May 05 2024 06:13:25
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Gryzlove, už se ti to blíží...
3BAP_Cassius Chaerea
Tak prej už za tejden a dva dny.
https://www.comba...order.html
Mohl by mi někdo ovládající anglický jazyk, přeložit co tímhle basníci myslej?
Pre-Order Special ($45)
Download and Mail Delivery!
Save 10 dollars by Pre-Ordering!
Price for Download and Mail Delivery Version will be $55 once game is released on April 19th
 
Kurtis
Cassi:
Řekl bych, že když to objednáš do 19.4., bude tě to stát 45 doláčů. Pak dostaneš na mail nějakej link, z nějž si to stáhneš - 2.5 GB.

Po 19.4. to vyjde a bude to za 55 dol. Asi takhle.
 
Noram
Předobjednávka 45$ pro Download verzi
Cena po 19.dubnu bude 55$
 
http://noram.youaremighty.com/
3BAP_Cassius Chaerea
ok díky, jdu objednávat.
 
313_Blc
Cassi , já bych počkal ... viz. http://games.tisc...p?id=21910
 
3BAP_Cassius Chaerea
Jojo to zní líp, ještě že sem tu objednávku pos*alŠklebící se.
 
313_Blc
Takže pro všechny co uvažují o koupi je tu demo ( kolem 650MB )
http://games.tisc...p?id=11962
 
1stCL_Fucida
už sosám..těším se na to víc než na BoBku Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
3BAP_Cassius Chaerea
Tak sem si včera zkoušel demo téhle Olegoviny a vono to je fakt postavený na stejným enginu jako il. Stejně jako sem měl v ilovi půl minutový záseky, když sem jej pouštěl přes direkt X, tak to mám sem tam i tady, jenže bohužel tady to nejde přehodit v nastavení na Open GL, ale zase mám jistotu že se s érem nevysekám. Když sem odpoledne přišel domů, tak sem si to stáhnul(650Mb ) posadil se k tomu a najednou bylo 23:00. V demu je 5 tutoriál misí, čtyři za Rusy a jedna za Amíky, testnul sem je všechny a na naučení i pro zábavu to stojí za to. No a pak tam máte ještě jednu hlavní bitvu z německý kampaně s názvem „poslední fronta“. Seelovské výšiny v druhé polovině dubna 45. Jakožto velitel zbytku německých vojsk, se bráníte útokům Žukovova frontu.

