October 24 2021 02:41:15
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,694
· Nejnovější pilot: Cmelaci Koudy
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
LesniHU
Obrazky jsou odtud http://www.clubhy...ahdm_1.htm, letadlo je v Cosfordu.
Taky v te kabine tam neni zamerovac zbrani, to eliminuje spoustu kandidatu.

Pro Vladise, ale i pro ostatni, psal jsem to na zacatku me iniciativy v tomto vlakne, ale hlavni body zopaknu:
-je to hadani fotek a je to hadani pro radost a ne za body a soutezni ceny. Nemam proto duvod tajit zdroje vic, nez je nutne pro to, aby melo hadani smysl.
-v url se budou nazvy objevovat casto. Da se sice rici, ze minuta stahnuti a reuploadu by pro me nic neznamenala, ale zkuste si spocitat, jak se nascitavaji. Proto to budu delat jen v pripade nutnosti a to bud kvuli editaci fotky, napriklad odriznuti kousku (typicky protoze je tam identifikace typu), nebo v pripade, ze obrazek nejde hotlinkovat. V obou pripadech hodnotim, jestli za to fotka opravdu stoji, vizualne i co do hadani.
-pokud se vam zda dana uloha pro vas presprilis snadna, prihodte misto presne odpovedi nejakou perlicku, at maji ostatni taky prilezitost se zamyslet a treba at se dozvedi neco noveho
-jestli si chcete pomoci googlenim nebo hodnocenim metadat (url, exif atd.), klidne to delejte, ale nekazte pak zabavu ostatnim psanim vysledku, alespon ne drive, nez to nekdo uhodne "z hlavy"
-klidne sem davejte dalsi fotky, prosim vsak o primerene tempo, pokud mozno ne vic nez jednu za den.

Co je toto?
[img]https://oshi.at/FQgXsK/AoYn.png[/img] is not a valid Image.

LesniHU
Nikdo si netroufne hadat, k cemu patrila cara s napisem start & finish? Úsměv

ringlett
Mě to včera odmítalo odpověď uložit.
Tak to třeba ještě někdo zkusí.
Po té trati litali Britové, amíci, talijáni a bůhví kdo všechno ještě. Ale bylo to na principu třikrát a dost.
https://ringlett....

Mohlo to dopadnout hůř!
Jinak občan třetí kategorie, vrah zástupů a sebestředný idiot.

www.2i.cz/images/2021/08/16/trojka.jpg

Ajvn
Ani obraz ani zvuk.Úsměv

pSipi
Schneiderov pohar?

ringlett
www.flyandrive.com/media/com_hikashop/upload/coupe_schneider_1929_1358813462.jpg

Mohlo to dopadnout hůř!

Hoper
To červené byl kdysi model od KP nebo Směru? Trochu mne tam zaráží velikost těch motorů, ale "kamo" a ocas by zase seděl :)

tak Směr a něco jiného, než na předcházejícím obrázku
www.smer.cz/editor/image/produkty1/obrazek_100.jpg
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif

ringlett
já mám nahoře Supermarine S.6A a Macchi M.67
Směr vyráběl M.72

Mohlo to dopadnout hůř!

magot
Hoper napsal:

To červené byl kdysi model od KP nebo Směru? Trochu mne tam zaráží velikost těch motorů, ale "kamo" a ocas by zase seděl Úsměv

tak Směr a něco jiného, než na předcházejícím obrázku
www.smer.cz/editor/image/produkty1/obrazek_100.jpg

d25-a.sdn.cz/d_25/c_img_G_D0/4397r.jpeg

LesniHU
Jj, Coupe d’Aviation Maritime Jacques Schneider.

Co je to?
www.flight-manuals-online.com/wp-content/uploads/2017/01/PBY5-cockpit.jpg

ringlett
Tohle éro už tu bylo, ale vypadalo o dost líp.
A nemá to kolečka, to co tu bylo ale kolečka mělo.
Tohle se mi vždycky líbilo. Rusové na ni chtěli licenci. Nakonec na základě jejího nástupce udělali vlastní analog, ale ten nešel do výroby. Čechoslováci na tom lítali taky. Ale ono se blbě hledá na čem ne. Nad republikou se proletěla taky. Jo a bomby to házelo pomocí raketových motorků proti směru letu.

Mohlo to dopadnout hůř!

Ajvn
Hmm kdo ví co ty pabloudy vedlo k tomu, chtít dělat rychlostní rekordy a závody s hydroplánama. Halt historie letectví je plná paradoxů.

Richi
Nejspíše velká vzletová a přistávací rychlost.

