April 20 2024 10:59:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
ringlett
Ajvn napsal:

Který mamlas to vymyslel.Úsměv Ve velkych výšnkách není vidět žádná barva. Ani kdybys měl to letadlo od hoven.Šklebící se


MALÉ A STŘEDNÍ VÝŠKY Mrknutí
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Ringlett spravne, jen bych upresnil, ze ruzova byla specialni kamuflaz na pruzkumne lety za svitani, pripadne soumraku. @ajvn, Spitfiry pro pruzkum ve velkych vyskach byly cele svetle modre a barva ve velkych vyskach je videt uplne normalne, tedy pokud ti nezacne dochazet prisun kysliku - pak barevne videni odchazi.

Skutecnost, nebo film?
1.bp.blogspot.com/-M7iDSsoA6_g/V8jmRT8R6AI/AAAAAAAAK4w/5agLXmyGXYImWKRCs5w_nRAyBnkyZHwGgCLcB/s1600/acoustic_locator_13.jpg
 
Ajvn
Pokud je myšleno ze země tak nevidíš žádné barvy.
Pokud je myšleno,že letíš ve stejné výžce avšak sledované letadlo je na kilometry daleko, nevidíš žádné barvy.
Pokud je myšleno,že letíš blíže či ještě blíže pak barvy vidíš a je uplně jedno jestli je růžové nebo posrané.Úsměv
 
Ajvn
Myslím, že skutečnost. Podle těch pomačkaných uniforem. A podle postoje těch dvou klofáků. A taky žádný scifista nevymyslí něco tak užasný vyglunt.Úsměv
 
Ajvn
"D"Úsměv
 
LesniHU
@ajvn, snazis se mi proste vysvetlit, ze z dalky letadlo videt neni, zatimco z blizka je. To je bezpochyby pravda. Jenze mezi vzdalenosti, kdy je 'samozrejme' videt, a vzdalenosti, kdy 'samozrejme' videt neni, je velky interval, kdy zalezi, jake je letadlo a jake je pozadi. A proto, koneckoncu, se kamufluje vsechno mozne, at uz clovekem, nebo prirozenym vyberem u zvirat. Ja by ty barvy moc nepodcenoval, ve zlute skvrne jsou same cipky. Az nad tebou poleti nejaky dopravak, tak se podivej, jestli je bily.
 
ringlett
LesniHU napsal:

Ringlett spravne, jen bych upresnil, ze ruzova byla specialni kamuflaz na pruzkumne lety za svitani, pripadne soumraku.


Budu trvat na svém, ta informace o letech za svítání či soumraku je vytržená z kontextu.
Ano, v tuto dobu je nejčastější výskyt červánků, ale ta barva funguje i v průběhu dne.

Jednotný předpis pro průzkumné letouny neexistoval, pouze písemné doporučení pro jednotky na základě testů u 1. PRU. Toto sdělení uvádí jako doporučenou barvu letounů pro průzkum v nízkých výškách odstín růžové barvy (ve skutečnosti světle šedé míchané 70%/30% s červenou) s tím, že barva je vhodná zejména pro období kolem svítání a soumraku, ale dostatečně dobře funguje i v ostatních obdobích dne, zejména v případě dostatku slunečního svitu a má nahradit dosavadní schémata založená na použití ostatních kamuflážních barev. Pro letouny působící ve středních a velkých výškách je doporučena PRU Blue, případně její kombinace s Medium Sea Grey na horních plochách. Dále je tam rozepsáno, že v tropických oblastech Afriky doporučena Azure Blue, a pro oblast Středního východu a Indie je jako kamuflážní barva pro průzkumné letouny doporučena Dull Blue či Insignia Blue. To vše pro odlišné odstíny tropického nebe. Citovaný předpis je z poloviny roku 1942.
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
V tom pripade dekuji za upresneni meho upresneni. Vim, ze casto z testu vychazely prekvapive kombinace (nebo jsou alespon obcas citovany), jako napriklad, ze cerna barva na spodni plochy nocnich bombarderu je moc tmava a ze prekvapive dobre fungovala misto cerne tmavocervena, ale o testech ruzove za plneho dne jsem zatim neslysel.
Je ten cely predpis i s vysledky pokusu nekde k precteni?
 
ringlett
LesniHU napsal:

V tom pripade dekuji za upresneni meho upresneni. Vim, ze casto z testu vychazely prekvapive kombinace (nebo jsou alespon obcas citovany), jako napriklad, ze cerna barva na spodni plochy nocnich bombarderu je moc tmava a ze prekvapive dobre fungovala misto cerne tmavocervena, ale o testech ruzove za plneho dne jsem zatim neslysel.
Je ten cely predpis i s vysledky pokusu nekde k precteni?


