May 03 2024 03:02:13
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Korálové moře - ostrá akce
AH_Cutora
bigjirka napsal:
Nechci po tobě, abys nám dal palivo jako B-17. Přál bych si, abys umožnil již do prvního kola nasazení stíhaček a bombardérů s bombou. Prostě volnou ruku pro admirála. Když je možné logovat každých 10s, není přece problém udělat jedno dlouhé kolo rozdělené na 2 coopky.

Teď nechápu jak to myslíš. Na to, aby letěl průzkum a současně na palubě ještě seděla záloha s bombama nemáme piloty a navigátory. Na samotný průzkum spotřebováváme veškeré personální kapacity co máme. A dát vám palivo na to, aby jste mohli průzkum letět rovnou s bombou, to značně degraduje celou akci, protože jediný stihač nezastaví 5 bomberů.

Zkus o tom pls zapřemýšlet. Protože pro mne (a asi nejsem sám) to ztrácí přitažlivost. Včera jsme si vyzkoušeli, že loď najdem. Příště to máme zkoušet znovu ???

Mno najít ji je jedna věc. Zaměřit ji dobře je druhá věc. Vrátit se domů třetí, trefit k ní zpět s bombama je věc čtvrtá... Věř mi, že ještě zdaleka nechápete co to celé obnáší Vyděšený
 
AH_Cutora
Amíci by měli vidět vlákno "Korálové moře - US NAVY"
Japíci zase "Korálové moře - IJN" nebo něco takového
 
1stCL_Fucida
Já bych to upřesnil: Pagy vykecal všechno o IJN, zatímco o taktikách USN moc zmínek nepadlo. Horší je to s tím počtem lidí. Jak už jsem psal..vypadne jediný člověk a máme problém. Včera jich vypadlo více a v průzkumu začaly vznikat značné díry. USN pokrylo v jednu chvíli pouze 60% prostoru, což je nanic. Tam už opravdu nemusí chybou průzkumáků dojít k neobjevení lodě. Možná bych to navrhoval spíš ještě více odložit, než se sejde mnohem více lidí, protože 22 je možná sice opravdu minimum, ale nikdy - a já to raději ještě zdůrazním: nikdy nedorazili všichni předem přislíbení letci.
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 10-10-2007 15:44
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hiltos
Jiste, kdyz si Pagyho nenapadnymi dotazy povzbudil k povidani ... Šklebící seD
 
AH_Cutora
1stCL_Fucida napsal:
Já bych to upřesnil: Pagy vykecal všechno o IJN, zatímco o taktikách USN moc zmínek nepadlo.

Copa my jsme měli nějakou taktiku? Co vím tak jediná taktika byla: nalézt liščí díru a pak měl kohout svolat slepice zpět do kurníku Šklebící se

Horší je to s tím počtem lidí. Jak už jsem psal..vypadne jediný člověk a máme problém. Včera jich vypadlo více a v průzkumu začaly vznikat značné díry. USN pokrylo v jednu chvíli pouze 60% prostoru, což je nanic. Tam už opravdu nemusí chybou průzkumáků dojít k neobjevení lodě. Možná bych to navrhoval spíš ještě více odložit, než se sejde mnohem více lidí, protože 22 je možná sice opravdu minimum, ale nikdy - a já to raději ještě zdůrazním: nikdy nedorazili všichni předem přislíbení letci.


Mno tohle je opravdu velkej problém.... Už se to odkládá dlouuuuuhhhhhhhooooo a lidi spíš mizí než přibývají Smutný
 
Kurtis
AH_Cutora napsal:
Mno najít ji je jedna věc. Zaměřit ji dobře je druhá věc. Vrátit se domů třetí, trefit k ní zpět s bombama je věc čtvrtá... Věř mi, že ještě zdaleka nechápete co to celé obnáší Vyděšený

Chápu o co tu jde. A začínám mít obavy, že právě proto to nedoletíme - bude chybět prvek překvapení a lidi to odradí. Nechci, aby v jednom kole letěli průzkumáci i s náložemi. Chtěl bych, aby měli možnost si tak zvolit. (O dolet tu přece nejde. Sám si včera řekl, že nastavíš dolet jako v reálu - tj rozhodně přes 1200 km, spíš 1400.)

