March 28 2024 22:14:39
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
606_Temp
Vencour má nějaký starý i5 2,5GHz a když tam lupnul grafiku a paměti, tak to odlítal bez problémů.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
606_vencour
606_Temp napsal:

Vencour má nějaký starý i5 2,5GHz a když tam lupnul grafiku a paměti, tak to odlítal bez problémů.


Právě o tom mluvim, že i5 na 3.3 GHz je celkem svižná. Horší je, že ty grafiky jen tak nejsou. A možná pomohlo i rozšíření na 24 GB RAM.
 
matmy
310_Snakes napsal:

Pánové, chci vás porosit o názory. Už nějakou dobu přemýšlím o upgrejdu svého PC. Současný počítač je stařeček z 2013 postavený s důrazem na poměr cena cena Úsměv/výkon a vědomým kompromisem v podobě CPU od AMD FX6350 (mimochodem přetaktovaný od začátku z 3.9GHz na 4.72GHz všechna jádra Mrknutí ). Doplňuje ho 8GB RAM a GTX 1070Ti 8G. CPU je v tuhle chvíli už znatelná a příliš dlouho trpěná brzda.

Komponenty na novou sestavu mám víceméně vybrané s tím, že vzhledem k situaci na trhu s GK a tomu, že zatím neplánuji měnit 27“ 1080p monitor (to je vlastně taky kvůli těm nedostupným a předraženým GK), budu pokračovat s tou GTX 1070Ti. Zbytek je MB s chipsetem B550, 16GB RAM (3200 nebo 3600MHz), nějaký to NVMe SSD a Ryzen 5 5600X. Prostě tak, abych na to zase nemusel moc brzy sahat. Jenže váhám … Nebude ten procík absolutní overkill vzhledem k tomu, že na 1080p ta GTX 1070Ti bohatě stačí a než ceny lepších GK padnou na mnou akceptovatelnou mez, bude to trvat nějaký rok? Nebude ten 5600X tikat jen na čtvrt plynu? … Jasně že bude, jenže já chtěl slušný základ, do kterého v budoucnu jen šoupnu nějakou RTX30X0 z druhé ruky (tak jak jsem průběžně dělal na současné sestavě).
Vzhledem k tomu, že 5600X teď stojí kolem 9000,- nestačil by klidně bazarovej Ryzen 5 3600 za cca 4500,- s přehledem krmit tu 1070Ti? A pokud budu chtít, ten 5600X tam třeba za 2 roky budu moct šoupnout s cenou znatelně nižší?

Co byste v tomhle scénáři koupili vy?


Ten monitor máš herní nad 120Hz a i v budoucnu ho užiješ s lepší grafikou? A počítač (výkon CPU) využiješ i na práci? Neřešíš prachy? Chceš si udělat radost? Jestli je více odpověďí ANO, tak ber R 5600x, zapni PBO2 a boostuj k 5GHzÚsměv
Pokud máš 60 nebo 75Hz obyčejný monitor, tak ti k té GTX 1070Ti bude R3600 stačit bohatě, tam rozdíl proti 5600x asi nepoznáš. A dnes ušetřený peníz v budoucnu proměníš v něco výkonnějšího. Toť můj názor.
 
310_Snakes
Matmy, díky za názor. Pochopils můj dotaz perfektně.

Druindine taky dík.
www.311raf.com/images/signature/sigsmall_Snakes.jpg
 
Hot_Dog
Snejku, pokud na to máš, já bych šel jednoznačně do toho Ryzena 5600x. Docela sme to s Tommym řešili nedávno, pokud bys třeba za rok, za dva, za tři uvažoval o VR (a věř mi, že s tou RTX 30x0, kterou plánuješ koupit už budeš), tak ten 5600x bude stačit, 3600 spíš ne, nebo to bude na hraně...

Pro tvůj současnej stav, ta 5600x utáhne BoX stabilně na 120 fps, RTX1070 ve FHD asi taky, kolika Herzovej máš ten monitor jak se ptá Matmy, to je zásadní. Pokud 120Hz, budeš to s tím mít rychlý jak sviň a super odezvu do dogfigtů, tak další důvod jít do toho 5600X i se současnou grafikou a monitorem..

