April 18 2024 16:03:30
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Fw 190 A - historie
S5T_Galland
MK_KaiN napsal:
Trochu OT, ale když už píšete knižky Úsměv kdyby tudle knížku někdo chtěl, tak pm, pošlu link.




Jasně, nahoď jiVyděšený
 
www.letectvi.wz.cz
1stCL_Fucida
No..tak mi to nedalo Úsměv. Jen nevim, kdy půjdu spát.

PDFko je vytuněné, obsahuje jedno speciální přílohu (č. VII) navíc (tu část jsem zpracoval cca před rokem), opraveno pár pravopisných a stylistických chyb, fotografie začleněny do textu, fotografická příloha odstraněna. Je to teď téměř zralé na vytisknutí, jen si k tomu ještě musím vyrobit v PSP nějaké desky a možná ještě dodělám obsah, jen jak zase zjistím, jak se dělá Úsměv.

http://vwings.net..._190_a.pdf
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
Tak to je super. Dík. Mimochodem, eftýpko SVK už teda funguje?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
ftp? ne Úsměv. Asi ho budeme muset nechat vytvořit znovu, jsme se měli dohodnout v hospě.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Joe Hallenbeck
1stCL_Fucida napsal:
Ať se na Olegův simulátor může nadávat všelijak, tak kupodivu to, co vidíme na monitorech by mělo víceméně odpovídat skutečnosti. Můžeme diskutovat, jestli Jak má točit o vteřinu rychleji, nebo pomaleji a jestli je z Fw 190 vidět blbě, ale celkové možnosti strojů jsou načrtnuty velmi dobře a prakticky se shodují se závěry patrnými především ze spojeneckých testů.


Hm az na toho Hurrika s Befkem na seste. Jestli si dobre pamatuju ze zaveru testu delanych nekdy v kvetnu 1940, tak pokud pilot Hurriku zacal ostre tocit a Befko tocilo za nim tak pilot Bfka nemel zadnou sanci Hurriho udrzet v zamerovaci a uz vubec se nedostal k predsazeni ke strelbe. V tomto je Il ponekud odlisny. Hurrik by pak mel po 4 kolech dostat Befko co ho pronasleduje v zatacce pred sebe a ziskat palebnou pozici. Mrknutí

Ale souhlasim s tim ze zatim neni dosud nic jineho co by moho Sturmovi konkurovat a i kdyz nekdy pyskuju tak sem rad ze mam na cem litat. Mrknutí
313_FlyBoy
RY-C
 
1stCL_Fucida
Joe, já s Befkem létám dost dlouho, ale proti Hurricanu s ním turnfight tedy nevyhrávám..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Joe Hallenbeck
Jako Hurrik utoci Befko ale Emil ma moznost se dostat ke strelbe behem prvniho pulkruhu. Mrknutí
313_FlyBoy
RY-C
 
1stCL_pbarry
Joe Hallenbeck napsal:
Jako Hurrik utoci Befko ale Emil ma moznost se dostat ke strelbe behem prvniho pulkruhu. Mrknutí


a to je spravne, vis ?
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Mungo
No, ked sedis v Huriku, drzis ho v co najutiahnutejsej zakrute niekde v oblasti, kde kazdu chvilu ocakavas, ze ta pretoci motor a svacne o zem a za tebou sedi befko, dotahuje a sprchuje ta MG-ckami? Palivo +/- rovnake.
Keby sme mali 400+, prosim, ale na padovke? To bolo viac, nez prvy polkruh.
 
1stCL_Fajlow
Joe H:

Ty budeš ten masér, co lítá na DF serveru ve 27000 feetech,klátí jednoho nácíčka za druhyma nikdo ho nedostane ne? Mrknutí
 
1stCL_Fucida
Hurricany a Befka si řešte jinde pánové.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_OTU_oblak
1stCL_pbarry napsal:
Joe Hallenbeck napsal:
Jako Hurrik utoci Befko ale Emil ma moznost se dostat ke strelbe behem prvniho pulkruhu. Mrknutí


a to je spravne, vis ?


jsem znechucen. Ve vlákně o FW se to tu (zcela nepředpokládaně) zvrhne ve flejm jestli hurri utočí befko? Ale no tak.

ještě chybí aby se připojil ******** (obránce herních parametrů Bf) a je to.
 
Mungo
Zaujimala by ma jedna vec, a to ochrana 190-ok. Videl som nejake nacrtky, zial s trochu nejasnym popisom, najma co sa tyka ochrany pilota smerom zozadu. Celkovo to pancierovanie ale nevyzeralo ako nieco, co by bolo schopne prilis odolavat zasahom AP strely z 0.50, ak tato prechodom cez trup nestratila stabilitu. Ako ucinne vlastne bolo?

Druha vec - detonacie kridlovych zasobnikov. Tiez sa to spominalo ako problem s tym, ze neskor boli chranene pancierovanim - kedy a u ktorych verzii? Ako boli na tom ine stroje so zasobnikmi 20mm municie v kridlach - Spitfiry, Tempesty a spol.?
 
1stCL_BlueL
Mungo napsal:
Zaujimala by ma jedna vec, a to ochrana 190-ok. Videl som nejake nacrtky, zial s trochu nejasnym popisom, najma co sa tyka ochrany pilota smerom zozadu. Celkovo to pancierovanie ale nevyzeralo ako nieco, co by bolo schopne prilis odolavat zasahom AP strely z 0.50, ak tato prechodom cez trup nestratila stabilitu. Ako ucinne vlastne bolo?

