April 24 2024 04:46:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Jak dál se speciálkami
311_Tjurma
FK_Rychtyg napsal:
GC3_Messik napsal:
E CL_Punkey napsal:
To že si leader dané letky zarezervuje počet letadel a neuvede jména, neni nic špatného (podle mě). Většinou se to dělá (teda alespon u FK), že se dohodnu s lidmi z letky kdo poleti a kdo nepoletí, tím pádem zjistim počet pilotu a na SVk si to rezervnu,abychom se na specku dostali. To si myslim, že neni žádná diskriminace....


Nemluvíme o diskriminaci, ale o sobeckosti. A to je takový problém, říct ostatním ať se sami nahlásí?


Ano celkem je problém, ne každý je online každý den. Tím pádem výzva pro zbytek letky: Pepík "Letím specialku kdo chce nahlašte se" bude dost zbytečná a neaktuální za den či dva při zdejším přetlaku. Z mého pohledu je důležité pro letky zajistit možnost letět minimálně ve čtveřici.
Větší letka - více čtveřic.

Letka vždy preferuje možnost letět pohromadě, trénuje a připravuje se pohromadě. Pokud se jí tato možnost veme je pravděpodobné, že se nezůčastní.

S vyvěšením o 24/48 hodin dříve souhlasím je to dobrý nápad.

Nemám k tomu co říct, snad jen. Přesně tak!Úsměv


Podivejme se ted na Kurland 1944, myslim ze Fuci nam 310 311 zrusil ty rezervace a mista jsou porad volna. Takze ono to s tim rezervovanim a troubles jednotlivcu nebude zas tak horky
 
1stCL_Fucida
jo, zrušil jsem je..ale když dodáte konkrétní jména, tak samozřejmě můžete letět Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
GC3_Messik
311_Tjurma napsal:
FK_Rychtyg napsal:
GC3_Messik napsal:
E CL_Punkey napsal:
To že si leader dané letky zarezervuje počet letadel a neuvede jména, neni nic špatného (podle mě). Většinou se to dělá (teda alespon u FK), že se dohodnu s lidmi z letky kdo poleti a kdo nepoletí, tím pádem zjistim počet pilotu a na SVk si to rezervnu,abychom se na specku dostali. To si myslim, že neni žádná diskriminace....


Nemluvíme o diskriminaci, ale o sobeckosti. A to je takový problém, říct ostatním ať se sami nahlásí?


Ano celkem je problém, ne každý je online každý den. Tím pádem výzva pro zbytek letky: Pepík "Letím specialku kdo chce nahlašte se" bude dost zbytečná a neaktuální za den či dva při zdejším přetlaku. Z mého pohledu je důležité pro letky zajistit možnost letět minimálně ve čtveřici.
Větší letka - více čtveřic.

Letka vždy preferuje možnost letět pohromadě, trénuje a připravuje se pohromadě. Pokud se jí tato možnost veme je pravděpodobné, že se nezůčastní.

S vyvěšením o 24/48 hodin dříve souhlasím je to dobrý nápad.

Nemám k tomu co říct, snad jen. Přesně tak!Úsměv


Podivejme se ted na Kurland 1944, myslim ze Fuci nam 310 311 zrusil ty rezervace a mista jsou porad volna. Takze ono to s tim rezervovanim a troubles jednotlivcu nebude zas tak horky




No ano, nemusí to být tak horké teď 14 dní po vyhlášení, když je vlákno zapadlé. Počet lidí na jedné akci je také obdivuhodný, možná pro někoho příliš velký a tak ze strachu před sekáním a lagama se nepřihlásil.

Ale pořád jsou troubles s místem pro letku. Jednotlivci se vecpou všude těm stačí jedno éro. Pro letku ale musí být alespoň pár (4) letadel stejných.
Záleží na tvůrci map, speciálek, on do toho vkládá svůj čas pro někoho jiného. Někdo preferuje bitvy letek a dá přednost letkám, jiný má rád multi komunitní složení na akcích, které tomu dodají "šťávu", u složitých akcích to však pohřbí třeba neschopností držet formace.
Naše letka GC3 má 4 členy a léta Yaky, je to letka stíhací. Pro radost ze speciálky je nejlepší pro nás naplnění tedy tohoto(letíme všici, v Yaku). Bez sobeckého zabooknutí bych nedostal Yaky, a už třeba vůbec ne 4 místa ve stíhačče.

Já sem velký fanda speciálek, ať žije Berlín a SM1 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
Hiltos
Noram napsal:
AH_Cutora napsal:
Sakra, me ta atmosfera Sado Maso zacina chybet jak tak o tom tady kecame Šklebící se
...
-nezapomenu na Jiříčka jakse zakecal a bombardoval ve štukách vlastní letiště, nebo jak vypalil celou vesnici ale tanky v ní byli bez jediného škrábnutí...