Já citoval z paměti, ale určitě to mám z některé z knih co mám v archivu. Před x lety jsem se snažil cosi napsat a zůstala mi z toho v hlavě strašná spousta informací. Bohužel se mi nepovedlo najít vydavatele a dnes to už není aktuální. Mohlo by to být třeba v Eye of Phoenix.

A, ano, o těch barvách spodních ploch jsem to taky někde našel. Však původně používali britové matnou černou pod názvem Night Black, po těch testech přešli právě na mix černé a červené a nikoli matné, ale polomatné. Nejsem si jistý poměrem.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Ajvn
Hoši asi jsem se vyjádřil blbě. Proti kamuflážím nic nemám. Ono záleží na všech možných světelných podmínkách vzdalenostech a ja nevím na čem proměnném všem. Prostě někdy byla kamufláž učinná někdy k prdu. Mi je jen legrační ta růžová barva. Prostě jeden z anglánských uletů. A nebo snad měly všechna letectva světa po jejich vzoru např.: V padesátých, šedesátých či v sedmdesátých létech své ""výškové"" letadla v růžové barvě?Úsměv Se zvláštním přihlédnutím ke svítání a soumraku nad Kardášovou Řečicí?Šklebící se
 
ringlett
Ajvn napsal:

Hoši asi jsem se vyjádřil blbě. Proti kamuflážím nic nemám. Ono záleží na všech možných světelných podmínkách vzdalenostech a ja nevím na čem proměnném všem. Prostě někdy byla kamufláž učinná někdy k prdu. Mi je jen legrační ta růžová barva. Prostě jeden z anglánských uletů. A nebo snad měly všechna letectva světa po jejich vzoru např.: V padesátých, šedesátých či v sedmdesátých létech své ""výškové"" letadla v růžové barvě?Úsměv Se zvláštním přihlédnutím ke svítání a soumraku nad Kardášovou Řečicí?Šklebící se


Ne tuhle úchylku mají akorát britové. Ale vydrželo jim to od čtyřicátejch let až do přelomu tisíciletí. Od letadel přes techniku. Spitfajry (pár růžovejch měli i amíci), Canbery, Fantom, Tornáda, Džípy, Stuarty, tři generace landroverů, unimogy a pár dalších potvor. Ono to překvapivě funguje v ostrém světle v kombinaci s monotóním prostředím.

Mrknutí
Nelétám, občas se plazím ...
 
Ajvn
Tohle slyším poprvé v životě. Moc se mi tomu ani nechce věřit.
 
ringlett
Ajvn napsal:

Tohle slyším poprvé v životě. Moc se mi tomu ani nechce věřit.


i.pinimg.com/564x/6d/f8/5b/6df85bd021cd2a07c01ce24d1185aee7.jpg

https://imgproc.a...30964e6023
Nelétám, občas se plazím ...
 
Ajvn
Ty vole a víš, že je to možné! Proto ti dva buzíci vtehdá v Praze furt natírali ten tank na růžovo! Protože chtěli aby tank nebyl vidět při východu slunce. CHtěli aby ho lidé neviděli ráno když jdou do práce, aby nebyli hned nasraní. Šklebící se
 
Ajvn
No to mě poser. Nikdy vživotě jsem o něčem tak morbidním neslyšel natož abych to viděl.Šklebící se
 
Ajvn
Jo pardon kromě těh filmových Amerických ponorek, ale to byla groteska...Nebo snad ne?Šklebící se
 
magot
V severní africe se to občas používalo některé vozy LRDG byly růžové. Občas i některé Matyldy či Cruisery. Ale většinou to bylo blíže pískové, hnědé nebo šedé.
i.pinimg.com/originals/1b/2c/c7/1b2cc78b532215393521c0c5ae02a3e8.jpg
 
Ajvn
Musely to být pro vojáky fofry. Tuhle kamufláž používat tak do sedmi až osmi hodin. Potom rychle sesednout, rychle rychle přetřít na pískovo a mazat dál. A před soumrakem to samé.Šklebící seŠklebící seŠklebící se
 
magot
LRDG jezdili za soumraku, úsvitu a ve dne moc ne. Krom toho poušt má všechny možné odstíny a růžová, žlutá a hnědá převládá ..
i.imgur.com/5ghhDnT.jpg
 
ringlett
Ajvn napsal:

Jo pardon kromě těh filmových Amerických ponorek, ale to byla groteska...Nebo snad ne?Šklebící se


NO ten příběh se zakládá na pravdě. Ta ponorka chvilku růžová byla, snad čtyři pět dní. Ona ta základovka byla taková světlejší šuříková. A s takhle natřenou ponorkou utekli z filipín, pak ji přetřeli na šedo u nějakého ostrova. Zásah kamionu je zase příběh jiné ponorky.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,729,814 návštěv