April 20 2024 00:09:32
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 1
CSW_Eda

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
ringlett
o vývoj a to kdo byl pilotem čeho ani nešlo.
Ale o konstrujci křídla, letadla a motorů už jo.
Mechanizace křídla byla skoro neznámá, profily tenké, vyztužení dráty, pozemní letiště malá a moře neomezeně velké ...
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Ta fotka je z Cataliny, Ringlett samozrejme spravne. Obrazek z nevedome laskavosti flight-manuals-online.

S tema hydroplanama me to vubec neprekvapuje: i dnesni trida F1 v Renu ma silene pozadavky na delku drahy a pritom se zda, ze je to vlastne ultralight - velikostne i vykonem motoru. Jenze ultralight se zvedne na par desitkach metru, protoze je na to staven, na rozdil od zavodniho stroje. Uz jen prvni problem, vrtule ucinna pri velke rychlosti musi byt mala s velkym stoupanim a to je zase jen s velkymi potizemi pouzitelne pro start (az pozdejsi stavitelne vrtule to z velke casti vyresily). Kdyz se k tomu prida bezpecnost (muzete pristat bez motoru kdekoliv na trati) a to, ze i tehdejsi dopravni letectvi z velke casti zaviselo na letani z vody, tak, jak rikam, neni to prekvapive.

Co je to za letadlo a cim je vyznacny tento kus?
www.manstonhistory.org.uk/wp-content/uploads/2020/01/large_CH_016626_1.jpg
 
Ajvn
No a to jim nedošlo, že smykat sebou ty pontony z důvodu většího odporu vzduchu není to pravé ořechové? Asi ne.
No a zase praštit sebou o vodu je snad horší než o zem. Tam se jenom zabiješ kdežto ve vodě se ještě k tomu utopíš.Šklebící se
 
Ajvn
Jo toho strejdu jsem už někde viděl. Ale kde?Úsměv
 
ringlett
Ajvn napsal:

No a to jim nedošlo, že smykat sebou ty pontony z důvodu většího odporu vzduchu není to pravé ořechové? Asi ne.
No a zase praštit sebou o vodu je snad horší než o zem. Tam se jenom zabiješ kdežto ve vodě se ještě k tomu utopíš.Šklebící se



Ony ty pontony byli plné paliva, někdy zastavěné i chladiči. Složitá věc. Doba už byla taková. Utopených překvapivě ani moc nebylo.


Ajvn napsal:
Jo toho strejdu jsem už někde viděl. Ale kde?


No na Tajfunech a Tempestech. Nebo jsi ho možná potkal ve Zhořelci nebo Farborough. S touhle červenou mrchou, jejíž předek už tu taky byl, se dostal na víc než tisíc km/h. Letadlo navíc postavili jen v jediném exempláři. Produkční varianty pohořeli v Koreii a excelovali jako noční stíhačky v Izraeli. Češi na tom samo lítali taky. Dokonce se jednalo o koupi pro naše letectvo.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Timofejic
Taky ten strejda napsal nějaký knížky. No, ale červená mrcha? Celou dobu žiju v tom, že byla žlutá, dokonce sem jí tak i napatlal, coby model.
 
ringlett
Timofejic napsal:

Taky ten strejda napsal nějaký knížky. No, ale červená mrcha? Celou dobu žiju v tom, že byla žlutá, dokonce sem jí tak i napatlal, coby model.


Jo pravda, omlouvám se, červená byla F.8. Já furt žiju z L+K kde F.4 svého času rekonstruovali jako červenou. V takovém podivném odstínu.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Hoper
Meteor prozrazoval ocas
a tady je něco i k té barvě: https://www.manst...mber-1945/
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Timofejic
Hoper napsal:
a tady je něco i k té barvě: https://www.manst...mber-1945/
Hm, takže sem to měl stejně blbě a ještě sem si splet i toho strejdu.
 
ringlett
Timofejic napsal:

Hoper napsal:
a tady je něco i k té barvě: https://www.manst...mber-1945/
Hm, takže sem to měl stejně blbě a ještě sem si splet i toho strejdu.


Taky jsem se "trefil". No možná do vlastní nohy ...
Nelétám, občas se plazím ...
 
Ajvn
Vím stoprocentně, že jsem, kde jinde než v L+K, četl celou tu historii a vasvětlení proč se rychlostní rekordy lítaly na hadroplánech. Ale už si navzpomenu proč.Šklebící se
 
ringlett
Hele, sice to ještě nebylo oficiálně, ale já vám sem dám jeden obýváček, v čem by jste ho do roku 1943 našli?

[img]https://www.2i.cz/images/2021/09/12/9948365_orig.jpg[/img] is not a valid Image.
Nelétám, občas se plazím ...
 
jardazov
Že by veliký německý létající člun? 😉
 
WT_Horrido
YouTube Video



武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ringlett
Dobřá uličníci

Jídelna?

jpbpa2.files.wordpress.com/2013/08/interior-314-n.jpg
Nelétám, občas se plazím ...
 
Timofejic
Cliper?
 
magot
Ovšem slečny tam mají pěkné! Šklebící se
 
alfik
Pozn. k těm závodním hydroplánům: Žaponci si na svých letadlech, kde byly modely s plováky i s podvozkem, v reálu pokusně změřili, že u letadel s plováky nedochází k nijak významnému poklesu rychlosti ani obratnosti, oproti letadlům s pevným podvozkem.
Nárůst, a to signifikantní, byl u letadel se zatahovacím podvozkem.
Dělat zatahovací plovák je čertvíproč nenapadlo Vyděšený
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Ajvn
No to beru.
 
ringlett
Ano, Boeing 314 Cliper
Nelétám, občas se plazím ...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,256 návštěv