May 02 2024 02:27:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 11

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Bitva o Midway-Aleuty
Georgeu
Hezká akcička, díky všem zúčastněným.

Let k cíli ve skupině zer byl hodně zajímavý díky lagům ...dvakrát mi cizí zero prosvištělo skrz kabinu ...a některá letadla dokonce umí couvat ...to se asi snažil pilot přizpůsobit rychlost pomalu letícím valům Mrknutí. Jak v boji letadla odpadala, množství lagů výrazně pokleslo, cestou zpátky už to bylo úplně v pohodě...takže to bylo lajnou...

Honička nad cílem byla slušná, P40 hojně využívaly své jediné přednosti ...a po útoku rychle zdrhaly do dálky ...Jednoho takového výtečníka jsme odehnal od Valů po prvním útoku a když se mu se mnou za zády nechtělo zpátky do akce, nechal jsem ho být a vrátil se k bombrům. Tam jsem nachytal jednoho amíka jak se ve stoupáni snaží zaútočit na valy ...nevšiml si mně včas a tak mu porce granátů provětrala letadlo ..pak ale jak kapitán J. Kirk zařadil maximální warp ...a zmizel skokem dalko pryč ...později spadl, tak mi byl připsán (RAD) ... Další P40 se objevila vzápětí ... chtěla si hrát s valem, ale byl jsem u ní dřív...pilot to nabral k zemi a zdrhal co to šlo ...držím si převýšení a sleduju,co bude dělat. V naší výšce už nikoho nevidím a podle hlášek na TS je kolem valů klid ...tak si ho hlídám ... vidí mně tak pořád utíká směrem nad moře, dvakrát se zkusí obrátit zpátky, pokaždé mu říznu zatáčku, tak se vrací na útěkový kurz ...Nastoupávám si s vědomím, že ho stejně nedoženu, už se chci vrátit k ostatním, když si to P40 rozmyslí a míří zpátky nad přístav... hlásím ostatním, že se tam blíží a navedu je po rádiu na něj ...Drevokocur ho popožene, já přemněním výšku na rychlost a dotáhnu se za něj ... zbytek kanonové munice a pár dávek kulometů a už mu to neletí, jakby chtěl ... nechávám ho dorazit Kocourovi, který má ještě munici do kanonů a P40 sebou plácne do moře (Wulfi)...držel se statečně a dlouho S!
Cesta zpátky ...to byla sranda ...dostávám oprávněně vynadáno za nenastavené ovládání vrtule ...mám pomalu o sto litrů paliva míň než ostatní ....ale nějak jsem s cestou zpátky ani nepočítal ...Šklebící se
Navigátoři (skvělí) nás ale navedou s udivující přesností přesně nad lodě ...Hlášky typu "jestli jste se odchýlili o jediný stupeň bokem, jste aspoň 30 km mimo kurz lodi, takže je nemůžete uvidět" ...to opravdu povzbudilo naši snahu točit hlavou na všechny strany....
Přistání ...no ...ze čtyř letadel sedl jen Fučida ...já asi v sedmém pokusu sice projel hezky pomalu po plaubě ...ale na konci stejně přepadl ...hák se nezahákl...holt se budu muset občas po boji naučit i přistávat ...Šklebící se

Díky všem.
 
GC3_glum
Z mého pohledu navigátora svazu bezva akce, sice jsem ji strávil počítáním nějakých nesmyslných čísel které nakonec náhodou vyšli ale mělo to napětí a atmosféru. Za navigátory musím přiznat že jsme v podstatě čítovali jak sfiň. 3.IAP_David navigoval dál i přesto že mu v půlce letu umřel pilot na infarkt a mise pro něj skončila za což mu děkuji, sám bych to nedal. Já jsem se vykoupal krátce po odletu od ostrova a tím pádem celý svaz měl správně navigovat Káně. Úsměv

Drevokocur napsal:
...
Díky Glumovi za špičkovou navigaci zpět na přemisťující se letadlové lodě.
...


