May 03 2024 15:41:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
Placek

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
Ajvn
Prostě si ze mě děláte prdel a ja blbec starý vám to tady žeru.Úsměv
 
ringlett
Ajvn napsal:

Prostě si ze mě děláte prdel a ja blbec starý vám to tady žeru.Úsměv


Proč? Pravda je daleko neuvěřitelnější! Mrknutí
Nelétám, občas se plazím ...
 
Timofejic
magot napsal:

V severní africe se to občas používalo některé vozy LRDG byly růžové.
SASíci to používali snad až do 80-tých let, růžovej panter tomu říkali.
A růžovej Victor je taky docela profláklej:
https://img5.goodfon.com/wallpaper/nbig/7/c2/handley-page-victor-k-mk-2-victor-k-raf-korolevskie-vvs-sa-1.jpg
Ty Tornáda si taky pamatuju, ale s tim Phantomem nevím, nevím, to v LK nebylo.
 
Ajvn
Timo spamatuj se, něco tak blbého v L+K nemohlo být.Šklebící se
 
veikso
www.rcauta.cz/files/products/images/thumb/168910.jpg
 
Timofejic
Ajvn napsal:

Timo spamatuj se, něco tak blbého v L+K nemohlo být.Šklebící se
No jo vlastně, du si nafackovat.
 
alfik
Ajvn napsal:

Jo pardon kromě těh filmových Amerických ponorek, ale to byla groteska...Nebo snad ne?Šklebící se

No, ten film sice byla groteska, ale ty čtyři věci co se tam objevily, se skutečně odehrály, ovšem různým ponorkám a na různých místech.
Tedy:
1) evakuace civilistů z Filipín, vč. jednotky zdrav. sester. Mch jedna filipínka, během evakuace dokonce na ponorce porodila Úsměv
2) odpálení torpéda které minulo, a zničilo náklaďák Ovšem v reálu to nebylo na pláži, ale na molu, to torpédo "pouze" minulo cíl a vybuchlo pod molem na některém pilotu, molo se zřítilo do vody i s na něm stojícím náklaďákem.
3) pomalování ponorky nouzově pouze miniem, a jen na část trupu vyšla krycí barva, a její chybné rozpoznání jak Japonci, tak zpočátku i US Marínou. To minium se navíc částečně smylo, protože to dělává, i ve sladké vodě nebo deštěm Úsměv na to se potřebuje ta krycí barva. Takže pak vypadala "tygrovaně" - čili jako nová, nezvyklá kamufláž.
4) útok USN torpédoborce na vlastní ponorku, která poté torpédometem vypustila předměty, které se daly jednoznačně rozpoznat, především plovací vesty apod. Ve filmu vypustili podprdy Úsměv
Ten film je celkem fajn, extra když se pak jeden dozví ty skutečné příběhy za ním Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
ringlett napsal:

LesniHU napsal:

Ringlett spravne, jen bych upresnil, ze ruzova byla specialni kamuflaz na pruzkumne lety za svitani, pripadne soumraku.


Budu trvat na svém, ta informace o letech za svítání či soumraku je vytržená z kontextu.
Ano, v tuto dobu je nejčastější výskyt červánků, ale ta barva funguje i v průběhu dne.

Jednotný předpis pro průzkumné letouny neexistoval, pouze písemné doporučení pro jednotky na základě testů u 1. PRU. Toto sdělení uvádí jako doporučenou barvu letounů pro průzkum v nízkých výškách odstín růžové barvy (ve skutečnosti světle šedé míchané 70%/30% s červenou) s tím, že barva je vhodná zejména pro období kolem svítání a soumraku, ale dostatečně dobře funguje i v ostatních obdobích dne, zejména v případě dostatku slunečního svitu a má nahradit dosavadní schémata založená na použití ostatních kamuflážních barev. Pro letouny působící ve středních a velkých výškách je doporučena PRU Blue, případně její kombinace s Medium Sea Grey na horních plochách. Dále je tam rozepsáno, že v tropických oblastech Afriky doporučena Azure Blue, a pro oblast Středního východu a Indie je jako kamuflážní barva pro průzkumné letouny doporučena Dull Blue či Insignia Blue. To vše pro odlišné odstíny tropického nebe. Citovaný předpis je z poloviny roku 1942.


kupodivu k tomu, co píše ringlett, je i obrázek...
3.bp.blogspot.com/-fhSY0elbdHA/WTvN8xaxO2I/AAAAAAABa98/qls2B8wsquUShG4p7gghawdG6AiUgyrFwCLcB/s1600/Spitfire-pink-camo-As23_Back.png
takže si to z prstu necucá ;)))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
Timofejic napsal:

magot napsal:

