May 02 2024 02:09:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
SPECIALKA - HUNTING FJORDS
1stCL_pbarry
VGR_mha napsal:
Mno podle zveřejněného BLUE brýfingu měli na lodě útočit He111, třeba i dvakrát, vrátili by se nějaké...
Obdobně to bylo i s našimi bombry, jedním útokem obě lodě potopit nemohli... Mrknutí


A oni snad neůtočili ? Z prvního letu chípli 4 z šesti, v druhém letu oba dva zbývající odhodili a přežili. Heinkely se vzhledem k flaku a neůčinosti torpéd a jejich bugům neměli šanci výrazněji prosadit.

V případě že by letěly Ju-88 by se samozřejme situace radikálně měnila.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
mha
1stCL_pbarry napsal:
VGR_mha napsal:
Mno podle zveřejněného BLUE brýfingu měli na lodě útočit He111, třeba i dvakrát, vrátili by se nějaké...
Obdobně to bylo i s našimi bombry, jedním útokem obě lodě potopit nemohli... Mrknutí


A oni snad neůtočili ? Z prvního letu chípli 4 z šesti, v druhém letu oba dva zbývající odhodili a přežili. Heinkely se vzhledem k flaku a neůčinosti torpéd a jejich bugům neměli šanci výrazněji prosadit.

V případě že by letěly Ju-88 by se samozřejme situace radikálně měnila.


Mno, proč nebyli k dispozici Ju88 bohužel nemohu sloužit... Flak u letadlovek musel být asi vražedný, to věřím, možná mohlo pomoci, pokud by se společně s bombardéry dolů spustil stíhací doprovod a trochu flak rozptýlil, i když mi můžeš oponovat tím, že doprovod měl plné ruce práce se stíhacím krytím červených... Mustangy takhle pomáhaly červeným bomberům tím, že nalétavali společně...
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
VGR_cardas
takze nejdrvive diky lekkovi (svesticky jsem si dovolilÚsměv) za pekny kus prace, delat neco pro tu nasi komunitu je treba ocenit.

organizacne/technicke problemy byly zde uz probrany, k tomu se uz nic kloudneho rict neda....

z meho pohledu bylo na tyhle specce nejzajimavejsi namet a hlavne to POCASI. musim rict, ze to melo atmosferu Cool...a hlidkovani nad lodemi se nakonec ukazalo jako solidni zabava.

takze zde "oficialne" navrhuji zaletet si to po uprave jeste jednou, aby se modri nemeli na co vymlouvat Šklebící se.

tally ho!
 
Kurtis
VGR_cardas napsal:... aby se modri nemeli na co vymlouvat Šklebící se.

Jak vymlouvat? PBarry akorát vysvětloval, proč jsme se rozhodli obětovat lodě. Prostě jsme stroje Lekkem určené k obraně našich lodí potřebovali jinde. Alles.

A víš, jak je to s obranou. I naše pomalé a těžkopádné Heinkely se dostali k odhozu torpéd, aniž by potkali jakéhokoliv Seafira. Seafiry přiletěly s velkou slávou až v okamžiku, kdy naše formace byla rozprášena lodním flakem.
 
VGR_cardas
je tam Šklebící se, velky jiriku, Šklebící se ...
 
mha
bigjirka napsal:
VGR_cardas napsal:... aby se modri nemeli na co vymlouvat Šklebící se.

Jak vymlouvat? PBarry akorát vysvětloval, proč jsme se rozhodli obětovat lodě. Prostě jsme stroje Lekkem určené k obraně našich lodí potřebovali jinde. Alles.


Defakto jste obětovali svůj primární úkol... Úsměv
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
Kurtis
VGR_mha napsal:
Defakto jste obětovali svůj primární úkol... Úsměv

Defakto ano. Asi jsme doufali, že to uhrajem na plichtu, když zničíme vaše lodě Úsměv Nu što. Třeba příště.
 
1stCL_pbarry
VGR_mha napsal:
Defakto jste obětovali svůj primární úkol... Úsměv



Náš primární úkol byl taky zničit letadlové lodě. Dokonce v popisu mise to bylo před obranou našich lodí, dá-li se na to brát ohled.

Přestaň nám prosím podhazovat nějáká naše pochybení. Situaci posuzuješ pouze ze svého omezeného pohledu pilota P51 bez ohledu na širší souvisloti. Letěli jsme nejlogičtěji se soustředěním všech letadel, jedině toto soustředění dávalo naději na splnění mise. A ani to nestačilo. Jen pro informaci - pokud by všechno klaplo, 110ky se měly přesunout do fjordu a tam zjistit situaci.

