May 02 2024 02:43:26
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
Richi

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Mračna, sníh a Focke-Wulfy
1stCL_Bumik
Pres den byva docela vedro, taxem vymyslel neco na schlazeni Úsměv
A děkuji Pospíčkovi zajíčkovi za plakátek [img]http://sirmi.ic.cz/smajl/529.gif[/img] is not a valid Image.

[img]http://www.volny.cz/bumik/snowfockewulf.jpg[/img] is not a valid Image.

KDY? středa 1.8.2007 20:00

KDE? u mě 147.32.119.242:21000
pokud ma nekdo server a nabidne, muzeme tam, at je vice vykonu v rezerve

TS? 1stCL 147.32.50.52:8769 lion

NA ČEM?

Fw 190D-9 (45) 1stCL/Fucida
Fw 190D-9 (45) (E)CL/Kowalski
Fw 190D-9 (45) 1stCL/Fajlow
Fw 190D-9 (45) (E)CL/Punkey

Fw 190D-9 (45) 1stCL/Bumik
Fw 190D-9 (45) 1stCL/Pospa

Ar 234 1stCL|Hiltos
Ar 234 1stCL|Hanss
Ar 234 312_strycekFido
Ar 234 3BAP_Cassius Chaerea

Hawker Tempest Mk.V 313_Ffajtl
Hawker Tempest Mk.V 313_Pycko
Hawker Tempest Mk.V 313_Hidde
Hawker Tempest Mk.V 313_Santy

Hawker Tempest Mk.V CR_PETRAS
Hawker Tempest Mk.V VGR_mha
Hawker Tempest Mk.V LesniHU
Hawker Tempest Mk.V Hoper

PROČ?
Mrazivé a otravné dopoledne. Máme pohotovost od 4 hodin 30 minut. Moje mužstvo je utrmácené a vyčerpaný organismus mladých těl je špatně odolný vůči mrazu.
7:30. Rozkazy, které dostáváme, jsou vzápětí odvolávány a všechno je pod psa.
Smůla začala, když zničehonic vysadily chladiče pomocných dieselů a přistávací rampa zhasla, právě když dosedal první ze tří spitfirů žlutého roje 41. perutě. Letoun, který přistával za ním, dosedl o deset metrů dříve, rozbil se a shořel.
Třetí spitfire, pilotovaný mladým Polákem Kalkou, kroužil deset minut nad letištěm. Příliš pozdě dostal rozkaz, aby doletěl na letiště v Eindhovenu, a protože už neměl dost benzínu, seskočil pilot padákem.
Zimomřivě namačkaní ve dveřích baráku pozorujeme v mračnech matnou siluetu spitfiru s vytaženým podvozkem a spuštěnými klapkami. Oddělí se od ní černá postava vyskakujícího pilota, několikrát se převrátí - zaslechneme plesknutí otevírajícího se deštníku, bledá koruna padáku mizí v dáli unášena větrem.
Za hodinu přiveze džíp pilotovu ztuhlou mrtvolu, zabalenou do zmrzlého hedvábí padáku. Ubožák spadl do Mosely a její ledové vlny ho neušetřily.
Pošmourný den se rodí, jako když se mu chce a nechce, přece však startují čtyři tempesty, vedené W.C. Brookem. Za půldruhé hodiny se vracejí jen dva.
Postřelovali v oblasti Osnabríicku vlak, jehož ospalý flak reagoval jen chabě, po náletu se roj znovu seskupil. Najednou zahlédl Barry, že z chladiče velitelova letounu uchází jemná stuha kouře, a zdálo se mu, že Brooker nic nepozoruje.
Upozornil velitele rádiem a Brooker zakolébal letounem, aby se přesvědčil, oč jde. Ale ani ve zpětném zrcátku - jak volal Brooker - nebylo kouř vidět. Najednou se tempest otřásl strašným výbuchem a dlouhý úzký plamen olízl celý spodek letounu jako čepel nože.
Piloti ostatních letounů, kteří se rozprchli, jako když do nich střelí, zahlédli ještě, jak se Brooker oběma rukama v rukavicích chytá za držáky průhledného krytu kabiny. Najednou se mu tvář a postava zbarvily do ruda - oheň zřejmě pronikl do kabiny.
Tempest se prudce převrátil na záda.
Brookerovi kamarádi upírali se zadrhlými hrdly zraky na vrak letounu. Nezpozorovali, jak se z mlžné clony, duhově prozářené vycházejícím sluncem, tiše vyhouply dva stíny. Teprve ohnivý proud svítících střel a velké černé kříže na křídlech dvou focke-wulfů, které okamžitě zase zmizely v mracích, Je probudily z omámení.
Druhý tempest se řítil k zemi a jeho hořící trosky se smísily podél autostrády se zbytky Brookerova letounu.
Zpráva o neštěstí vzbudila poměrně malý zájem - přestože Brooker velel tak dlouho křídlu, že si stodvaadvacítku bylo bez něho těžko představit.
V 8 hodin vyhlašuje velitelské stanoviště skupiny počtvrté od rána pohotovost číslo l - a za deset minut ji zase ruší. Pokaždé při takovémhle planém poplachu musíme vyběhnout na mráz, vyšplhat se s těžkým padákem na kluzké křídlo, stáhnout si rukavice, abychom mohli zapnout kyslík a sluchátka; potom se rychle vracíme ke kamnům, s nervy na prasknutí, a spěšně - snad naposled - zabořujeme zraky do mapy sektoru s černou spletí železničních tratí, kterou budeme zanedlouho očichávat v letu těsně nad zemi, pátrat s nasazením vlastních životů po vlacích, jejichž flak mívá ve zvyku jednat bez rukaviček ...
Dívám se na své piloty - neřeknou jeden druhému jediné slovo, dokonce se ani jeden na druhého nepodívají, tu a tam se někdo pohne, aby požádal kamaráda o cigaretu nebo o oheň ...
Najednou zazvoní u služby pronikavě telefon, kdekdo sebou trhne, kdekdo najednou pocítí sucho v hrdle a svíráni v břiše.
„Back to normal state, 15 minutes readiness!”
Výbuchy vzteku, kopání do nevinných kbelíků na uhlí: nemáme pocit úlevy, zdá se nám spíš, jako by si z nás někdo střílel...
Vyliji si mizernou náladu na Byrnesovi, jednom z našich nováčků s věčně vyděšeným pihovatým obličejem. Ten hlupáček si včera nebo předevčírem položil padák do kaluže oleje a neřekl o tom nikomu ani slovo. Olej rozežere zmáčknuté záhyby hedvábí ještě dokonaleji než oheň - padák v tomhle stavu by při průměrné rychlosti nikdy neodolal náporu při otevření.
V 9:30 dovedu své mužstvo do jídelny. Poručím druhou snídani - v tomhle mrazu nemohu nechat piloty hladovět od čtyř hodin ráno do poledne.
Sotva jsem zabořil lžíci do talíře ovesné kaše, už mě službu konající seržant volá k telefonu. S plnými ústy odpovídám Lapsleyovi. Osm letounů na hlídku v prostoru Osnabríick-Mtinster-Brémy, samozřejmě především se zaměřit na vlaky. Vzlet v 9.55. O.K.
Zazvoním na stojánku, abych dal příslušné pokyny.
Jak jsme předvídali, počasí se zhoršuje; začíná padat sníh. Sněhové vločky se lepí na sklo kabiny, a když pojíždíme na start, musíme si každý vzít na křídlo mechanika, aby nám ukazoval cestu. Jednou rukou se drží ledového kovu, nohama klátí ve vzduchu, druhou rukou udává směr a současně si v jednom kuse utírá slzy, které se mu kutálejí z očí, bičovaných rezavým větrem.
Můj letoun každou chvíli dostane smyk na kovovém mřížoví vzletové dráhy. Přece nás nenechají letět v takovémhle počasí, říkám si.......Mrknutí