Mapa je oddělena říčkou, která se ostře láma o skoro 90° v místě ohybu stojí most, vaše pozice jsou na předmostí, kde máte řadu zákopů, dva betonový bunkry a pár pytlových postavení pro děla, za váma je jen most, malá zničená vesnička, na jejímž konci máte když tak další řadu zákopu a pak už jen kopcovitá část Seelovských výšin. Ještě v menu se vám ukáže jakým počtem a typem jednotek budete disponovat a vy si můžete z „Rezervy“ vzít pár jednotek navíc. Já si samozřejmě k pěchotě co vám to nabídne přibral z rezervy to nejtěžší co jsem mohl, JagtTigra, Panthera a StugIV. Objevil sem se na mapě vojáky včetně 4 co měli pancéřové pěsti jsem měl již umístěné v zákopech před moste, u mostu my stály tři vybrané stroje. Tak sem si řekl že je třeba je pořádně někam schovat, a nenapadlo mě nic jiného než je poslat do valů z pytlů písku, maskované sítí. No co se nestalo každej panzer si to zamířil do určeného postavení, ale přímou cestou takže pod pásama rozm*daly polovinu valu, no nic to příště je tam pošlu líp. No a už se na scéně objevila první várka ruských tanků. Čtveřice T-34/85 se hnala přímo proti mému středu opevnění, v tu chvíli moji panzery si popojeli do lepší palebný pozice, čímž zničili i zbylé části svých valů, holt jim příště taky nesmím zapomenout dát povel k držení pozice. Ruské téčko na vzdálenost cca 1,5 km vystřelilo první ránu v tomto boji, hned po té se ozvala trojice výstřelů z mých samohybek a tanku, zásah jedno téčko to schytalo do míst kde sedí řidič, hned na to se zbylá posádka vyhrnula poklopem na věži. Ruská téčka ženoucí se na plnej plyn jen místama zastavující k výstřelům, se hnala dál v před. Jeden z jejich výstřelů vyřadil pravý pás na mým JagdTigru, no a je to v háji, teď už sem mohl doufat že nepřítel bude útočit jen z daného směru kam byl na točen. Nicméně jeden výstřel z JagdTigru vzápětí zničil ruské téčko, které se v tu chvíli natočilo mírně bokem, výstřel zasáhl tank do středu vany za levým pásem, nikdo z posádky nevylezl. Hned na to zabodoval i Panther a Stug oba téměř ve stejnou chvíli zničili zbylé dvě ruská téčka. Další vlna útoku na sebe nenechala dlouho čekat, jenže bohužel přišla na levou část mého opevnění, čímž můj Jagdtiger zde byl zcela zbytečný. Dvojice Is-2 a dvě téčka T-34/85, zničili jedním zásahem z boku moji Stuginu která byla nejvíc vlevo z mých panzérů, ještě zasáhly i levý pás JagdTigeru, ale to už tolik nebolelo, stejně byl nepohyblivý. Jelikož Panter z cela vpravo, nemohl zasáhnout do tohoto boje, poslal sem jej k JagtTigru. Jakmile se dostal do palebné pozice, dal sem mu za cíl nejbližší IS-2. Na vzdálenost více jak 1 km, jej prvním výstřelem zničil, ránou do boku. Po té ještě zneškodnil jedno téčko, než mu zásah vyřadil kanón a další i kulomet vedle řidiče, tak sem měl sice pojízdného Pantera, který nemohl vůbec střílet a nepojízdného JagdTigra, jenže ten když se proti mému středu objevila další skupina ruských tanků (2xIS-2,1xISU-152, 2xT-34/85) přišel o kanón, který mu zasáhl IS-2 z levého útoku. No, tak sem nařídil posádce Panteru opustit stroj a vrhnout se do zákopu, pomoci bránit pozice. Ruské tanky i pěchota se hnala na moje zákopy, a mě nezbylo než vsadit na pancéřové pěsti. Kupodivu JagdTigr, byl zničen asi na vzdálenost 0,5km ránou z boku, vedenou stalincem. No a už to tu bylo zatímco moje pěchota byla ostřelována všemi typy zbraní a sama se snažila svojí troškou do mlýna zahnat ruskou pěchotu, přihnal se jeden ze stalinců k pravé části mých zákopu, kde sem měl dva vojáky s pancéřovou pěstí a jedno téčko k levé části kde, sem měl také dvě panc. pěsti. Když byl Is-2 cca 40metrů od zákopu můj „hrdina“ vystřelil pěst, která jej zasáhla do levého pásu, tank se začal točit do leva, když jej další pěst zasáhla do boku věže. Tank zůstal trčet zády k zákopům, se zničenou věží a utrženým levým podvozkem. Ač posádka tanku stále žila, mohl sem si oddechnout, protože tenhle my už nic neudělá. Horší to bylo na levé části. Po té co můj voják s panc. pěstí se vyklonil aby ji vystřelil po téčku, byl zasažen a usmrcen střelbou z kulometu téčka, stejně tak i druhý. Téčko přejelo zákopy a zastavilo se aby kropilo mé pěšáky kulometnou záplavou. V tu chvíli jeden voják po něm hodil protitankový granát, tankem to zachvělo, tak hodil i druhý na motor. Posádka tanku začala vylézat, aby byla zničena střelbou mých pěšáků. A pak už začal masakr, příval tanků a ruské pěchoty, ničil zbytky mých vojáků, ty se v panice vrhaly k mostu, aby byly zastřeleni pár metrů od zákopu. Oba betonové bunkry, byly již v té době rozstříleny.