Samozřejmě, že nebudu nikoho do ničeho nutit - je to speciálka tvoje a Lesníka. Ale měl by sis uvědomit, že po sérii zdlouhavých tréninků a včerejší nepovedené akci to ztrácí kouzlo ...

Pokud jde o Fučidův nápad počkat na více lidí, zde jsem skeptický. Když se včera rozsypala šance, že se dneska doletí, docela mne to nasralo. Už teď vám říkám, že ten průzkum znovu poletím jenom proto, že nechci být sketa, která uteče. Ale radost z toho nemám. Jak chcete přitáhnout další lidi, když ani ti původně nadšení už nadšení nejsou?
 
1stCL_Punkey
Když on chce být povýšen......Úsměv
 
j4ck41
bigjirka napsal:
AH_Cutora napsal:
Mno najít ji je jedna věc. Zaměřit ji dobře je druhá věc. Vrátit se domů třetí, trefit k ní zpět s bombama je věc čtvrtá... Věř mi, že ještě zdaleka nechápete co to celé obnáší Vyděšený

Chápu o co tu jde. A začínám mít obavy, že právě proto to nedoletíme - bude chybět prvek překvapení a lidi to odradí. Nechci, aby v jednom kole letěli průzkumáci i s náložemi. Chtěl bych, aby měli možnost si tak zvolit. (O dolet tu přece nejde. Sám si včera řekl, že nastavíš dolet jako v reálu - tj rozhodně přes 1200 km, spíš 1400.)

Samozřejmě, že nebudu nikoho do ničeho nutit - je to speciálka tvoje a Lesníka. Ale měl by sis uvědomit, že po sérii zdlouhavých tréninků a včerejší nepovedené akci to ztrácí kouzlo ...

Pokud jde o Fučidův nápad počkat na více lidí, zde jsem skeptický. Když se včera rozsypala šance, že se dneska doletí, docela mne to nasralo. Už teď vám říkám, že ten průzkum znovu poletím jenom proto, že nechci být sketa, která uteče. Ale radost z toho nemám. Jak chcete přitáhnout další lidi, když ani ti původně nadšení už nadšení nejsou?


jirko nesouhlasim s tebou ... ten polet nad morem je opravdu jednotvarny a nudny, ale pruzkumny kolo prave o tomhle je. my vsichni vime ze jsme schopni udrzet urcenou letovou hladinu i rychlost a ze by tedy nemel byt problem najit cizi lod a vratit se ... ovsem

doktorkop napsal:
Koukám,že jsem se seknul s polohou lodi o pěkných 30kmSmutný


tohle je uz docela velka chyba v polovine trasy

doktor a Punkey lod sice nasli, ale mysleli si ze je nekde jinde nez ve skutecnosti ... to znamena ze nevedeli kde jsou ... to znamena ze by treba nezvladli navrat na lod .... a dale je tady dalsi nebezpeci ... piloti by mohli bejt po 4 hodinach docela otupely a klidne se pri pristani muze prijit o nekolik letadel ... a tohle jsou ty prekvapeni jaky pruzkumny kolo prinese

najdes lod, ale blbe zahlasis pozici ... a v dalsim kole admital zautoci a utocna vlna tu lod ani nemusi najit

teprve v tom dalsim kole - pripadne kolech - nas cekaji prekvapeni. nechtej to vsechno najednou. me osobne i to blby poletovani nad morem v tuhle chvili bavi vic nez blazneni na DF servru a s vyhlidkou na to co nas ceka dal si ten pruzkum klidne znovu zaletim
 
1stCL_Fucida
AH_Cutora napsal:
1stCL_Fucida napsal:
Já bych to upřesnil: Pagy vykecal všechno o IJN, zatímco o taktikách USN moc zmínek nepadlo.