Upravil/a 1stCL_Bumik dne 01-08-2007 19:48
 
3BAP_Cassius Chaerea
Jedno AradoMrknutí.
 
312_strycekFido
Prosim Arado, diky
www.312raf.com
 
1stCL_Bumik
Tak mame modri plno, co cerveni? Mrknutí
Boji se nebo smrdi? Šklebící se

Jo, na skiny mate cas do stredy do 12:00 na . Dejte si zalezet, protoze default Dora i Tempik jsou na snehu jak hovno na stole! Úsměv
Upravil/a 1stCL_Bumik dne 30-07-2007 23:35
 
LesniHU
Tempest prosim. Ten prvni ne :-).
 
313_Sheddan
Bude mi ctí, zemřít v Tempestu...
 
http://www.letistechrudim.cz
313_Ffajtl
Jednoho Tempesta pro mne prosím... rád si zalítám Úsměv
 
http://www.313.cz/
Panek
Tempesta a Cass musí svítit. Vyděšený
 
CR_PETRAS
Tempesta pro mě Mrknutí

Ale jedině s JF-E .... když Pierre tak Pierre Mrknutí

[img]http://img.periskop.cz/media/img/tempest4.jpg[/img] is not a valid Image.


EDIT : jinak Pospo ten úvodní "lákač" je o5 supéér !!!!!
Upravil/a CR_PETRAS dne 31-07-2007 07:56
 
http://avionika.webpark.cz
Hoper
když mne Lesník naučí lítat v tý obludě, tak taky jednoho Tempa
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
313_Sheddan
Bumiků, dej mě, pls, někam jinam. Třeba Ffajtlovi na dvojku.
[img]http://skapela.wz.cz/pic/grab0000.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://skapela.wz.cz/pic/grab0001.jpg[/img] is not a valid Image.
Skin ke stažení TADY.
 
http://www.letistechrudim.cz
313_Hidde
Jedneho tempa poprosim pre mna a jedneho pre Santyho. Mrknutí
 
mha
Jednoho Tempesta pro mě bitte. Díky Herr Bumik Mrknutí

Aha, tak koukám že už je plno... Smutný Tak mě evidujte jako případného náhradníka...
Upravil/a mha dne 31-07-2007 10:56
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
1stCL_Bumik
Mno vida, clovek vstane a ma plno, dekuji Úsměv

Jinak PETRASi, Pierruv skin JF-E mam jeste z Clostermannovi specky, takze vyrabet nemusis Úsměv
 
Hoper
prej budem lítat s voidama :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hiltos
Void leda tak ve vasi nadrzi :-)
 
1stCL_Bumik
Jinak kdo z modrejch se nechce delat se skinem, tak jsem nachystal hezky zimni neosobni pro Dory a Arada, at nejsme videt. Mrknutí
 
3BAP_Cassius Chaerea
No já mám rudej skin na Arado s nápisem "Od Kolchozníka Šemeněnka, pro boj s fašistickejma vetřelcema."
To by asi neprošlo co?
 
1stCL_Bumik
Ne, prober se!!! [img]http://sirmi.ic.cz/smajl/115.gif[/img] is not a valid Image.

Šklebící se
 
313_Sheddan
Vy vážně nebudete vidět, až pudete dom zu Fuss...
 
http://www.letistechrudim.cz
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,798,948 návštěv