May 18 2024 18:28:21
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
WWII Battle tanks: T34 verz Tiger :tankový simulátor
3BAP_Cassius Chaerea
Ale nějak nechápu proč to není Tigr vs Stalinec nebo Panther vs Téčko, přeci jenom to nejsou zrovna dvě srovnatelné kategorie tanků.
 
clone9cz
Mungo napsal:
Tigrikov vyprodukovali ~1700, T-ciek mrte. T-cka boli spotrebny material, Tigriky slachtena zver vratane osadok, materialu na vyrobu, dodavok municie ... .
(- 1)xT ako Tcko, nic sa nedeje, (-1)xT ako Tiger = problem Vyděšený


tak ted uz jen aby to pochopili uzivatele Úsměv

PS: na zadni strane krabice bude, ztratili jste 1000 Téček, nepropadejte panice ...
 
http://www.wwii-illusion.net
MK_KaiN
hehe Šklebící se
 
Tajpan
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Ale nějak nechápu proč to není Tigr vs Stalinec nebo Panther vs Téčko, přeci jenom to nejsou zrovna dvě srovnatelné kategorie tanků.

každý sim musí byť "predávaný" bez ohladu na historickú realitu.
A PC-hráč , čo sa nevenuje historii WWII, občas počul niečo o T34-rke či Tigrovi. Alebo videl "Ryana" , Brothers, Stalingrad atd. Mrknutí
pre kampan ,ten výber je optimálny.
Len ten onnline boj, to fakt neviem...Cool
 
Tajpan
1stCL_Fucida napsal:

Starší téčko čelní pancíř Tigera snad ani neprobije. U T-34/85 se myslím polemizuje v řádu hodnot mezi 500 - 1000 m?


z Obrnená technika 1,
Tiger prebije T34/85 na 1500m, a T34/85 na 500m.
T34/76 sa neuvádza , ale odhadom od 0 d0 50m. Úsměv
 
Ask
Z 501. schwere Panzer Abteilung T-34/76 neprostřelí z čela Tigra ani z 0m.
 
Hoper
Fuči tu psal cosi o AI - že doufám, jak se jim povede...
v tom vídeu, co jsem zkouknul, ti AIci byli docela tupí - ač věděli, že se proti Tygrovi mají spíše hýbat a střílet do něj z boku a zezadu, všici stáli a čekali, až je rozstřílí...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
313_Gryzlov
Tajpan napsal:z Obrnená technika 1,
Tiger prebije T34/85 na 1500m, a T34/85 na 500m.
T34/76 sa neuvádza , ale odhadom od 0 d0 50m. Úsměv


Pejčocha nebrat, i když zrovna ta data jsou běžně udávané hodnoty všude v literatuře.

Když se odvodí průbojnost T-34/85 podle protiletadlového kanónu 85mm vz. 39, se kterým byly v roce 43 provedeny zkoušky průbojnosti protipancéřových nábojů ráže 85mm, tak to vypadá trošku jinak.

PL kanón ráže 85mm vz. 39
(testováno na pancíři Tiger I na polygonu)
Pancíř 100mm ... vzdálenost 1000m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1500m

Název projektilu: BR-365K (odvozeno, nikoliv doloženo konkrétním označením v originálu zprávy)
Typ projektilu: AP

Z balistický tabulek pro PLK 85mm vz. 39 a TK 85mm (ZIS-S-85) podle dopadových rychlostí vyplývá:

T-34/85
BR-365K
Typ: AP

Podle De Marre
Pancíř 100mm ... vzdálenost 800m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1300m

Podle Ek
Pancíř 100mm ... vzdálenost 800m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1300m

BR-365
Typ: APBC

Podle De Marre
Pancíř 100mm ... vzdálenost 2000m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1000m

Podle Ek
Pancíř 100mm ... vzdálenost 2000m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1200m


PL kanón ráže 85mm vz. 39
BR-365
Typ: APBC

Podle De Marre
Pancíř 100mm ... vzdálenost 2300m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1400m

Podle Ek
Pancíř 100mm ... vzdálenost 2400m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1500m

Poznámka:
Je zdokumentován průstřel boku věže tanku Tiger I (80mm) na vzdálenost 2400m protipancéřovým granátem ráže 85mm.


