May 04 2024 01:08:04
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
batoh

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Zifi
petsild napsal:

Pokud má certifikát funguje Úsměv stejně dobře jako G-sync.


Není to tak. Je to tak, že jim to funguje jako Freesync a většině monitorů i těm certifikovaným to prostě nefunguje v celé škále Hz. Ale dá se to dohledat v tabulkách těch podporovaných monitorů
 
Ajvn
Sync- nesync stejně krasavce koupím protože jak to tady tak sleduju tak bych nekoupil nic.Vyděšený
 
petsild
Zifi napsal:

petsild napsal:

Pokud má certifikát funguje Úsměv stejně dobře jako G-sync.


Není to tak. Je to tak, že jim to funguje jako Freesync a většině monitorů i těm certifikovaným to prostě nefunguje v celé škále Hz. Ale dá se to dohledat v tabulkách těch podporovaných monitorů

Právě že daný model s certifikátem https://www.nvidi...uncements/ garantuje:

G-SYNC Compatible testing validates that the monitor does not show blanking, pulsing, flickering, ghosting or other artifacts during VRR gaming. They also validate that the monitor can operate in VRR at any game frame rate by supporting a VRR range of at least 2.4:1 (e.g. 60Hz-144Hz), and offer the gamer a seamless experience by enabling VRR by default.

img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Zifi
https://www.nvidi...ors/specs/
 
1stCL_Fucida
Tak já se po několikadenním veskrze úspěšném testování Dell S3220DGF vracím ke svému S2716DG. Sice jsem neměl nejmenší problém s nějakým flickeringem, stutteringem, nefunkční synchronizací, barvami, latencí, pozorovacími úhly či čímkoliv jiným, ale vadily mi dvě jiné věci:
- 1440p je na takovéhle plátno už trošku na hraně. Více by tomu slušelo 2160p.
- Na práci mi přijde pohodlnější 27". Když jsem psal něco ve Wordu, v Excelu, nebo třeba programoval nějaký kód, tak mi ta velká úhlopříčka příšla paradoxně až moc velká. Ale tohle by si třeba po delší době ještě sedlo.

Ve Šturmovi to ale bylo fajn...sice pořád zdaleka ne tak moc fajn jako VR, ale silnější zážitek určitě. Za státnice si chci koupit HTC Cosmos, tak se na to těším, ale jako monitor si asi ještě nějakou dobu nechám 27" Úsměv
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 19-01-2020 12:03
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Zifi
Včera jsem ho taky testoval. Jsem na tom stejně. Ta jemnost obrazu je oproti 27 o dost horší.
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

Tak já se po několikadenním veskrze úspěšném testování Dell S3220DGF vracím ke svému S2716DG. Sice jsem neměl nejmenší problém s nějakým flickeringem, stutteringem, nefunkční synchronizací, barvami, latencí, pozorovacími úhly či čímkoliv jiným, ale vadily mi dvě jiné věci:
- 1440p je na takovéhle plátno už trošku na hraně. Více by tomu slušelo 2160p.
- Na práci mi přijde pohodlnější 27". Když jsem psal něco ve Wordu, v Excelu, nebo třeba programoval nějaký kód, tak mi ta velká úhlopříčka příšla paradoxně až moc velká. Ale tohle by si třeba po delší době ještě sedlo.

Ve Šturmovi to ale bylo fajn...sice pořád zdaleka ne tak moc fajn jako VR, ale silnější zážitek určitě. Za státnice si chci koupit HTC Cosmos, tak se na to těším, ale jako monitor si asi ještě nějakou dobu nechám 27" Úsměv

32" v 2K či méně je krok zpět. Je to stejná mizérie jako 19" v 1024x768.
Osobně považuju 27" za největší možnou velikost aby se to vešlo do mého FOV a nemusel jsem otáčet hlavou. Tedy z té vzdálenosti kterou používám.
Jo a 27" v 4K to je obraz jak víno. ;-)
Upravil/a magot dne 19-01-2020 13:39
 
Zifi
Magote vaříš z vody, jako vždycky.

32" 2K je jemností obrazu přesně mezi 27" 2K a FHD. Narozdíl od Tebe to mám i okoukané a navíc se dá vše přepočítat zde https://www.sven....

19" v 1024x768 je úplně jinde. Měl by si ke všem svým tvrzením dát do závorky "pouze stařecké dojmy"
Upravil/a Zifi dne 19-01-2020 14:07
 
Aces_Wild
magot napsal:

32" v 2K či méně je krok zpět. Je to stejná mizérie jako 19" v 1024x768.

2560x1440 na 32" má stejné DPI jako 1920x1080 na 24".
 