Neděkuj mě, drtivou většinu práce odvedl David s čtverečkovým papírem a úhloměrem, já jsem jako typický manažer jenom přitakával a střílel odhady od boku +- autobus. Z mé strany byla příprava dost tragická, šel jsem do mise s tím že vím kde zhruba budou v průběhu mise lodě, ale pro přesný odhad kurzu na takovét vzdálenosti je potřeba si to kreslit a měřit, já jsem se spolehl pouze na odhad a nebýt Davida, koupete se všichni. Davide S! výborná práce. Příště se vynasnažím o lepší přístup, improvízo nefunguje.

Drobnou výtku bych měl k velení Valů, vždy předpokládám že na specce jde o to přežít, přístup kdy se v dajvu odhodí bomby a pak se tesně nad zemí postřelují kulomety nepodstatné autíčka v palbě flaku z lodí a stíhačů je k nepřežití zvlášť pokud vím že mě čeká dlouhá cesta domů a každý průstřel nádrže může být fatalní. Smutný
 
Drevokocur
1stCL_Fucida napsal:
Drevokocur & George - pánové, jste zkušení, nelétáte týden, měsíc, ani rok. Létáte mnohem déle. V boji jste oba byli úspěšní a bylo moc hezké s vámi takovouto akci letět, ALE: Když se hlásím do akce jako pilot A6M, tak si přece namapuju ovládání vrtule, stejně jako mám namapovaný třeba hák Úsměv. A když ho nemám, tak si letadlo vyvážím a namapuju to během letu. A ne abychom při návratu zjistili, že jeden z nás je prakticky bez paliva jen proto, že se na tohle vyfláknul. A co je ještě horší - přihlásím-li se na nějaké letadlo, pak bych s tím strojem měl umět plně operovat. Teď narážím na ta zprzněná přistání na letadlové lodi. Chlapi, dyk jste oba už zkušení matadoři tohoto nebe..a takhle zbytečně na konci zkapat..chjop Smutný


několikrát během letu jsem vám pane veliteli hlásil že potíže s palivem nemám já alébrž George, já pracuji s vrtulí scela rutinně, takže jsem tu 200km trasu letěl s dostatkem paliva a na 60 procent vrtule a 80procent bohatosti směsi. Ale s otevřeným kokpitem. Rád se kochám Úsměv Měl jsem o něco míň paliva než vy, způsobeného notným lagováním kdy mi Hopper odskočil třeba 3km dopředu a já potom musel na plný knedlík dohánět.


Se zbytkem souhlasím. Přistání na letadlovce se Zerem mi nikdy nešlo, nejde a asi nepůjde. Ruky volšový, holt....Nevím proč, asi je tam těch šňůr na mě málo. Pff



Jinak bych se příště přimlouval za kvalitnější hosting, nevím proč ale ty lagy byly nesnesitelné, čím víc lidí odpadávalo tím lépe mi to jelo. Mám pocit že Fučiho lajna s uploadem 512 je pro 30 lidí (nebo kolik nás tam bylo) asi moc. I když nevím, dle logu to jelo špatně více lidem, někteří byli ale spokojení. Tak nevím.
Upravil/a Drevokocur dne 06-06-2007 23:04
 
http://traumazero.euweb.cz/fotogalerie/
3BAP_Cassius Chaerea
Tak sem doplnil úvodní příspěvek, z dat co jsem měl k dispozici.
 
3IAP_David
Z deníčku navigátora :

[img]http://img183.imageshack.us/img183/2050/crop0001lj1.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Akce začla nevalně Rohlovi se restartoval počítač a mě zmizel kulomet z ruky a zůstal jsem vyset v luftě a slyšel jen zvuk vzdalujících se motorů ... takže jsem si ani nevystřelil .....

Zato hardcore navigace ,byla fantastická ,hlavně když jsme navigovali s Glumem nezávisle na sebe a jen sem tam porovnávali své údaje .A vše nám skvěle sedělo .....
Hlavně cesta zpět vedená Plavoovím Valem bez rychloměru ,Fuči odhadoval rychlost .... Vzniklo tam dost možností potencionálních chyb (chyba rychlosti ,kurzu ,pohyb lodí ) .... vypočet jsem možnou odchylku na cca 50km ....což je celkem dost ..... stanovil ,že v ideálním případě letadla v 10:59 zahlásí kontakt na 12-1,5 hodině s loděma ,a když né tak v 11:00 otočí na kurz 0` a na lodě narazí do 5 min .... a když ani to né tak začne pročesávání čtverce o straně 50km ....

v 10:55 fuči hlásí nižší ryhlost valu tak odkládám otočku o 2 min a očekávám ,že v 11:02-03 bude kontakt ..... A kontakt byl přesně 11:02 .... Moje radost byla neskutečná ... Spolupráce s Glumem taky ....