T-34/76
BR-360P
Typ: podkaliberní

Nemám provedené výpočty, ale podle tabulek maximálně na 400m, kde má průbojnost asi 92mm.
BR-360A nebo BR-360B mají příliš malou kinetickou energii, že dokáží prorazit s bídou 78mm na 0m a to ještě docela pochybuji, protože odolnost pancíře jsem stanovil z průbojnosti německých projektilů ráže 75mm. Dodnes mi vrtá hlavou, kde se vzaly v tabulkách taková vysoká čísla pro průbojnost protipancéřových projektilů BR-350.


EDIT:
CHYBA V TABULCE ... JSOU PROHOZENÉ VZDÁLENOSTI!!!

OPRAVA

T-34/85
BR-365K
Typ: AP

Podle De Marre
Pancíř 100mm ... vzdálenost 800m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1300m

Podle Ek
Pancíř 100mm ... vzdálenost 800m
Pancíř 80mm ... vzdálenost 1300m

BR-365
Typ: APBC

Podle De Marre
Pancíř 80mm ... vzdálenost 2000m
Pancíř 100mm ... vzdálenost 1000m

Podle Ek
Pancíř 80mm ... vzdálenost 2000m
Pancíř 100mm ... vzdálenost 1200m


PL kanón ráže 85mm vz. 39
BR-365
Typ: APBC

Podle De Marre
Pancíř 80mm ... vzdálenost 2300m
Pancíř 100mm ... vzdálenost 1400m

Podle Ek
Pancíř 80mm ... vzdálenost 2400m
Pancíř 100mm ... vzdálenost 1500m

Upravil/a 313_Gryzlov dne 09-01-2008 10:07
 
1stCL_Fucida
Hoper napsal:
Fuči tu psal cosi o AI - že doufám, jak se jim povede...
v tom vídeu, co jsem zkouknul, ti AIci byli docela tupí - ač věděli, že se proti Tygrovi mají spíše hýbat a střílet do něj z boku a zezadu, všici stáli a čekali, až je rozstřílí...


Nutno dodat, že je to alfa verze. Já to beru spíš jako ověření funkcí enginu a pár 3D modelů. Až budou mít alespoň betaverzi, uvidíme víc. Nicméně já myslel hlavně AI vlastní posádky - tedy aby když šoférovi řekneš pomalu vpřed, tak aby třeba tupě nesjel do nějaký vody. Vůbec tahle celková kooperace mě docela zajímá.


FF: já se kdysi vezl v T-55 a v BVP, ale je to dost dlouho. Jo a taky jsem seděl v té slavné T-34 Úsměv Až mě někdo povozí v Tigerovi, tak to poznáš. Jsem hluboce přesvědčený, že každý, kdo se svezl v Tigerovi, už nebude nikdy takovým, jako předtím Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Gryzlov
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Ale nějak nechápu proč to není Tigr vs Stalinec nebo Panther vs Téčko, přeci jenom to nejsou zrovna dvě srovnatelné kategorie tanků.


Je to blbý psát, ale Panther je lépe pancéřovaný než Tiger I ... skloněný čelní pancíř na korbě u Pantheru (byť 80mm silný) neprobiješ, kdežto u Tigera I jo ...

Dál už to záleží na tom, jak to tvůrci udělali ... Zamračený
 
1stCL_Fucida
Gryzlove, udáváš kolmý pancíř předpokládám..to potvrzuje, že čelně Tiger pod 1000 m (v závislosti na úhlu dopadu, přičemž těch 1000 by to překročit nemělo).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Gryzlov
Mungo napsal:Gryzlov: Ak to nie je tajne, na aku vzdialenost to odhadujes u oboch hlavnych T-ciek, za predpokladu, ze nemali defektnu municiu? To prebitie celneho panciera Tigra?


Koukám, že jsem Ti odpověděl, aniž bych to tušil Úsměv Až teď koukám, že se na to ptáš Úsměv

A ještě Ti dlužím jednu odpověď ohledně AP a APC(BC) ... ještě "v kolejnicích) si se na to ptal. Pamatuju na to. Odpovím co nejdřív.
 
313_Gryzlov
1stCL_Fucida napsal:
Gryzlove, udáváš kolmý pancíř předpokládám..to potvrzuje, že čelně Tiger pod 1000 m (v závislosti na úhlu dopadu, přičemž těch 1000 by to překročit nemělo).


