April 26 2024 18:06:25
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
606_vencour
Paulus napsal:

Barone:2x 1000 TB HB SSD?Zamračený


To bych se spíš ptal: a že to (ne)jsou disky do RAID 0 (striping) pro ještě větší rychlost?
 
pSipi
Raid stripe na SSD? Naco by to bolo dobre? Rychlost to na SSD neprida, pridava to klasickym HDD.
 
magot
Baron napsal:

Asi nie rada, ale vlastná skúsenosť - pred necelými dvomi týždňami mi doslova umrel počítač. Jednoducho skončil. Nemal som inú možnosť ako kúpiť novy i keď som plánoval tento rok upgrade (k Vianociam), nakoniec to dopadlo tak, že som bol nútený kúpiť kompletne nový. Parametre nového kompu sú GK nVidia RTX 3080 Ultra, RAM 32 GB KIT DDR4 3 200 MHz CL16 , Intel Core i9 - 10850K, základová doska MSI Z490 GAMING EDGE WIFI, 2x 1000 TB HB SSD, zdroj
Seasonic Focus GX 850 Gold.

NA tomto novom PC si vyslovene užívam grafiku i zvuk zvlášť v DCS a IL2 GB. V DCS som KONEČNE mohol letieť kampaň vo Fw190A8, a užiť si útok na plný zväz B-17 v maximálnom nastavení grafiky. Mašina ani necukla, všetko bežalo krásne plynulo a odsrali to dve rozstrielané B17ky (že som mal mašinu ako cednik radšej nespomínam - ono útok na cca 70 B17 je vážne o hubu. Ani si nechcem predstaviť, aké to bolo útočiť na zväzy 300 a viac B17/B24 v reále. Ale herný zážitok to teda je fantastický).

Dobrá sestava!
Kde si sehnal 3080? Ty jsou mnohem vzácnější než 3090? Šklebící se
To SSD asi máš na mysli nějký M2. (jiný ani asi nemá význam) Ten zdroj mám taky, stejný ale 750W a ani s i9k a s tou 3090 ho nevyužiju. A to tam mám nacpaných ještě x disků a různého jiného usb harampádí ..
Takže ten 850w asi už tuplem nevyužiješ, pokud k tomu nemáš připojenou usb cirkulárku Úsměv
Upravil/a magot dne 17-02-2021 18:00
 
magot
606_vencour napsal:

Paulus napsal:

Barone:2x 1000 TB HB SSD?Zamračený


To bych se spíš ptal: a že to (ne)jsou disky do RAID 0 (striping) pro ještě větší rychlost?

Z390 a Z490 má dual channel na SSD M2, taky uvažuju že bych obsadil i ten druhý port u 390.
Divný ale je že u Z390 ten druhý port nemá chladič.
 
606_vencour
pSipi napsal:

Raid stripe na SSD? Naco by to bolo dobre? Rychlost to na SSD neprida, pridava to klasickym HDD.


A to opravdu nepřidá rychlost? Aspoň v linuxu bych to čekal, musí si s tim hlavně poradit řadič, umět to.

EDIT: to by pak i 2 x 240 dávalo smysl v RAID 0 ... tvrdí to už 7 let starej článek (https://www.pcwor...aid-0.html)

EDIT2: a samozřejmě počítat s tim, že je to striping, chcípne jeden, data nejsou. Je to pracovní disk, zálohovat jinam.
Upravil/a 606_vencour dne 17-02-2021 18:24
 
Shadowdeath
No u zdroju jde o tu "ucinostni" krivku ne? Nevim jake je u techto konkretnich zdroju, ale obecne to byva tak v polovine udavaneho max vykonu. Takze ta 850W dava celkem smysl..
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Ajvn
Pánové neleží náhodou někomu doma zbytečně RAM DDR3 16GB za přojatelnou cenu?Šklebící se
Na nový comp sice prachy mám, ale budu asi muset koupit nové auto, takže odloženo.
Nový starý CPU jsem už koupil. Zatím si s tím vystačím. Avšak bez te 16ramky to nepude.
 
Rumcajs
606_vencour napsal:

pSipi napsal:

Raid stripe na SSD? Naco by to bolo dobre? Rychlost to na SSD neprida, pridava to klasickym HDD.


A to opravdu nepřidá rychlost? Aspoň v linuxu bych to čekal, musí si s tim hlavně poradit řadič, umět to.

EDIT: to by pak i 2 x 240 dávalo smysl v RAID 0 ... tvrdí to už 7 let starej článek (https://www.pcwor...aid-0.html)

EDIT2: a samozřejmě počítat s tim, že je to striping, chcípne jeden, data nejsou. Je to pracovní disk, zálohovat jinam.
Problém je typický způsob použití u běžných PC a třeba hraní. Všimni si, že u takového použití je uživatelsky nerozeznatelné SATA SSD od NVMe SSD a to přesto, že teoreticky NVMe SSD je třeba 5x a víc rychlejší. Je to dáno tím, že u běžného způsobu použití převažují náhodné čtení a zápisy malých bloků dat. Zde výkon jakéhokoli diskového systému padá na zlomky teoreticky dosažitelných rychlostí. Je úplně fuk jestli windows či linux. To není otázka operačního systému. Kdyby Baron chtěl provozovat nějakou aplikaci, kde se čtou a zapisujou velké objemy dat, pak by určitě RAID SSD přinesl nárůst výkonu. Ale BOS či DCS to rozhodně nejsou.
Jinak v tom článku si všimni, že to řešej čistě teoreticky. Mají tam údaje, které dosáhli prací s jedním velkým souborem. To je pro většinu uživatelů zcela vyjímečná aktivita. Není tam ani náznak pokusu podívat se na výkon z pohledu běžného užití. To se tak dělá, aby ohromili čtenáře, kteří pak letí do obchodu pro další disk. Že jim to nic nepřinese, to taktně pomlčí. Nakonec peníze hýbou světem, tak na tom není nic překvapivého.
Non est specifica
 