Prostě Bomba Hardcore akce co se aspoň navigace týká ...... škoda ,že jsem ty lodě nořící se z oparu v 11:02 neviděl ......

Díkes Cassi ... Mrknutí
Upravil/a 3IAP_David dne 06-06-2007 09:49
 
Hoper
mno, jako obvykle, sem odvedl svoji skupinku a pak to po to... po tam to
Fuči byl nad ostrovem se svojí skupinou někde vpředu, když sme my tři uviděli, že na Valy se spouští asi dvě nebo tři P-40tky
poslal jsem dolů oba kluky a já zůstával nahoře - věděli sme zatím jen o malém počtu P-40, tak jsem chtěl zůstat jako krytí a pozorovatel nahoře.
Nahlásil jsem další útok
A asi sem dělal otočku
Na sedmé sem viděl letadlo, ale myslím, že to bylo Zero (měl jsem za to, že vidím koblihy)
Po otočce sem byl nějak moc vzdálen od Valů (přístavu a boje), takže jsem je začal na rychlosti dohánět.
Cca ve výšce 5km
Mno a pak jsem uslyšel střelbu
a říkal si, že zas slyším x km vzdálený kulomety
Pro jistotu sem hodil letadlem a juknul za sebe (hodil - v tý rychlosti sebou Zero háže blbě :/ )
Uviděl jsem plamen
z mýho Zera
Takže jsem okamžitě skákal
a pak se asi pět minut kochal rozhledem z pod kopule padáku

kdes byl, Petrasi ? Vůbec sem o tobě nevěděl... Ale než jsem se rozjel k těm Valům, vůkol sebe jsem nikoho neviděl
(příště poletím v deseti... :P )

jinak k lagům - mně osobně to nijak zvlášť nelagovalo
Georegea i Drevokocura jsem za sebou viděl ustálené (v závislosti na mém hopsání), Valy dole pod náma se mi taky nemíhaly
boj jsem jaksi nestihl ... :))
měl jsem (defaultně) vyplé skiny, ale to snad i ostatní - před startem se to doporučovalo...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
3BAP_Cassius Chaerea
GC3_glum napsal:
Drobnou výtku bych měl k velení Valů, vždy předpokládám že na specce jde o to přežít, přístup kdy se v dajvu odhodí bomby a pak se tesně nad zemí postřelují kulomety nepodstatné autíčka v palbě flaku z lodí a stíhačů je k nepřežití zvlášť pokud vím že mě čeká dlouhá cesta domů a každý průstřel nádrže může být fatalní. Smutný
No jestli ti jde vždy o realitu, tak to tak prostě ve skutečnosti bylo, jen tehdy už i p-40 tam nebyly.
 
Hoper
ad P-40
jenže to ty P-40 nebyly ve stejný vejšce co Zera
a lítaly krapet jinak :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
3BAP_Rohlos
Omlouvám se svojí skupině a hlavně Davidovi. Su rád, že aspoň ta hardcore navigace ho bavila, ale je to stejně neomluvitelné. Infarkt dostal můj komp a já jsem hledal něco čím bych toho ha*zla za*ranýho přetáhl. Pak jsem se uklidnil a šel jsem si vylejt hlavu.

Ještě jednou sorry Davide.

Jinak díky Cassi za pěkně připravenou misi a díky Fučimu za hosting. Nevěřil jsem, že by to mohlo jít aspoň z polovičky tak dobře jak to šlo.
 