Na Seelovských výšinách se objevila posila, složena ze dvou Panteru, dvou JagtPanteru a jedné samohybné houfnice Wespe, k tomu přišla i skupinka asi deseti vojáku a jednoho náklaďáku Opel s další skupinkou osmy vojáků. Panzery jsem poslal na vrcholku Seelovských výšin aby ničili ruské hordy v údolí, Opel sem poslal dolu k vesničce u mostu aby se tam pěchota postavila na odpor v zákopech, druhou skupinu pěšáků sem nechal u tanků jako podporu. Tanky vedly mezi sebou souboje na vzdálenost od 0,5-2,5 km, a byly postupně vyřazováni z boje. To již můj Opel sjel do údolí, ale před ním se již ve vesnici objevila ruská pěchota, řidič asi nějaký „zelenáč“ chytnul amok, začal otáčet Opla aby zdrhnul zpátky na kopec. Nařídil sem pěchotě v Opelu vystoupit, právě včas, aby po krátké přestřelce s Rusama byla do jednoho zničena, řidič ani nestačil otočit náklaďák, když „píchnul“, „tak honem vylez voe a krej se“, ani to nestačil ruské téčko za mostem mu ukrátilo život ještě v náklaďáku. Když mi z posil zbyl jen jeden Panter, který byl již nepohyblivý, objevila se další várka posil složená ze dvou Pz-IV, jednoho Tigra a jednoho KingTigra, a další skupinka pěšáků v Opelu. Tak sem okamžitě dal řidiči i pěšákům povel k vystoupení z náklaďáku a plazením vpřed na kopec, kde měli odhánět ruskou zteč, která se již hnala na kopec. Jedno Pz-IV, byl již po té co ujel pár metru zničen Su-100kou, na skoro 2km vzdálenost. No vzpomněl sem si na videa ze hry kdy ukazovali pohled z tanku či pěšáka, klikl sem si na KingTigra zmáčkl enter a ocitl sem se výhledem na věži tanku, okamžitě sem vyjel na svah kopce, tak aby byla vidět jen špička věže z dělem, to samé sem udělal i s Tigrem a Pz-IV. Začal sem konečně sklízet úspěch ruské tanky byly pomalu ničeni ač oni sami nemohli mým „obludám“ ublížit. Horší to bylo z pěchotou, ta ač se snažila odhánět rudý, moc se jí to nedařilo a se ztrátama 1:1 se odebrali do věčných lovišť, když sem se zbavil většiny ruských tanků a stíhačů tanků, objevila se asi desítka ruských pěšáků přímo u mých tanků, prvním granátem mi zničila boční plechy na Pz-IV, okamžitě sem dal povel k ústupu tanku, druhým granátem jej zneškodnila a i s celou jeho posádkou. Pak začalo takové veselé honění, Rusům nejspíš došli protitankové zbraně, tak mým Tigrům již nic neudělali, zatímco já je natáčel aby mohli kulometama rozehnat tyhle Ivany. No po chvilce marných a ještě začátečnických povelů, se mi to přece jen povedlo, jeden z Tigrů také vlastními pásy rozmačkal dva Rusy. No co naplat další ruské tanky nevidím, tak sem se poslal oba zbylé tanky do údolí k mostu, zde jsem zaskočil další sled ruských vojáků a v dálce uviděl dvojici poškozených stalinců kteří se alespoň palbou snažili zasáhnout do bojů. Zatímco můj KingTigr ničil pěchotu, druhej Tigr si vyřizoval účty se stalincema. Jednu Is-2 vyřídil celkem hladce protože byl natočen bokem, druhý byl trochu větší oříšek, protože byla jeho větší část skryta za kopce, ale i to se povedlo. Ruské vojáky sem zmasakroval a zahnal na útěk a byl tu konec mise.
Zvítězil sem, ač sem ztratil 9 tanků a samohybek, a přes 120 vojáků, zatímco Rusové na 140 vojáků a 23 tanků. Holt kdyby to bylo dle skutečnosti 10:1 tak bych si ani neškrtl.

No je to pěkně promakaná hra, ale postrádám tam těžké dělostřelectvo a i kaťuše tu nejsou. I těch 40 misí co slibují, se mi zdá jako dost malej počet, snad to bude dostatečně kompenzovat, editor misí a on-line hraní. Z počátku sem byl dost nesvůj při tom ovládání, ale ke konci už sem tomu přišel trochu na kloub a začalo mě to fakt brát.
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 19-04-2007 11:00
 
313_Blc
Je tam editor misí (nejde editovat terén, jen presunovat jednotky) a je slíbena podpora do budoucnosti ve formě patchů a nového obsahu (generátor náhodných map a pod). Jo a za ty prachy a česky - no nekup to Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Jdu na to mrknout..doufám Cassie, že jestli to půjde offline, tak budeš v čelé Krásné Arméé očekávat přesně ve 4 hodiny ráno 25. července ofenzivu mého Wehrmachtu Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
3BAP_Cassius Chaerea
1stCL_Fucida napsal:
Jdu na to mrknout..doufám Cassie, že jestli to půjde offline, tak budeš v čelé Krásné Arméé očekávat přesně ve 4 hodiny ráno 25. července ofenzivu mého Wehrmachtu Úsměv
Si pišMrknutí. Však i BTéčka sou tanky sic papundeklovéÚsměv.
 
