April 16 2024 21:29:28
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Zameřovač "Ace Maker" a jeho použití v P51D
Drevokocur
Chtěl jsem se zeptat jak tento bazmeg v P51 vlastně funguje. Prej to nějak má/mělo poloautomaticky pomáhat při zaměřování protivníka. Dá se u toho nastavovat "increase/decrease sight distance" ale efekt nějak nevidím. Help
 
http://traumazero.euweb.cz/fotogalerie/
310_Podrs
Drevokocur napsal:
Chtěl jsem se zeptat jak tento bazmeg v P51 vlastně funguje. Prej to nějak má/mělo poloautomaticky pomáhat při zaměřování protivníka. Dá se u toho nastavovat "increase/decrease sight distance" ale efekt nějak nevidím. Help


Ještě by u toho měla jít nastavovat velikost cíle(je tam přednastaveno několik německých mašin,Ju87,Ju88,Bf109 až po největší Fw200),pokud tam zrovna to ero neni(třeba střílíš po vlastních Vyděšený )tak samozřejmě nastavíš něco co je velikostně podobné...pak nastavuješ vzdálenost, i když mě se tam ta vzdálenost nevypisuje a dělám to od oka(btw. by mě zajímalo jaká vzdálenost je pro nejmenší přiblížení a max. oddálení)...
No a pak už můžeš začít pálit... Šklebící se

Ve skutečnosti to pak vypadá tak že pokud útočíš na něco menšího co ti kurva v tom zaměřovači chvíli nepostojí tak zatímco ten zaměřovač nastavuješ,ten parchant tě sestřelí Úsměv

PS:Ale na druhou stranu je fakt že třeba Me262 se s trochou cviku a štěstí(u mě to druhé)dá sestřelit na dost velkou vzdálenost...stačí pár zásahů z 0,5cal do motorů, šak víme Mrknutí

EDIT: všechno nastavení zaměřovače se ovládá jako bombový zaměřovač přičemž se to zapíná jako když chceš aktivovat automatický odhoz...
Upravil/a 310_Podrs dne 19-01-2007 11:07
 
http://www.310raf.com
312_Jura
vzdalenost nastavujes tak ze to kolecko napasujes na rozpeti kridel..
typem vybiras pomer vzdalenosti a rozpeti pro automaticke urceni predsazeni..

vidis pred sebou FW, nastavis na FW a rozpeti kridel co vidis, zamiris, strilis, natacis nacka na padaku, otacis, opakujes 3x, letis domu a das si mliko..
Upravil/a 312_Jura dne 19-01-2007 11:44
 
http://spitfire.ic.cz/
Mungo
Este je dobre si v offline zapnut ikony, zistit si, na aku vzdialenost skutocne zacinas strelbu a potom na nu nastavit konvergenciu.
To koliesko myslim nemusis neustale kalibrovat pri kazdej zmene vzdialenosti, len ak dojde k nejakym vacsim zmenam.
 
Drevokocur
Mungo napsal:
Este je dobre si v offline zapnut ikony, zistit si, na aku vzdialenost skutocne zacinas strelbu a potom na nu nastavit konvergenciu.
To koliesko myslim nemusis neustale kalibrovat pri kazdej zmene vzdialenosti, len ak dojde k nejakym vacsim zmenam.


U Olega znamená vzdálenost 0.4 - 400metrů ?
 
http://traumazero.euweb.cz/fotogalerie/
Mungo
Pokial viem ano. 0.15 znamena 150 metrov 1.5 zas 1 1/2 kilometra
 
Drevokocur
tak už jsem to odzkoušel a skutečně to není špatné, ale hodí se to jen na ostřelování Ju 88 z dálky jsou docela solidní zásahy do černého. Nicméně na nějaký divoký akrobatický boj např proti FW 190 to moc není. Nebo alespoň se mi to nedaří pro AI.
 
http://traumazero.euweb.cz/fotogalerie/
WT_Schmouddle
Acemaker je to nejlepší co najdeš na tý jebce P-51.

Naprosto ultimátní fíčura pro přibíjení fokáčů a mezků na kříž když visej na vrcholu stoupání. Akorát to chce s tím chvíli lítat.
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Drevokocur
1. nastavím cíl jako FW190
2. nastavím ten gyro zaměřovač (růžici) na rozpětí křídel FW 190 ze vzdálenosti ze které na něj běžně střílím (cca 200 - 250metrů). Používám kombinaci obou zaměřovačů.

tak se mi potom zdá že je to beztak nějaké jakoby zpomalené. Poku AI začne kroutit ty svoje debilní nekonečné barell rolly a chvíli nepostojí tak je to dost těžké.