Edit: Jako musím říct, že po současný zkušenosti by byl aktuálně Ryzen 5600X/5800X (aktuálně mezi nima v BoX nulovej rozdíl, ale otázka co v budoucnu) + RTX 3080 + Reverb G2 naprostej sen, takže když koupíš tu 5600X, budeš mít jednu část hotovou a druhou stejně chceš časem dle svých slov koupit z druhý ruky...
Upravil/a Hot_Dog dne 16-02-2021 01:37
 
1stCL_Fucida
Jop, v současnosti je rozumným vrcholem pro virtuální létání 5800x, 32 GB RAM, RTX 3080 a Reverb :-).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
prej nějaká větší chybovost u R5xxxx, ale těžko říct jestli se tomu dá věřit .., jinak bych to asi taky viděl na 5800X/ i9 - stejná cena, stejný výkon.
https://www.techr...y-that-bad
 
310_Snakes
Hot_Dog napsal:

Snejku, pokud na to máš, já bych šel jednoznačně do toho Ryzena 5600x. Docela sme to s Tommym řešili nedávno, pokud bys třeba za rok, za dva, za tři uvažoval o VR (a věř mi, že s tou RTX 30x0, kterou plánuješ koupit už budeš), tak ten 5600x bude stačit, 3600 spíš ne, nebo to bude na hraně...

Pro tvůj současnej stav, ta 5600x utáhne BoX stabilně na 120 fps, RTX1070 ve FHD asi taky, kolika Herzovej máš ten monitor jak se ptá Matmy, to je zásadní. Pokud 120Hz, budeš to s tím mít rychlý jak sviň a super odezvu do dogfigtů, tak další důvod jít do toho 5600X i se současnou grafikou a monitorem..

Edit: Jako musím říct, že po současný zkušenosti by byl aktuálně Ryzen 5600X/5800X (aktuálně mezi nima v BoX nulovej rozdíl, ale otázka co v budoucnu) + RTX 3080 + Reverb G2 naprostej sen, takže když koupíš tu 5600X, budeš mít jednu část hotovou a druhou stejně chceš časem dle svých slov koupit z druhý ruky...


Jo, ten monitor vám dlužím. Je to normální 60Hz IPS fullHD.

Jinak taky jsem přemýšlel jak píšeš. Tedy že s 5600X je do budoucna vystaráno. Jenže pak mi došlo, že to třeba příští 2 -3 roky bude, jako by mi v PC skříni na dně leželo 4-5 tisícovek (rozdíl mezi 3600 vs 5600X), který tam teď uložím. A abych je moh vůbec využít, je třeba přihodit pár (desítek) dalších. A bůh ví, co bude za těch pár let. Třeba bude 5600X (nebo ekvivalent na AM4) za bůra. Je to jako bych si v patnácti letech koupil auto s vědomím, že klíčky dostanu možná v osmnácti (nebo spíš ve 40 s ohledem na to, jak rychle zastarávají PC komponenty proti autům) Šklebící se
Takže zatím díky za názory. Fakt jde spíš o sondu mezi lidma, k čemu se spíše kloní. Mrknutí
www.311raf.com/images/signature/sigsmall_Snakes.jpg
 
Rumcajs
To je přesné Snakesi. Hele při utrácení za elektroniku je třeba nemyslet. Nemyslet si, že se jedná o investici. Prostě si chceš udělat radost a tak hodnotu spatřuj v radosti. Ne v nějaké budoucnosti na pojistku.
Non est specifica
 
Shadowdeath
magot napsal:

prej nějaká větší chybovost u R5xxxx, ale těžko říct jestli se tomu dá věřit .., jinak bych to asi taky viděl na 5800X/ i9 - stejná cena, stejný výkon.
https://www.techr...y-that-bad


Jojo a takhle vznikaji famy... Jedna firma co neumi updatnout bios, neco tweetne, radeji to pak hned stahne, ale mezi tim se toho hnedka nekdo chytne :-D


V Dirt 2.0 se u me ryzen 5600X nezapoti, ani ve VR, alespon co tak prubezne sleduji fpsVR, jestli se nemylim, tak cisla jsou kolem 20%. Ale muzu zkusit otestovat nejak sofistikovaveji, treba pres MSI afterburner a kouknout na jednotliva vlakna a tak..
A nebo da se nejak benchmarknout, jak moc CPU brzdi GPU, aniz bych musel zkouset primo v dane hre? Je pravdou, ze Dirt 2.0 neni asi zrovna narocny na CPU a na BOSko se me nechtece vyndavat cajky ze skrine Úsměv

