May 01 2024 23:46:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 11

· Piloti on-line: 2
Hot_Dog, RH_Turbo

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
WT_Horrido
Zfetovaný medvěd že?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
LesniHU
Ano. Video zde. Dovedu si predstavit, ze je za tim racionalni rozhodnuti, jako treba chceme hmotnejsi objekt, ale nechceme se potykat s rozzlobenou gorilou. Taky si dovedu predstavit, ze se inzenyr zasnil, pohled se mu rozostril do dalky a zamumlal si, ze vzdycky touzil vystrelit z letadla medveda, tak proc ne ted.

Co je to?
i.imgur.com/199Np8u.jpg
 
ringlett
Medvěd? No kua!

Ale tuhle jahůdku hádat nebudu!
Příliš snadné si ji utrhnout.
Nelétám, občas se plazím ...
 
alfik
Sakra... a já fakt myslel že šimpanz Úsměv
No, ale metnout z letadla krávu, to by teprve bylo něco! Krávu v bombovnici umí jen v Rusku! Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
LesniHU
Nikdo? Z normalnich lidi, myslim :-). Mala napoveda: je to prvni prototyp.
 
ringlett
LesniHU napsal:

Nikdo? Z normalnich lidi, myslim :-). Mala napoveda: je to prvni prototyp.


Nebudu to brát osobně Úsměv

www.2i.cz/images/2021/08/06/unnamed.jpg
Nelétám, občas se plazím ...
 
Hoper
kabina je jako Me410
mátlo mne tam to civilní označení (evokovalo mi to předválečnou dobu) a dva ocasy

ale je to ono:
pic1.zhimg.com/80/v2-c1a3446397b86f16220d6d7be2da5854_720w.jpg
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
LesniHU
Je to prototyp Me-210 a skutecne je jeste z predvalecne ery. Misto nahrady Me-110 z toho ale vznikla spis katastrofa, ktera pak byla dlouhym usilim prepracovana na Me-410.

Co je to a proc je to jednooky?
[img]https://oshi.at/gyhQPc/VhAH.JPG[/img] is not a valid Image.
 
ringlett
X...
Test abl...
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Ano, je to X-15. Protoze pri testovacim letu se nezakryta cast rychle znici, je ta druha zakryta az do doby pred pristanim. Pilot kouka zpocatku pravym okenkem, pak na pristroje, a nakonec levym okenkem. Obrazek je odtud.

Z ceho je toto?
i.imgur.com/qFFAo5I.jpg
 
ringlett
tohle je pro změnu Y

Omlouvám se
Ale celkem by mě zajímalo, jestli je ta "mřížka" opravdu mřížka, moje angličtina na to nikdy nestačila. Jinak krásný letadlo.
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Ano, je to skutecne mrizka. Dirama se odsava mezni vrstva, aby se do motoru dostal jen hezky, hladky a nerozvireny vzduch.

Na podobne tema, co je toto?
photos.smugmug.com/photos/i-McdgHdF/0/X4/i-McdgHdF-X4.jpg
 
Timofejic
F-16 s DSI.
 
ringlett
Timofejic napsal:

F-16 s DSI.


To je spíš nějakej tunelovej model nebo něco takovýho než skutečný letadlo.
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Po pravde receno si nejsem jisty, jestli je to model, nebo kus, co skutecne letal. Ale je to DSI, tedy vstup vzduchu do motoru bez one oddelovaci desky, jaka je videt na vetsine ostatnich letadel. Ten vycnelek z trupu uprostred vstupu roztlacuje proudeni u trupu do stran a mimo samotny nasavaci otvor. Vyhoda je jednoduchost, stealth, ale pry to na zemi fungovalo jako velky vysavac - to je vlastnost, kde jsem velmi zvedavy, jak se s tim poperou Rusove se svym novym stealth projektem. Dosud davali velky duraz na schopnost letadel operovat ze spatnych povrchu.

Na co se divame?
www.enginehistory.org/Convention/2014/SR-71Inlts/283.jpg
 
alfik
Na vizualizaci z tunelu, řekl bych. A podle toho kuželu v sacím otvoru by to možná mohl být MiG 21, ale protože popisek je v inglištině, tak asi z nějakého testu v inglišskojazyčném zaoceání, nebo je to nějaké jejich vlastní "iXko" ve stejné situaci Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
Rusové toho času - stavby Mig-21 neměly 1:1 větrný tunel. Leda že by to byla pidi 21.
Pořádný tunel postavili až pro 29.
 
batoh
Můj původní tip: SR-71
 
magot
ten má asymetrický kužel, leda že by to byla fotka ze shora, či původní kužel, který neprošel testy

taky by to mohl být lightning, angláni tunel měli
 
alfik
No, on JE asymetrický, jukni na něj, nahoře má zkosení (či spíše ohyb ) a dole ne.
Takže, vezmeme-li v potaz rychlost M=3,2, pravděpodobně by to mohla být některá verze Kosáka.

Mimochodem nepraktická a zbytečná vědomost pro ty co to ještě neví: Dr Ing Ernest Mach, co vymyslel to své číslo, vyjadřující poměr rychlosti pohybu vůči rychlosti zvuku v dané výšce, teplotě, tlaku atd,. byl Brňák Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,797,907 návštěv