April 20 2024 13:57:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 2
Kukuloo, Lanc

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Výbava pilota letového bojového simulátoru - diskuse
AJaromir
Thrustmaster nebo Virpil
https://virpil-co...ottle.html
 
310_cibule
Tak už se pode mnou při nahozeném motoru třese židle, při střelbě víc, po dosednutí, těsně před utržením proudnice taky, ale jinak.

Jinými slovy přišla nová součástka na avizovaný Andyho SimShaker https://simshaker... a je zprovozněn. Společně s VR to není špatné, ale úplně vodvařenej z toho nejsem (což jsem třeba z VR na začátku byl). A levné to úplně není.

Pokud by si chtěl někdo vyzkoušet, napíšu mu návštěvní hodiny : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Dokud to ve 3h ráno nebudí sousedy, tak to není ta správná kvalita.
Severus by mohl vyprávět Šklebící se
 
310_cibule
Severus Snape?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Ale jistě. Kdybys byl na Hané, měl bys s ním tu čest Šklebící se
Upravil/a magot dne 15-07-2021 21:23
 
310_cibule
Severus Snape už umřel. Dvakrát.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Ale prd, ten žije! Šklebící se
 
hybca
přátelé, kolegové, tak nějak si pohrávám s myšlenkou zřídit si nějaký uspořádaný kokpit místo kniplu a plynovky na stole. Knipl mezi nohama je holt velké lákadlo pro druhoválečného magora. Máte někdo zkušenosti s nějakým obdobným stojanem: https://www.amazo...B01NAN0SF3 ? Mám virpil plynovku cm3, virpil pedály a uvažuju o nákupu vkb gunfightera kg 12 s prodlouzenou štanglí.
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
pSipi
Mam skusenosti s tymto.
https://www.monst...halterung/
Mozem len doporucit.
 
hybca
jo jasně, tyhle "stand alone" úchyty jsem už viděl, rád bych ale všechno v jednom těle na jedný konstrukci, protože i pedály se tam dají uchytit a pak elegantně složit. Jen nevím zda to není nějak vachrlatý, při kopání do pedálů to neodjíždí pod stůl apod.
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
Fiks
přátelé, kolegové, tak nějak si pohrávám s myšlenkou zřídit si nějaký uspořádaný kokpit místo kniplu a plynovky na stole. Knipl mezi nohama je holt velké lákadlo pro druhoválečného magora. Máte někdo zkušenosti s nějakým obdobným stojanem: https://www.amazo...B01NAN0SF3 ? Mám virpil plynovku cm3, virpil pedály a uvažuju o nákupu vkb gunfightera kg 12 s prodlouzenou štanglí.


No spíše bych měl pochybnost,že to udržej ty rychloupínáky dole a
uchycení těch desek nahoře se mě taky nějak moc nelíbí.
 
1stCL_Fucida
Zkoušel jsem TOHLE a stálo to zaprd.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
Mam verzi pro auticka (v podstate asi to same jenom prislusenstvi s jinymi dourkami a bez tech postranic) a je to celkem bitelne. Samozrejmne se to v tech "kloubech" hne, kdyz za to budes hodne rvat.. pak by asi musela na radu prijit nejaka modifikace typu vrtacka a sroub :-D

Mel bych dve negativa
1. ty gumove krouzky, na kterych to stoji, delaj dost lehce smouhy na podlahu, ale uz tak lehce nejdou dolu..
2. pouzivam kancelarskou zidli, takze sedim relativne vysoko a ta teleskopicka cast se zakladnou pro volant nelze vytahnout tak daleko jak bych potřeboval, ale v pripade letani to asi nebude takovy problem.. protoze si clovek nebude chtit umistit tu zakladnu pro knipl nekam do vysky hrudniku..

Kazdopadne oba dva problémy, jsem vyresil trochou domaciho kuteni ala Lada Hruska.. a vyrobil si podstavec, ktery stojan vyvýší a navic tam zapadne, jeste pod mirnym uhlem, ze je příjemnější slapat na pedály.

EDIT: z toho amazonu bych to asi nebral.. sezenes to v CR za levnejc (a to nepocitam ani dopravu, pripadne clo).. asi to nebude primo se spravnejma dirkama pro to co potrebujes, dyztak si udelas nejakou svoji ;-)
Upravil/a Shadowdeath dne 01-01-2023 21:17
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Richi
Já si to udělal celý podle svého. Není to jeden rozkládací kus, je to 5 minut sestavování a šroubování a je to překvapivě velká hromada všelijakého harampádí.
Nakonec, i joystick, plynovka a další nutné části "kokpitu" jsou jedna celá krabice od banánů.
Nic se nehne, je to super, jen .... jen je to pakárna to sestavovat a uklízet a někde skladovat.
Zlatý původní Microsoft FFB 2. Jen jsem pro něj šáhnul a mohl jsem letět. Úsměv

Možná by šlo něco podobného bytelného vyrobit z hliníkových profilů.
 
Ace14
Nemáte někdo zkušenosti s tímto?
https://www.originalky.cz/playseat-air-force-p55007/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Retargeting+-+produktový+-+DRTG&utm_content=Playseat+Air+Force+-+8717496871619&utm_term=#gallery
 
Tapi
Přidám také malou radu: ať už budeš vybírat cokoli, ujisti se hlavně že:
1. je to dostatečně robusní (není nic horšího, než když se ti při létání základna kýve, posouvá nebo nedrží jakkoli na svém místě)
2. je to dostatečně stavitelné/polohovatelné řešení - každý člověk má jiné tělesné proporce a není nic horšího, než když po pár dnech používání zjistíš, že to co jsi pořídil, ti nevyhovuje ergonomicky

NB: zvaž také, zda půjdeš do klasického joye nebo do delšího kniplu - od toho se odvíjí všechno ostatní

Za sebe doporučuju konstrukci z aluminiových profilů 40x40 mm. Není to nejlevnější, ale je to nejlépe konfigurovatelné a perfektně stabilní. Navíc si to můžeš naprojektovat dle libosti...
Upravil/a Tapi dne 02-01-2023 10:14
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
1stCL_Fucida
Ace14 napsal:

Nemáte někdo zkušenosti s tímto?
https://www.originalky.cz/playseat-air-force-p55007/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Retargeting+-+produktový+-+DRTG&utm_content=Playseat+Air+Force+-+8717496871619&utm_term=#gallery


Psal jem o tom už výše, resp. jsem to před lety kompletně recenzoval. Na mých 185 cm to bylo hodně nepohodlné. Chtělo by to jít cestou "dodělej si sám", nebo být podstatně nižší Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Coffin Corner
Tak Thrustmaster vyrukoval s obnovenou plynovkou pro F-16. Upřímně bych si takovou obludu na stůl nedal, ale v rámci dnešních trendů je modulární, jenže to by zase ten panel nesměl vypadat jak z tržnice...
YouTube Video



...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
AJaromir
Si nemohu pomoct, ale přijde mi to odfláklé.
 
clone9cz
ten COUGAR ani neměli zmiňovat. Dva přepínače na prd, dva poťáky neměly plnej rozsah a mechanika taky na prd, takže to člověk kupoval už s připravenejma náhradníma dílama z Austrálie Šklebící se
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,730,452 návštěv