March 28 2024 09:51:55
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Richi
Já chtěl taky letos konečně investovat do novýho kompu.
Ale i když nic není k sehnání a je to pekelně drahý, tak je mi to vlastně fuk.
A chcete poradit aby i někomu dalšímu to bylo fuk?
Stačí být loni bez pořádné práce 7 měsíců a letos tradá zase hovno. A nedostanu za podzim ani korunu, protože moje profese nebyla zakázána.
Zbyla jen povinnost platit socku a zdrávko.
Tak asi tak no. Úsměv
 
Rumcajs
Shadow, VRM by tě mělo zajímat, kdybys do toho chtěl dát třeba 5900X, nebo 5950X. To jsou procáky s velkou spotřebou. nebo kdybys chtěl mermo mocí taktovat. Jestli míříš na 5600X, což je nejrozumnější volba, pak VRM asi jakékoli B550 desky bude úplně stačit. Kdyby ne, tak jim to vratíš.
Stran volby konkrétního modelu toho procáku bych řekl, že cokoli víc jak 5600X asi nepřinese nijak hmatatelné zlepšení, pokud tam bude vůbec nějaké zlepšení. Možná kdybys chtěl hrát kompetitivní střílečky, kde se hraje na postřeh a honěj se super grafiky na full HD, že bys třeba poznal rozdíl, ale v případech nás simulantů, kdy se většinou snažíme o co největší grafické rozlišení a nejhezčí detaily za co nejmíň peněz, budeš stejnak limitovanej grafickou kartou. Asi to budeš chtít na 2K rozlišení a tam zcela jistě bude GK limitující. Takže 5600X, B550, 16GB a jedno M.2 NVMe SSD je asi ta specifikace kam míříš. Hlavně si spočti správně USB sloty, ať nemusíš dokupovat USB řadič.
Non est specifica
 
1stCL_Fucida
Rumcajs napsal:

Shadow, VRM by tě mělo zajímat, kdybys do toho chtěl dát třeba 5900X, nebo 5950X. To jsou procáky s velkou spotřebou. nebo kdybys chtěl mermo mocí taktovat. Jestli míříš na 5600X, což je nejrozumnější volba, pak VRM asi jakékoli B550 desky bude úplně stačit. Kdyby ne, tak jim to vratíš.
Stran volby konkrétního modelu toho procáku bych řekl, že cokoli víc jak 5600X asi nepřinese nijak hmatatelné zlepšení, pokud tam bude vůbec nějaké zlepšení. Možná kdybys chtěl hrát kompetitivní střílečky, kde se hraje na postřeh a honěj se super grafiky na full HD, že bys třeba poznal rozdíl, ale v případech nás simulantů, kdy se většinou snažíme o co největší grafické rozlišení a nejhezčí detaily za co nejmíň peněz, budeš stejnak limitovanej grafickou kartou. Asi to budeš chtít na 2K rozlišení a tam zcela jistě bude GK limitující. Takže 5600X, B550, 16GB a jedno M.2 NVMe SSD je asi ta specifikace kam míříš. Hlavně si spočti správně USB sloty, ať nemusíš dokupovat USB řadič.


Shadowdeath chce spíš na 5K, než 2K, viz VR vlákno Šklebící se. Stávající Intel Core 4. generace už není co býval roky zpátky - tak něco, co nebude limitovat stávající 5700xt případně nastupující generace. 5600 i 5800 jsou za mě dobrý platformy a B550 k nim v zásadě dostatečná.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
Aha, no tak to je tedy hezké. Já jsem prozatím ještě odložil plány na 4K, protože mi to ještě nepřijde úplně zralé. Či spíš solidní monitor s 4K a 144Hz zatím vyjde na nesmyslně velké peníze a GK se teď skoro nedá koupit a lidi už honěj 5K :-)
Jinak jistě že 5700XT není pro tolik těch K úplně dělaná. Na 2K super. 4K asi s odřenýma ušima, ale 5K? No na 5K jsem si pak jist, že procák nebude limit. Ten bude na grafice.
Non est specifica
 
Shadowdeath
jj, rozhodl jsem se prave pro VR misto monitoru, jelikoz sem si proste nevybral.. a to co jsem si vybral by stalo stejne jako VR.. ale s VR verim, ze bude vetsi zazitek a sranda...

