April 28 2024 20:03:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Rumcajs
Hopere, já kdybych stál před takovou volbou, volil bych Samsung 860 nebo Intel D3. Nepíšu ty další písmenka proto, že je tam volba a tedy rozdíl v ceně.

Samsung 860 je třeba EVO nebo PRO. A čím se to od sebe? TBW. Jedno má 600TBW a druhý 1200TBW. To je jednoduše číslo, kterým si kluci od SSD poměřují životnost. Větší je lepší. TBW jsou Terabytes Written než to (asi) odejde. A je tam tedy rozdíl v ceně. Zde je třeba vědět, že vobyčejné SSD tam maj třeba jen 300TBW nebo i míň. Takže těch 600TBW není úplně blbě. Ale zas koupíš disky, který tam maj to číslo v tisícovkách. Třeba Intel D3-S4510 uvádí 3400TBW. Jenže cena.

No takže je to celé hra na peněženku. Jak jsem psal, za sebe bych vybíral v teritoriu TBW přes tisíc.
Non est specifica
 
Hoper
tak vím jaký je rozdíl mezi EVO a PRO (kromě ceny :)
takže se držet značky (Samsung) a dle možností (fin sitauce) vybrat model

díky :)

ed: na Seagate jsem právě taky koukal...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Tyler Durden
Dával jsem si teď do nového PC Firecuda 520 a Firecuda 120. Zatím to funguje Úsměv
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
Hoper
no já se bojím otevřít kisnu, abych náhodou nezjistil, že stávající 500 budu muset nahradit jiným ssd, protože víc disků se mi tam už nevejde (mám tam tuším tři + jednu M.2). a tudíž by pak 1TB bylo málo :/
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
Když teď tak uvažuji... na herní SSD by mohlo stačit EVO, ne? Data se nahrají a budou tam x let. Ty soubory, které se mění, jsou většinou malé a tudíž tolik přepisů neudělají.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Rumcajs
Stačilo.
Non est specifica
 
Tyler Durden
Záleží co tam dáš. Třeba lodičky s jejich aktualizacema jsou výživné a pokud máš více takových her... Úsměv
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
Hoper
No ale aktualizace přidává, ne? Nemění - tudíž se nemaže.
Tak jsem tedy dedukoval já.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
magot
Hoper napsal:

tak vím jaký je rozdíl mezi EVO a PRO (kromě ceny Úsměv
takže se držet značky (Samsung) a dle možností (fin sitauce) vybrat model

díky Úsměv

ed: na Seagate jsem právě taky koukal...

PRO má větší výdrž při dlouhodobém přenosu velkého množství dat.
EVO když dosáhne maxima, rychlost snižuje.
Jde ale o takový dat který běžný uživatel/ hráč nevytvoří.
Tzn. abys ten výkon využil musel bys provozovat nějaký server kde by byl velký průtok dat.
Dále PRO má dvounásobnou životnost.
EVO má řádově 5 let. PRO tedy 10 let. Opět vhodné pro servery.

PRO je krom výkonu který nevyužiješ celkem drahá sranda.

Jinak nejvýkonnější a nejspolehlivější SSD M2 je suverénně 970 EVO/ PRO. Nad ním samozřejmě vévodí už jen Intel optane za 50 000,-
Pokud chceš levnější verzi pak 960 je asi nejlepší volba.
Nicméně ssd od WD jsou taky solidní volba. Výkonově na takřka na stejno. Životnost lehce slabší ..
 
Rumcajs
Internet je plný takových porovnání. Stačí zabrousit na trubku a najde se tam toho hodně pro různé věci nejen SSD. No tak tohle je videjko, které porovnává uživatelskou zkušenost super hyper PCIe 4 NVMe SSD s přenosem 5GB/s, vedle toho obyčejné SATA na fialové kšandě s 500MB/s a SSHD a úplně nejobyčejnější HDD.
Tak to NVMe SSD s teoretickou propustností 10x větší než obyčejné SSD má náskok. Nějak do 10% a i míň. Proti HDD a SSHD je odstup velký, ale to samé poskytne i SATA SSD.
Ve vetšině situací, když je škatule zavřená, nemá uživatel možnost poznat svými smysly rozdíl mezi SATA SSD a těma novejma NVMe. PC chodí stejně. Jestli hra nabíhá 10.9 sekud, nebo 11.2 sekund, to nepozná nikdo z nás. Takže kdo zvažujete, zda SATA bude rychlostně stačit ... bude. Ty NVMe SSD vedou v jediné oblasti a to je sekvenční přístup. A to je úloha, která v reálném životě nastává málokdy, nebo lépe řečeno byste museli mít něco specifického, kde by se to nějak významně uplatnilo.
Dál je třeba vidět, že SSHD nepřináší vůči HDD nic moc. Je to trošku lepší, ale skutečně jen trošku. V reálném světě jsou tedy výhody SSHD neuplatnitelné. Je to pouze hezká teorie, která nemá prakticky žádný význam, ačkoli na papíře to vypadá slibně.