Zifi
Přesně
 
magot
Ano, měl rozptyl jsem jak brokovnice. Úsměv
Viz. Aces.
Upravil/a magot dne 19-01-2020 16:56
 
hybca
já právě ten Dell S3220DGF taky uvažuji, jestli nevrátím. Ale hrozně tápu. Nevím vůbec teda jaký panel (IPS, VA)... jestli jiný VA 32", nebo IPS 27", nebo VA 27"...fakt nevim. Když by to měl být 27" tak rozhoduji mezi https://www.alza....672722.htm a https://www.alza....716804.htm Kdyžby VA, tak nevim.
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
Ajvn
Ale ser na to.
Nic nevracej. Ten rozdíl mezi 32"-2K a 27"-2K v jemnosti zobrazení bude téměř nepostřehnutelný. Akorát ho budeš mít menší. Jemná nuance v jemnosti Ti velikost nenahradí.
Koupím si ho a basta.
V uterý vyrazím do kvelbů. Porovnám a napíšu.
Koupil bych si ještě větší, avšak "chechták nohu víže."ÚsměvMrknutí
 
Zifi
S dostatečným počtem dioptrií to tak bude Ajvne
 
Ajvn
Ale prdlajs S tím jemějším zobrazením to bude jako s těmi latencemi imputencemi a G-Freesyncemi. Když nebudeš o ničem nic vědět, že něco takového existuje tak stejně nic nepoznáš.Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Ajvne, rozdíl v jemnosti rozlišení je velký. Hodně velký. na druhou stranu nevím, jestli by mi to vadilo i v situaci, kdy bych jemnější rozlišení "neokusil".

Hybčo, z jakého důvodu přemýšlíš, že bys ho vracel? U monitoru, který nepoužíváš na grafiku, je imho IPS špatná volba - hloubka barev u VA je naprosto dostatečná. No a to, jaký zvolíš rozlišení, je už jen detail.

Já si po tomhle testu řekl, že další velký monitor vyzkouším až tehdy, kdy bude možné přes DP ve 4K protlačit alespoň 100, lépe 144 Hz. Do té doby by to bylo příliš kompromisní řešení. Ale na druhou stranu já jdu v simech cestou VR, takže ten monitor je pro tyhle účely jen sekundární zobrazovadlo Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Ajvn
Jo chtěl jsem taky počkat na 4K.
Jenomže bohužel jsem totálně zastaral už teď hned....
 
Richi
Ajvn napsal:

Jo chtěl jsem taky počkat na 4K.
Jenomže bohužel jsem totálně zastaral už teď hned....


To jsem si předloni říkal taky, ale současný pohled na ceny monitorů, ceny GPU a jejich praktické neschopnosti to v současnosti rozhýbat, mi říká, že když bohužel nejsem výstřední milionář, jsem jen pošetilý snílek. Úsměv
 
hybca
1stCL_Fucida napsal:

Ajvne, rozdíl v jemnosti rozlišení je velký. Hodně velký. na druhou stranu nevím, jestli by mi to vadilo i v situaci, kdy bych jemnější rozlišení "neokusil".

Hybčo, z jakého důvodu přemýšlíš, že bys ho vracel? U monitoru, který nepoužíváš na grafiku, je imho IPS špatná volba - hloubka barev u VA je naprosto dostatečná. No a to, jaký zvolíš rozlišení, je už jen detail.

Já si po tomhle testu řekl, že další velký monitor vyzkouším až tehdy, kdy bude možné přes DP ve 4K protlačit alespoň 100, lépe 144 Hz. Do té doby by to bylo příliš kompromisní řešení. Ale na druhou stranu já jdu v simech cestou VR, takže ten monitor je pro tyhle účely jen sekundární zobrazovadlo Úsměv


Fuči, nějak mě nalomilo to, jak jsi psal, že 32" ve 2k je pro tenhle monitor na hraně a že menší tj. 27" je lepších. Já to chci jen a jen na šturma a pokud menší monitor ještě trochu zlepší viditelnost (nejlépe letadel i proti lesu, když hledám nepřítele pod sebou), tak bych to bral. Větší ostrost (jemnost) přeci s sebou nese lepší viditelnost. A když mi navíc u toho monitoru nejde freesync, tak nechápu, proč bych měl mít monitor za 12k, když bez freesyncu by byl levnější. Ten LG co jsem postoval mě hodně láká. Nevím, tápu na trhu s monitory. Prostě mi jen vadí, že FS nejde, byť byl rozpuštěný v ceně.
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
1stCL_Fucida
Hybčo, to jsme se nepochopili Úsměv. Pokud bych to měl opravdu jen a jen na Šturma (a neměl nutkání jít do VR), pak bych si ten monitor s velkou pravděpodobností nechal. Jemnější rozlišení 27" monitorů při reálně stejném rozlišení je věc primárně estetiky, ne ergonomie ve smyslu schopnosti (ne)rozpoznat kontakt proti zemi. Na menším monitoru snáze projedeš očima celou scénu, ale vše je samozřejmě menší, takže snáze přehlédneš menší pixel.

Tohle platí za situace, kdy se bavíme o totožném rozlišení, ale jiných úhlopříčkách.

U toho monitoru neplatíš jen za Freesync, ale za celkově hodně solidní parametry (32", VA, 165 Hz, nepozorovatelný ghosting). Pokud synchronizace zlobí i v situaci, kdy máš kartu od AMD, tak to skoro určitě není monitorem. Já nějaký problém pozoroval jen ve chvíli, kdy jsem z aplikace skočil do Windows (alt+tab ), ale jinak nic. Ve Šturmu jsem měl nastavený Fullscreen, aktivní VSync a FPS limiter na 120. Nebyl jsem schopný rozeznat kvalitativní rozdíl mezi GSyncem a tímhle Freesyncem (na GTX 1080 od Asus).
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 19-01-2020 19:39
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,811,018 návštěv