March 29 2024 06:13:43
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
rudidlo
clone9cz napsal:
A i kdyby, tak neznám účetnictví, které by podporovalo byť jen 4 jádro.

Ja nevim, me z pohledu vyvojare nezajima kolik ma pocitac na kterem to bezi jader. Kdyz potrebuji, aby neco bezelo na separatnim vlakne, tak tu operaci na pozadi spustim. Pak si jen kontroluji, zda ten ukol byl dokoncen a zpracuji vysledky. Mimochodem vicevlaknove programovani s sebou nese urcitou rezii, tak u ucetnictvi pouzivat vetsi mnozstvi vlaken nema moc vyznam, kdyz stejne neustale cekate na disk a sit.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Rumcajs
rudidlo napsal:

clone9cz napsal:
A i kdyby, tak neznám účetnictví, které by podporovalo byť jen 4 jádro.

Ja nevim, me z pohledu vyvojare nezajima kolik ma pocitac na kterem to bezi jader. Kdyz potrebuji, aby neco bezelo na separatnim vlakne, tak tu operaci na pozadi spustim. Pak si jen kontroluji, zda ten ukol byl dokoncen a zpracuji vysledky. Mimochodem vicevlaknove programovani s sebou nese urcitou rezii, tak u ucetnictvi pouzivat vetsi mnozstvi vlaken nema moc vyznam, kdyz stejne neustale cekate na disk a sit.
A co když používáš paralelizaci právě proto, že jedno vlákno pořád čeká na IO či volání do jiné aplikační domény? Co třeba když i v tom účetnictví používáš paralelizaci právě na to, cos popsal. To je, nečekáš na IO a síť a SQL server, ale místo toho paralelizuješ zpracování. Celkem běžně se lze takovým přístupem dostat někam k 10 násobku výkonu jednoho vlákna. Pak se to asi zastaví na IO databáze, ale řekněme 4 - 6 jader procesoru využiješ do poslední kapky. Jistě ne vždy to lze. Třeba je konkurence na nějakém zdroji, nebo záleží na pořadí, nebo tak něco.
 
falkon
Paulus napsal:

Moje měření
Intel Core i5-9600K =
Single Thread" / "Multi Thread" a "Multi-Thread Ratio"
515/2889/5,61; Core speed 4600MHz
572,2/3209,1/5,61; Core speed 4800MHz


Diky Paulusi!

rudidlo napsal:
Nakonec jsem koupil Ryzen 3700 X a Radeon 5700 XT a jsem spokojen.

Rudidlo, nemohol by si, prosim, spravit benchmark podla tohoto postu? A podelit sa s nami o svoje namerane vysledky?

Nenajde sa tu niekto, kto ma Ryzen 5 3600 / 3600X ?
 
rudidlo
Rumcajs napsal:

rudidlo napsal:

clone9cz napsal:
A i kdyby, tak neznám účetnictví, které by podporovalo byť jen 4 jádro.

Ja nevim, me z pohledu vyvojare nezajima kolik ma pocitac na kterem to bezi jader. Kdyz potrebuji, aby neco bezelo na separatnim vlakne, tak tu operaci na pozadi spustim. Pak si jen kontroluji, zda ten ukol byl dokoncen a zpracuji vysledky. Mimochodem vicevlaknove programovani s sebou nese urcitou rezii, tak u ucetnictvi pouzivat vetsi mnozstvi vlaken nema moc vyznam, kdyz stejne neustale cekate na disk a sit.
A co když používáš paralelizaci právě proto, že jedno vlákno pořád čeká na IO či volání do jiné aplikační domény? Co třeba když i v tom účetnictví používáš paralelizaci právě na to, cos popsal. To je, nečekáš na IO a síť a SQL server, ale místo toho paralelizuješ zpracování. Celkem běžně se lze takovým přístupem dostat někam k 10 násobku výkonu jednoho vlákna. Pak se to asi zastaví na IO databáze, ale řekněme 4 - 6 jader procesoru využiješ do poslední kapky. Jistě ne vždy to lze. Třeba je konkurence na nějakém zdroji, nebo záleží na pořadí, nebo tak něco.

Momentalne se venuji vyvoji desktop aplikaci. Separatni vlakno pouzivam prevazne, kdyz volam knihovny pro komunikaci s hardwarem, abych neblokoval UI vlakno. Ve volnem case programuji generator misi pro Sturma, ale jeste jsem se nedostal do situace, kde bych vice vlaken vyuzil. (Zatim to nema UI)
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Zifi
Možná by to taky chtělo vytvořit vlastní téma pro rozumbrady. Docela to tady zasírá rozumnou diskusi
 
Rumcajs
Máš pravdu Zifi. Prosím, založ nám takové vlákno, aby tam nevadily zbytečné příspěvky. Ani ty nejzbytečnější. Díky.
 