Copa my jsme měli nějakou taktiku? Co vím tak jediná taktika byla: nalézt liščí díru a pak měl kohout svolat slepice zpět do kurníku Šklebící se


pšššššt! Úsměv)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Punkey
VGR_j4ck41 napsal:
bigjirka napsal:
AH_Cutora napsal:
Mno najít ji je jedna věc. Zaměřit ji dobře je druhá věc. Vrátit se domů třetí, trefit k ní zpět s bombama je věc čtvrtá... Věř mi, že ještě zdaleka nechápete co to celé obnáší Vyděšený

Chápu o co tu jde. A začínám mít obavy, že právě proto to nedoletíme - bude chybět prvek překvapení a lidi to odradí. Nechci, aby v jednom kole letěli průzkumáci i s náložemi. Chtěl bych, aby měli možnost si tak zvolit. (O dolet tu přece nejde. Sám si včera řekl, že nastavíš dolet jako v reálu - tj rozhodně přes 1200 km, spíš 1400.)

Samozřejmě, že nebudu nikoho do ničeho nutit - je to speciálka tvoje a Lesníka. Ale měl by sis uvědomit, že po sérii zdlouhavých tréninků a včerejší nepovedené akci to ztrácí kouzlo ...

Pokud jde o Fučidův nápad počkat na více lidí, zde jsem skeptický. Když se včera rozsypala šance, že se dneska doletí, docela mne to nasralo. Už teď vám říkám, že ten průzkum znovu poletím jenom proto, že nechci být sketa, která uteče. Ale radost z toho nemám. Jak chcete přitáhnout další lidi, když ani ti původně nadšení už nadšení nejsou?


jirko nesouhlasim s tebou ... ten polet nad morem je opravdu jednotvarny a nudny, ale pruzkumny kolo prave o tomhle je. my vsichni vime ze jsme schopni udrzet urcenou letovou hladinu i rychlost a ze by tedy nemel byt problem najit cizi lod a vratit se ... ovsem

doktorkop napsal:
Koukám,že jsem se seknul s polohou lodi o pěkných 30kmSmutný


tohle je uz docela velka chyba v polovine trasy

doktor a Punkey lod sice nasli, ale mysleli si ze je nekde jinde nez ve skutecnosti ... to znamena ze nevedeli kde jsou ... to znamena ze by treba nezvladli navrat na lod .... a dale je tady dalsi nebezpeci ... piloti by mohli bejt po 4 hodinach docela otupely a klidne se pri pristani muze prijit o nekolik letadel ... a tohle jsou ty prekvapeni jaky pruzkumny kolo prinese

najdes lod, ale blbe zahlasis pozici ... a v dalsim kole admital zautoci a utocna vlna tu lod ani nemusi najit

teprve v tom dalsim kole - pripadne kolech - nas cekaji prekvapeni. nechtej to vsechno najednou. me osobne i to blby poletovani nad morem v tuhle chvili bavi vic nez blazneni na DF servru a s vyhlidkou na to co nas ceka dal si ten pruzkum klidne znovu zaletim


Já loď nenašel, to byl Pison + doktorkop.
 
j4ck41
tak to pardoooon ... omluva velika Šklebící se
 
Loyzik
Si také musím trochu rejpnout do Krakena, se koukněte, jak se sqěle seknul na prvním otočném bodě (no jenom o dvacet km) a jak přelétl koncový otočný bod a my frčeli ven z mapy jen to hvízdne, tak bratru o čtyřicet km. Šklebící se
Jó jó, zveřejnit track je nádheraPff
 
Kurtis
VGR_j4ck41 napsal:
najdes lod, ale blbe zahlasis pozici ... a v dalsim kole admital zautoci a utocna vlna tu lod ani nemusi najit

Asi ano, resp. určitě ano. Ale pokud jde o mne, tak my s Hoperem jsme byli na 2 km přesně tam, co jsem myslel. Dokonce jsem kreslil i pozice PBarryho, a ty také sedí. Takže mně to přijde - nuda???

Upřímně říkám, poletím to znovu. Ale ztrácí to kouzlo, které jsem včera prožíval, než nám došlo palivo. Protože je to pořád to samé. Chybí tam moment překvapení ...

Naprosto chápu Čutorův postoj. Není nic horšího, než když se ti do speciálky začnou srát lidi, kteří o její tvorbě nemají ani ponětí. Souhlas.