Mirim na 5600X, moc nejsou, tak uvidime snad se mne podari nejaky kousek ulovit v dohledne dobe. Co jsem tak googlil, tak nejake dodavky do CR prichajizeji stale, ale je toho malo..
5800X je druha varianta.. kdyz pominu cenu, tak dle toho co jsem pogooglil se to nevyplati, ten neco vetsi vykon (ve hre neznatelny, jo v jinych hlavne paralelnich taskach v OS to muze byt i treba 1/3), ale je to vykoupeno, v podstate dvojnasobnou sportrebou a z toho vyplivajicim i vyssim topenim..

Kazdopadne, diky za postrehy kluci Úsměv

@Richi
Jn, situace je globalne nahovno, o tom zadna diskuse.. u nas v praci se propoustelo, ale ja to nastesti neodnesl, takze zatim jsem zustal na svem. No moje konicky jsou hospoda/sport/PC. Prvni dve se za posleniho 3/4 roku drasticky omezily, takze zbyva vice penez na ten treti..

EDIT: No chvilku co jsem dopsal.. tak alza hlasi Ryzeny 5 5600X skladem Mrknutí

EDIT2: Par hodin pozdeji... A uz zase nejsou, tak snad jsem tu objednavku stihl vcas.. Uz se mi stalo (u jineho produktu), ze i po objednani, nekdo dostal prednost a pak porad prodluzovali dobu dodani, az sem si to koupil jinde.. uvidime..
Upravil/a Shadowdeath dne 13-01-2021 13:31
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Ondrej1
Externí USB rozbočovač právě považuju za vhodnou volbu.
Mám tenhle: https://www.alza....235980.htm
Hlavně je tam pro každej port kolíbkovej přepínač, takže pětkrát cvaknu a mám vypnutý všechny lítací periferie, a pak se to nehádá s klávesnicí a myší v jiných hrách. Nemusím lízt pod stůl a tam odhadovat, jakej kabel odpojit.
Mám v tom taky BlueTooth špalíky pro bezdrátovou klávesnici i myš hezky blízko k obojímu, takže krásný signál.
Všechny periferie, resp. jejich nastavení, se počítač pamatuje.
 
Ondrej1
Pro zajímavost uvedu tip na levnou sestavu pro létání BoX, třeba se to bude nějakýmu hlubokokapsáčovi hodit:

Původní sestava:
Celeron 2x2,7 GHz, 12 GB RAM, GeForce 750 Ti
Na střední až nízké detaily v 1600/900 jsem lítal:
Quickmission (cca do 5 letadel na mapě): 60-90 FPS
Statická kampaň: nehratelné, cca 20 FPS, šíleně dlouhý záškuby, nekonečný načítání modelu kokpitu po spuštění mise

Před časem jsem koupil na inzerát i5 4570 (za 1.500,- Kč) a
čistou, udržovanou GeForce GTX 970 (4.000,- Kč). Klučina mi přdal ještě 700W zdroj (800,- Kč).

Tak to je sestava bohatě do 10.000,- Kč.
Grafika při zátěži hodně navýší otáčky větráku, takže trochu hučí, jinak velmi tichoučkej počítač.

Nová sestava:
IntelCore i5 4770, 4x 3,5GHz, 12 GB RAM, GeForce GTX 970
Na vysoké až maximální detaily (top mraky, vysoké stíny, ambient odrazy v kokpitu, střední dohlednost) v 1920/1080 lítám:
Quickmission, Statická kampaň - nikdy nejdou pod 100 FPS, většinou 100-130 FPS.
 
Rumcajs
Shadow, rozdíl ve spotřebě mezi 5600X a 5800X není dvojnásobek. Totiž ty udávané hodnoty jsou magie. Je to celkem čistokrevná kreativní matematika.