Raději se zaměřte na sebe a zkuste zlepšit vaši kooperaci a snížit časy příletů jak mimojiné podotkl glum. Pokud vím, za dvě hodiny ste zničili jen jednu loď..
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
310_Podrs
To je spíš chyba celkového plánování...co se týče Beaufů, měly to v briefingu že poletí až teprve poté co bude průzkumem zjištěna pozice lodí...pokud by ale věděli že nepřítel bude postřelovat jejich letiště anebo aspoň tušili že hrozí takové nebezpečí tak by čekali asi ve vzduchu(i když to není moc realistické,budiž)...podle toho co jsem četl v rozkazech jsem vyrozuměl že nad tím letištěm bude klid, páč o něm Němci neví(proto tam taky nikdo nehlídkoval)...
Máš pravdu že za 2 hodiny zničili jenom jednu loď ale protože se drželi rozkazu a startovali několik desítek minut po začátku akce(a to i proto že nemohli vlézt na letiště kde Bristoly byly k mání), čistý čas byl o dost menší. Takže na kooperaci bych to nesváděl, zvlášť kluci v Beaufech to udělali dobře, a když se pak chystali na druhý let, museli to bohužel odpískat protože už proti nim nestálo moc modrých. A aspoň co vím, Mustafové museli taky dost improvizovat a taky se jim to podařilo...
Prostě příště to chce lépe stanovit pravidla...byla škoda že nebyl k dispozici Lekk který by odpověděl na otázky a případně dotyčné usměrnil...

PS: Přimluvím se u Lekka abyste, pokud se vůbec znovu tahle specka poletí, dostali teď Ju88, pak budete moc nechat 110 nad fjordem kam nepáchne jedinej jednomotorák(ani cover beaufů) a ty se tam pak s Bífítry seřežou do krve...na to jsme se totiž moc tešili(já taky, pak jsem se musel z Beaufa odhlásit)...škoda Šklebící se Mohla to bejt pěkná mela... Cool
 
http://www.310raf.com
mha
Mno škoda že nám Oleg neudělal Swordfishe, to by teprve byl mazec! Vyděšený Šklebící se
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
1stCL_pbarry
Fight beaofightery vs 110 si muzete dat jako coop, nebo nekde na DF. Stavet na tom cíle mise na speciálce imho neni uplně ok. Jinak zakaz letu do fjordu je kravina. (uz jenom ze 110 a Beau maj spolčný jenom to, že oba dva jsou dvoumotoráky). Osobně bych se vůbec nerozpakoval poslat do fjordu jednomotráky (To by byl teprv poprask od červených). Popravdě mi moc nevoní, když nám lekk napíše co máme letět a jak. Určení cílů budiž, ale tohle zasahuje už do samotného provedení a to se mi moc nelíbí.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
311_Rampa
1stCL_pbarry napsal:
Fight beaofightery vs 110 si muzete dat jako coop, nebo nekde na DF. Stavet na tom cíle mise na speciálce imho neni uplně ok..

tahle specka měla být taky o tom, že nad Fjordem se potkají 110tky a Beaufightery....

1stCL_pbarry napsal:
Jinak zakaz letu do fjordu je kravina. (uz jenom ze 110 a Beau maj spolčný jenom to, že oba dva jsou dvoumotoráky). Osobně bych se vůbec nerozpakoval poslat do fjordu jednomotráky

jak tak vidím, tebe něco hrozně žere. Je zvláštní že si stěžuješ na rozkazy(zákazy) mise až po jejím skončení. Proč jsi něco neřekl před letem, vždyt rozkazy byly k dispozici dlouho dopředu a mohly se v případě že by vás protestovalo více, upravit


1stCL_pbarry napsal:
Popravdě mi moc nevoní, když nám lekk napíše co máme letět a jak. Určení cílů budiž, ale tohle zasahuje už do samotného provedení a to se mi moc nelíbí.

