May 02 2024 11:58:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 18

· Piloti on-line: 2
CSW_Eda, LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Bombardery, specialky a 30mm kanony
LesniHU
Tohle vlakno je pokracovanim diskuse odtud.

Jde hlavne o to, jestli by bylo nebo nebylo vhodne pri specialkach potlacovat pouzivani tricitek pri naletech 'strategickych bombarderu' B25. Vysledkem by mohlo byt vice poskozenych bombarderu misto sestrelenych a diky tomu pestrejsi situace ve vzduchu.

1stCL_Fucida napsal:
zákaz 30tek je blbej nápad. Zvlášť v souvislosti s B25. Na jednu B17 v průměru stačily 3 zásahy z 30tek. Až B25 půjde k zemi na 6 zásahů z 20tek, pak s tím budu souhlasit. Teď jde průměrně na takových 30 - 50 zásahů. Což není s limitovanou municí v MG 151/20 u Ta 152 zrovna málo. Btw: mám za to, že na většině speciálek mají B25 pravidelně nejnižší ztráty ze všech účastnících se letadel.
No, tak rychle bych neuvazoval.

Predpokladejme, ze na sestreleni B17 skutecne stacily 3 zasahy z tricitky. A ted otazky:
-co znamena v teto vete sestreleni? Ze hned spadla, nebo i ze dalsich 50km klesala a pak vsicni vyskakali? Jestli plati i to padesatikilometrovy klesani, pak na sestreleni B25 ve hre staci par zasahu z dvacitky a palivo za 10 minut dojde.
-jak je to s odolnosti naopak, kolik vydrzi stihacka a jak jsou strelci proti tem skutecnym schopni. Muzeme pomerne s jistotou rici, ze strelci ve hre jsou uplne neschopni (relativne vuci prumeru lidi-stihacu), zatimco jedina stihacka, co vydrzi tolik, aby se dal jeji utok odrazit ze streliste, je bf109 (vsimnete si, ze jsem nenapsal sestrelit).
-odkud se vzaly ty tri zasahy. Ve skutecnosti nebyl prakticky nikdo schopen udelat utok z desaty shora a podobne a vetsinou se strilelo odzadu na vic nez 500m. Coz znamena, ze prumerne letadlo s plnyma zasobnikama tricitek docililo prinejlepsim tech nekolika zasahu, narozdil od teto hry, kdy skoro kazdy dokaze postupne rozebrat celou formaci.

Nicmene to je jen jedno hledisko, takove to technicke. To druhe je, ze kdyz budeme argumentovat historickou presnosti u ucinnosti zbrani, meli bychom take argumentovat historicou taktickou situaci a naplnit celou mapu skupinami spojeneckych stihacek, cimz se primerene zredukuji moznosti utoku na bombardery. Takovy zhruba trojnasobek poctu nemeckych stihacu, kdy prvni z nich preletavaji mapu pul hodiny pred bombardery.

No a treti hledisko je hratelnost. Myslim, ze prumerny pilot bombarderu si nepreje byt sestrelen prvni davkou prvniho stihace, asi jako si prumerny stihac nepreje byt zabit uz pri startu. Ta druha vec se vetsinou resi (at uz pravidly, nebo proste tim, ze vsichni startuji najednou na zacatku akce), nevidim duvod, proc v ramci pravidel neresit i to prvni.
 
Tajpan
tri zásahy z 30-tky : údaj pre pilotov Fw190Strurmbock: opancierovaný Fw190 plus cca 200kg váhy plus 2x30mm, útok zo zadu v zovretej formácii, palba zahájená až na pokyn velitela cca pod 100m,. Ak bola neúspešná :lol , zničenie nárazom.
Nedodržiavanie príkazu: polný súd za zbabelosť a gulka.
 
WT_Horrido
Nedodrzeni jakeho prikazu? K taranu? Ty ses kecka Tajpane Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Tajpan
Použitie 30-tky radšej nie: Dôvod - hratelnosť.
Môj príklad: príprava na nesmrtelný Berlín cca mesiac a viac poctivého lietania v B25, od A po Z. Prvý útok Bf109 s 30-tkami na zväz B25, zrážka a koniec hned na začiatku.
Dôvod. nutnosť palby Bf-ka s 30-tkami sa priblížiť na krátku vzdialenosť , a z toho vyplývajúce lagovanie a dalšie nepríjemnosti.
A nechcite to zažiť , ako prvý. Naštvaný
Druhý: Let Coop Caen. Dva lety. B25 a Spity verzus Fw190.
Prvý Raz Fw190 boli vyzbrojené 30tkami. Nikto si nezalietal poriadne. Fw190 zoomli B25, zničili a znizli a bolo po coopke. A spity nedohnali Fw190. O ničom. Naštvaný
Druhý let bol super. Bojovalo sa ostošesť, lebo Fw190 museli opakovať útok. A tak si svoje užili piloti B25, Spitov i neposlednom rade aj Fw190.
Parádny boj. Mrknutí
 