1) 5600X nežere 65W
2) 5800X nežere 105W

Každej ten procák žere do značné míry podle toho, jakou má zátěž. Tedy pokud tu samou zátěž pošleš na 5800X a na 5600X dost možná nedostaneš dvojnásobek ani zdaleka. Pokud ta zátěž bude limitovaná třeba tou grafickou kartou, tak to nebude od sebe tak vzdálené. Ta vyšší spotřeba jde na vrub do značné míry tomu, že to při maximální zátěži má vyšší výkon. Asi jako Octavia s tím litrovým tříválcem nemá poloviční postřebu proti dvoulitru. Může mít, ale jen v nějaké dost specifické zátěži. Běžně to bude mít k sobě mnohem blíž, bo ani s jedním nepojedeš plnej knedlík.

No a pak ta udávaná wattáž je prostě jen číslo, které sem tam může být blízko realitě. Víc od toho čísla nečekej.
Non est specifica
 
1stCL_Fucida
Ondrej1 napsal:
Nová sestava:
IntelCore i5 4770, 4x 3,5GHz, 12 GB RAM, GeForce GTX 970
Na vysoké až maximální detaily (top mraky, vysoké stíny, ambient odrazy v kokpitu, střední dohlednost) v 1920/1080 lítám:
Quickmission, Statická kampaň - nikdy nejdou pod 100 FPS, většinou 100-130 FPS.


Jop, na FullHD, resp. 1080p je tahle sestava optimální. Průšvih je, kdybys zkusil s GTX970 jít na 1440p - tam ta karta skokově kolabuje (a je tak trochu paradoxně horší volbou, než GtX 960/1060).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
Jj, mas samozrejmne pravdu. Chapu ze ty TDP cisla jsou takove orientacni a pokud se testuje ve hre, kde ten processor nebude na 100% vytizen, tak muzou mit spotrebu srovnatelnou.

Ale co jsem koukal na tento test, tak v podstate i tam kde se dal vyuzit cely potencial CPU, mel 5800X naskok cca 1/3, ale spotrebu 2x.
Takze si z toho odnasim to, ze na pomer vykon/spotreba (=> topeni) je vitez 5600X.

YouTube Video



"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Richi napsal:

Já chtěl taky letos konečně investovat do novýho kompu.
Ale i když nic není k sehnání a je to pekelně drahý, tak je mi to vlastně fuk.
A chcete poradit aby i někomu dalšímu to bylo fuk?
Stačí být loni bez pořádné práce 7 měsíců a letos tradá zase hovno. A nedostanu za podzim ani korunu, protože moje profese nebyla zakázána.
Zbyla jen povinnost platit socku a zdrávko.
Tak asi tak no. Úsměv


Drž se!

Ono se to letos srovná.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
No, subjektivni pocit je, ze se nic moc nezmenilo, ale ono se na lepsi, lehce zvyka no ;-)

Mel bych jeste dve veci:
1. Pokud nekdo upgradoval v posledni dobe.. zkontrolujte si, zda vam bezi RAMky na frekvenci, na ktere maji.. u me, bezeli defaultne asi na 2400MHz, misto slibovanych 3600MHz, musel jsem zvolit v prislusny XMP profil v biosu. Asi bych na to ani neprisel, kdybych si neprojizdel komp programkama typu CPU-Z, GPU-Z, HWInfo, ...

2. Potom nevite, jestli vsechna USB-C podporuji tzv. Power Delivery? U popisu desky jsem se to nedocetl.. ale nevim jestli to treba neni tak standradni vec, ze se to ani neuvadi. Sel jsem do teto -> https://www.gigab...-rev-10#kf
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
606_vencour
Ahoj všem,

prosím o Váš čas a možná myšlení a zájem ...

hledám cestu k hratelnosti BoX (Bodenplatte a Stalingrad).