V severní africe se to občas používalo některé vozy LRDG byly růžové.
SASíci to používali snad až do 80-tých let, růžovej panter tomu říkali.
A růžovej Victor je taky docela profláklej:
https://img5.goodfon.com/wallpaper/nbig/7/c2/handley-page-victor-k-mk-2-victor-k-raf-korolevskie-vvs-sa-1.jpg
Ty Tornáda si taky pamatuju, ale s tim Phantomem nevím, nevím, to v LK nebylo.


i B-24 byla v pink...
modelingmadness.com/review/allies/us/kolb24a.jpg
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Ajvn
Alfíku to je prča.
Hoši, ale víte co mě napadlo v souvislosti s růžovými kamuflážními výstřelky a podobnými nápady šílených bláznů?
Proč vlastně lítaly MIG- 15ky v barvě kovu (hliník dural) nebo co to byl vlastně za šuviks. Takže ve stříbrném hávu. Jakož i MIG-21, jakož i...........
Vím že tyhle letouny lítaly i různě počmárané, ale těch stříbrňáku bylo dost. Kdo ví?
 
Hoper
[img]http://www.npht.org/communities/6/004/011/978/596//images/4626558770.jpg[/img] is not a valid Image.

copak je to a hlavně copak to má za motory?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Ajvn
No ja vím, že to je asi blbost. Jenom: Uplně první myšlenka která mi proběhla hlavou sekudu po spatření byla ta ,že jsou to motory z Dory.Šklebící se
 
Hoper
vedle :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
CSW_Rannisokol
Řek bych, že je to nějaká verze Wellingtona, ale ty motory netušim
i.ibb.co/Yp9d9tw/Rannisokol.png
 
ringlett
Vickers Warwick s motory Napier Sabre ....
Nelétám, občas se plazím ...
 
Hoper
ringlette, ty jsi "magor"... :)

Sabre engine fitted to Vickers Warwick III HG248
[img]http://www.npht.org/communities/6/004/011/978/596//images/4626558763.jpg[/img] is not a valid Image.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
ringlett
Hoper napsal:

ringlette, ty jsi "magor"... Úsměv


Přiznávám se v plném rozsahu obžaloby
My asociální jedinci býváme ...

Ve skutečnosti byla úvaha jednoduchá.
Na Wellingtona je to velký a má to divný dveře v trupu a kontejner jako dopravní verze Wellingtonu, takže jo je to Warwick. A motory, nemá to herkulesy, podobná kapotáž byla na Tempestu.
Tak jsem napsal co jsem napsal a šel si to ověřit.
Upravil/a ringlett dne 10-03-2021 19:24
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Ja se ubiral obdobne a prave overoval teorii o Centaurech :-)
 
ringlett
Ajvn napsal:

Alfíku to je prča.
Hoši, ale víte co mě napadlo v souvislosti s růžovými kamuflážními výstřelky a podobnými nápady šílených bláznů?
Proč vlastně lítaly MIG- 15ky v barvě kovu (hliník dural) nebo co to byl vlastně za šuviks. Takže ve stříbrném hávu. Jakož i MIG-21, jakož i...........
Vím že tyhle letouny lítaly i různě počmárané, ale těch stříbrňáku bylo dost. Kdo ví?


Údajně šlo hlavně o úsporu váhy. Tedy u těch poválečných věcí.
Americké éra z konce války nebarvili hlavně proto že je neměl kdo lovit na zemi.
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
LesniHU napsal:

Ringlett spravne, jen bych upresnil, ze ruzova byla specialni kamuflaz na pruzkumne lety za svitani, pripadne soumraku. @ajvn, Spitfiry pro pruzkum ve velkych vyskach byly cele svetle modre a barva ve velkych vyskach je videt uplne normalne, tedy pokud ti nezacne dochazet prisun kysliku - pak barevne videni odchazi.

Skutecnost, nebo film?
https://1.bp.blog...tor_13.jpg

Ajvn dostava dva bodiky, jeden za odvahu vubec hadat, druhy za to, ze trefil :-)
Obrazek je odtud

Skutecnost nebo film?
3.bp.blogspot.com/-YKX6ucn0E-Y/V5rw2goYIEI/AAAAAAAAKps/QnmAp9qQv90BVV8xQPHebs-Zblhm5ZMmwCLcB/s1600/RAF%2Bpilot%2Bgetting%2Ba%2Bhaircut%2Bduring%2Ba%2Bbreak%2Bbetween%2Bmissions%252C%2B1942.jpg
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,808,829 návštěv