Zifi
Jde o to, že tady se lidé snaží získat informace o HW ve vztahu k lítání. Myslím si, že minimum lidí, kteří otevřou vlákno "poraďte s koupí PC" bude zajímat Tvoje a spol domněnkové exhibice. Můžeš si sám založit "Rumcajsovo naučné okénko". Potom si tvůj text najdou skutečně lidé, kteří o to mají zájem (pokud takový opravdu jsou). Pro mě osobně to je spam, kterého se nemám šanci zbavit.
 
magot
Ty chceš správné informace na špatném fóru. Tady jsou špatné informace na správném fóru
 
Rumcajs
Zifi, tvoje šance na zbavení se mého spamu je téměř 100%. Když odinstaluješ všechny ty internety, úplně okamžitě se toho zbavíš. Zbyde jen nějaká opravdu kvantově malá možnost, že by se můj spam k tobě dostal nějakou jinou cestou. Držím palce na té tvé Křížové výpravě za čistotu VWings.
 
Zifi
Já mám tohle fórum hodně rád. Nějak se s tím plevelem vypořádám. Ale když mě něco sere, tak se ozvu a zkusím s tím něco udělat. Jinak to mám celkem u prdele. Slečinkám se omlouvám za slovník
 
ZVP Zdenek
Zifi, asi by ses divil kde všude rum2cajs je a myslím že by se ti zvedl kufr Úsměv
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
Zifi
To si dovedu představit, ale fórum mého srdce je jen jedno a právě to místní. Ostatní blitky na internetu jsou mi fuk
 
Rumcajs
Aha, Zdenda má nějaký nápad. tak se Zdenečku pochlub, cos našel. Hele už sedím připravenej a čekám na ten objev. Jdi do toho. Šklebící se
 
rudidlo
falkon napsal:
Rudidlo, nemohol by si, prosim, spravit benchmark podla tohoto postu? A podelit sa s nami o svoje namerane vysledky?

Single thread 532.3
Multi thread 5550.2
Multi thread ratio 10.43
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
falkon
Diky rudidlo.

Najde sa tu niekto, prosim, kto ma Ryzen 5 3600 alebo Ryzen 5 3600X, a bol by ochotny podelit sa o benchmark cisla?
 
Aces_Wild
A kolik hodin denně trávíš hraním CPU-Z? Mě to přestalo bavit už po první jízdě. Šklebící se
Co raději nějaké to (nejen) herní porovnání?

YouTube Video


 
falkon
Aces_Wild napsal:

A kolik hodin denně trávíš hraním CPU-Z? Mě to přestalo bavit už po první jízdě. Šklebící se
Co raději nějaké to (nejen) herní porovnání?

Ahoj Ace-i,

nie, CPU-Z nehravam Úsměv

Ona totiz ta otazka uplne na zaciatku bola postavena inak, a znela: "Kolko realne prispieva Hyper-Threading u Ryzen 5 3600?". Coz ten CPU-Z vie velmi jednoducho zmerat.

"Obecne" benchmarky na internete si viem najst aj sam, ale samozrejme dakujem za toto video. Problem je, ze ak sa budes divat na vysledne "FPS" v tej-ktorej hre, tak to je zavisle na celej PC zostave, od ventilatorov az po monitor -- a teda ich vysledky su prakticky "v domacich podmienkach" nereprodukovatelne. A navyse to typicky vsetci testuju na "obskurnych" zostavach.

Preto som otazku polozil inak -- zaujimal ma vyslovene vplyv toho HT u Ryzenu -- a rad by som pocul realne namerane cisla na realnych zostavach realnych ludi. Napr. na tej tvojej... alebo mojej, alebo Paulusovej, Rudidlovej, Rumcajzovej, Clonakovej, ...

Tak co, pochvalis sa aj svojimi vysledkami? Úsměv Viem, bude to nuda, ale este jednu "jizdu" snad zvladnes... ;-)
 
Rumcajs
Hele Falkone, ale to CPU-Z neříká o přínosu HT nic víc, než jaká je schopnost daného CPU skórovat v CPU-Z. Reálný příspěvek HT či SMT je vždy poplatný aplikaci, jakou na tom budeš honit. Nelze to generalizovat.
A pak je tu ještě ta věc, že ten výsledek závisí i na stavu instalace daného PC a vůbec celé kombinaci HW a stavu HW. Když budeš mít CPU trápené sbírkou různých nesmyslů postahovaných z NETu, tak to bude skórovat podstatně míň, než když je to čistá instalace. Takže z těch uživatelských testů se nedá dělat závěr. Neznáš podmínky. Víš jen, že jsou pokaždé jiné. Ani si nemůžeš být jist, že ten samý uživatel na tom samém PC dělá další test za těch samých podmínek. Co když mezitím něco doinstaloval? Uživatelé nemjí žádnou metodiku. ... Spíš řekni, k čemu to chceš.
 
Rapier
falkon napsal:

Borci, co je podla vas lepsia kombinacia?

Intel Core i5-9600KF + ASRock Z390 PRO4 - Intel Z390 (5 579 + 2 999 = 8 578 Kc)
- alebo -
AMD Ryzen 5 3600 + ASUS TUF X470-PLUS GAMING - AMD X470 (4 790 + 3 489 = 8 279 Kc)
(https://www.czc.c...34281/kody)

Rozdiel 300 Kc nehra ulohu, ale nejak sa furt neviem rozhodnut, ci Intel, alebo AMD...

