April 23 2024 09:24:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Hirošima, Nagasaki
WT_Schmouddle
Ty vole thread hijack nadruhou.

Kolektivní vina? Pokud jsem příslušníkem válčícího národa tak se mě válka jako netýka?

Pokud v 38 hajluju v Liberci na náměstí, tak se nemůžu divit že mě někdo v 45 požene do Německa krokem svinským.

Když jsem příslušníkem národa (ať Zvíře říká že utlačovaného a latentně ohrožovaného) který se vydá na loupeživou výpravou Pacifikem za zdroji pro válečnou ekonomiku, napadne a obsadí nejen jiné země ale i kolonie velmocí čímž šlápne na nohu někomu mnohem většímu tak se nemůžu divit, že se mi to jednou vrátí.

Je blbost že Japonsko vedlo obrannou válku - obranná válka by byla vedena na japonských ostrovech, ne? Pokud mi i po 60 letech lidé věří, že jsem vedl obrannou válku na území protivníka tak je to propagandistický majstrštyk.
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
rudidlo
312_Lazy napsal:
Často opakovaný názor o ušetřených životech díky házení atomovek.. tenhle argument původně pochází od těch, co to tam sami nařídili hodit, čili jeho váha není zrovna těžkého kalibru.. nějak si totiž nemůžu z historie vzpomenout na žádný případ, kdy by někdo zmasakroval větší množství civilů a vzápětí řekl, sorry, asi to nebylo správný.

Japonsko bylo závislé na dovozu všeho po moři. Japonská flotila i letectvo v té době už prakticky neexistovaly. Ohrožení USA i "amerických zájmů" v Pacifiku od Japonska se v té době blížilo nule. Pokud někdo tvrdí, že celá země by byla schopna se postavit v téhle situaci Američanům na odpor a způsobit jim obrovské ztráty (hovořilo se i 1,5 milionů padlých).. hmm

Názor, že si za to Japíci ve zničených městech mohli sami a dobře jim tak mě zaráží nejvíc. Já osobně vím kulové o životě v tehdejším Japonsku, ale není pochyb o tom, že mezi obětmi v Hirošimě a Nagasaki byla spousta lidí (a taky třeba dětí), kteří s nějakou válkou nebo politikou neměli nic společného. Úmyslný útok na civilní obyvatelstvo je podle situace buď terorismus nebo válečný zločin, a je jedno, jakými prostředky je to provedeno, nebo jakými symboly jsou označeni ti, kteří to udělají..
Když útočí na civilisty druhá strana, je to terroristický útok. Když ta "naše", je to nutný krok k zachování stability regionu. Prostě jen záleží na tom, který kanál máš v TV zapnutý.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
WT_Schmouddle
ještě jeden příspěvek o jogurtech a něco sem postnu.
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
WT_Horrido
Tenhle prispevek je zcela neoddiskutovatelne o jogurtech!
[img]http://press.lj-mlek.si/photoarchive/novi_sadni_jogurti_3-2.jpg[/img] is not a valid Image.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_TeeDee
312_Lazy napsal:
Názor, že si za to Japíci ve zničených městech mohli sami a dobře jim tak mě zaráží nejvíc. Já osobně vím kulové o životě v tehdejším Japonsku, ale není pochyb o tom, že mezi obětmi v Hirošimě a Nagasaki byla spousta lidí (a taky třeba dětí), kteří s nějakou válkou nebo politikou neměli nic společného.


Vezmi, prosím tě, v úvahu, že šlo o potencionální sebevražedné fanatiky (něco jako je Zvíře), kteří by za císaře položili život a pokud by sebou mohli vzít nějakýho amíka, tak tím líp.
Jak by to dopadlo, kdyby je Američani tímto nedorazili a nedonutili ke kapitulaci, ale jen je od zbytku světa izolovali? Přišlo by ti to snad více humání?
 
rudidlo
WT_Schmouddle napsal:
Pokud v 38 hajluju v Liberci na náměstí, tak se nemůžu divit že mě někdo v 45 požene do Německa krokem svinským.
Ti co v 38 hajlovali IMHO zdrhli sami daleko dřív. Svinským krokem byli vyhnaní ti co tu bydleli.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
WT_Schmouddle
***va *****ele jděte s těma *****nejma jogurtama do p**** nebo ještě lépe do p*** nebo vám roz**** ty vaše ****eny ksichty vy *****ný ****ti.

A ty Horri, ty seš ten nejvíc ****nej thread hijacker a zasloužíš plnou dávku tý *****ný meducíny!

Šklebící se
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
WT_Schmouddle
Rudidlo, ti co v Liberci na náměstí v 38 nehajlovali byli v Praze v utečenecký tělocvičně. Ty nikdo v 45 do Německa nikdo nehnal.
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
WT_Horrido
Nahodou, Paul Tibbets mel rad jogurt. :lol:
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
rudidlo
WT_Schmouddle napsal:
Rudidlo, ti co v Liberci na náměstí v 38 nehajlovali byli v Praze v utečenecký tělocvičně. Ty nikdo v 45 do Německa nikdo nehnal.
To se rusáci v 45 ptali kdo byl a kdo nebyl v tělocvičně?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
WT_Schmouddle
rudidlo napsal:
WT_Schmouddle napsal:
Rudidlo, ti co v Liberci na náměstí v 38 nehajlovali byli v Praze v utečenecký tělocvičně. Ty nikdo v 45 do Německa nikdo nehnal.
To se rusáci v 45 ptali kdo byl a kdo nebyl v tělocvičně?


Hehe, gotcha...

