May 06 2024 05:54:01
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky..
magot
veikso napsal:

Ta směrovka vypadá jak Schwalbe. Že by prototyp s pístovým motorem?

Jo. Byly myslím tři prototypy (s ostruhou) a na jednom zkoušely i pístový motor, pak ho oddělali a testovali tentýž prototyp i s proudovými motory.

Tentýž stroj PC-UC prototyp V3
www.worldwarphotos.info/wp-content/gallery/germany/aircrafts/messerschmitt-me262/me_262v3_1943.jpg
 
ringlett
Já to nechtěl profláknout hned.
Je to prototyp Me 262 V1 v původní podobě s motorem Jumo a původním provedením krytu kabiny.
V současnosti se má za to, že s pístovým motorem nikdy neletěl a provedlo se s ním jen několik zkoušek pojíždění až do rychlosti nadzvednutí ostruhy.
Upravil/a ringlett dne 20-03-2021 12:14
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
Prvni prototyp Me 262 - nakresy: https://www.nevin...riant.html
@ajvn, pletivo na tanku funguje - ucinnost kumulativnich nalozi znatelne klesa pri odpaleni mimo idealni vzdalenost od pancire. Pletivo je levnejsi a lehci, nez ekvivalentni zvetseni tloustky pancire, a navic se da snadno pridat dodatecne. Nejaky silnejsi plech, odsazeny od pancire o dostatecnou mezeru, funguje na stejnem principu.

Co je to za letadlo?
ussfranklindroosevelt.com/wp-content/gallery/1962-64-steve-kundzala/06-flight-deck-recovery-a3b-skywarrior-bolter-telephoto.jpg
 
ringlett
Velryba
Akorát se neumí vynořovat nad hladinu.
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
A-3D? Ale ta kabina je nějaká trochu jiná..
 
ringlett
magot napsal:

A-3D? Ale ta kabina je nějaká trochu jiná..

Mají odsunutý únikový poklop. Udělali si z toho kabrio Mrknutí
Nelétám, občas se plazím ...
 
Ajvn
To nevím. Ja mám informaci ,že pletivo ve WWII proti panceřovkám nefungovalo. Ale fungoval beton naplácaný v předu na pancíř. Konkrétně u T-34. Nebudu se přít, nemusím vědět všechno.Šklebící se
 
311_Mart
Proč by to tam dávali, kdyby to nefungovalo? Aby strhli víc okapů? Úsměv
[img]https://www.mocr.army.cz/assets/aktualni-mise/afghanistan-logar/zpravodajstvi/kolovy-obrneny-transporter-m1-pandur-ii-cz-v-zahranicni-operaci-2.jpg[/img] is not a valid Image.

Co to provádí?
https://i1.wp.com...&ssl=1

EDIT: Bohužel se nezobrazuje, tak leda klikací Smutný
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
Ajvn
WWII.
 
ringlett
Ten Tomcat bue odbočovat doprava?


Vím co dělá, ale taky jsou tu ostatní ...
Upravil/a ringlett dne 21-03-2021 08:39
Nelétám, občas se plazím ...
 
ringlett


To je jedno. Důvod je stále stejný. Jakákoli střela s kumulativním paprskem musí dopadnou co nejvíce v pravém úhlu k povrchu nebo se propálit co nejstejnorodějším materiálem.

Takže pokud ji cokoli odkloní dojde k prudkému snížení její účinnosti.
A je jedno, jestliže to bude sturzen z kovu co ji předčasně odpálí, rošt z postele který ji odkloní v ostrém úhlu od povrchu nebo vzduchová mezera mezi dvojicí kovových materiálů, nebo přechod kov, keramika, kov, nebo kov, pryž, kov ....
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
Ajvn napsal:

To nevím. Ja mám informaci ,že pletivo ve WWII proti panceřovkám nefungovalo. Ale fungoval beton naplácaný v předu na pancíř. Konkrétně u T-34. Nebudu se přít, nemusím vědět všechno.Šklebící se

Všimni si že pletivo se nasazuje tam kde pobíhají hadrníci s RPG. Takže to je účinná a efektivní ochrana proti primitivně ozbrojeným guerillám. Stejně tak řetízky Merkavě se velmi osvědčily. Opět proti RPG.
Turci si je nedali na Leopardy v Sýrii a brzy zaplakali když o dva kusy přišli.
Proti tandem střelám (např. MILAN) je pletivo myslím na hovno ..
 
