May 04 2024 04:44:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Rapier
Musím se s Vámi podělit o čerstvý zážitek s Saphire Nitro+ RX 5700XT. Zbytek sestavy AMD Ryzen R7 3700X, 32GB RAM DDR4 3600, X570 Auros Pro.

Do minulého týdne mi vše jelo jako po másle (7+ měsíců). Měl jsem vždy poslední BIOS AMD chipset i GPU drivers, OS Windows 10 poslední build a updates. Pak zničeho nic (přičítal jsem to čerstvé instalaci GPU drivers + chipset drivers) mě začaly hry i OS padat do BSOD Black Screenu, no signal, apod.
Všechny ty nářky a symptomy majitelů RX 5000 shrnuté zde https://community...ead/241501 mě zčista jasna potkaly.

Už jsem byl zoufalý. DDU uninstall drivers v safe mode, odebírání GPU drivers, chipset drivers, čistá instalace OS+drivers, atd. nic nepomohlo, novější, starší GPU drivers, stále mě DCS World padal do Black Sreenu do 1-5 min, chvíli jsem slyšel zvuk a pak i ten zamrz a pomohl jedině hard reset. Zkoušel jsem i PCI slot přepnout z PCIE 4.0 na 3.0 nic, vše marné.

Už jsem byl smířený s reklamací. Nepomohlo nic výše ani default values v BIOS, RAM na originálních hodnotách, nic.

Tak trochu v zoufalosti jsem vyndal GPU ze slotu, setřel tu trochu prachu na backplate a dal ji zpět do slotu a začal znovu testovat DCS World.

Věřte nebo ne, najednou jako mávnutím kouzelného proutku, mě všechny symptomy výše zmizely a vše jede opět jako po másle. Píšu to především pro všechny budoucí i aktuální majitele RX 5000 Navi, pokud Vás potká zčista jasně něco jako mě, řešení může být jednodušší než reklamace a hejtování AMD produktů.

 
ZVP Zdenek
No jo....ale co z toho plyne....? Špatná deska, vadný slot ? Vadná grafika ? Prachem to asi nebylo, leda by snad byl na/ve slotu.


Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
magot
Pokud tam není společný jmenovatel stejná deska - mizerný slot, pak je zřejmě nějaký hw issue na grafárně.
Takže pokud se to bude opakovat, pak to bude zralé na reklamaci.


 
Shadowdeath
Taky bych rekl, ze prachem to nebude.. Ale mohla tam bejt treba jenom blbe strcena a pri kopnuti do bedny se treba pohla.. Ale uvidis casem, jestli to bude jeste zlobit nebo ne. Stavalo se mi to drive, kdyz byli jeste obyc PCI sloty, bez tech pojistek.. karty rady vypadavali pri prevozu PC po nasich krasnych silncich Šklebící se

Jinak ja mam ted, tedy relativne kratkou dobu, gigabyte 5700 xt gaming oc a zatim dobry. IL2 mi obcas tedy spadne, hlavne pri alt+tabovani... Ale ja mam takovy pocit, ze se mi to stavalo driv i s nvidii :-) Ale cely komp nastesti nezamrza..


"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Rapier
Kolega v práci to komentoval slovy, je to elektronika. Občas pomůže to jen vyndat a zasunout zpět. Nezdá se mi, že bych měl nějaký HW problém.

Musím to zaklepat na dřevo. Úsměv Vše jede opět jak po másle.

 
Richi
Rapier napsal:

Kolega v práci to komentoval slovy, je to elektronika. Občas pomůže to jen vyndat a zasunout zpět. Nezdá se mi, že bych měl nějaký HW problém.

Musím to zaklepat na dřevo. Úsměv Vše jede opět jak po másle.


Evidentně neznáš komponenty.
Komponěnty. Americké komponěnty, ruské komponěnty, všechno z Taiwanu.
Občas si musíš pustit nějaká výuková videa.

https://www.youtu...XjpBUpDGxA

 
alfik
Rapier napsal:

Kolega v práci to komentoval slovy, je to elektronika. Občas pomůže to jen vyndat a zasunout zpět. Nezdá se mi, že bych měl nějaký HW problém.

Musím to zaklepat na dřevo. Úsměv Vše jede opět jak po másle.