Druha vec - detonacie kridlovych zasobnikov. Tiez sa to spominalo ako problem s tym, ze neskor boli chranene pancierovanim - kedy a u ktorych verzii? Ako boli na tom ine stroje so zasobnikmi 20mm municie v kridlach - Spitfiry, Tempesty a spol.?

add pancerovani zasobniku pokud vim tak pancerovane zasobniky meli myslim jen rammjagery, jinac s detonaci munice v kridlech meli imho problemy vsechny letadla, ale je fkat ze nemci diky pouziti MG granatu (obsahuji pentrit) mohli mit problemy vetsi....
 
3IAP_Agijo
310_BlueL napsal:
... jinac s detonaci munice v kridlech meli imho problemy vsechny letadla....


Šklebící seŠklebící seŠklebící se
hlavně Lavočkiny a Jaky
Šklebící seŠklebící seŠklebící se
Upravil/a 3IAP_Agijo dne 06-03-2007 11:56
 
http://3iap.org
Tajpan
310_BlueL napsal:
Mungo napsal:
Zaujimala by ma jedna vec, a to ochrana 190-ok. Videl som nejake nacrtky, zial s trochu nejasnym popisom, najma co sa tyka ochrany pilota smerom zozadu. Celkovo to pancierovanie ale nevyzeralo ako nieco, co by bolo schopne prilis odolavat zasahom AP strely z 0.50, ak tato prechodom cez trup nestratila stabilitu. Ako ucinne vlastne bolo?

Druha vec - detonacie kridlovych zasobnikov. Tiez sa to spominalo ako problem s tym, ze neskor boli chranene pancierovanim - kedy a u ktorych verzii? Ako boli na tom ine stroje so zasobnikmi 20mm municie v kridlach - Spitfiry, Tempesty a spol.?

add pancerovani zasobniku pokud vim tak pancerovane zasobniky meli myslim jen rammjagery, jinac s detonaci munice v kridlech meli imho problemy vsechny letadla, ale je fkat ze nemci diky pouziti MG granatu (obsahuji pentrit) mohli mit problemy vetsi....


Norame, nemohol by si sem postnút ten link o rozhovore s veteránom z WWII a súboji P47 verzus A8 a výbuchu munície v krídle. thx Mrknutí
 
1stCL_Fucida
Mungo napsal:
Zaujimala by ma jedna vec, a to ochrana 190-ok. Videl som nejake nacrtky, zial s trochu nejasnym popisom, najma co sa tyka ochrany pilota smerom zozadu. Celkovo to pancierovanie ale nevyzeralo ako nieco, co by bolo schopne prilis odolavat zasahom AP strely z 0.50, ak tato prechodom cez trup nestratila stabilitu. Ako ucinne vlastne bolo?


Tady jsem našel informaci o 19mm na 500m (a 10mm na 1200m) při použití protipancéřové munice. Bude to dopad na kolmý pancíř, takže samotné pancéřování by to s největší pravděpodobností propálilo. Nicméně kulka musí nejdříve projít trupem - a i když se tím neodrazí nikam "dopryč", tak se destabilizuje a její průraznost velmi radikálně klesne.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Gryzlov
[b]1stCL_Fucida napsal:[/b Nicméně kulka musí nejdříve projít trupem - a i když se tím neodrazí nikam "dopryč", tak se destabilizuje a její průraznost velmi radikálně klesne.


Fuči, tady Tě trošku musím zklamat. Projektily ráže 12,7mm jsou oblíbené právě pro svou stabilitu, proto se používají na likvidaci cílů za překážkou.

Problém tkví v tom, že po průchodu překážkou střela mění směr, nikoliv stabilitu, tudíž se mění dopadový úhel. Velmi se to projevuje na větších vzdálenostech. Mám na mysli stav, kdy střela po průchodu překážkou má ke stanovenému cíli ještě značnou vzdálenost. U ráže 7,62mm NATO, je tato vzdálenost už kolem 2m.

Probití pancíře pod různými úhly lze celkem jednoduše dopočítat, možná bych snad i našel americké testy.
Upravil/a 313_Gryzlov dne 06-03-2007 16:34
 
1stCL_Fucida
2m není tak málo, aby se to na trupu Fw 190 neprojevilo, od pancíře dozadu to bude ještě pořád takových 5m. Kdybys to chtěl spočítat, tak by to mohlo být asi i docela poučné..docela by mě to zajímalo..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Gryzlov
Rád bych to spočítal, ale bohužel pro takový výpočet nemám dostatečné znalosti daného problému. Netuším, jak se projeví změna trajektorie projetkilu ráže 12,7mm při průchodu překážkou. Nemám ani moc tušení, jak moc silný potah má Fw190 na trupu, jak jsou umístěné přepážky, výztuhy a spoustu dalších "maličkostí".

Jediné, co mohu dát tak nějak dohromady, tak to bude průbojnost pro různé úhly dopadu. Jsem si jistý, že mám podklady pro průbojný projektil ráže 7,62mm kulometu Browning ze druhé světové války. Možná mám podklady i pro Browningovu "padesátku", ale tím si nejsem jistý.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,716,561 návštěv