WT_Horrido
Protože Schneider byl pilot hydroplánů a chtěl posunout vývoj hydroplánů.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり

ringlett
o vývoj a to kdo byl pilotem čeho ani nešlo.
Ale o konstrujci křídla, letadla a motorů už jo.
Mechanizace křídla byla skoro neznámá, profily tenké, vyztužení dráty, pozemní letiště malá a moře neomezeně velké ...

Mohlo to dopadnout hůř!

LesniHU
Ta fotka je z Cataliny, Ringlett samozrejme spravne. Obrazek z nevedome laskavosti flight-manuals-online.

S tema hydroplanama me to vubec neprekvapuje: i dnesni trida F1 v Renu ma silene pozadavky na delku drahy a pritom se zda, ze je to vlastne ultralight - velikostne i vykonem motoru. Jenze ultralight se zvedne na par desitkach metru, protoze je na to staven, na rozdil od zavodniho stroje. Uz jen prvni problem, vrtule ucinna pri velke rychlosti musi byt mala s velkym stoupanim a to je zase jen s velkymi potizemi pouzitelne pro start (az pozdejsi stavitelne vrtule to z velke casti vyresily). Kdyz se k tomu prida bezpecnost (muzete pristat bez motoru kdekoliv na trati) a to, ze i tehdejsi dopravni letectvi z velke casti zaviselo na letani z vody, tak, jak rikam, neni to prekvapive.

Co je to za letadlo a cim je vyznacny tento kus?
www.manstonhistory.org.uk/wp-content/uploads/2020/01/large_CH_016626_1.jpg

Ajvn
No a to jim nedošlo, že smykat sebou ty pontony z důvodu většího odporu vzduchu není to pravé ořechové? Asi ne.
No a zase praštit sebou o vodu je snad horší než o zem. Tam se jenom zabiješ kdežto ve vodě se ještě k tomu utopíš.Šklebící se

Ajvn
Jo toho strejdu jsem už někde viděl. Ale kde?Úsměv

ringlett
Ajvn napsal:

No a to jim nedošlo, že smykat sebou ty pontony z důvodu většího odporu vzduchu není to pravé ořechové? Asi ne.
No a zase praštit sebou o vodu je snad horší než o zem. Tam se jenom zabiješ kdežto ve vodě se ještě k tomu utopíš.Šklebící se

Ony ty pontony byli plné paliva, někdy zastavěné i chladiči. Složitá věc. Doba už byla taková. Utopených překvapivě ani moc nebylo.

Ajvn napsal:
Jo toho strejdu jsem už někde viděl. Ale kde?

No na Tajfunech a Tempestech. Nebo jsi ho možná potkal ve Zhořelci nebo Farborough. S touhle červenou mrchou, jejíž předek už tu taky byl, se dostal na víc než tisíc km/h. Letadlo navíc postavili jen v jediném exempláři. Produkční varianty pohořeli v Koreii a excelovali jako noční stíhačky v Izraeli. Češi na tom samo lítali taky. Dokonce se jednalo o koupi pro naše letectvo.

Mohlo to dopadnout hůř!

Timofejic
Taky ten strejda napsal nějaký knížky. No, ale červená mrcha? Celou dobu žiju v tom, že byla žlutá, dokonce sem jí tak i napatlal, coby model.

Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 2.7.-4.7.
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-09-2021 09:20
maddoxáckej mail a asi i přes linkáč, ale kašlem na něj, už nedělá simy .. Úsměv

20-09-2021 20:17
nepopřejeme Olegovi k svátku? magote, nemáš na něj kontakt? :-)

18-09-2021 11:24
Tak tak, vynálezce kapesní kalkulačky a prvního počálu na kterém jsem proháněl virtuální lítadla... Budiž mu křemík lehký.

17-09-2021 11:14
Zemřel Clive Sinclair, muž který nám všem změnil život. Ať ho na cestě provází zvuk nahrávaní z kazety.

16-08-2021 21:16
Tak hoši opäť tu mam búrku a opat vypadol internet, dobre polietajte

28-07-2021 14:55
Hoši včerajší let som bohužiaľ nedokončil, vypadol internet a doteraz nenabehol. Tak snáď to dnes večer zopakujeme Úsměv

25-06-2021 15:20
Já bych nabídl ubytování, ale jsem až v Ústí na severu.

25-06-2021 10:20
Kdyby někdo potřeboval na jihu Moravy pomocníky s lopatou, tak napište.

24-06-2021 15:00
Motas poslal jsem ti SZ

24-06-2021 09:38
Chalani polietal by niekto so mnou proti sebe? Kurna toto nieje dcs tu aby clovek premýšľal nad každou zátačkou 😂 Uz ma ide porazit z tých mojich pádov a blackoutov. Padak padak

27,314,928 návštěv