Vidis Jiricku, tady si lidi pamatuji uplne vsechno!! :-)
 
1stCL_Punkey
Asi to nevyznělo tak, jak jsem chtěl a trochu jsem měřil dvojím metrem, za což se omlouvám. Například když jeden člověk z letky nahlásí 4 éra a hned do nich dosadí 4 jména tak ok. Ale né žádosti typu, chci 20 letadel a až tolik lidí seženu, nahlásim jména.......
 
3IAP_Agijo
No když o to půjde a budu chtít 10letadel pro letku (a nebudu mít ještě sehnaných 10pilotů), můžu buď nahlásit chci 10letadel pro letku xy, nebo taky můžu napsat 10letadel pro 10konkrétních pilotů z letky xy a pak je měnit, případně zrušit.
Takže výsledek je stejnej.
Pokud chceme předejít blokování, aniž by byly tedadla obsazena skutečnými piloty, pak snad jen aby každej pilot potvrdil svou účast osobněŠklebící se
 
http://3iap.org
1stCL_Punkey
Ano, já jsem taky pro to, aby se každý hlásil sám, ale hned jsem kamenován, že někdo nemá tu minutku, aby toto udělal........
 
3IAP_Agijo
No spíš bych to udělal tak, že někdo zletky zamluví určitý počet letadel a do 48hodin ty místa musí potvrdit každej pilot extra, podle mě takovej kompromisŠklebící se
 
http://3iap.org
1stCL_Punkey
Taky možnost........ale skoro stejný jako po vyhlášení specky zamknout vlákno a odemknout později..........
 
LesniHU
311_Tjurma napsal:
Podivejme se ted na Kurland 1944, myslim ze Fuci nam 310 311 zrusil ty rezervace a mista jsou porad volna. Takze ono to s tim rezervovanim a troubles jednotlivcu nebude zas tak horky
Jestli to nebude spis tim, ze o tom nikdo nevi.

3IAP_Agijo napsal:
No spíš bych to udělal tak, že někdo zletky zamluví určitý počet letadel a do 48hodin ty místa musí potvrdit každej pilot extra, podle mě takovej kompromisŠklebící se
Na to se tesim, ja hned zamluvim urcity pocet letadel pro lidi bez letky a jmena pak dodam. Taky dobrej kompromis.
 
311_Tjurma
GC3_Messik napsal:
311_Tjurma napsal:
FK_Rychtyg napsal:
GC3_Messik napsal:
E CL_Punkey napsal:
To že si leader dané letky zarezervuje počet letadel a neuvede jména, neni nic špatného (podle mě). Většinou se to dělá (teda alespon u FK), že se dohodnu s lidmi z letky kdo poleti a kdo nepoletí, tím pádem zjistim počet pilotu a na SVk si to rezervnu,abychom se na specku dostali. To si myslim, že neni žádná diskriminace....


Nemluvíme o diskriminaci, ale o sobeckosti. A to je takový problém, říct ostatním ať se sami nahlásí?


Ano celkem je problém, ne každý je online každý den. Tím pádem výzva pro zbytek letky: Pepík "Letím specialku kdo chce nahlašte se" bude dost zbytečná a neaktuální za den či dva při zdejším přetlaku. Z mého pohledu je důležité pro letky zajistit možnost letět minimálně ve čtveřici.
Větší letka - více čtveřic.

Letka vždy preferuje možnost letět pohromadě, trénuje a připravuje se pohromadě. Pokud se jí tato možnost veme je pravděpodobné, že se nezůčastní.

S vyvěšením o 24/48 hodin dříve souhlasím je to dobrý nápad.

Nemám k tomu co říct, snad jen. Přesně tak!Úsměv


Podivejme se ted na Kurland 1944, myslim ze Fuci nam 310 311 zrusil ty rezervace a mista jsou porad volna. Takze ono to s tim rezervovanim a troubles jednotlivcu nebude zas tak horky




No ano, nemusí to být tak horké teď 14 dní po vyhlášení, když je vlákno zapadlé. Počet lidí na jedné akci je také obdivuhodný, možná pro někoho příliš velký a tak ze strachu před sekáním a lagama se nepřihlásil.

Ale pořád jsou troubles s místem pro letku. Jednotlivci se vecpou všude těm stačí jedno éro. Pro letku ale musí být alespoň pár (4) letadel stejných.
Záleží na tvůrci map, speciálek, on do toho vkládá svůj čas pro někoho jiného. Někdo preferuje bitvy letek a dá přednost letkám, jiný má rád multi komunitní složení na akcích, které tomu dodají "šťávu", u složitých akcích to však pohřbí třeba neschopností držet formace.
Naše letka GC3 má 4 členy a léta Yaky, je to letka stíhací. Pro radost ze speciálky je nejlepší pro nás naplnění tedy tohoto(letíme všici, v Yaku). Bez sobeckého zabooknutí bych nedostal Yaky, a už třeba vůbec ne 4 místa ve stíhačče.