Ale musím to zkusit online, právě na takové ty velmi dlouhé táhlé stoupavé zatáčky co dělají "mezci" to bude to pravé ořechové.
 
http://traumazero.euweb.cz/fotogalerie/
Mungo
Ten gyro zameriavac ani nebol stavany na podobny sposob boja, lebo sa musel nejako stabilizovat a nastavit predstih, co pri tak rychlych zmenach proste neslo. On proste nejako musi dostat informaciu, kde sa prave ciel nachadza a akym kurzom leti (ako sa to presne dialo v reali neviem - myslim, ze pilot drzal nejaku dobu ciel v normalnom kruhu).
 
606_Sleeper
zdarec, nebyl byl pls clanek typu know how ohledne bojove taktiky s timto fighteremZamračený?
 
http://606.klikej.org/news.php
Joe Hallenbeck
Ten zamerovac se pri prudkych obratech poskozoval, teda primo Gyro se zasekavalo.
V principu je vzdalenost nastavovana podle tech diamantu kolem stredoveho bodu. Spravnou vzdalenost mas tehdy, kdyz diamanty sviraji kridla nepratelskeho cile. Vic vedet nemusis do boje Šklebící se

Mozna ze ta defaultni hodnota je cca 300 - 400 yardu protoze to byla vzdalenost na kterou piloti USAAF zahajovali palbu na cil.
313_FlyBoy
RY-C
 
Lekk
Hmm tak mám kapku jiné zkušenosti...především..je to celé odvislé od konvergence..tj nastavíš 400 metru..a pak dáš Bf109..pak chytneš nepřítele do krou´žku..a víš že střílíš na konvergenci..pokud ho navíc chceš trefit..tak ho chytneš do toho tečkatýho pohyblivýho svináka..co ti furt rejdí po sklíčku..a to znamená,..že víš kam to poletí..to rejdivý kolečko je totiž gyro zaměřovač podle tvého pohybu..a počítá kam poletí tvoje kulky..na konvergenci po výstřelu do doby průniku..tj..předstřel. tvým úkolem je "pouze" udržet nepřítele v té poskakující mrše a to křídlama přesně od strany ke straně.

Informace o nepříteli se tento gyroskom nijak nedozví..páč jaksi není laserovej ani ináč nepředběh dobu...je to jenom optické udělátko které ti pomuže zamířit abys věděl kam to poletí..ale zbytek je na tobě...ty nastavovací svině okolo jsou jen rozpětí vzorových letadel..aby on věděl jak zpoždovat zobrazení a tobě se to protlo skutečně v tom středu toho poskakujícího svináka.

Já si nejčastěji volím oboje zobrazení..tj. statický a dynamický..a někde mezi tim to zmáčknu a pak se modlím...bohužel přejet ero brownama je uplně o ničem takže stejně si ho tam musíte chvíli podržet..a tprve pak se rozpadne. Nejlepší je to pro zoomy na rychlosti..kdy si prostě držíte cíl v tečce a jakmile se dotkne křídlama kroužku tak to letí....jenže musíte taky počítat s tím, že než to doletí od vás k němu..při zoomu 700+ je už jaksi mimo konvergenci..takže je lepší střílet o sec dřív..a pak to sedne.

Tolik teorie..bohužel praxe mi ukázala, že porád platí..nezabiješ..budeš zabit Naštvaný

Enjoy it.
 
Joe Hallenbeck
VGR_Lekk napsal:
Hmm tak mám kapku jiné zkušenosti...především..je to celé odvislé od konvergence..tj nastavíš 400 metru..a pak dáš Bf109..pak chytneš nepřítele do krou´žku..a víš že střílíš na konvergenci..pokud ho navíc chceš trefit..tak ho chytneš do toho tečkatýho pohyblivýho svináka..co ti furt rejdí po sklíčku..a to znamená,..že víš kam to poletí..to rejdivý kolečko je totiž gyro zaměřovač podle tvého pohybu..a počítá kam poletí tvoje kulky..na konvergenci po výstřelu do doby průniku..tj..předstřel. tvým úkolem je "pouze" udržet nepřítele v té poskakující mrše a to křídlama přesně od strany ke straně.

Informace o nepříteli se tento gyroskom nijak nedozví..páč jaksi není laserovej ani ináč nepředběh dobu...je to jenom optické udělátko které ti pomuže zamířit abys věděl kam to poletí..ale zbytek je na tobě...ty nastavovací svině okolo jsou jen rozpětí vzorových letadel..aby on věděl jak zpoždovat zobrazení a tobě se to protlo skutečně v tom středu toho poskakujícího svináka.

Já si nejčastěji volím oboje zobrazení..tj. statický a dynamický..a někde mezi tim to zmáčknu a pak se modlím...bohužel přejet ero brownama je uplně o ničem takže stejně si ho tam musíte chvíli podržet..a tprve pak se rozpadne. Nejlepší je to pro zoomy na rychlosti..kdy si prostě držíte cíl v tečce a jakmile se dotkne křídlama kroužku tak to letí....jenže musíte taky počítat s tím, že než to doletí od vás k němu..při zoomu 700+ je už jaksi mimo konvergenci..takže je lepší střílet o sec dřív..a pak to sedne.