Oboje su 6-jadra, frekvencie su vyssie u Intelu, ale oboje asi pojde trochu povysit taktovanim -- takze aj frekvencie povazujem za rovnake.

Ryzen ma HyperThreading -- ale pomaha to realne v hrach? V syntetickych testoch ma navrch Ryzen, ale zrejme len vdaka 12 threads vs 6 cores. V realnych FPS sa zda, ze ma na vrch i5. Ryzen ma vraj horsi radic pamate, co sa prejavuje v realnych aplikaciach (hrach) a nie v synt. testoch.

V single-thread su na tom rovnako... podla jedneho benchmarku to je v prospech Ryzenu (2804 vs 2656), podla druheho v prospech Intelu (130 vs. 138). V benchmarku pre 1 az 4-vlaknove aplikacie je lepsi Intel. Ryzen ziskava az pri 6+ vlaknach.

Nase simulatory ale realne vyuzivaju nizke-jednotky vlakien, nie? Takze z praktickeho pohladu bude lepsi Intel?


V tom aby sa kon vyznal.... poradite, prosim? Úsměv


V prvé řadě si polož otázku co na tom novém PC budeš dělat? Hrát jen hry, konkrétně jen letecké simulátory současnosti nebo i ostatní hry? Pokud je odpověď: jen letecké simulátory alá FS X, X-Plane 11, DCS World, IL-2 Sturmovik Battle of X, Falcon BMS kup si Intel nebo AMD je to jedno. Rozhodni se dle toho jaké značce fandíš.
Pokud ale budeš hrát i jiné hry a občas na PC i pracovat s fotkami, videem, renderingem, streamingem, apod. zvol AMD, protože je jasné, že mít 6 cores + SMT, tzn. 12 threads prostě Intel se zde fakt nechytá.
Moje rada zní pokud se rozhodneš pro AMD, vezmi si rovnou solidní desku X570 chipsem, obzvláště pokud kupuješ PC na dlouhé roky dopředu, ta podpora PCIE 4.0 je již nyní reálně využitelná u nových M2. NVEe SSD, dokonce to slabším grafickým kartám může pomoci s výkonem (mluvím tu o 4GB nebo 6GB RX 5500/XT a 5600XT) pokud výkon nestačí.
Momentálně bohužel simulátory moc využít více než 2 cores neumí ale třeba v budoucnu by měl X-Plane i DCS World podporavat více cores/threads a údajně i nový Falcon 5.0 bude mít zbrusu nový engine.

Na současných Intelech, mě jako majitele i5-2400 Sandy Bridge v druhém PC, hlavně irituje fakt, že mají i5 stále jen 6 cores v době, kdy konkurence nabízí srovnatelný single core výkon (a prakticky i vyšší IPC v default stavu) ale navíc dalších 6 threads. To, že i5-9600K (s odemčeným násobičem) může majitel nataktovat na až 5 Ghz při sillicon lottery je sice fajn ale jaksi do budoucna tu nevidím žádný potenciál.
Upravil/a Rapier dne 15-02-2020 19:18
 
Rumcajs
Moje rada zní pokud se rozhodneš pro AMD, vezmi si rovnou solidní desku X570 chipsem, obzvláště pokud kupuješ PC na dlouhé roky dopředu, ta podpora PCIE 4.0 je již nyní reálně využitelná u nových M2. NVEe SSD, dokonce to slabším grafickým kartám může pomoci s výkonem (mluvím tu o 4GB nebo 6GB RX 5500/XT a 5600XT) pokud výkon nestačí.


X570 je jistě slušná volba. Ale kdes Rapiere vzal to tvrzení, že podpora PCIe 4 je již nyní reálně využitelná? Jako jo, PCIe 4 perifere jsou již na světě. Stejně tak je ta X570. Ale reálný přínos? Zatím všechny testy, co jsem četl, říkají, že PCIe není reálně využitelné. Že PCIe není v skutečném světě limitem výkonu. A to ani u těch nablejskaných M.2 SSD. Totiž i tam ty maximální rychlosti jen "volizují" strop PCIe 3. A ty maximální rychlosti se dosahují při sekvenčním čtení velkých dat. Zatímco typické použití SSD spočívá v náhodném čtení a zápisu malých bloků. V takovém případě pak přenosy klesají klidně o dva řády. Takže sumasumárům při běžné práci s PC skorem nepoznáš, zda je v tom ultra hifi PCIe 4 M.2, nebo prachvobyčejný SSD na té fialové SATA kšandě. Pokud najdeš test, který říká cosi o nárůstu, pak se vzápětí dozvíš, že se jedná o velmi syntetické testy. Realita domácího žvýkání je ale jinde.
U GK je situace vlastně podobná. Grafiky nejsou PCIe 3 limitované.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,600,119 návštěv