. Úsměv






to není možný, to není možnýŠklebící se 2GB ram musí i Vističce stačit. Samožřejmě Šturma jedu pod OpenGL ani jsem o DirectX neuvažoval, no ale fakt je mi to divný. Have You: Vertical Sync=OFF? zbuffer=OFF? trueform=OFF? triple buffering=OFF? and textures v Ilovi 32bit, tzn. stejně jako nastavení bitové hloubky v systému?

Dále můj conf.ini:
[window]
width=1680
height=1050
ColourBits=32
DepthBits=24
StencilBits=8
ChangeScreenRes=1
FullScreen=1
DrawIfNotFocused=0
EnableResize=0
EnableClose=1
SaveAspect=0
Use3Renders=0

[GLPROVIDER]
GL=Opengl32.dll

.
.
.
[Render_OpenGL]
TexQual=3
TexMipFilter=3
TexCompress=2
TexFlags.UseDither=0
TexFlags.UseAlpha=0
TexFlags.UseIndex=0
TexFlags.PolygonStipple=1
TexFlags.UseClampedSprites=0
TexFlags.DrawLandByTriangles=1
TexFlags.UseVertexArrays=1
TexFlags.DisableAPIExtensions=0
TexFlags.ARBMultitextureExt=1
TexFlags.TexEnvCombineExt=1
TexFlags.SecondaryColorExt=1
TexFlags.VertexArrayExt=1
TexFlags.ClipHintExt=0
TexFlags.UsePaletteExt=1
TexFlags.TexAnisotropicExt=1
TexFlags.TexCompressARBExt=1

TexFlags.TexEnvCombine4NV=1
TexFlags.TexEnvCombineDot3=1
TexFlags.DepthClampNV=1
TexFlags.SeparateSpecular=1
TexFlags.TextureShaderNV=1

HardwareShaders=1

Shadows=2
Specular=2
SpecularLight=2
DiffuseLight=2
DynamicalLights=1
MeshDetail=2
VisibilityDistance=3

Sky=2
Forest=2
LandShading=3
LandDetails=2

LandGeom=2
TexLarge=1
TexLandQual=3
TexLandLarge=1

VideoSetupId=17
Water=1
Effects=0
ForceShaders1x=0

PolygonOffsetFactor=-0.15
PolygonOffsetUnits=-3.0
 
Jirka
Moc dík, polaboruju.
 
Sicher
Ne všechno zpět, promiň, moc se omlouvám, ale IL-2 mi pod OpenGL teda moc nejde, neuvědomil jsem si, že jsem nedávno upgradoval na Vistu a teprve až teď po tvém problému jsem to pustil, no a samozřejmě to problikává textury a výkon je přece jen nižší i když tedy z cca 35FPS na 25 FPS, no ale DirectX tedy jede lépe, i když voda vypadá zase lépe pod OpenGL. Takže ještě jednou promiň za moje dezinformace.Mrknutí
 
Jirka
Sicher napsal:
Ne všechno zpět, promiň, moc se omlouvám, ale IL-2 mi pod OpenGL teda moc nejde, neuvědomil jsem si, že jsem nedávno upgradoval na Vistu a teprve až teď po tvém problému jsem to pustil, no a samozřejmě to problikává textury a výkon je přece jen nižší i když tedy z cca 35FPS na 25 FPS, no ale DirectX tedy jede lépe, i když voda vypadá zase lépe pod OpenGL. Takže ještě jednou promiň za moje dezinformace.Mrknutí


Úsměv Už jsem se lek, že mám něco hodně špatně. Nicméně bádám, bádám a jeví se mi to, že s těma posledníma driverama u ATI něco museli provést. Mají fakticky slabší výkon. Ale uvidíme ... Pokud snad na něco narazíš dej mi prosím vědět.
 
WT_Pedropan
Jirka napsal:
Úsměv Už jsem se lek, že mám něco hodně špatně. Nicméně bádám, bádám a jeví se mi to, že s těma posledníma driverama u ATI něco museli provést. Mají fakticky slabší výkon. Ale uvidíme ... Pokud snad na něco narazíš dej mi prosím vědět.


