May 02 2024 05:56:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
LCD pro Ila
Alan Grey
WT_Peci napsal:
@ Alan:

16:9 mám doma a osobně bych do toho už nešel. Je to opravdu nízké a rozhlížením pokrýt celou "výšku" oblohy není nic příjemného. Zvlášť při delších poletech, nebo při DF.
Pokud nedojde zase k nějaké formátové revoluci, můj příští monitor musí být 16:10.


Přiznám se že jsem trochu v koncích. LCD na trhu je mraky a vybrat ten správný a kvalitní a hlavně na simulátory je celkem těžké. S tím 16:10 máte určitě pravdu. Tak teď už jen vybrat ten správný 24""... pokud bude někdo mít ještě další postřehy a rady, nebo zkušenosti napište... bude se to hodit nejen mě ale i dalším zájemcům.. Jak říkám.. nejvíc se u IPS bojím té odezvy.
 
http://www.alan-grey-page.cz/
606_Temp
Mám ten samý kousek co Saburo. Také spokojenost. Za 4:3 bych ho ale neměnil. Občas koukám i na filmy.
Saburo, já k němu používám ten HP Dysplay Asistent kde mám vytvořený profil na "čtení", Hraní za světla" Hraní za tmy" "Filmy" a "Fotky". Prostě si tam překliknu a už nemusím stahovat čudlíkama na monitoru. Sice asi dvě vteřiny trvá, než se profil nahodí, ale je to o něco pohodlnější.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
WT_Flan
Alan Grey napsal:
WT_Peci napsal:
@ Alan:

16:9 mám doma a osobně bych do toho už nešel. Je to opravdu nízké a rozhlížením pokrýt celou "výšku" oblohy není nic příjemného. Zvlášť při delších poletech, nebo při DF.
Pokud nedojde zase k nějaké formátové revoluci, můj příští monitor musí být 16:10.


Přiznám se že jsem trochu v koncích. LCD na trhu je mraky a vybrat ten správný a kvalitní a hlavně na simulátory je celkem těžké. S tím 16:10 máte určitě pravdu. Tak teď už jen vybrat ten správný 24""... pokud bude někdo mít ještě další postřehy a rady, nebo zkušenosti napište... bude se to hodit nejen mě ale i dalším zájemcům.. Jak říkám.. nejvíc se u IPS bojím té odezvy.


Sveho casu jsem poridil Dell 2209WA IPS a dodnes jsem spokojen Navic snad 7 klacku coz je spousta muziky zakloudny peniz
Ja bych se toho IPS pausalne rozhodne nebal.
http://extrahardware.cnews.cz/duel-dell-vs-eizo-aneb-e-ips-vs-s-pva-pokracovani
 
Pajda
Ano ta HP ZR24w byl donedávna ve své kategorii (24", 16:10, IPS) pod 10tis sám. Teprve nedávno k němu přišla alternativa ve formě toho DELLu U2412M, který jsem zde doporučoval.

Toto HP má "kvalitnější" s-IPS panel. (přeci jen má oproti e-IPS u DELLu o trochu lepší barvy - nijak zásadně ale má) a zároveň má i lepší odezvu - opět nijak zásadně, ale má.

V čem je u tohoto HP dlouhodobý problém, že nedává záruku na vadné pixely a prý je tento model jimi vysloveně posedlý (holt je třeba objednat přes net a pak případně vrátit). A zároveň HP k monitoru nedává záruku NBD. A v neposlední řadě je nyní o cca 1700Kč dražší než ten DELL.
Upravil/a Pajda dne 12-10-2011 18:26
 
Pajda
Tak jsem cca týden majitelem toho 24" DELL U2412M s rozlišením 1920x1200, e-IPS. Kupoval jsem ho v akci za 6390Kč. Čili krátké zhodnocení (jelikož jsem moderní stolní LCD neviděl ani nepamatuji/ pracuji výhradně na NB, tak nemohu nějak super přesně ohodnotit).

+ stojan i pivotem je fakt povedený
+ 4x USB hub (2x zprava a 2x vzadu) je taky fajn věc.
+ žádné duchy jsem nepozoroval.
+ nepíská ani na nejnižší světlost
+ kontrast a světlost je fajn, práce v noci taky.
+ dost dobré pozorovací úhly
+ 3roky NBD záruky a záruka 0 vadných pixelů
+ signalizační modro/oranžová LED neruší
+ intuitivní ovládání

- e-IPS černou prostě neumí, MVA matrice je o třídu jinde a dobré TNka ji mají také lepší, ale mě osobně nijak neuráží.
- display je matný (to je pro mne plus), ale přeci jen Samsung umí tuhle vrstvu udělat takovou "hezčí" Úsměv
- prosvítá pravý dolní roh = typická závada tohoto modelu, jinak je podsvícení celkem slušně rovnoměrné.
- barvy jsou podle mě trochu rozkalibrované, ale jinak pěkné


shrnutí:

já jsem nutně chtěl 24" a 16:10, tj. 1920x1200 přes to nejel vlak. Tím byl výběr omezen na tento kousek a pak to HPčko ZR24W. To HP asi bude opravdu o trochu lepší, ale v té době kdy jsem monitor kupoval stálo bezmála 9tis a o tolik lepší zas není Šklebící se Čili já jsem spokojen - není to ani propadák ani to není žádný zázrak, ale vzhledem k té cenové akci při koupi hodnotím celkově pozitivně.
 