Divil by ses, ale tato metoda fungovala dokonce i při opravách (přinejmenším tyto jsem vyzkoušel Úsměv ) zemědělské, lesní, dopravní, a důlní techniky. Dokonce i nepohyblivé ložisko se začasté roztočilo, když jsem ho vytloukl, a natloukl zpět!
O tom, že kolikrát stačilo vylézt, bouchnou dvířkama, vyjmenovat několik domácích zvířat a lehkých děv, a nastoupit, a ejhle - motor chytl na drc - ani nemluvě!
Šklebící se


"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
Ano, jmenování lehkých děv je základ. Bez toho by na přes rok brambory nebyly. Šklebící se
lehký tréning:
http://milujiprac...


 
Zifi
Tak jsem se rozhodl, že přejdu na AMD. Musel jsem kvůli tomu opustit Windows 7. Potřebuju poradit jaký koupit SSD 500Gb. Jestli normální nebo M.2? Případně na co si mám dát pozor? Rád bych to stihl postavit do pátku. Abych ještě mohl vyzkoušet F/A 18 a F 14.

 
Rumcajs
M.2 NVMe může být rychlejší (Pozor M.2 SATA je furt SATA). Ale normálně jako uživatel PC to moc nepoznáš. Když tě posaděj k identickému PC a jedno bude mít M.2 NVMe a druhé slušný SATA III SSD, asi je od sebe na základě běžného uživatelského používání budeš rozlišovat špatně. Tak to zvaž podle peněženky. Za nějakou tu rychlost zaplatíš o něco víc.
Hele napiš do googlu "best SSD 2020" a najdeš mraky doporučení.

 
Zifi
Já se na testy kouknu. Je mi jasné, že rozdíl mezi normál a M.2 nepoznám. Spíš koukám na životnost. Zajímají mě zkušenosti ve vztahu k DCS. Provozujete někdo nějaký Samsung EVO? Myslím, že by to nemusela být špatná volba.

 
magot
Samsung 970 EVO je dle mého nejlepšího volba.
Pak už je jen verze PRO.
WD SSD M2 taky nejsou špatné, ale Samsung v testech byl krapet lepší.
Nakonec je už jen Intel optane, ktery ale stojí desítky tisíc.
Vykon má ovšem nesrovnatelný.

S SSD m2 Samsungem 970 EVO jsem v DCS a ve widlých víc než spokojen.


Upravil/a magot dne 18-03-2020 18:33
 
clone9cz
Zifi napsal:

Tak jsem se rozhodl, že přejdu na AMD. Musel jsem kvůli tomu opustit Windows 7. Potřebuju poradit jaký koupit SSD 500Gb. Jestli normální nebo M.2? Případně na co si mám dát pozor? Rád bych to stihl postavit do pátku. Abych ještě mohl vyzkoušet F/A 18 a F 14.

Jasně, čekáš na ještě větší zdražení po pádu koruny.


 
http://www.wwii-illusion.net
Hoper
[img]https://ovarek.cz/pic/SVK/SSD_porovnani.png[/img] is not a valid Image.

Samsungy
850 PRO 256GB
850 PRO 512GB (zelená)
960 EVO 250GB

ed: 850tky jsou klasické SSD, 960 je M.2 NVMe PCIE


Upravil/a Hoper dne 18-03-2020 18:37
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
magot
@clone
Však taky nakupuj!!


 
clone9cz
Já už na to kašlu. Za ty prachy ne. Bohužel, zdržení bylo vázané na rozhodnutí o prodeji druhého počítače, jinak bych to koupil před týdnem za ještě normální ceny.


 
http://www.wwii-illusion.net
Zifi
Ten disk do mého upgradu bude největší investice. Prakticky jediná. Tak to už přežiju. Tu moji starožitnost jsem prodal dráž než nové. Procesor koupil jeden taktovací maniak a sběratel. A o desku byla na Bazoši skoro rvačka.

 
Zifi
Mate někdo zkušenost s Ryzen 3600 vs Ryzen 3700x v DCS?

 
Rapier
Ano máme. Myslím, že tady je celá řadu uživatelů s Ryzeny 3000 a DCS World, včetně mě. Úsměv

 
Zifi
Tak maximální spokojenost. Šlape to parádně. Ještě musím vyřešit lepší chlazení

 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,811,847 návštěv