No to by teda meli. Mam stejnou kartu jako ty a uz mne z toho chodi siska bokem, jak porad preinstalovavam drivery....Vyděšený

7.12 byly nepouzitelne, protoze se mne pri vnejsim pohledu F3 v urcitem momente zacal rozpadat obraz na jakesi ctverecky, ci co. Nakonec tam mam 6.12. Obraz se nerozpada, ale kdyz si prohlizim objekt ve FMB, tak to zase vynechava textury v pravem dolnim rohu a obcas se to projevi i za letu v kabine, kdyz kouknu doprava dolu.

Kde jsou ty doby, kdy mne Radeon 9600Pro, 9800Pro a nakonec i X800XL chodily jako vino na driverech rady 5 ...Smutný
 
http://www.wtigers.org/
WT_Horrido
nVidia - The Way It's Meant To Be Played. Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Sicher
[url]http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/49310655/m/1921070116 [/url]
zkoušel jste někdo tohle, nebo mám být prvníŠklebící se
 
Jirka
Sicher napsal:
[url]http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/49310655/m/1921070116 [/url]
zkoušel jste někdo tohle, nebo mám být prvníŠklebící se


Teda ne že bych se nechal inspirovat tím článkem. Vůbec jsem o něm nevěděl. Ale spoustu těch věcí jsem testnul. Podle mě je to pěknej blábol co ničemu nepomůže. Nebo alespoň u mě nepomohlo. Mě všecko chodilo na Vistách X64 na první pokus bez problémů.

A nebýt toho výrazně slabého výkonu ila v opengl tak jsem u toho snad i zůstal.

P.S. dneska se chystám testnout tohle. To jsem zvědavej.

http://mission4to...ls&id=3246
Upravil/a Jirka dne 30-01-2008 08:19
 
WT_Horrido
Sicher napsal:
[url]http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/49310655/m/1921070116 [/url]
zkoušel jste někdo tohle, nebo mám být prvníŠklebící se


Aha takze vypnou ochrany a dat aplikaci moznost jebat pomoci administratorskych prav s OS je ten zazracny lek. Úsměv Nechapu proc si vlastne nekdo nainstaluje Visty kdyz pak udela tohle...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Sicher
WT_Horrido napsal:
Sicher napsal:
[url]http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/49310655/m/1921070116 [/url]
zkoušel jste někdo tohle, nebo mám být prvníŠklebící se


Aha takze vypnou ochrany a dat aplikaci moznost jebat pomoci administratorskych prav s OS je ten zazracny lek. Úsměv Nechapu proc si vlastne nekdo nainstaluje Visty kdyz pak udela tohle...




Protože jsem naivní a slušný a chtěl jsem mít první legál systém a myslel jsem si také , že rok po vydání Vist už to půjde no a ono nejde. Je to napoblinkání, doufám že ten SP1 vydaj co nejdříve, ale osobně s OpenGL to vidím blbě napořád. kur*aŠklebící se Mrkvosoft s*itŠklebící se
 
Jirka
WT_Horrido napsal:
Sicher napsal:
[url]http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/49310655/m/1921070116 [/url]
zkoušel jste někdo tohle, nebo mám být prvníŠklebící se


Aha takze vypnou ochrany a dat aplikaci moznost jebat pomoci administratorskych prav s OS je ten zazracny lek. Úsměv Nechapu proc si vlastne nekdo nainstaluje Visty kdyz pak udela tohle...


No já osobně na nějakou super ochranu OS přede mnou samým prdim. Instaloval bych to celé proto, že bych čekal nové užitečné funkce, vyšší výkon(to hlavně) atp.

Doufal bych, že když mám nový komp s 4GB paměti, CoreDuo2, novou ucházející grafiku, že to celé nový systém využije a jaksi zhodnotí. Bohužel. Opak je pravdou. Takže mám doma 64bit XP a jsem spokojenej a koukám co se z toho časem vyvine.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,816,531 návštěv