WT_Horrido
No zatim jsem prosel vyukove mise, nevypada to zle, ale popravde receno nejsilnejsi dojem co zatim mam je "nemozna kamera."

BTW pokud budou patche a rozsirovani tak bych sa radeji lokalizovane verzi vyhl.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
CSL1_Vonty
ArmA http://video.google.com/videoplay?docid=-8253724260569242420, ted uz si jen predstavit jak vyskakujete z letadla nad nepratelskym uzemiim a tam tohle Vyděšený
 
http://www.czletka.zde.cz/
1stCL_Fucida
ty HW nároky jsou dost krvavé..v té jediné klasické demo misi mám FPS max. 5, spíš méně. Takže ofenzivu asi budeme muset odložit na nový HW..jestli s tím něco neuoptimalizuju..

Nejsem si úplně jistý, jestli to po taktické stránce dokáže překonat Combat Mission. Extrémně mi tam totiž vadí jedna věc - ale možná jsem si jen nevšiml, jak to udělat správně: Nevíte, jak přinutit tank couvat? Případně nevíte, jak nastavit dráhu pohybu, resp. waypointy?
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 19-04-2007 19:19
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Blc
Combat Mission dlouho nic nepřekoná, možná jen CM4 (současnost)

http://games.tiscali.cz/search/index.asp?sekce=0&co=combat+mission+shock&nadpis=1&text=0

Jináč jestli někdo hrajete Combat Mission (nejlépe Afrika Corps), tak pojdtě si dát bitvičku Vyděšený
 
1stCL_Fucida
CM dám moc rád Blcu, klidně Africa Corps..ale bacha, já jezdim za Rommelisty Úsměv).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Blc
Není problém, klidně si vezmu Brity, i když v Africe nevím nevím - Romel to tam neměl jednoduché ... domluvit se můžem na detailech přes ICQ . Moje je 285879639
 
3BAP_Cassius Chaerea
1stCL_Fucida napsal:
správně: Nevíte, jak přinutit tank couvat? Případně nevíte, jak nastavit dráhu pohybu, resp. waypointy?
No na couvání máš samostatné tlačítko nějak "retreat" či co, klikneš ukážeš a von už ten obrněnec docouvá a ještě si klidně u toho sem tam flusne po nepříteli. Waypointy sem ještě nezjistil.
 
WT_Horrido
No mam z toho rozpacite pocity. Je to takove.... ruske. Narocne je to jako prase, coz se projevilo az pri te obrane prechodu pres reku a kamera je jednim slovem idiotska (pouzival jsem pause ne proto abych stihal zadavat rozkazy, ale abych si nastavil optimalni pohled na situaci). Jednotky jsou blbe jak zakon kaze, pathfinding je nechutny, kdyz mi prijely posily na ceste na kopci prikaz k rychlemu presunu v kolone vedl ke zmatenemu vzajemnemu objizdeni a musel jsem rucne naklikat jednotlive kazdy stroj samostatne. Coz se opakovalo pri druhe varce posil, ale tentokrat je pri tech taneccich rozstrilela Tecka.
BTW na zacatku mise jsem si poradne neprohledl mapu, proste jsem mel za to ze reka je pres celou mapu. Predmosti jsem pri prvnim naporu udrzel (na levem postavni dva PaKy za mostem Jagdtiger). Pri druhe vlne jsem prisel o Jagdtigera, ale jinak jsem celkem v pohode stahl maniky z leveho postaveni za reku, manici vpravo udrzeli pozice dostatecne dlouho a tak jsem v klidu (relativne, viz vyse) prisouval posily a obsazoval postaveni za rekou. Ovsem najednou se prihnaly Tecka po ceste za rekou! Zacal jsem zkoumat kde se tam vzaly a zjistil jsem ze ta branena reka konci (ve stylu sturma, reka od nikud nikam) a vedle je dokonce vkusny kamenny mostek. Úsměv Celou dobu byla tahle pozice nechranena.
Tak ted nejak nechapu duvod frontalniho utoku na predmosti kdyz se cela ta obrana dala ojebat bokem. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,818,102 návštěv