March 28 2024 23:08:28
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
pSipi
Tiez znamy ako F21 Lion
 
WT_Horrido
Tohle jistě pozná každý Šklebící se


aviadejavu.ru/Images6/AK/AK2000-07/9-4.jpg
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
magot
WT_Horrido napsal:

IAI Kfir jako "nepřátelský" stroj pro trénink.

Ano, šlo svého času měl F-21 US Navy v rámci agresorského stroje představovat nepřátelský Mig-23. Úsměv
 
ringlett
WT_Horrido napsal:

Tohle jistě pozná každý Šklebící se


aviadejavu.ru/Images6/AK/AK2000-07/9-4.jpg


Ta-Go
jednosměrný taxík, myslím ...
Nelétám, občas se plazím ...
 
WT_Horrido
Ano, Kokusai Ta-Go. Měli s tím útočit při invazi na americkou pěchotu a tanky.

www.valka.cz/attachments/217/tago-1.jpg
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
LesniHU
Scimitar byl spravne, mimochodem, to odklapeni nosu se pouzivalo bezne, treba pokazde, kdyz to bylo potreba protahnout vytahem :-)

Co je to?
i.redd.it/7rg8dzn8dfe91.jpg
 
magot
Nevím, ale od oka tomu stroji musela jít vodní tříšť do nasávání ...
 
alfik
Saunders ROE SR A1?
Pokud je to on, a vypadá to tak, tak mu nasávání vody nevadilo - měl automatické rozšiřování ústí aby se to na hladině vyřešilo.
Projekt byl ukončen protože se přestal vyrábět motor na který byl projektován, a když se nepodařilo předělat to na jiný, tak finíto.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
LesniHU
Jj, je to SR A/1. O automatickem rozsirovani usti slysim prvne, na fotkach nic pohyblive nevypada, tim myslis, ze vstupni kanal byl uvnitr nejak vychytrale tvarovan? Ja bych se toho tedy moc nebal, voda caka vzdy dozadu.

Myslim, ze nasledujici jsme tu uz meli, ale ne z tak fascinujiciho uhlu:
www.armedconflicts.com/files/img_4782b_167.jpg
 
pSipi
Jak 36
 
alfik
LesniHU napsal:

Jj, je to SR A/1. O automatickem rozsirovani usti slysim prvne, na fotkach nic pohyblive nevypada, tim myslis, ze vstupni kanal byl uvnitr nejak vychytrale tvarovan?

Byla to kombinace tvarování a automatických (dnes na každém letadle kvůli rozdílu v hltnosti, a tím pádem rozdílu množství vzduchu dod. do motoru) přisávacích klapek. Ty tam byly vyřešeny tak, aby voda protekla dolů a vzduch se nasál v protisměru.
Co to je: Např. na Migu-21, až zase pojedeme na srazu do muzea, si můžeš všimnout, že ten kužel na předku je na některých vysunutý a na některých zasunutý. To je to autom. ovl. množství vzduchu. No a např. na F-15 jsou na fotkách viditelné velké klapky na horní straně sacích kanálů, tam mají kromě té fce ovl. mn. vzduchu ještě fci pohyblivé náběžné hrany křídla. Na Harrieru je jich spousta malých, okolo sacího kanálu, tam jsou to prostě klapky s pružinou, takže automatika jak za Krále Klacka. Ale bezporuchové a naprosto spolehlivě automatické Šklebící se
No a na tom experimentálu byly umístěny a tvarovány tak, aby umožnily odvod přebytečné vody.
Podle knížek co mám teda, já to letadlo v reálu nikdy neviděl Úsměv
Pouze přebytečné, nutno poznamenat. Nezapomínejme, že:
1) nějaká voda se během komprese vypařila a tudíž to nevadilo
2) aspoň nemuseli přisávat vodu pro chlazení kompresorovaného vzduchu - pro vyšší hmotnost při stejném tlaku. Takový Harrier si na to vozí cisternu vody Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
WT_Horrido
Na co byla na tom Jaku ta tyč? Měli na to nabodávat imperialisty?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Coffin Corner
Tuším že to byla vzduchová tryska pro ovládání podélného náklonu letadla ve visu...
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
pSipi
To nabodavanie imperialistov mi pride ako lepsi a aj pravdepodobnejsi ucel. Šklebící se
 
LesniHU
alfik napsal:

LesniHU napsal:

Jj, je to SR A/1. O automatickem rozsirovani usti slysim prvne, na fotkach nic pohyblive nevypada, tim myslis, ze vstupni kanal byl uvnitr nejak vychytrale tvarovan?

Byla to kombinace tvarování a automatických (dnes na každém letadle kvůli rozdílu v hltnosti, a tím pádem rozdílu množství vzduchu dod. do motoru) přisávacích klapek. Ty tam byly vyřešeny tak, aby voda protekla dolů a vzduch se nasál v protisměru.
Co to je: Např. na Migu-21, až zase pojedeme na srazu do muzea, si můžeš všimnout, že ten kužel na předku je na některých vysunutý a na některých zasunutý. To je to autom. ovl. množství vzduchu. No a např. na F-15 jsou na fotkách viditelné velké klapky na horní straně sacích kanálů, tam mají kromě té fce ovl. mn. vzduchu ještě fci pohyblivé náběžné hrany křídla. Na Harrieru je jich spousta malých, okolo sacího kanálu, tam jsou to prostě klapky s pružinou, takže automatika jak za Krále Klacka. Ale bezporuchové a naprosto spolehlivě automatické Šklebící se
No a na tom experimentálu byly umístěny a tvarovány tak, aby umožnily odvod přebytečné vody.
Podle knížek co mám teda, já to letadlo v reálu nikdy neviděl Úsměv
Pouze přebytečné, nutno poznamenat. Nezapomínejme, že:
1) nějaká voda se během komprese vypařila a tudíž to nevadilo
2) aspoň nemuseli přisávat vodu pro chlazení kompresorovaného vzduchu - pro vyšší hmotnost při stejném tlaku. Takový Harrier si na to vozí cisternu vody Úsměv
Dik. zajimave, ze se jim podarilo vyrestit to, ze voda sla ven, zatimco podtlak nasaval vzduch dovnitr. Mimochodem, prototyp Harrieru mel nafukovaci limec kolem sani motoru, aby se zvetsil radius a tim usnadnilo proudeni vzduchu.

Co tam stoji (stalo)?
https://twitter.c...6806608897
 
WT_Horrido
Něco tam vypadá že to má asi dvě směrovky takže snad rodina Su-27. To ostatní MiG-23 a to větší světlé Su-24?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Horrido
MiG-23 a 27 už ovšem nemají mít ve vyzbroji.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
magot
Su-24 a Mig-35.
 
WT_Horrido
MiG-35? Jako všech osm postavených? Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
pSipi
Obrazok bol odstraneny. Co tam bolo?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,747 návštěv