Takze me prijde 5800X na hrani zbytecne, nevim jestli jsou hry co realne vyuziji vsechny jadra. Ano, ma o neco vyssi takt, takze i single core, bude o neco malo vykonejsi, ale jestli to stoji za ten cennovy rozdil.. Myslim si, ze jedina znatelna vyhoda bude, ze v zime s 5800X clovek neco usetri za topeni Mrknutí

Samozrejme je i otazka, kolik jsou cilove FPS, pokud se bavime o 60fps, pak asi zadne trochu modernejsi a vykonejsi CPU nebude uzke hrdlo, pokud o 144fps+, tam uz to muze byt jina pohadka.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Hot_Dog
Ano, na tech stabilnich 60hz/fps je ten Ryzen 5600x overkill, ale to bude i ta 3600... Na to by ti stacilo zase este neco slabsiho...

Pro predstavu, muj i7-4930k @ 4,5GHz dava stabilne prave +- tech 60 fps, kdyz to nastavim tak, aby to grafika nebrzdila, ale cpu nastaveni vse na max, takze pro tvou soucasnou grafiku a monitor bude stacit cokoliv trochu lepsiho...
Upravil/a Hot_Dog dne 16-02-2021 12:12
 
310_Snakes
Hot_Dog napsal:

Ano, na tech stabilnich 60hz/fps je ten Ryzen 5600x overkill, ale to bude i ta 3600... Na to by ti stacilo zase este neco slabsiho...

Pro predstavu, muj i7-4930k @ 4,5GHz dava stabilne prave +- tech 60 fps, kdyz to nastavim tak, aby to grafika nebrzdila, ale cpu nastaveni vse na max, takze pro tvou soucasnou grafiku a monitor bude stacit cokoliv trochu lepsiho...


... nejde jen o BOS. Tam mám 57 - 60fps (omezeno VSyncem) i na CombatBoxu. Nebo na Speciálce. Na ruskejch mapách jsem cca před rokem lítal i s upscalingem na 1440p (nebo snad downscalingem z 1440p?? Úsměv ) a kolem těch 50 - 60 tam bylo myslím taky. Ale např. zoom nebo posun mapy ... to je třeba 3 vteřinovej zásek, loading je pomalý i když mám BOS na SSD... Ale jsou i jiné hry, kde je ten můj procesor už nemožnej.
Nicméně neřešme mojí motivaci. Prostě to železo upgrejdnu. Chci si udělat radost za rozumný peníz. Nadšeně jsem si po pár dnech zkoumání možností "naházel do košíku" všechno včetně toho 5600X nad kterým jsem vlastně ani moc nepřemýšlel v porovnání s ostatními komponenty. Šestijádro je pro mě to pravé Šklebící se ... jenže nechal jsem to uležet, nadšení začalo mírně ustupovat pragmatismu.... a teď "přešlapuju na místě", páč vím, že novou GK a nový monitor neuvidím nijak brzy. Tak jsem chtěl slyšet názory, jak byste to vyřešili vy ostatní....

Edit: tady je srovnání 3600 vs 5600X s RTX2060S (celkem srovnatelná s mojí GTX1070Ti - nic bližšího jsem nenašel) a taky s RTX3080 na fullHD.
https://www.youtu...pGri0v-mHc

Ale stejně to nedopadne dobře ... když pořídím 3600, budu si říkat, že jsem neměl bejt takovej škrt a těch 200% ceny 3600 jsem měl za 5600X dát jen pro ten pocit a těch 5 - 10 fps navíc. Když koupím 5600X tak si budu říkat, že jsem dobrej debil, dávat dvojnásobek za 5 - 10fps navíc Šklebící se Cool
Upravil/a 310_Snakes dne 16-02-2021 14:59
www.311raf.com/images/signature/sigsmall_Snakes.jpg
 
606_Druindin
Vem 5600X, někdo to za CSW musí vyzkoušet jako první Úsměv
 
Shadowdeath
Jj, udelej si radost a vem 5600X. Jasny no, aktualne to uplne neucitis, ale za ten rok dva, zainvestujes jenom do grafiky a budes v pohode :-)