Já sem velký fanda speciálek, ať žije Berlín a SM1 Mrknutí


Ok, ja jsem spis zastance zabookovani, jsem se chtel spis ohradit proti narikanim o sobeckosti. A ze by vlakno zapadlo, tak toho se nebojim, ma-li nekdo zajem o specky, tak si dane vlakna otevre vzdycky.

To Fuci: to je v poho, po te, co jsme te na srazu draftovali, jsme se dohodli, ze to nakonec obsadite vy odpadliciŠklebící se
 
ivanivanovic
Kedze sa blizi 8.5. Den Vitazstva nad fasizmom nebolo by od veci nejaku specialku v nejakom realnom pomere ku koncu vojny. Úsměv

Nejake tie mustanky vela bombrov.

A zufalych nemeckych pilotov. Ktory sa snazia za kazdu cenu zostrelit aspon jeden bomber!

I ked asi najvacsi problem bude vhodna mapa Smutný

Zamračený
 
1stCL_Fucida
ivanivanovic napsal:
Kedze sa blizi 8.5. Den Vitazstva nad fasizmom nebolo by od veci nejaku specialku v nejakom realnom pomere ku koncu vojny. Úsměv

Nejake tie mustanky vela bombrov.

A zufalych nemeckych pilotov. Ktory sa snazia za kazdu cenu zostrelit aspon jeden bomber!

I ked asi najvacsi problem bude vhodna mapa Smutný

Zamračený


vhodná mapa je Berlín Úsměv nicméně minulý kurland byl z května 1945..včetně kapitulace
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Kurtis
Vyhrabal jsem tohle vlákno, protože si vzpomínám, že někde se tu psalo, že autor speciálky by měl napsat, jakým způsobem je speciálka plánována. Zda jako americký film nebo jako totální improvizace.

Začínám totiž přicházet na to co Gryzlov, Cass a původně LesníHu měli na mysli - chtěli nasimulovat film Memfisská kráska. Ovšem to se zcela vymyká představám Lekka - "splnit co nejvíce primárních a sekundárních úkolů"

Dle mého názoru není právě mapa Berlína pro něco podobného vhodná. Je malá. Takže není žádný problém se s jakýmkoliv poškozením dostat do bezpečné zóny. Pokud nepočítám pacifické mapy, které neznám, tak v Evropě není žádná, která by měla historický podtext a zároveň hratelnou velikost. Takhle z první mě napadá Lvov. Málo letišť, velké město na SV, velké letiště na JZ, mezi tím nic. Myslím, že na podobné mapě by bylo ideální uspořádat cokoliv, protože i sebemenší poškození může znamenat problém dostat se domů.

Jenže, kdo z Vás by chtěl letět nálet na porúří a přitom bombardovat Lvov? Při těch řečech o realitě ... ?

Ale tohle si dovedu představit. 12 B-25 a k nim stíhačky allies vs axis 1:1. Zvolit dobrý planeset bez 30 mm. Befkům povolit podvěsy Šklebící se

Mustangům a Thunderům dát méně paliva, aby se nemohly prohánět 3 hodiny nad Lvovem. A místo úkolů "splnit co nejvíce...." dát pro reds úkol "bombardovat ..." a pro blues "zabránit bombardování ...". Trochu si pohrát s rozmístění cílů, flaku a myslím, že pak by se dal nasimulovat nálet HIGH-LEVEL.
 
clone9cz
prvni zasadni veci, ktera by se mela udelat, je vybrat nove nazvy pro "nove" specialky

specialka - specialka
specialka - SadoMaso (vikendova specialka s pozemnimi operacemi ve stylu tahove strategie)
specialka - skriptovana specialka (napr urcene trasy, palivo, vyzbroj, "radar" )
specialka - eskorta (strategicky utok)
specialka - jabo
specialka - specialni operace (zachranovani pilotu, likvidvani mostu, lodi, vesnice, atp.)

az si v tomdle udelate nejak jasno, tek se mozna na necem dohodnete, dneska uz je totiz vsechno specialka a kazdy ma jina, sva vlastni, pravidla Zamračený

... na zacatku tohoto vlakna to ale bylo znimeno, si to znova proctete
Upravil/a clone9cz dne 28-08-2007 16:53
 
http://www.wwii-illusion.net
Lekk
Co když to bude kombinovaná "speciálka"?Šklebící se
 
Panek
Chybý speciálka typu Speciálka - evolution.
To vždy, když něhoho sestřelej, tak vypije velkou vodku (glum tři toniky, Papan a SaBot dvě vodky), čím se bude simulovat doplnění stavu méně zkušeným pilotem.Šklebící se
 
alfik
Tak do toho bych šel... To byste teprve viděli styl "potácející se poletucha" Šklebící se
 
clone9cz
Vlákno zamknuto a reinkarnováno v Speciálí mise - jak dál II (2010)
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,750,910 návštěv