Aktuálně mi doma hučí:
deska Gigabyte PH67-DS3-B3, má jen 2x PCIe x16
procesor i5-2500 (6MB L3 cache, socket 1155)
grafika GTX560 1GB DDR5

na tomhle jsem měl Invazi snad kolem 100 fps (pod 50-60 top nešlo)

Tak a abych mohl 13.2. letět a fungovat, stačí dát lepší grafiku? Podle všeho je v nabídce (nová) jen ...
MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC (https://www.alza....ssionPosts)

přes Heureku jsem objevil tohle:
Sapphire 11266-37-20G:
• PULSE grafická karta AMD Radeon RX 570 8 GB GDDR5
• Rodina grafického procesoru: AMD
• Typ: Radeon RX 570
• Paměť grafické karty: 8 GB
• Typ paměti grafické karty: GDDR5
• Paměťová sběrnice: 256 bit
• Frekvence paměti: 6000 MHz
• Maximální rozlišení: 5120 x 2880 px
• Verze DirectX: 12.0
• Verze OpenGL: 4.5
• Dvojité DVI
• Rozhraní: PCI Express 3.0
• Typ chlazení: Aktivní
• Počet ventilátorů: 1 ventilátor/ventilátory

Takže ... stojí to za ty peníze (9000)?

Nebo máte i nějakou lepší variantu návrhu, co se dá stihnout? Bazaru jsem se zatim dokázal vyhnout.


Díky za přečtení i Váš čas

606_Vencour
 
1stCL_Fucida
Ahoj Vencoure,

nová karta dnes smysl nemá. Dobré karty prostě nejsou (1050Ti není dobrá karta). Doporučoval bych bazarovou 1060/3GB, nebo 1060/6GB

6GB 1060: ceny jsou od 4000 do 5000,-
https://pc.bazos....-oc-6g.php
https://pc.bazos....60-6gb.php
https://pc.bazos....60-6gb.php

3GB 1060: ceny okolo 3000,- (jen pokud máš rozlišení max. 1080p)
https://pc.bazos....60-3gb.php
https://pc.bazos....60-3gb.php
https://pc.bazos....60-3gb.php
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_vencour
Ahoj, dík za příspěvek.

RX570 s 8GB RAM je jak moc špatná volba?

Aneb zítra ji budu mít.

UPDATE: páni spojenci, snad to k něčemu bude :-)

UPDATE 2: snad jsem udělal co šlo, tohle by mělo být odstranění největší současné brzdy?
Upravil/a 606_vencour dne 27-01-2021 21:40
 
606_Temp
Ona to není špatná volba. Jen je to drahá volba. Já musím souhlasit s panem majorem, že dnes nemá smysl kupovat nové grafické karty, protože jejich cenu a dostupnost vyšponovalo těžení kryptoměn. Ty opravdu dobré karty nejsou vůbec a ty průměrné jsou na cenách těch dobrých.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Aces_Wild
5 litrů za plečku typu 1050ti s 4GB VRAM fakt ne. A 9 litrů za RX 570? To se snad někdo, kulantně napsáno, upsal. Pro srovnání, před rokem a půl jsem pořídil novou RX 590 za necelýho bůra.
Jak píše Fuči, bazary - 1060 nebo RX 580/590. Pod 6GB VRAM už raději nebrat. Jinak čekat až se na trhu objeví grafiky za rozumnou cenu. To už ale spíš bude v DCS plně nasimulována F-35.
 
606_Temp
Zase je otázka, jestli se ty ceny z před roku a půl někdy vrátí a případně kdy :-(
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Rumcajs
Vencoure, vlastně bych ti nedoporučoval do toho stroječku cpát peníze. Když už ti není líto dát 9 000 za grafiku, možná by bylo lepší to vzít od základu. Ta i5 už je dnes obstaróžní, do té desky novej procák nedáš ... Akorát, jak píše Fučida, je blbá doba. Solidní GK se aktuálně nedá koupit. Nejsou. Ta RX 570 je krok stranou. Je to dobrý tak na FULL HD. Má to sice hafo paměti, ten model co píšeš, ale nemá to výkon. Proti nové RX 5700 XT to nemá snad ani polovinu výkonu. Jetli to chceš jako záplatu, abys letěl za dva týdny, tak bych snad skutečně zvážil Fučiradu a zaplácnul to bazarovým kusem, u kterýho ti snad nebude líto to zas vyměnit, kdybys dospěl k závěru, že ten svůj pekáček předěláš celej. Přeci jen jste spolu už něco prožili, ne snad?
Non est specifica
 
606_vencour
Noo, první věc je letět nebo být připraven (už za 17 dní). A hlavně to dát do kupy. Později pravděpodobně bude čas a prostor to řešit nějak víc zeširoka.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,595,616 návštěv