606_Druindin
Dnes, v dobách "grafického temna" nám hráčům nastane krátký okamžik, kdy si budeme moct koupit grafickou kartu za jen lehce přemrštěnou cenu. Vydání RTX3060 se blíží a pokud jsem to pochopil správně začne prodej v 18:00.
Hlad je velký, karet málo. Cena bude nastřelena už od začátku. Četl jsem něco o 13 - 14 000,- Což je dřívějším měřítkem strašny, ale v kontextu aktuální doby snad i akceptovatelny.
Jsem nalomen do toho jít, i když vím že na VR je to blbost, ale ve 2K si snad polepším (oproti GTX980).
Kdo mě chce zachránit od této hrozné investice, nechť napíše názor.
Dík Úsměv
Upravil/a 606_Druindin dne 25-02-2021 11:16
 
Tyler Durden
Osekaná sběrnice, výkon někde na úrovni RTX 2060, vyhoněná cena...

To by byl člověk blázen, kdyby to nekoupil. Šklebící se
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
1stCL_Fucida
Šklebící se Šklebící se Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Ta 3060ti je velmi dobrá volba imho
YouTube Video



Upravil/a magot dne 25-02-2021 12:26
 
AJaromir
Jo, na těžení je 3090 velmi dobrá. Ale jinak pro těžení BTC bych raději volil ASIC sety. Napříkad Antminer S19 PRO (pokud není neustále vyprodaný Šklebící se ). Akorát by mě zajímalo, jestli těch 110TH/s při spotřebě 3250W je pravda nebo scam. Když si to spočítáte, tak pokud máte sazbu 5kč/kwh, tak za den máte obrat asi 400 kč.
GPU je totiž "devatero řemesel, desátá bída". ASIC systémy jsou optimalizované pro jedinou věc, kterou je těžba přesně dané kryptoměny.

Dnes jsem se díval na set pro těžení pomoci 3090. Pokud by se hodnota měny ethereum neměnila a s ní ani blockchain, tak návratnost by byla cca 15 měsíců. Takže kdo má jen tak na vyhození 300 000kč, hurá do toho.
Upravil/a AJaromir dne 25-02-2021 17:08
 
606_Druindin
Tož to sem nečekal Úsměv

Refreshoval jsem tři eshopy, nezahlídl jsem to nikde a už je to prej vyprodany.
Jako prej to v emerice vyprodali snad za 5 vteřin. U nás jsme jako obvykle dál a vyprodali to eště před limitem. Údajně 17:58.
Na alze svíti 6-7 kupců a cenu nechtějte vědět Úsměv

15 990,-

To bych stejně nebral, ale aj tak mě ty kujvy nasjali Úsměv
 
606_Druindin
Kujva německo nepomůže. Caseking je down. No nic budu čekat dál a na něco jinýho Úsměv
 
Hot_Dog
Je to v prdeli, sem zvědavej, kdy koupíme 3080tky za cenu aspoň pod 25tisíc, lépe za těch 20tisíc, co měli stát... Podle toho, co sem tak pročet, tak to na první půlku roku 2021 nevypadá a buh ví, jestli vůbec v tý druhýSmutný
 
Shadowdeath
Hmm vykoupeno jeste pred zahajenim prodeje.. no vubec se tomu nedivim Smutný tak ted koukat jedine po bazarech, a zto tam prekupnici zacnou s "mensi" prirazkou prodavat.

No nekde jsem cetl, ze nedavno nejake bitcoiny nakoupil i Musk a Visa snad ma chytstat nejakou podporu... Tak se obavam, ze cena cryptomen a tudiz i tezeni asi blizsi dobe moc neklesne.. :-( skoda, doufal jsem, ze to do par mesicu praskne a budou se valet po bazarech levne grafiky.. ale to se asi jen tak nestane...
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
AJaromir
No, tak snad to bude pravda, že tyhle karty budou mít konečně limitovaný hashrate (a nepude to obejít). Ikdyž pochybuji, protože RTX 3090 je těžařská bestie. Takže to bude asi jen omezené softwarově. Tedy bude stačit mít nainstalovaný starší ovladač.
 
magot
AJaromir napsal:

Jo, na těžení je 3090 velmi dobrá. Ale jinak pro těžení BTC bych raději volil ASIC sety. Napříkad Antminer S19 PRO (pokud není neustále vyprodaný Šklebící se ). Akorát by mě zajímalo, jestli těch 110TH/s při spotřebě 3250W je pravda nebo scam. Když si to spočítáte, tak pokud máte sazbu 5kč/kwh, tak za den máte obrat asi 400 kč.
GPU je totiž "devatero řemesel, desátá bída". ASIC systémy jsou optimalizované pro jedinou věc, kterou je těžba přesně dané kryptoměny.

Dnes jsem se díval na set pro těžení pomoci 3090. Pokud by se hodnota měny ethereum neměnila a s ní ani blockchain, tak návratnost by byla cca 15 měsíců. Takže kdo má jen tak na vyhození 300 000kč, hurá do toho.

BTC se už dávno nevyplatí těžit,hash pro jeden blockchain už je příliš komplexní ..
Ethereum je na tom znatelně lépe.
Poměr cena výkon vychází asi nejlépe právě 3060ti na tu těžbu.
Proto tam dala nVidia kurvítko pro minéry.
 
Hoper
ehm, myslíte, že nedostatek grafik na trhu donutí programátory při programování myslet = optimalizovat kód i pro starší kousky?


:))))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,765,673 návštěv