PS: A neni to uplnej dvojnasobek ne? 3600 je tak za 5 tisic a 5600X asi za 8 :-)
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
310_Snakes
Shadowdeath napsal:

Jj, udelej si radost a vem 5600X. Jasny no, aktualne to uplne neucitis, ale za ten rok dva, zainvestujes jenom do grafiky a budes v pohode :-)


Jasně... Z cizího krev neteče Cool (vtip) Mrknutí

PS: A neni to uplnej dvojnasobek ne? 3600 je tak za 5 tisic a 5600X asi za 8 :-)


Teoreticky jo, jenže reálně ten 3600 za 5 000,- je skladem. 5600X za 8 000,- není. Tam kde je mají jsou od 9k - 11k
www.311raf.com/images/signature/sigsmall_Snakes.jpg
 
Shadowdeath
Vsak jo Šklebící se okoukal jsem od nasich politiku Šklebící se

No nemyslim si, ze ta cena 5600X nejak extra klesne. A nove procaky, treba budou zas o nejakou tu tisicovku drazsi. Takze vlastne tech 5tisic za 3600, vyhodis z okna (Samozrejmne neco se vratit muze, kdyz udas potom na bazaru.) Ale samozrejme se muze stat, ze se intel probere z letargie a zamicha kartama Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Richi
Jestli chceš koupit jen polovinu kompu a monitor s grafikou později, potřebuješ tu polovinu mít dostatečnou k té budoucí grafice, protože jinak potom budeš chtít možná kupovat znovu CPU a dost možná i desku a paměti, protože to už bude ZEN4, AM5 a DDR5.
Takže kupovat teď jen něco, co dostačuje tomu co máš, asi nikam nevede.
Na druhou stranu ušetřit nějakou kačku teď a koupit něco co dostačuje, máš na dva roky klid (grafiky, monitory i VR bude letos pořád spousta peněz) a kdoví co bude za dva roky.
Potom klidně může být všechno AM4 a ZEN3 za pár korun, protože u té první generace AM5 a DDR5 nebude nárůst výkonu proti AM4 stát za ty peníze a GPU bude třeba za nějaký rozumný peníz.
Takže odpověď je jen v tvé peněžence a v tom, jak spokojeně se vlastně chceš cítit když ráno vstáváš. Úsměv
 
Tapi
Také plánuju upgrade CPU (mám i7-7700K), ale počkám si až na podporu DDR5, aby ta investice pár let vydržela. AlderLake i nové AMD na konci tohoto roku by už podporu DDR 5 mít měly (a možná bude i podpora PCI 5, ale o to moc nejde, protože tu větší rychlost sběrnce myslím běžný desktop nevyužije).
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Baron
Asi nie rada, ale vlastná skúsenosť - pred necelými dvomi týždňami mi doslova umrel počítač. Jednoducho skončil. Nemal som inú možnosť ako kúpiť novy i keď som plánoval tento rok upgrade (k Vianociam), nakoniec to dopadlo tak, že som bol nútený kúpiť kompletne nový. Parametre nového kompu sú GK nVidia RTX 3080 Ultra, RAM 32 GB KIT DDR4 3 200 MHz CL16 , Intel Core i9 - 10850K, základová doska MSI Z490 GAMING EDGE WIFI, 2x 1000 TB HB SSD, zdroj
Seasonic Focus GX 850 Gold.

NA tomto novom PC si vyslovene užívam grafiku i zvuk zvlášť v DCS a IL2 GB. V DCS som KONEČNE mohol letieť kampaň vo Fw190A8, a užiť si útok na plný zväz B-17 v maximálnom nastavení grafiky. Mašina ani necukla, všetko bežalo krásne plynulo a odsrali to dve rozstrielané B17ky (že som mal mašinu ako cednik radšej nespomínam - ono útok na cca 70 B17 je vážne o hubu. Ani si nechcem predstaviť, aké to bolo útočiť na zväzy 300 a viac B17/B24 v reále. Ale herný zážitok to teda je fantastický).
Upravil/a Baron dne 17-02-2021 09:25
Hals - und Beinbruch!
 
Paulus
Barone:2x 1000 TB HB SSD?Zamračený
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,599 návštěv