Pavel
Napadla mě taková věc.. z více zdrojů jsem slyšel, že HDMI je ten jedinej použitelnej super kvalitní přenos dat / videa atd..
A můj monitor (Dell U2410, 1920x1200) má HDMI vstup, GK nVidia GTX 460 má HDMI Mini výstup.
Doteď jsem monitor krmil přes DVI kabel - byl u monitoru, tak proč ho nepoužít, nicht wahr ? Neřešil jsem to a nekvalitní obraz jsem nezaznamenal.
Nicméně, při pročítání recenzí HDMI kabelů jsem narazil na tvrzení typu
"levný HDMI nezvládne vyšší rozlišení" a "pod 1000 Kč 2m dlouhý kabel je čínskej šit".

Tedy otázka do pléna Nr.1: Má cenu nahrazovat stávající DVI nějakým HDMI kabelem ? A pokud ano, máte někdo zkušenosti typu "jakýkoliv kabel je dost dobrý" nebo "horší než XY nebude k použití" ?

Dík za rady, a letu zdar !
Gentlemen, mlha nad kanálem se zvedá.. Jo, a první sestřel se nepočítá. Tím se jen vyrovnává účet za sebe...
 
WT_Horrido
Z pohledu kvality obrazu je DVI a HDMI naprosto totéž, i zapojení je stejné, HDMI jen mimo videa navíc přenáší i audio. Co se týče kvality signálu tak hraje roli hlavně délka kabelu a obecně jsou DVI kabely kvalitnější než bežné HDMI kabely. Měnit DVI za HDMI nemá žádný smysl při výstupu z grafiky na PC monitor.

Nejkvalitnější propojení by mělo být komponentní, ale imho dost záleží na zdroji stejně jako na zobrazovadle...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Pavel
Dík za objasnění HDMI / DVI.
Jiný kabel kupovat nebudu, ušetřené oběživo propiji a ženě řeknu, žes mi to poradil Šklebící se
Gentlemen, mlha nad kanálem se zvedá.. Jo, a první sestřel se nepočítá. Tím se jen vyrovnává účet za sebe...
 
1stCL_PETRAS
Horri a všichni obecně.

Vloudím se vám do vlákna s otázkou, jak je tomu u televize a monitoru.

Pokud mám monitor 1440 x 900 a televizi v režimu " KLON " je zobrazený obraz na televizi v jakém rozlišení ? Když nastavím 1080 , tak mi kraje přejíždí přes okraj televize.
Televizi mám Panasonic ( Full HD ) , kabel buď DVI , nebo HDMI.
Trochu v tom tápu.
Také jsem myslel, že FullHD video dostanu do TV pouze HDMI kabelem. Zamračený Jak psal ale Horri, lze to i kabelem DVI ??? Kua to je bordel.
Na GK mám výstup HDMI mini, ale v televizi mám HDMI. Koupil jsem proto kabel, přechodku a skutečně to je "bomba" ten rozdíl v obraze.
Pozn.. film měl ale asi 32GB !!!!!!!

Kámoš má stejnou televizi a říkal, že ten obraz stojí za hovno. Když jsem ho trochu vyzpovídal, vyšlo najevo, že se dívá na pozemní DVB-T. A naše televize neumí v přijímači MPEG-4. Není tedy divu. FullHD pracuje pouze jako monitor.

Může te sem někdo hodit širší analýzu FullHD a HD ready problému ?
Díky moc..Mrknutí
 
Hoper
http://www.tvfrea...0,hd,ready
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
V kostce a zjednodušeně - HD ready neumí 1080p, full HD ano. Záleží na modelu TV a stáří, některé HD ready TV interpolují i 720... Nějak hlouběji se v tom ale nevyznám.

Pokud používáš TV jako druhý monitor zapni si v ovladači dualview místo clone, pak budeš moci nastavit nativní rozlišení televize, clone ti posílá obraz v rozlišení PC monitoru který tvoje TV nezvládá korektně.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Horrido
No vida, Hoper je vyčerpávající. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_PETRAS
Danke .. o moc chytřejší nejsem, ale o trošku jo Šklebící se
 
Hoper
Horri to řekl velmi zjednodušeně ale velmi výstižně - chtěj prostě už jen fullHD ;)
a to s tím nastavením clone (ne ten náš) vs dualview - nevím, ale tuším, že už i XP uměly pobrat to, že výstup na další zařízení je do TV a dle toho přizpůsobit rozlišení
pokud ne, udělej, co ti říká Horri - nastav to tak, aby se ti umožňovalo pro každou "obrazovku" nastavit vlastní rozlišení
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,799,894 návštěv