May 02 2024 10:10:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
311_Vont

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Pohádka o zoufalci a létajícím tanku
1stCL_Knife
aneb příběh s dobrým koncem


Hrají: 1stCL/Knife jako pilot FW 190 A-5

glum jako pilot létajícího tanku :sm15:

stahujte zde: http://czechlions...ohadka.zip

p.s. doporučuji externí pohled na šturma
p.s.2 Omlouvám se za zdlouhavost ale tohle psal sám život, třeba dokoukat až do přistání IL2
Upravil/a 1stCL_Knife dne 29-10-2005 00:02
 
GC3_glum
Jak jsem to viděl já.
Při návratu z rutinního bombardování tanků jsem si všiml bodu který se na mě snášel zezhora. Celý jsem se orosil protože podle mých dosavadních zkušeností končí moje setkání s nepřátelskými stíhači skoro vždy mojí smrtí. Po překonání počáteční paniky jsem zkusil se šturmíkem taktiku letět rovně a v posledním okamžiku než se stíhač dostane do palebné pozice udělat prudkou zatáčku. V průběhu souboje z toho pro mě vyplynulo několik poznatků:
1)Když se to provede přesne včas člověku to prodlouží o trošku život. V té rychlosti už stíhač nestihne přesně zamířit a buď mine nebo jsou zásahy minimální. (+)
2)Když nevystihnu správný okamžik je zle. Stíhač má krásně odkrytý celý trup a způsobená poškození jsou obrovská. Viz moje ustřelená jedna výškovka, křidýlko a rozsekané křídlo. (-)
3) Stíhač co na mě útočí není žádnej trouba který by se mi pověsil na šestku a nechal se sejmout, ale profík který se po snosu hned vrací nahoru a nenechá se ohrozit střelcem. (-)
Další průběh souboje:
Od zhruba třetí minuty jsem se beznadějně ztratil a zbytek letu jsem vůbec netušil kde jsem. Poté co jsem přišel o jednu výškovku jsem začal doufat že stíhači dojde munice a nechá mě (u FW190 hodně naivní přání). Nic jiného mi nezbylo, byl jsem rád, že šturmík vubec ještě letí alespoň rovně, jenom jsem mohl trošku mrskat směrovkou. Po zhruba 20 minutách mě nechal (což mi rošták neřekl a hrůzou jsem se klepal ještě asi pět minut) Nevím jak je to možné najednou se předemnou objevilo moje letiště. To považuji za malý zázrak protože vůbec jsem netušil v jaké části mapy se po 20 minutách souboje nalézám. Při přiblížení jsem zkusil podvozek jestli není poškozen. Naštěstí nebyl, takže jsem v klidu zatočil na finále a začal klesat. V tomhle momentě jsem udělal poslední chybu svého života - podcenil jsem poškození svého stroje. Při zhruba 200 km/hod šturmík najednou ztratil vztlak i přes vyndané klapky a spadnul na dráhu. Následovala mohutná exploze a najednou nebylo co pohřbívat. Ztrátu vztlaku přičítám rozstřílenému pravému křídlu (nejspíš), nebo nefunčním klapkám(nevím jestli to šturm simuluje).
Díky 1stCL/Knife za krásný zážitek a ten sestřel jsi si rozhodně zasloužil.


p.s. Ješte bych měl dotaz na zkušenější piloty - je nějaká jiná možnost zbavit se ve šturmíku stíhače který takhle dajvuje, než jsou prudké zatáčky tesně před jeho střelbou?
Upravil/a GC3_glum dne 29-10-2005 11:11
 
Ucho
@Knife njn, muška nemá každej den posvícení, to zná každej Úsměv ale proč tam zůstávat tak dlouho a drbat ho po zádech kulometama, který jsou tak akorát na kachny?
@Glum tak vrklals s tím celkem dobře, ještě je dobrý využívat jeho rychlosti a uhejbat tak aby to vyšlo na čelňák + několikrát přehnal úhel sestupu a spadl přímo před hlavně Ila takže by šel častěji osprejovat. No a hlavně to nejdůležitější, zavolat si pomoc. Trvalo to tak dlouho, že i kosmonauti v 8Km by tam doletěli a vyzobli ho Šklebící se

Fakt to vypadalo jako 1x1 a ne jako na DF serveru, tam tak max. 2-3 útoky na rychlosti a rychle pryč...
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
rOckie
ty těžký kulomety na ila taky stačej. To by ale Kudla musel nechat gluma chvíli napokoji aby se vyklidnil a sledovat ho, kam letí. Pak spadnout ze šesti, přitlačit se k zemi, doject a vzít ho odspoda přes chladič. Motor se pak zadře. Funguje to dobře.
Upravil/a rOckie dne 29-10-2005 12:30
 
Ucho
CSL_Rockie napsal:
... Motor se pak zadře. Funguje to dobře.


Hmm a to má jako bejt řešení pro rychlej sestřel? Hehehe i po dávce z půlpalcovejch kanonů si ještě dost dlouho poletuje. A že by spadl v plamenech, jak se lze dočíst v literatuře, tak to ani náhodou Zamračený

http://ucho.wz.cz...dic_IL.trk

[img]http://ucho.wz.cz/obr/chladic_IL.jpg[/img] is not a valid Image.
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
313_OTU_oblak
radší zjišťujte jak sundat 109 nebo 190...na ila si troufne každý...
 
Ucho
oblak napsal:
radší zjišťujte jak sundat 109 nebo 190...na ila si troufne každý...


FW 190? Asi tak 10x snadněji než ILa :-/

http://ucho.wz.cz...P47_A8.trk
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
313_OTU_oblak
Úsměv jak pro koho Úsměv
 
falkon
Ucho, a co maju ako znamenat tie sipocky na tom tvojom obrazku ???
 
Ucho
falkon napsal:
Ucho, a co maju ako znamenat tie sipocky na tom tvojom obrazku ???


Když zadáš v conf.ini, v sekci [game] Arcade=1, tak pak takhle vektorově vidíš zásahy + střepiny, odrazy atd.. Je to vidět jen v offline. Je to dobrý pro trénování střelby.
Upravil/a Ucho dne 29-10-2005 18:36
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
falkon
CSL_Ucho napsal:
falkon napsal:
Ucho, a co maju ako znamenat tie sipocky na tom tvojom obrazku ???


Když zadáš v conf.ini, v sekci [game] Arcade=1, tak pak takhle vektorově vidíš zásahy + střepiny, odrazy atd.. Je to vidět jen v offline. Je to dobrý pro trénování střelby.

Hmmm... to je celkom zaujimave Úsměv A ked zmenis to nastavenie v conf.ini, das tam to Arcade=1, ale v hre nastavis vsetko na real, tak fyzikalny model a damage model zostane rovnaky=full real, alebo sa stane tiez arkadovym ?
 
Ucho
falkon napsal:
... alebo sa stane tiez arkadovym ?
Úsměv

ne, jen to začne ukazovat tohle + další hlášky v podobě komiksovejch bublin. Arkádu z toho uděláš jen v nastav. obtížnosti.
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
rudidlo
CSL_Ucho napsal:
falkon napsal:
... alebo sa stane tiez arkadovym ?
Úsměv

ne, jen to začne ukazovat tohle + další hlášky v podobě komiksovejch bublin. Arkádu z toho uděláš jen v nastav. obtížnosti.
Je možné letět s Arcade=0 a zapnout Arcade=1 jen pro track?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Ucho
rudidlo napsal:
Je možné letět s Arcade=0 a zapnout Arcade=1 jen pro track?


Myslím, že ne. Ale vyzkoušej.
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,800,950 návštěv