Je to se všemi chybami, protože testy byly provedeny na polygonu, takže nikdo nemohl zaručit, že střela dopadne zcela kolmo na pancíř, tudíž je to dá se řící zaručená hodnota, že dojde k průstřelu i se zahrnutím vlivu nějakého menšího dopadového úhlu.
Také to asi nebudou "mezní" vzdálenosti, ale orientační. Postavili tank na 1000m, 1500m asi i 2000m a zkoušeli, co to na tu vzdálenost udělá, ale už nehledali skutečnou mezní vzdálenost.
 
313_Gryzlov
Mungo napsal:Nic v zlom, ja si rad pokecam. Fanatikom do sovietskych T-ciek vykladam o stiesnenej vezi zo do roku 44 a casto aj po nom a miereni cez lauf miesto optiky, zracom T-igrikov zas o zamrznutych pasoch, Typhoonoch a nasadeni v najprednejsej linii, sovietskych HE-kach do podvozku a naslednom veselom odtahovani spod palby.


Jen pro zajímavost dpolním ... tanků T-34/76 se dodávalo zhruba kolem 12 000 každý válečný rok do zastavení výroby ...

Tak mě napadlo k té věži ... jak velký je rozdíl ve velikosti u PzIV a T-34/76? Každý se ohání o pohodlnosti PzIV a nepohodlnosti T-34/76, ale když si představím 3 lidi ve věži PzIV, tak T-34/76 by na tom mohl být líp ... teda kromě toho, že velitel plní roli střelce. To je pak problém.

A ještě zajímavost ... Tiger I není zrovna "veliký". V porovnání s T-34/85 je jen o chloupek větší... nebo o dva Úsměv
 
313_Gryzlov
1stCL_Fucida napsal:
Gryzlove, udáváš kolmý pancíř předpokládám..to potvrzuje, že čelně Tiger pod 1000 m (v závislosti na úhlu dopadu, přičemž těch 1000 by to překročit nemělo).


Ještě poznamenám, že ber spíše hodnoty pro BR-365K, protože BR-365 se nepoužíval zrovna často. Tedy alespoň takové jsou dosavadní informace.
 
Tajpan
313_Gryzlov napsal:
1stCL_Fucida napsal:
Gryzlove, udáváš kolmý pancíř předpokládám..to potvrzuje, že čelně Tiger pod 1000 m (v závislosti na úhlu dopadu, přičemž těch 1000 by to překročit nemělo).


Ještě poznamenám, že ber spíše hodnoty pro BR-365K, protože BR-365 se nepoužíval zrovna často. Tedy alespoň takové jsou dosavadní informace.


k podkalibrovanému: jeho nevýhodou bolo že sa velmi opotrebovávala hlaven. V dokumente "Ostrava" jeden češkoslovenský tankista spomína, že pre podkaliberný u 85mm sa vozili max 3-4 náboje. viac nemalo zmysel.

k priebojnosti 76mm
klasický 76mm na 500m 69mm
podkaliberný 76mm na 500m 92mm.
takže podla mna T34/76 s podkalibrovaným nábojom mohol Tigra prestreliť na tých 50metrov čelne. Ak sa na túto vzdialenost dostal. Úsměv

K rôznym údajom: obávam sa , že má na tom dosť vinu autori kníh.
Skúšky boli prevádzané aj 76mm diviznym kanonom. a ten má trochu lepšiu účinnosť.
T34 prvé verzie mali 76mm s F32/L33.
T34/76 s 76mm s F34/L40.
a divizny kanom bol 76mm s dlžkou L52 alebo L56.
 
WT_Horrido
313_Gryzlov napsal:
Tak mě napadlo k té věži ... jak velký je rozdíl ve velikosti u PzIV a T-34/76? Každý se ohání o pohodlnosti PzIV a nepohodlnosti T-34/76, ale když si představím 3 lidi ve věži PzIV, tak T-34/76 by na tom mohl být líp ... teda kromě toho, že velitel plní roli střelce. To je pak problém.


Nezapomen na nefunkcni (neexistujici) odvetrani, spatny vyhled atd.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
313_Gryzlov
WT_Horrido napsal:
313_Gryzlov napsal:
Tak mě napadlo k té věži ... jak velký je rozdíl ve velikosti u PzIV a T-34/76? Každý se ohání o pohodlnosti PzIV a nepohodlnosti T-34/76, ale když si představím 3 lidi ve věži PzIV, tak T-34/76 by na tom mohl být líp ... teda kromě toho, že velitel plní roli střelce. To je pak problém.