Ajvn
Ano Ano jenomže praxe byla jiná. Buď tam to pletivo dávali nějak blbě nebo ta muice nebyla tak "dokonalá" NEVÍM. Ale v každém případě se tenhle počin masověji nerozšířil. To by ke konci války jezdili zadrátovaní všichni jak Rusové tak Němci angláni amíci..... A jezdili by zadrátováni ještě v 50tých letech.
Zmínka o téhle problematice byla ve zdařilém Ruském 12-13?ti počinu s názvem "Velká vlastenecká válka aneb Sovětská bouře na východě."
 
Ajvn
Odpovídal jsem na Ringoleta.
 
magot
Ajvn napsal:

Ano Ano jenomže praxe byla jiná. Buď tam to pletivo dávali nějak blbě nebo ta muice nebyla tak "dokonalá" NEVÍM. Ale v každém případě se tenhle počin masověji nerozšířil. To by ke konci války jezdili zadrátovaní všichni jak Rusové tak Němci angláni amíci..... A jezdili by zadrátováni ještě v 50tých letech.
Zmínka o téhle problematice byla ve zdařilém Ruském 12-13?ti počinu s názvem "Velká vlastenecká válka aneb Sovětská bouře na východě."

Protože WWII nebyla válka proti chabě ozbrojené guerille. Dnešní nasazení tanků není proti opancéřovaným jednotkám, ale na čištění děr kde jsou zalezlí hadrníci ..
Jediný podobný nasazení bylo možná 1945 proti pobíhajícím volkssturm s panzerfaustem, ale rus valil na Berlín tak rychle že, asi neměli čas tam navařovat klece ..
 
ringlett
Ajvn napsal:

Odpovídal jsem na Ringoleta.


No ono je to spíš o tom jak rychle skončila válka.
Na západě se to neuchytilo kvůli materiální převaze a na východě to sověti začali na základě bojových zkušeností používat na konci dubna 1945.

V padesátých letech nebyl nikdo kdo by zbraně tohoto typu masově používal.
V šedesátých už pak skládané pancéře. V taktice nukleární války se s tím ani moc nepočítalo.
To nebezpečí se znovu objevilo až v různých válkách chudého muže.
Nelétám, občas se plazím ...
 
LesniHU
311_Mart napsal:
Co to provádí?
https://i1.wp.com...&ssl=1

EDIT: Bohužel se nezobrazuje, tak leda klikací Smutný
To trumfnu syrovou skutecnosti :-)
web.archive.org/web/20160128065119im_/http://theaviationist.com/wp-content/uploads/2013/11/without-a-wing.jpg
 
clone9cz
alfik napsal:
Takže, když člověk uvidí třeba fotku z letadla, kde je "jen" džungle, tak v té džungli na první pohled rozpozná všechny baráky a silnice Šklebící se

No, takže když uděláš leteckou fotografii Brna, kde mají všechny ulice do zatáčky, aby se tam nedalo střílet kanónem, tak žádné město neuvidíš? To je chytré.
 
http://www.wwii-illusion.net
LesniHU
Co je to za letadlo? Co je to za loď?
ussfranklindroosevelt.com/wp-content/uploads/2009/01/our-planes-1.jpg
 
magot
Letadlo vím - přenechám ostatním, ale loď netuším - baj voko USS Bennington CV-20?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

34,824,525 návštěv