Hiltos
Mno.
Po tradicnim pulhodinovem zpozdeni konecne start. Vzhledem k pritomnosti lvich kosmounautu padlo rozhodnuti pohybovat se ve stratosfere. Nastoupali jsme do vysky 22000 stop a pohybovali se line nad cilem, letali v kruzich, obdivovali mracky a nadherny vychod slunce a cekali na prvni znamky nepratelske aktivity. Spojeni s druhou ctverici kamaradu bylo poznamenano castym rusenim, zrejme dusledek ozonove diry. Po hodine, zrovna kdyz jsme zacali uvazovat o pauze na obcerstveni zahlasil Hanss spoustu dotu. Byly to Zera nasledovane v nizsi vysce pekne zformovanou skupinou Valu. Proletl jsem spolu s Hanssem formaci, osil mozna jednoho dva Valy a vydal se zpet nahoru. Nekde cestou k pristavu jsem potkal Wutze, ktereho jsem osil, zapalil a urazil si o nej celou smerovku. Pak jsem se spolu s Valy vydal dolu. Cestou si me zrejme nekdo vyhledl, protoze se najednou na mem skle objevila nepekna pavucina a selhal mi kulomet. Doufam, ze se dotycny zloduch prizna :-) Dole jsem jeste chvili krouzil a snazil se strilet na okololetici Valy, ale bez smerovky to moc dobre neslo. Tak sem to urval a sel si zaplavat.

Pripominky k akci:
Fuci, lajna to moc neutahla. Hanssovi sem lital pred cumakem jak jojo a predposledni Val, ktereho sem se snazil osit, mi zahnul uzasnou kramli. Presne v pravem uhlu.
Za druhy, kdyz uz cekame 10 minut na Pagyho, tak bysme snad mohli pockat i dalsich 30 sekund na Permona, kterymu se resetoval komp. Pri restartu se odpojil jenom RAD, ale cekali jsme dal i po jeho pripojeni se.

Jinak teda bomba akce. Moc se mi to libilo :-)
 
GC3_Kane
GC3_glum napsal:
......Já jsem se vykoupal krátce po odletu od ostrova a tím pádem celý svaz měl správně navigovat Káně


ne e , ve smlouvě jsem měl jasně napsáno "střelec" s dodatkem: že mohu sundat ruce z kulometu jen abych se napil Vyděšený
 
http://3iap.org/forum/news.php
1stCL_Fucida
Hiltos napsal:
Pripominky k akci:
Fuci, lajna to moc neutahla. Hanssovi sem lital pred cumakem jak jojo a predposledni Val, ktereho sem se snazil osit, mi zahnul uzasnou kramli. Presne v pravem uhlu.
Za druhy, kdyz uz cekame 10 minut na Pagyho, tak bysme snad mohli pockat i dalsich 30 sekund na Permona, kterymu se resetoval komp. Pri restartu se odpojil jenom RAD, ale cekali jsme dal i po jeho pripojeni se.


Pingy se až na výjimky držely kolem 50ms. Z mého pohledu Valy ani ostatní Reiseny nelagovaly a když už si někdo z naší skupiny zastěžoval, tak spíš na občasné poškození. Doufám, že jste si stáhli připojení na modem 14,4. Hostoval jsem jen proto, že z přítomných pilotů jsem měl linku skutečně nejsilnější, dopředu nebylo nic domluveného. Příště může zkusit někdo jiný Úsměv.
Na Pagyho jsme nečekali 10 minut, ale cca 5. Na Ajvna jsme čekali déle (neuměl se připojit backdoorem). Pokud bys zahlásil Permona dříve, nebyl by problém 30 vteřin počkat. Napsals to pozdě, už jsem dal "Fly" a další restart by neměl smysl.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hiltos
1stCL_Fucida napsal:
Pingy se až na výjimky držely kolem 50ms.


Z meho pohledu byla vetsina pingu 50-100 (ja mam na AH normalne tak 8-10, ted se mel 60-70), Georgeu litam az ke 400. Pod 50 vyjimky.
 
1stCL_Fucida
Hiltos napsal:
1stCL_Fucida napsal:
Pingy se až na výjimky držely kolem 50ms.


Z meho pohledu byla vetsina pingu 50-100 (ja mam na AH normalne tak 8-10, ted se mel 60-70), Georgeu litam az ke 400. Pod 50 vyjimky.


