March 28 2024 19:51:17
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
ringlett
Tohle je totální podcenění účastníků pane Hu!
V Číně z toho těží do dnes, jen to lvíče muselo dospět a ojet Sůčko...
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Nerekl jsem, ze to bude tezke, jen ze to bude tezsi :-)
 
ringlett
Hele, já trochu zaspal. Oni to jméno recyklovali! Ale stejně je škoda, že ten původní poslali do muzea.

[img]https://fighterjetsworld.b-cdn.net/wp-content/uploads/2018/08/2423280.jpg[/img] is not a valid Image.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Hoper
který ze tří prototypů Lavi to je?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
ringlett
Hoper napsal:

který ze tří prototypů Lavi to je?


Estli jde o Lesníkův kousek, tak si myslím, že o první B-01.
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
Nejsou tři, jsou jen dva.
Jeden z nich jsem viděl v Hatzerim základně/ muzeu poblíž Beer Shevy, tam je myslím B2.
Byla to těžká konkurence F-16 a amíkům tehdy spadl kámen ze srdce, když v Knessetu projekt skončil pouze o jeden hlas ..
V IAF jsou nasraný beztak do dnes, když vidí jako Slovák nakupuje F-16..
 
ringlett
magot napsal:

Nejsou tři, jsou jen dva.
Jeden z nich jsem viděl v Hatzerim základně/ muzeu poblíž Beer Shevy, tam je myslím B2.
Byla to těžká konkurence F-16 a amíkům tehdy spadl kámen ze srdce, když v Knessetu projekt skončil pouze o jeden hlas ..
V IAF jsou nasraný beztak do dnes, když vidí jako Slovák nakupuje F-16..


Byli tři. Dva letové, jeden neletový. Původní plán počítal s pěti. Létající mají stále Izraelci, třetí spolu se zbytkem programu odkoupila Čína. Nedostali pouze motor a radiolokátor.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Hoper
Ono Lavi bylo něco jako japonské Viper-Zéro, ne? Sice lepší (novější) než F-16, ale taky výrazně dražší. A ten vývoj u Izraelců nějak ustrnul. Už nevím, jestli kvůli penězům nebo technické stránce.
A ano, byly (jsou) tři - ten třetí si po odpískání dostavěla fabrika sama.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
ringlett
Hoper napsal:

Ono Lavi bylo něco jako japonské Viper-Zéro, ne? Sice lepší (novější) než F-16, ale taky výrazně dražší. A ten vývoj u Izraelců nějak ustrnul. Už nevím, jestli kvůli penězům nebo technické stránce.
A ano, byly (jsou) tři - ten třetí si po odpískání dostavěla fabrika sama.


Pokud jsem to správně pochopil měl to být kříženec Kfiru a Falconu. Větší nosnost, obratnost. Izraelci to nezvládli finančně. Velmi spoléhali na podporu židů z ameriky, ale tam byl zájem prodat Falcony. Došli peníze. IAI se pokusilo získat finance spoluprácí s čínou, spousta technologií se tak dostala do říše středu, ale vše se protahovalo pro technickou zaostalost číňanů. A pak už bylo dost Falconů a Eaglů.
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
Hoper napsal:

Ono Lavi bylo něco jako japonské Viper-Zéro, ne? Sice lepší (novější) než F-16, ale taky výrazně dražší. A ten vývoj u Izraelců nějak ustrnul. Už nevím, jestli kvůli penězům nebo technické stránce.
A ano, byly (jsou) tři - ten třetí si po odpískání dostavěla fabrika sama.

Ono to bylo komplikovanější a hrála v tom roli i politika. Drahé to bylo na zemi která tehdá měla 4 mega obyvatel, tedy méně než dnešní Slovensko. Letoun na úrovní F-16A a Israelec který platil 24% daň na armádu. Ale ačkoliv to stavěli s američany, tak si amíci včas uvědomili, že je to ekonomicky pro ně pěknej průser a žačli dělat tlaky s omezením dodávek civil/ voj. materiálu a projekt šel ve vládě k ledu.
Generalita IAF s tím nesouhlasila. Měli tam např. velmi pokročilý FBW o kterým se číňanovy do dnes jenom zdá ..
 
LesniHU
Jj, je to tak, amici tak trochu Lavi zarizli tim, ze od nich pochazely desitky procent komponent a oni zablokovali potencialni export. Izraelci nevyhnutelne zjistili, ze vyvijet lepsi F-16, kterou uz maji ve vyzbroji, se nevyplati, a nasledne ziskali zpet alespon cast nakladu odprodejem technologie do Ciny. Cimz to zase vratili amikum, ktere silnejsi Cina v dlouhodobem vyhledu vyjde draz, nez par ztracenych exportu. Obrazek je odtud.

Co je toto?
[img]https://www.cafsocal.com/wp-content/gallery/yak3/thumbs/thumbs_YAK3-022-1.jpg[/img] is not a valid Image.
 
jirik
Nějaká ultralehká replika druhoválečného Jaku ? Úsměv
 
ringlett
jirik napsal:

Nějaká ultralehká replika druhoválečného Jaku ? Úsměv


Tenhle Jak ultralehkej nebude. A nepřijde mi to ani jako přestavba C-11. Není to jeden z nově stavěných kousků s Allisonem?
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Je to Jak americkej, pry vyrobeny v devadesatych letech na puvodni lince puvodnimi nastroji (kdo proboha udrzoval linku na tohle pul stoleti?).

Co je toto?
airpages.ru/lw/me264_nose.jpg
 
CSW_Rannisokol
Moc pěkný němčourský éro, zamýšlený jako Amerikabomber
[img]https://i.ibb.co/QmZs6Xj/BANNER-Rannisokol.png[/img] is not a valid Image.
 
ringlett
LesniHU napsal:

Je to Jak americkej, pry vyrobeny v devadesatych letech na puvodni lince puvodnimi nastroji (kdo proboha udrzoval linku na tohle pul stoleti?).


To byl jen reklamní kec, rusové prodali amíkům nějaké vybavení, zbytky plánů a nějaké stroje a přípravky co jim zůstali na skladech po zrušení linky na Jak-11. Část měla být ostatně koupená z Letu Kunovice. Pár kousků postavili v Rusku, nějaké pak v Americe. Celkově je to asi jako novostavby Me 262 a Fw 190AN/DN.

Spousta Jaků 3 a 9 létajících na západě jsou ve skutečnosti Jak 11 a Let C-11 z NDR a Egypta, i odjinud. V Renu závodí C-11 s motorem z F4U Coirsaru...

Dvoumotorovou fotku zatím komentovat nebudu Úsměv
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Jj, je to Me-264, je nemecky a asi proto taky vypada z ostatnich uhlu dost hnusne. Obrazek odtud.

Co je toto?
[img]https://oshi.at/jRaqmR/oGKc.jpg[/img] is not a valid Image.
 
WT_Horrido
To je taky Messerschmitt. Povalečný.


g.cz/sites/default/files/field/image/2016/messerschmitt_kr201_3_0.jpg
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Timofejic
Hnusnej vozejček, hnusný ženský - inu, německo.
 
LesniHU
Jj, je to on, a pry je to trimistne auto, vzadu sedi dva vedle sebe. Mohou sedet. Snad. Teoreticky. Obrazek je odtud.

Co je toto?
www.worldwarphotos.info/wp-content/gallery/japan/aircrafts/d4y/D4Y1_Suisei_engine_Saipan_jun44.jpg
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,597,930 návštěv