No tak, a je to venku, tak pro příště postav takovou specku ty a bude to v pořádku, nastíníš jen cíle a o zbytek se už postaráji velitele podle vlastniho uvažení Mrknutí
Upravil/a 311_Rampa dne 16-04-2007 17:19
 
mha
1stCL_pbarry napsal:
Fight beaofightery vs 110 si muzete dat jako coop, nebo nekde na DF. Stavet na tom cíle mise na speciálce imho neni uplně ok. Jinak zakaz letu do fjordu je kravina. (uz jenom ze 110 a Beau maj spolčný jenom to, že oba dva jsou dvoumotoráky). Osobně bych se vůbec nerozpakoval poslat do fjordu jednomotráky (To by byl teprv poprask od červených). Popravdě mi moc nevoní, když nám lekk napíše co máme letět a jak. Určení cílů budiž, ale tohle zasahuje už do samotného provedení a to se mi moc nelíbí.


Je to holt jiný styl speciálek než od Fučiho, které jsou postaveny na úplné volnosti... Proto se holt někdo ozval, rozhodně to neber nijak osobně... Mrknutí Holt autor této specky to chtěl pojmout tak, že nad fjordem se střetnou dvoumotorové stroje...

Nikdo ti nebrání vzít to příště do svých rukou a připravit nám speciálku podle svého, aneb speciálek a zvlášť těch dobrých není nikdy dost... No ne? Úsměv

To že byl zakázaný let do fjordu pro jednomotorové letadla až taková kravina není, jak psal výšeji VGR_J4ck41, tak nad Scapa Flow, nemohl prakticky ani racek a námořnictvo se kolikrát nerozpakovalo a nebyl li ohlášen přátelský letoun, pálilo ostošest...
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
1stCL_Fucida
Rufu napsal:
Lekku-příště prosím tě dej do brífingu i přesná pravidla ohledně smrtí a tak.
Jako obvykle není potřeba něco plánovat pro modré,protože ti (jejich velitel)se rozkazů nedrží.Už ve chvíli startu červených bylo jasný že modří pošlou všechny stroje na lodě.Myslím že v tom takzvaném reálu by šel modrý velitel opět ke zdi za nechránění posledních dvou velkých hladinových lodí.
Takže jak jsem to pochopil tady z příspěvků -pokud by se Beufightry mohly normálnš narodit tak by patrně do hodiny kriegsmarine přišla o všechno.
Fučido chápu že jsi ten nejlepší ,ale my to tady už víme nemusíš nám to zdůrazňovatZamračený

Barry pěkně jsi mě nachytal S!


A hele, vysírací baba promluvila. Tak co? už jsi potrénoval v tom Junkersu, abychom si mohli dát slibovaný souboj s mým Hurricanem?

Tak poslouchej zlatíčko: Blue neměli velitele, mrkni se na roster na první stránce - nikdo tam nechtěl. To že Lekk do této pozice vmanipuloval mě posláním rozkazů se mi nelíbilo, ale nemohl jsem s tím nic dělat..tak jsem je rozeslal některým dalším modrým a odmítl cokoliv výrazněji plánovat. Klidně ať velitele uvedeného na první straně někdo popraví Úsměv

Blue neměli pilota Zera. Odpoledne, když jsem odhalil nějaké bugy a zajistil tak, abys mohl letět Ty a všichni ostatní v Seafirech, jsem se dozvěděl, že nejdůležitější na celé akci je právě naše Zero. Já ani nevěděl, co má dělat. Někteří z těch, co si přečetli rozkaz pro A6M pak ohodnotili jeho úkol jako naprostý bullshit použitelný ve střílečce na úrovni Doom 3.
Pokud máš něco k plnění/neplnění mého úkolu, tak si přečti můj briefing:


Název: Letiště
Typ operace: JABO
Označení: J1
Čas startu operace: 9:00
Určené jednotky:
12x FW-190 A-5, Focke Wulf (25 NÁHRADNÍCH STROJŮ) - dislokace letiště J2

Popis operace:
Napadněte a zneschopněte letiště BANF-PETERHEAD, zajistěte aby jej nepřítel nemohl používat po dobu operace Abschuss, po jeho obsazení zajistěte vzdušnou nadvládu na přístupových cestách k dokům, eliminujte nepřátelské letouny.


Několikrát jsme tu byli obviněni, že útočíme na neaktivní letiště - ale řekněte mi: Poznáte někdo z tohoto briefingu, že je to letiště neaktivní?!?! Briefing byl tak jednoznačný ve smyslu obsazení letiště starým způsobem, že ani nemělo smysl uvažovat jakkoliv jinak. Až krátce před akcí se nám to změnilo na "zamknutí".