Tajpan
WT_Horrido napsal:
Nedodrzeni jakeho prikazu? K taranu? Ty ses kecka Tajpane Úsměv


Ja, por. Walter Hagenah , slavnostne slubujem, že pri každom kontaktu s 4-motorovým bom. prevediem svoj útok z najmenšej možnej vzdialenosti a že pokial moja strelba nebude účinna , zničím nepriatela nárazom svojho lietadla.
máj/kveten 1944.IV/JG3 základna Saltzwedel
Upravil/a Tajpan dne 16-08-2007 13:03
 
1stCL_pbarry
lesni hu, ja s tebou nemuzu souhlasit temer v nicem. B25 se mi jevi odolnejsi a mnohem nebezpecnejsi nez B17- samozrejme to je moje subjektivum - stejne jako tvoje. Nicmene zivotnost 109ky proti formaci B25 je skoro zadna. Na b17 se da palit z dalky vzhledem k jejim rozmerum. B25 je relativne mala na takovy zasah. AI srelci jsou neomylni a velmi nebezpecni. Tvrdit ze AI strelci ve hre jsou neschopni... nevim no.

Problem vidim v áčkovém fockewulfu s 2x30mm v kridlech. O to se muze vest debata, protoze to neni standartni vyzbroj. Obycejna pozdejsi 109 ma dost problemu sama se sebou a neni pro b25 nijak znicujici hrozbou.

Co se tyce lekovi specky, pokud polejet vysoko s krytim thunderbolty budou to mit nemci prinejmensim slozite.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
WT_Horrido
Tajpan napsal:
WT_Horrido napsal:
Nedodrzeni jakeho prikazu? K taranu? Ty ses kecka Tajpane Úsměv


Ja, por. Walter Hagenah , slavnostne slubujem, že pri každom kontaktu s 4-motorovým bom. prevediem svoj útok z najmenšej možnej vzdialenosti a že pokial moja strelba nebude účinna , zničím nepriatela nárazom svojho lietadla.
máj/kveten 1944.IV/JG3 základna Saltzwedel


A ja jsem si myslel ze rozdil mezi rozkazem a osobnim zavazkem je jasny kazdemu.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
3BAP_Cassius Chaerea
1stCL_pbarry napsal:

Co se tyce lekovi specky, pokud polejet vysoko s krytim thunderbolty budou to mit nemci prinejmensim slozite.
Pochybuji že červený stíhači zabránějí LW se dostat do možnosti útoku na b-25 a jediný útok stačí jak dornierovi, zetku i táčku, na vyřešení otázky "b-25".
 
1stCL_Bumik
Pokud ovsem Pfeily a Zedy neposlou bombardovat.........u Pfeilu A-0 to byla primarni uloha a Zed unese taky tunu Úsměv
 
3BAP_Cassius Chaerea
No já bych bejt autorem, rozhodně poslal bombardovat TáčkaVyděšený.
 
Tajpan
WT_Horrido napsal:
Tajpan napsal:
WT_Horrido napsal:
Nedodrzeni jakeho prikazu? K taranu? Ty ses kecka Tajpane Úsměv


Ja, por. Walter Hagenah , slavnostne slubujem, že pri každom kontaktu s 4-motorovým bom. prevediem svoj útok z najmenšej možnej vzdialenosti a že pokial moja strelba nebude účinna , zničím nepriatela nárazom svojho lietadla.
máj/kveten 1944.IV/JG3 základna Saltzwedel


A ja jsem si myslel ze rozdil mezi rozkazem a osobnim zavazkem je jasny kazdemu.

.....
bolo nám všetkým jasné, že po podpísaní niečoho takového budeme v prípade nedodržania slubu postavený pred vojnový súd s obvinením zo zbabelosti tvárou v tvár nepriatela. ....
 
WT_Flan
Tajpan napsal:
WT_Horrido napsal:
Tajpan napsal:
WT_Horrido napsal:
Nedodrzeni jakeho prikazu? K taranu? Ty ses kecka Tajpane Úsměv


Ja, por. Walter Hagenah , slavnostne slubujem, že pri každom kontaktu s 4-motorovým bom. prevediem svoj útok z najmenšej možnej vzdialenosti a že pokial moja strelba nebude účinna , zničím nepriatela nárazom svojho lietadla.
máj/kveten 1944.IV/JG3 základna Saltzwedel


A ja jsem si myslel ze rozdil mezi rozkazem a osobnim zavazkem je jasny kazdemu.

.....
bolo nám všetkým jasné, že po podpísaní niečoho takového budeme v prípade nedodržania slubu postavený pred vojnový súd s obvinením zo zbabelosti tvárou v tvár nepriatela. ....


A je tam nekde neco o tom, ze byli nuceni takove sliby skladat ?
 