V 45 se rusáci neměli koho zeptat, protože ti z tělocvičny šli dál už v 39. Zkus nerejpat a přemejšlet.

Jnak znám pár rodin antinaci Němců co se po tělocvičně a po válce vrátili zpátky tam kde se narodili a tam taky zůstali bydlet (Lobendava a Varnsdorf).
Upravil/a WT_Schmouddle dne 07-08-2006 14:43
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
310_cibule
WT_Schmouddle napsal:
Ty vole thread hijack nadruhou.

Kolektivní vina? Pokud jsem příslušníkem válčícího národa tak se mě válka jako netýka?

Pokud v 38 hajluju v Liberci na náměstí, tak se nemůžu divit že mě někdo v 45 požene do Německa krokem svinským.

Když jsem příslušníkem národa (ať Zvíře říká že utlačovaného a latentně ohrožovaného) který se vydá na loupeživou výpravou Pacifikem za zdroji pro válečnou ekonomiku, napadne a obsadí nejen jiné země ale i kolonie velmocí čímž šlápne na nohu někomu mnohem většímu tak se nemůžu divit, že se mi to jednou vrátí.

Je blbost že Japonsko vedlo obrannou válku - obranná válka by byla vedena na japonských ostrovech, ne? Pokud mi i po 60 letech lidé věří, že jsem vedl obrannou válku na území protivníka tak je to propagandistický majstrštyk.


Někteří lidé - já k nim patřím - se domnívají, že nacionalismus (to není nadávka, ale ideologie, na jejímž základě vznikly národnostní války, není v současné době to nejlepší řešení.Mimochodem: nacionalismus je vynález novověku, ani středověk s ním ještě nijak silně nepracoval (viz Svatá říše římská za Karla IV. Pojem Svatá říše římská něměckého národa vznikl až později)

A já si opravdu nemyslím, že je dobré někoho odněkud hnát, jen proto, že mluví stejným jazykem (popř. má stejnou víru či barvu pleti) jen proto, že někdo podobný páchal nějaké zločiny. Prostě věřím tomu, že kolektivně se zločin nepáchá.

Přísně vzato, ani hajlování v Liberci nebyl v tí době zločin. Řada Němců navíc ani hajlovat v Liberci nemohla, neboť uposlechla mobilizační rozkaz a byla v hraničních pevnůstkách. Prostě jsem přesvědčenm že etnické čistky nic neřeší.

Podle principu kolektivní viny bych mohl například požadovat, aby z této země byli kamsi na východ vystěhováni všichni, kdo po roce 1945 až doteď volili zločinný komunistický režim, čímž se spolu s ním hluboce provinili na ostatních lidech této země bez ohledu na jejich národnost.

Vím, že tě nepřesvědčím, dávám jen námět k úvaze. Jestli chceš, můžem se na to někdy sejít ve Wingsu, odsun je moje oblíbené téma.

Tohle vlákno bych raději nechal památce mrtvých v Hirošimě a Nagasaki.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Peci
Cibule, nikdo německé národnosti nemohl sloužit v čs. pevnostech...
 
WT_Peci
A odsun je taky moje oblíbené téma, Brandese jsi četl?

P.S. Sorry Schmouddle za OT Šklebící se
 
WT_Schmouddle
Mám to chápat jako že budeme ctít památku příslušníků národa, který na několik desítek let zotročil a drancoval osminu rozlohy světa?

Kdo uctí ty milióny bezejmených Číňanů, Thajců, Korejců, Barmánců, Filipíňanů a dalších národů, které tento jeden národ v touze být vládcem ostatních zotročil a/nebo povraždil?
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
WT_Horrido
Ale kdo by je uctival, copak meli tu cest zemrit pri zkousce nove zbrane?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Schmouddle
Peci: Zrovna jsem to chtěl napsat...Nakonec toto celé je jeden velký yoghurtový offtopic
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
1stCL_Jamamoto
Jirka napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
310_Ikar napsal:
Hele Pepane a ted i Vogone, musite bejt uplne bl**y, protoze mi nerozumite a navic s mym naprosto spravnym nazorem nesouhlasite. Je predci nad slunce (ci zari atomoveho vybuchu) jasne, jak je to spravne ne??!! Jak s tema Arabama, Hirosimou, Amerikou anebo s tim jogurtem od Danone co vlystne neni jogurt...tak nevim co furt mate: kdybyste radsi misto toho pindani prispeli s poradnym a jasnym nazorem na cokoliv a poradne ho prosadili!!! jako spravni chlapi co si za vsim stoji!!

EDIT: ta knizka je prevazne z fotografii (obrazku) takze si ji klidne muzes precist i ty, pujcim ti ji Pepane Šklebící seŠklebící seŠklebící se


Hele jak s jogurtama?Danone že neni jogurt? To teda pěkně kecáš!!!Vůbec tomu nerozumíš! Asi nemáš doma televizi, tam furt řikaj, že to jogurt je...a nejlepčí a nejzdravější!!!


Člověče, vždyť ty vůbec nevíš o čem mluvíš. Vždyť Danone je v podstatě čistá chemie. Má jedinnou výhodu. Kdykoliv si ho dám, tak pak mám nějakou dobu klid na čtení...

Jedinej opravdovej jogurt je ten s tou marmeládou v přízemí.



Hele neplkej...díky Danone jsou mý střevní bakterie vyžranější, než většina z vás co tu jste!!!!
 
1stCL_VLK
CoolCool každá válka je hnus...a každého zmařeného lidského života je škoda...CoolCool
 
BP_Madvlk
...každý podle vlastního svědomí....někdo válku začal,někdo ji musel skončit....
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,745,959 návštěv