YouTube Video




No a taky to poskytuje návod na představu, jak moc rychlejší bude PRO proti EVO. PRO bude měřitelně rychlejší v nějakém benchmarku. Ale když vás posaděj k počítači, do kterýho neuvidíte, nebudete mít možnost poznat, který SSD je uvnitř. Rozdíly budou ještě významně menší než mezi M.2 NVMe a SATA SSD.
Non est specifica
 
Rumcajs
Hle, vánoce jsou asi zde. V Alze mají RTX 3070 za bratru 18 200. Kdo to chcete pod stromeček, neváhejte. Tuším, že to bude pryč ještě dřív, než to dopíšu.

https://www.alza....221411.htm
Non est specifica
 
petsild
To je grafika leda Smutný na fhd rozlišení.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rumcajs
Ano, taky to tak vidím. Full HD by to mělo podle internetu umět. Cool

RTX 3070 by asi celkem smysluplně zvládla BOSko ve 4K. Jestli RTX 2070 a Radeon 5700XT zvládá 2K, pak tohle by mělo obdobně dobře řešit 4K. Ovšem usuzuji čistě podle zvěstí. Sám jsem to v ruce neměl.
Non est specifica
 
Rumcajs
Tak a máte po ptákách. Je vyprodáno. Ale prý je očekávají 2. prosince 2020. To mám ovšem pocit, že už nestihnete objednat.
Non est specifica
 
magot
ale 3080 jsem vám nabízel a nemůžete říct že ne Šklebící se
 
Fiks
magot napsal:

ale 3080 jsem vám nabízel a nemůžete říct že ne Šklebící se


Vyděšený Sem si nějak nevšiml.Nebylo to náhodou na nějakým discordu ?
 
magot
tady taky u těch vr jsem to plácnul .. byla ale drahá z czc
 
Shadowdeath
Ahoj, prosim o radu. Na CPU+MB+RAM sem nesahl roky a ujel me v tom tezce vlak Úsměv Chapu to, ze jsou v kurzu ted Ryzeny, takze bych po nejakem sahnul.. optimalne 5600X, nejsou tedy aktualne skladem, ale snad se nejake v brzke dobe objevi..

Otazka je co k tomu za desku + pameti. Moc netusim jaky je rozdil B550 a X570, krome ceny teda Úsměv

Deska pozadavky:
- ryzen rada 5xxx kompatibilni
- nejake USB 2.0
- alespon jedno USB-C
- min 4xSATA
- passivni chlazeni, zadne mini vetracek co me bude srat Úsměv

Pozn. skrin mam velkou, takze rozmer desky asi jedno jestli mini/micoro/ATX.., a nejaky hardcore overclocking jde mimo mne.. zadne podsviceni a podobne chujoviny take neresim..
Nasel jsem toto https://www.alza....868856.htm ale je nevim jestli to neni zbytecne drahe, treba nejaka o 2tis by udelala stejnou sluzbu Úsměv ale kdyz vidim tech USBecek, tak sem nadsenej Šklebící se

Ramky, nemam tucha, ani vyrobce, ani casovani, frekvence asi co nejvyssi? Úsměv 16GB bude stacit?

Chladic, BOXovej bude asi stat zaprd.. treba neco takoveho https://www.alza....788212.htm nebo https://www.alza....520376.htm?
Templovodiva pasta se dava i s chladicem, bo si musim koupit nejakou zvlast?

Zdroj taky nevim, aktualne mam myslim Corsar nejakych 600W, uz asi 10let.. mozna by sneslo uz ho dat na odpocinek, nez aby me nejaky kondik vypekl necekane Úsměv Zivit to bude predpokladejme v "horsim" pripade Ryzena 5800X a GF je aktualne RX 5700 XT.

Predem dekuji za rady a postrehy Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Rumcajs
Ryzen 5xxx - jakejkoli je super volba
Deska s chipsetem B550. Nebo X570, kdyby ses chtěl rozšoupnout. Pasivní chlazení asi vynucuje B550. Ty X570 si myslím, že budou mít všechny ventilátorek. Ale nemyslím, že ten prďola by tě měl nějak moc rozčilovat.
RAMky DDR4, jako takovej smysluplnej základ bych bral 3200MHz s CL16. Vyšší frekvence a nižší CL jsou lepší. V RAMkách je několik % výkonu. Jako jednotky. 16GB bude stačit. 32 je fajn, ale asi na to žádná gameska nestojí. Možná snad DCS by to využilo.

Teď něco málo k B550 proti X570. Vlastně tě to asi nebude nijak zajímat. X570 má víc zejména PCIe linek. Můžeš tam dát duální M.2 PCIe 4 SSD a dva PCIe 4 sloty. ... Hele neřeš to, jestli nechceš něco speciálního. Má li to být pekáček na hry s jedním M.2 SSD a jednou grafikou a síť ti stačí 1Gbps, tak je ti to fakt jedno.

Chladiče jsou dnes často už napatlaný, takže to možná nebudeš řešit. A pokud ne, tak maj pastu přibalenou. Leda bys chtěl mít hifi pocit, žes pro svoje PC udělal něco mimořádného, co stejnak nikdo neocení, pak bych se zajímal o "lepší".

600W by mělo stačit. Maximálně jestli budeš dávat grafiku NVidia teď ty nový 3xxx, tak ty maj takové netradiční napájení.
Non est specifica
 
Shadowdeath
Super dekuji za rady a tipy :-) Neco jsem si poskladal.. Snad to bude fungovat :-)

Jedine co je podezrele je cena teto desky, prijde mi, ze ma vse co si muzu prat, ale jen za 3k Úsměv https://www.alza....163390.htm Neni tam nejakej hroznej pruser? Cetl jsem, ze predhozi verze ta bez "-P", mela nejak spatne udelane VRM, ale ze to by zde melo byt vylepsne... navic ten OC nejak moc neprovozujo.. jako kdyz ma nejaky processor odemceny nasobic, tak mu treba neco malo pridam :-) ale rozhodne se nepoustim do nejakych operaci s napetim a pod... Navic by snad mela bezet s 5xxx radou out of the box, tedy bez potreby updatu biosu.. coz je velke plus.

A po zdroj jsem pro jistotu vemu 750W..
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,774,918 návštěv