WT_Horrido
"Behem operaci Sturmgruppen doslo jen k nekolika malo taranum. Ja jsem zadny neprovedl a ani jsem zadny nevidel." Walter Hagenah

"Podepisovane Verpflichtungserklarungen byly nesmyslne a zbytecne (unsinnig und uberflussig) a zniceny kratce po pricleneni Sturmstaffel 1 ke IV./JG3." Wilhelm Moritz


武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Tajpan
WT_Flan napsal:
Tajpan napsal:
WT_Horrido napsal:
Tajpan napsal:
WT_Horrido napsal:
Nedodrzeni jakeho prikazu? K taranu? Ty ses kecka Tajpane Úsměv


Ja, por. Walter Hagenah , slavnostne slubujem, že pri každom kontaktu s 4-motorovým bom. prevediem svoj útok z najmenšej možnej vzdialenosti a že pokial moja strelba nebude účinna , zničím nepriatela nárazom svojho lietadla.
máj/kveten 1944.IV/JG3 základna Saltzwedel


A ja jsem si myslel ze rozdil mezi rozkazem a osobnim zavazkem je jasny kazdemu.

.....
bolo nám všetkým jasné, že po podpísaní niečoho takového budeme v prípade nedodržania slubu postavený pred vojnový súd s obvinením zo zbabelosti tvárou v tvár nepriatela. ....


A je tam nekde neco o tom, ze byli nuceni takove sliby skladat ?


..nikoho ale nenutili prehlásenie podpísať a tí čo nechceli, neboli nijako diskriminovaní, jednoducho sa nestali členmi Strurmgruppe. Ako príslušníci Sturmgruppe sme ale vedeli, že sme elitnou jednotkou a naša bojová morálka bola vysoká. Neboli medzi nami ulejváci , takoví ludia skrátka nezniesli tvrdé podmienky boja.Nepriatel systematicky ničil našu vlasť a my sme boli ohdodlaní mu na to tvrdo odpovedať.
Som hrdý na to , že som bol príslušníkom Sturmgruppe.
 
Panek
B25 je kvalitní a užitečný vitamí. Bohužel ve zduchu se rychle rozkládá na nepotřebné fragmenty. Toto převážně způsobuje oxidant 30. Proto se doporučuje používat vitamíny nižších čísel, které jsou obzašeny napříkad v PIVU. Mrknutí
Upravil/a Panek dne 16-08-2007 14:11
 
Safrik
Jen taková všetečná otázečka, nevíte někdo na jakém stupni jsou nastavení AI střelci pokud je daný bomber pilotovaný člověkem, třeba na DF? Ptám se proto, že mě přijde třeba taková B-25 pilotovaná, mnohem snazší cíl než uber AI B-25. A kdo si myslí, že B-25 je chudinka bezbranná, nechť si vyzkouší takový cvičný úkol v QMB 4xB-25 (Veteran, Ace je lepší Mrknutí ) vs. Bf109 (G6L, G14) s třicítkou v čumáku, jde o to sestřelit všechny, přežít a dovézt letuschopné Bf domů ... LesníHU můžeš to zkusit i s 20cítkou Úsměv
 
Safrik
PS: Jistě, chápu, jak jsi to myslel s těma 30tkama, ale co piloti jejichž úkolem je zastavit tyto bombery, Bf109 s 20cítkou opravdu není velké nebezpečí pro B-25.
 
Panek
Safrik napsal:
QMB 4xB-25 (Veteran, Ace je lepší Mrknutí ) vs. Bf109 (G6L, G14) s třicítkou v čumáku, jde o to sestřelit všechny, přežít a dovézt letuschopné Bf domů ... LesníHU můžeš to zkusit i s 20cítkou Úsměv

Na takovýchto misích si ladím joy, tir atp. a z mého pohledu je to mnohem snazší neš 4xHe-111 vs Jak9. O Migu ani nemluvím.
 
3BAP_Cassius Chaerea
Safrik napsal:
vs. Bf109 (G6L, G14) s třicítkou v čumáku, jde o to sestřelit všechny, přežít a dovézt letuschopné Bf domů ... LesníHU můžeš to zkusit i s 20cítkou Úsměv
Odzkoušeno jak s třicítkou tak s dvacítkou, jen s 20mm sem to po sestřelení dvou bombrů musel ukončit pro nedostatek munice.
 
3BAP_Cassius Chaerea
3BAP_Panek napsal:
Safrik napsal:
QMB 4xB-25 (Veteran, Ace je lepší Mrknutí ) vs. Bf109 (G6L, G14) s třicítkou v čumáku, jde o to sestřelit všechny, přežít a dovézt letuschopné Bf domů ... LesníHU můžeš to zkusit i s 20cítkou Úsměv

Na takovýchto misích si ladím joy, tir atp. a z mého pohledu je to mnohem snazší neš 4xHe-111 vs Jak9. O Migu ani nemluvím.
No když sem nasranej a potřebuju se na bombrech vyřádit, beru lagga-3 4.ser. s eresama a dám si proti sobě čtyřku juček-88 a čtyřku štuk. Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,801,437 návštěv