Nezapomen na nefunkcni (neexistujici) odvetrani, spatny vyhled atd.


Záleží na tom, kdo hodnotil. Typ T-34/76 s věžičkou byl hodnocen dobře. Viz zpráva, která byla dělaná pro Němce v roce 1944 v Plzni (ve Škodovce).

Mimochodem, zrovna tohle zmiňuje ve své knize "Sovětský střední tank T-34/76" Milan Kopecký. Hodně technických paramterů a hodnocení, které ve své knize uvádí, jsou mi vcelku známé, ale byly publikovány až v této knize.
 
Tajpan
313_Gryzlov napsal:
Mungo napsal:Nic v zlom, ja si rad pokecam. Fanatikom do sovietskych T-ciek vykladam o stiesnenej vezi zo do roku 44 a casto aj po nom a miereni cez lauf miesto optiky, zracom T-igrikov zas o zamrznutych pasoch, Typhoonoch a nasadeni v najprednejsej linii, sovietskych HE-kach do podvozku a naslednom veselom odtahovani spod palby.


Jen pro zajímavost dpolním ... tanků T-34/76 se dodávalo zhruba kolem 12 000 každý válečný rok do zastavení výroby ...

Tak mě napadlo k té věži ... jak velký je rozdíl ve velikosti u PzIV a T-34/76? Každý se ohání o pohodlnosti PzIV a nepohodlnosti T-34/76, ale když si představím 3 lidi ve věži PzIV, tak T-34/76 by na tom mohl být líp ... teda kromě toho, že velitel plní roli střelce. To je pak problém.

A ještě zajímavost ... Tiger I není zrovna "veliký". V porovnání s T-34/85 je jen o chloupek větší... nebo o dva Úsměv


veža u PzIV bola jednoznačne lepšia ako u T34/76 vz41/42.
od vz1943 už bola situácia vyrovnanejšia ale aj tak veža PzIV bola lepšia na pohodlie a obsluhu.
 
313_Gryzlov
Tajpan napsal:
k podkalibrovanému: jeho nevýhodou bolo že sa velmi opotrebovávala hlaven. V dokumente "Ostrava" jeden češkoslovenský tankista spomína, že pre podkaliberný u 85mm sa vozili max 3-4 náboje. viac nemalo zmysel.


Bohužel je tohle jeden z mýtů. Malá zásoba podkaliberní munice byla hlavně kvůli "nedostatku" cílů, na které by mělo smysl tuto munici použiít. Standardně se v tancích nevozila a byla přidělována pouze v případě, že se očekával střet s tanky Panther, Tiger apod. Tankistům se pak říkalo, aby tím moc nestříleli, "že to výrazně snižuje životnost hlavně".

Mám dojem, že ale byly převážně potíže s výrobou a dodávkou.

Tanky T-34/85 nemají podle předpisů z roku 1944 tuto munici vůbec uvedenou ve výbavě, kdežto T-34/76 mají předepsané 4ks. Přeji jen dokud nepřesáhl pancíř německých mašin 80mm, tak to bylo v pohodě.

Tajpan napsal:
k priebojnosti 76mm
klasický 76mm na 500m 69mm
podkaliberný 76mm na 500m 92mm.
takže podla mna T34/76 s podkalibrovaným nábojom mohol Tigra prestreliť na tých 50metrov čelne. Ak sa na túto vzdialenost dostal. Úsměv


Jo, tak jsem našel, že na 500m odpovídá 92mm pro kolmý pancíř. 98mm je na 300m, takže pod 300m by se dalo uvažovat o tom, že by mohl podkaliberní probít čelo Tigera. Zkusím to ověřit výpočtem, pokud by Tě to zajímalo.

Tajpan napsal:
K rôznym údajom: obávam sa , že má na tom dosť vinu autori kníh.
Skúšky boli prevádzané aj 76mm diviznym kanonom. a ten má trochu lepšiu účinnosť.
T34 prvé verzie mali 76mm s F32/L33.
T34/76 s 76mm s F34/L40.
a divizny kanom bol 76mm s dlžkou L52 alebo L56.


Mám stejné obavy Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,904,095 návštěv