Tolik teorie..bohužel praxe mi ukázala, že porád platí..nezabiješ..budeš zabit Naštvaný

Enjoy it.



Kdyz si s Mustangem drzis vysku tak te nikdo nezabije. Nad 27000 feetu nema konkurenci. Pokud tam cooperuji dva Mustangy v rukach prumernych pilotu tak nemci nemaji sanci. Šklebící se Jediny stroj ktery by mohl konkurovat je Ta152 a ta nikde v planesetech neni Šklebící se

IMHO je to jediny spojenecky stroj na zapadni fronte spolu s Thunderem na kterem je mozne ziskat vice nez sest sestrelu za let, mozna i vic i kdyz ji jen prumerny pilot a prumerny strelec. Cool

Hafo Munice oproti Spitovi a je nejrychlejsi co spojenci maji pro tu vysku. A kdyz se neco posere a nemec se usadi za tebe tak proste jen vrazis plyn na max a jen koukas jak se te snazi marne doletet Cool

Pak se otocis a na celnaku 109ku na 500 metrovou konvergenci zabijes jedna basen Šklebící se

Mam vyzkousene a kluci co se mnou litaji vedi o cem mluvim, ja s Mustangem jdu pod 26000 feetu jen pri startu ci pristani. Zatim jsem par Nemcu dostal, nekolik vazne poskodil a nekolik povodil Spitum na sve seste tak ze uz se fligri od luftwaffe nevratili. Jen asi jednou me sundali a to na celnak 190ka, ale to byla moje vina Smutný
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 23-02-2007 12:19
313_FlyBoy
RY-C
 
XXX_Dazz
Joe Hallenbeck napsal:
Kdyz si s Mustangem drzis vysku tak te nikdo nezabije. Nad 27000 feetu nema konkurenci. Pokud tam cooperuji dva Mustangy v rukach prumernych pilotu tak nemci nemaji sanci. Šklebící se IMHO je to jediny spojenecky stroj na zapadni fronte spolu s Thunderem na kterem je mozne ziskat vice nez sest sestrelu za let, mozna i vic i kdyz ji jen prumerny pilot a prumerny strelec.


To jsou dost silácky napsané věty ne ?Vyděšený By mě zajímalo kolik soubojů jsi v 27000 feetech na DS nebo coopech zažil ? Šklebící se
Upravil/a XXX_Dazz dne 23-02-2007 15:10
 
Rigor Mortis
27 000 stop!? ÚsměvŠklebící sePffCool tak vysoko jsem snad jen jednou a to s Su 27 v LockOnu.
 
Lekk
Neboj Jo..taky už jsem toho pár nalítal...a možná tě překvapí, že dokonce i na mustangovi. .. a popravdě na tu tvoji vejšku je lepší Jug. mustang je dobrej právě v tom, že s ním mužeš i dolů a porád je dost rychlej...bohužel toto vlákno je jaksi o účinnosti a funkčnosti zaměřovače v P51.

Mě se popravdě povedl pouze jednou skutečně dobrej zásah pomocí tohoto zaměřovače...a musím říct že tomu fokáčovi upadla prdelCool..byl jsem z toho tak vyjukanej..až jsem si musel jít dát cigáro.Šklebící se..páč mě totiž při kochání hnedka sejmulo befko třickou na jednu ránuNaštvaný
 
CSL1_Wingman
Mam vyzkousene a kluci co se mnou litaji vedi o cem mluvim, ja s Mustangem jdu pod 26000 feetu jen pri startu ci pristani. Zatim jsem par Nemcu dostal, nekolik vazne poskodil a nekolik povodil Spitum na sve seste tak ze uz se fligri od luftwaffe nevratili. Jen asi jednou me sundali a to na celnak 190ka, ale to byla moje vina Smutný



Máme tu vítěze vlákna PILOT ESO Cool

1 -pár už jich sundal
2 -jen jednou ho asi sundali
 
XXX_Dazz
VGR_Lekk napsal:
Neboj Jo..taky už jsem toho pár nalítal...a možná tě překvapí, že dokonce i na mustangovi. .. a popravdě na tu tvoji vejšku je lepší Jug. mustang je dobrej právě v tom, že s ním mužeš i dolů a porád je dost rychlej...bohužel toto vlákno je jaksi o účinnosti a funkčnosti zaměřovače v P51.

Mě se popravdě povedl pouze jednou skutečně dobrej zásah pomocí tohoto zaměřovače...a musím říct že tomu fokáčovi upadla prdelCool..byl jsem z toho tak vyjukanej..až jsem si musel jít dát cigáro.Šklebící se..páč mě totiž při kochání hnedka sejmulo befko třickou na jednu ránuNaštvaný


Lekku, ale to co tobě se FlyBoyovi stát nemůže chápej Šklebící se ...ja s Mustangem jdu pod 26000 feetu jen pri startu ci pristani...
 
Lekk
A sakra...tak tady je zakopanej pes dingo!!!!Šklebící se
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,707,796 návštěv