Takže Rufu, já mám svědomí čisté. S Fw 190 jsem se snažil plnit náš primární úkol + jsme odhodili bomby na nedaleké lodě. Žádný další úkol jsme v briefingu neměli. Pokud máš něco k činnosti jiných skupin, tak nepoužívej v této souvislosti mé jméno. A pokud nic nemáš, tak běž trénovat breaky s Ju 88.


PS: pokud by měl být primární úkol ochrana našich lodí, pak by tam určitě OKL neposlalo jen pár Bf 110. Ve skutečnosti totiž není za slovy "flak zná jen dvoumotorové 110ky a zbytek považuje za nepřítele" moc logiky. Nehledě na to, že nevím o žádných Bf 110 sloužících počátkem roku 1944 v řadách denních stíhacích jednotek. Na severu vše chránily Bf 109 a Fw 190 od JG5. Za potopení Tirpitze byla uvalena vina právě na komodora JG5, Heinricha Ehrlera. Moc mu to na morálce nepřidalo, ale ke zdi nešel.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_pbarry
Narozdíl třeba od tebe rampo, já letěl všechny lekkovi speciálky. Nic mě nežere Mrknutí Nemám s nima problém. Mám je rád. Tohle ale bylo šitý moc horkou jehlou na můj vkus.

Ne tahle speciálka měla bejt o potopení vašich CV. Provedli sme si to zkrátka po svém. Nemůžu za to, že jste snad nepotkali soupeře. Piloti Seafiru si zjevně nestěžujou. Takže koho tady co žere ? Já si zabojoval dobře Vyděšený
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
311_Rampa
Tak všichni ví, že opičáci měli za úkol zamknout naše letiště. Tzn. že se nemůžem vymlouvat na to že zamkli nepoužívané letiště. Nic se nedá dělat.

My jsme ji měli označenou jako opuštěnou, tudíž jsme se velice divili co tam děláte... ale co, prostě to tak bylo nastavený aby se to stalo...

Podtě se raději někam opít, vždyť venku je tak krásně Mrknutí
 
1stCL_Fucida
A když už se mi tady pouštíte do Pbarryho se slovy "Ať to udělá lépe", tak mohu s klidným svědomím říct, že se významně podílí na organizaci "mojich" speciálek, takže ví o této problematice docela dost Mrknutí.

Je to holt jiný styl speciálek než od Fučiho, které jsou postaveny na úplné volnosti...


Příští speciálka bude založena na minimální volnosti a zcela jasně řečených cílech mise. Do konce týdne spatří světlo světa.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Fucida
311_Rampa napsal:
Tak všichni ví, že opičáci měli za úkol zamknout naše letiště. Tzn. že se nemůžem vymlouvat na to že zamkli nepoužívané letiště. Nic se nedá dělat.

My jsme ji měli označenou jako opuštěnou, tudíž jsme se velice divili co tam děláte... ale co, prostě to tak bylo nastavený aby se to stalo...

Podtě se raději někam opít, vždyť venku je tak krásně Mrknutí


Souhlasím, jdeme chlastat Úsměv. Mám tu litrovku Jägera, kdo si dá se mnou? Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
311_Rampa
1stCL_pbarry napsal:
Narozdíl třeba od tebe rampo, já letěl všechny lekkovi speciálky. Nic mě nežere Mrknutí Nemám s nima problém. Mám je rád. Tohle ale bylo šitý moc horkou jehlou na můj vkus.

Ne tahle speciálka měla bejt o potopení vašich CV. Provedli sme si to zkrátka po svém. Nemůžu za to, že jste snad nepotkali soupeře. Piloti Seafiru si zjevně nestěžujou. Takže koho tady co žere ? Já si zabojoval dobře Vyděšený


mě tady nic nežere Šklebící se Proč by mělo, ušili jsme na vás plán jak se vám vyhnout-vyšel, zautočili jsme na kocábku-zničili jsme ji, nasadili na kurz domů-vrátili se... rozhodně mě nežere že jsem nechcipnul Mrknutí

Jen se mi zdálo, že ty jsi byl nějakej naštvanej, tak se nezlob, to někdy zapijem nějakým dobrým pivem (plzní)
 
311_Rampa
1stCL_Fucida napsal:

Souhlasím, jdeme chlastat Úsměv. Mám tu litrovku Jägera, kdo si dá se mnou? Úsměv


jáááá
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,798,749 návštěv