Ale vždyť já už to samé poletím popáté Cool
 
AH_Kraken
Loyziku a ty jsi letěl jakou rychlostí? Ono ta chyba je daná letem rychlostí o 5kts vyšší po 2 hodiny.Mrknutí Rychlost udržuješ podle rychloměru na přístrojové desce nebo na speed baru?
 
Loyzik
No primárně jsem kontroloval rychlost dle speedbaru, ovšem skutečnou IAS jsem po ustálení v letové hladině ověřoval na rychloměru, kde ručička seděla na krásných 125 kt. Já to beru jenom jako zkušenost do další ostré akce. Já jsem počítal s rychlostí 10km/2min (300km/h TAS), zdá se že to bude odpovídat přesně budíkové rychlosti 120 kt/14750 ft.
 
Hoper
mám pár "postřehů":

za prvé - nebetyčně mne naprdnul Cass... spadlá elektrika a zdroj kdesi je ale holt neřešitelný problém (i v době mobilů ?
ed: - stačilo dát vědět, že jsi out kvůli el a ne kvůli něčemu jinému ;) )

za druhé - ač Čutora psal o příchodu ve 20:00 a začátku mise 20:30, začínali sme v cca 21:15 (příchod ve 20:00 celkem seděl)
za situace, kdy se letí speciálka minimálně na čtyři hodiny, ve všední den, kdy někteří z nás druhý den brzo ráno (hodně brzo ráno) vstávají do práce, se mi toto zdá jako docela velký problém v neudržení organizace
navíc jako možný důvod malé účasti dalších pilotů (proč to nejde letět o víkendu ??)

v případě, že se akce letí příští týden opět ve stejný termín, mám navíc smolíka - nejen že vstávám v pět ráno, ale i pak do práce řídím
a to si teda nelajznu spát necelé čtyři hodiny...

jo, a třetí bod - Fuči a nastavení vláken ... ;) Ale máš štěstí, že už ho vidím :D


a trošku mne mrzí vyzrazení celé taktiky především naší skupiny. Díky nepodařenému letu, díky sdílnosti některých z nás ;), díky zveřejnění mapy i s trasama lodí...
to, co tu píše Kurtis má v jistém ohledu docela váhu - měli jsme taktiku, která vyšla. A tím myslím nejen nalezení lodě... Teď budeme muset změnit nejen trasu naší lodě, ale i celou naší taktiku (a jen na pagyho to nesvádějte - to, co sme naplánovali, zjistil Fuči sám při letu)
o kolik moc se dá naše taktika změnit, navíc při mírném "omezení" v naší eko/cestovní rychlosti oproti vašim SBD ?
takže bych Čutoro povolil možnost "volné ruky"
Upravil/a Hoper dne 11-10-2007 08:57
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
3BAP_Cassius Chaerea
Hoper napsal:
za prvé - nebetyčně mne naprdnul Cass... spadlá elektrika a zdroj kdesi je ale holt neřešitelný problém (i v době mobilů ?
ed: - stačilo dát vědět, že jsi out kvůli el a ne kvůli něčemu jinému Mrknutí )
No sorry Hopere, nenapadlo mě zavolat Chroustovi aby Vám tu nechal vzkaz Úsměv. Každopádně v tu dobu mé myšlenky byly směřovány spíš na problém s PC respektive co se s tím zas*aným PC stalo a kolik mě to zase bude stát.
 
Hoper
si holt trubka ;) :D (opravdu jsem koukal na svk, esli tam není od "tebe" hláška)...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
3BAP_Cassius Chaerea
Hoper napsal:
si holt trubka Mrknutí Šklebící se
Ta největší si piš.Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Hoper napsal:

jo, a třetí bod - Fuči a nastavení vláken ... Mrknutí Ale máš štěstí, že už ho vidím Šklebící se


Co jsem zpětně kontroloval, tak přístup do vlákna neměli Jofe a Pagy. U ostatních bylo vše v pořádku, jen za ty měsíce neorganizace a neaktivity nevěděli, kde to vlákno mají hledat. Jediné, co jsem udělal bylo, že jsem tam dal přístup i sobě a vlákno "zvýraznil" přidáním příspěvku. Jinak jste tam do jednoho měli přístup i předtím Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,805,652 návštěv