I to je dobrý Úsměv. Hlavně ty pingy nesmí lítat (je lepší mít stabilně 150ms, než aby to pořád kmitalo mezi 50 - 200ms). Očekával jsem, že to nejdřív 10 lidí kickne a zbytek pak bude mít několikavteřinové lagy. Z mého pohledu to dopadlo z hlediska serverování nejlépe jak mohlo.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
GC3_Chroust
Hiltos napsal:
1stCL_Fucida napsal:
Pingy se až na výjimky držely kolem 50ms.


Z meho pohledu byla vetsina pingu 50-100 (ja mam na AH normalne tak 8-10, ted se mel 60-70), Georgeu litam az ke 400. Pod 50 vyjimky.


Ja to same, ping byl v pohode, defakto stejny jako vsude jinde, vsechno samo vyple a nastaveni 14.4. Proste nas asi bylo moc.... Fuci a ty jako host to samozdrejme bez problemu ne?? Podle me stihali data k Tobe v poradku, ale data ven asi ne? Ale i tak to byla prdel Šklebící se
 
Hoper
mno, ohledně pingů bysme se spíš měli obracet na autora mise, že sme museli mít pak takovoudle nouzovku ;)

už ste ho vy, moraváci, ukamenovali ? oblázkama z potoka ? :))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Permon
Jeto škoda,posral semi počítač.Doufám že naposledy jinak ho naučim lítat {bydlím v druhém patře}.
Jsem starý,blbý ale snaživý.
 
Hoper
hehe, sem si před letem hrál s kartou
a občas se mi kousala
takže sem přetakt hodil pokorně na sefe mod a jel raději bezpečně
Petrasovi před hlavně :/
:))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
CR_PETRAS
No Hopere,ve skutečnosti jsem si myslel,že mi "brejkneš" ,já tě jen popráším a budu mazat nahoru.Jenže v tom kvaltu se ti to Zerko točilo tak pěkně pomalu,že jsem ti zapalovačem škrtal u kořene levého křídla až to chytnulo Šklebící se

... A pak jsem já blb naletěl Fučimu jak jsem psal nahoře... Naštvaný
 
http://avionika.webpark.cz
Rad
Nazdar pánové, akce byla dobrá (až na začátek), ke konci chaotická, ale za to si můžu spíš sám Šklebící se Jinak co se týče odpojení před restartem, tak mi spadnul šturm a musel jsem ho znova nahodit ... Letěl jsem číslo mhovi, ale před útokem jsme se blbě trhli a zůstal jsem sám... klesám na doty, zničehonic mně pod čumákem křižuje skupina zer ... zkouším střílet na posledního, ale v tý rychlosti míjím, pak jsem hovadsky zklesal mimo boj a vracel se nad přístav. Vidím Valy v divu a za jednoho jsem se dostal. Střílím, netrefuju vybírám a zamotal jsem se do přízemního chaos boje - všechny éra kolem mě promíchaný, bez pořádný rychlosti nevím kam dřív. Vybírám si vala co honí P40ku pak se objevil jeden blíž, střílím, něco málo jsem snad trefil, ale žádnej fatál. Všímám si, že mám překryt trochu děravej (pár kuliček, éro jinak OK) - myslel jsem že od Valu, ale byl to teda Georgu - fakt jsem si ho nevšiml (pravděpodobně jsem mu pak lagnul), ale žádný kanóny jsem neschytal. Pak už to šlo ráz na ráz, další Val, trochu děravej se při zemi kroutí jak had, střílím v zatáčce tak z 80m (myslím že jsem ho i nějak trefil, ale musím se kouknout na track) potom LAG jako PRASE a následoval pohled na dlažbu náměstí. Ještě jsem se to pokoušel zvládnout, ale v 10m nad zemí to fakt nešlo. Pak už jsem jenom zažehl pohřební hranici alá mistr Jan - pěkně na náměstí Šklebící se

-akce dobrá, správná atmosféra zvlášť ten ragnarok posledních pár minut
- za celou dobu mi to laglo asi třikrát (ovšem ten poslední byl k nasr.Naštvaný)

holt jak praví klasik "shit happens"
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,798,837 návštěv