March 29 2024 08:29:03
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Graf Zeppelin, chlouba nacistů, objevena
310_McMarty
Tak si tak brouzdam netem a zaujal mne clanek (nasledujici odkaz). Absolutne jsem o teto lodi nemel poneti. Tak si to uzijte, vypada moc zajimave.

http://aktualne.c...?id=205684
 
rudidlo
http://nacismus.m...ppelin.php
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_Jamamoto
Ano, tato loď skutečně existovala, měla standartní výtlak 26 900tun a podle mých informací byla plánována až pro 42 letadel. Za vzor jí byla japonská Akagi, kterou měli možnost Němci proštudovat a Lexington. Podobně jako Lexington měla být i na letadloovou loď poměrně těžce vyzbrojena (16*150mm, což zhruba odpovídá hlavní dělové výzbroji lehkého křižníku.). Na palubě měla nést mimo jiné speciálně upravené Bf 109 a Stuky.

Ty stodevítky byly i vyrobeny a označeny jako Bf 109T. Vycházely z Emila od kterého se lišily hlavně větším rozpětím křídel a samozřejmě přistávacím hákem. Letadla na lodi nesloužila a byla nasazena v severní Evropě, kde s nimi operovala mimo jiné snad i JG77. Dočetl jsem se, že se snad v roce 1943 uvažovalo i o úpravách verze G. Na konci války byla loď dokončena zhruba z 90% a připadla jako válečná kořist Rusum. Ti ji převzali v Gdyni, kde na ní probíhaly opravy, ktré skončily v r. 1947. Odsud také loď vyplula na svoji poslední plavbu a od té doby ji nikdo neviděl. Její osud byl záhadou....až doposud!
 
WT_Horrido
No chlouba to zrovna nebyla, nesmyslna vyzbroj, nekoncepcni pancerovani, 42 nesenych letadel je smesny pocet...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Piscot
WT_Horrido napsal:
No chlouba to zrovna nebyla, nesmyslna vyzbroj, nekoncepcni pancerovani, 42 nesenych letadel je smesny pocet...


Ale na Labe by stacila.Mrknutí
 
313_Volume
přece to, že se rusákům potopila, když ji tahali do matěri rusi bylo známo, ne?
 
313_OTU_oblak
Jami, jenom upřesním.....
109T měly být z E-7, na cvičné přistání byly upravovány (nebo měly být) naše B534ky. jako torpédový letoun měl být použiván Fiesler 167, byla to taková štuka verze A inspirovaná Swordfisem.....

Jinak plánované použití bylo jako doprovod a ochrana tirpitze a bismarcka při výpadech do oceánu. Ale jak dokázal Admiral hipper, Scharnhorst a Gneisenau tak to šlo i bez ní....
Ale jak bylo vzpomenuto - byla to lod nekonvenční na letadlovku.
 
313_Volume
B534 upravenou měli, měl jsem fota, ale kde skončily? dokonce měli i 534 se zakrytou kabinou, ale ne dle našeho standardu, ale kapkovitým překrytem...
 
Lavo
313_OTU_oblak napsal:


Jinak plánované použití bylo jako doprovod a ochrana tirpitze a bismarcka při výpadech do oceánu. Ale jak dokázal Admiral hipper, Scharnhorst a Gneisenau tak to šlo i bez ní....


Hmmm, by ma zaujimalo co by ti na toto tvrdenie povedali namornici z Bismarcku alebo Poly, Fiume a Zary...
 
Vitman
To mi připomíná že mám doma nedokončenou Bf-109 T0 1:72 a měl bych s ní trochu hnoutŠklebící se
Ale teď nemám čas ani chuť.....
 
Pavel
Lavo napsal:Hmmm, by ma zaujimalo co by ti na toto tvrdenie povedali namornici z Bismarcku alebo Poly, Fiume a Zary...


Ti Italové asi nic... ty by totiž německá letadlovka v severním moři nebo Atlantiku moc nevytrhla.
Gentlemen, mlha nad kanálem se zvedá.. Jo, a první sestřel se nepočítá. Tím se jen vyrovnává účet za sebe...
 
Lavo

Ti Italové asi nic... ty by totiž německá letadlovka v severním moři nebo Atlantiku moc nevytrhla.


Jaj Pavel reagoval som hlavne na toto tak to šlo i bez ní... . Keby ti chudaci mali pri Matapane aspon nejaku lietadlovku , mohlo to prebiehat inak , K Bismarcku skoda hovorit....
Upravil/a Lavo dne 31-07-2006 09:57
 
j4ck41
jenom jeste takovej ouplne malej dodatek k tem Bf 109T. Meli by bejt vyrobeny udajne v nepatrnym poctu u Fieselera a umisteny u jednotek operujicich na pobrezi Severniho more. Nekolik z nich slouzilo v Norsku u I/JG77
 
Pavel
Lavo: U Matapanu by jim pomohla - možná, přeci jen hlavní masakr proběhl v noci. ... ale pokud jsi četl Hubáčka - Boj o středomoří 2. díl "Bitva u Matapanu" tak tam se spíš zdá, že Italové měli problém hlavně ve sdělování informací a ve sdělování jich včas.
Ale letadlovka jim chyběla,a taky si potom začli hned jednu stavět Šklebící se. Já jsem myslel to, že i kdyby Němci Italům Graf Zepelin poskytli (dost pochybuju) tak by ho neměli do středomoří jak dostat. Ale anglické letadlovky Italům dost vadily. Jen kvůli tomu se v podstatě neodhodlali vyprovokovat velké hladinové střetnutí s Brity, ve kterém by (podle mě) měli víc než slušnou šanci na úspěch. Báli se, že půjdou ke dnu než se dostanou na dostřel.
Gentlemen, mlha nad kanálem se zvedá.. Jo, a první sestřel se nepočítá. Tím se jen vyrovnává účet za sebe...
 
313_Volume
talošum ňák ták celkově chyběl bojovej zápal.....holt ital v zimě neválčí a v létě tančí Úsměv
 
j4ck41
Pavel napsal:
Jen kvůli tomu se v podstatě neodhodlali vyprovokovat velké hladinové střetnutí s Brity, ve kterém by (podle mě) měli víc než slušnou šanci na úspěch. Báli se, že půjdou ke dnu než se dostanou na dostřel.


vsak se o tom presvedcili kdyz jim po kapitulaci hosi od KG100 potopili bitevni lod ROMA
 
j4ck41
313_Volume napsal:
talošum ňák ták celkově chyběl bojovej zápal.....holt ital v zimě neválčí a v létě tančí Úsměv


no ale zase na druhou stranu to nejni uplne spatnej postoj.

i kdyz s tim bojovym zapalem to zase nebylo tak hrozny. treba pri invazi na Kretu byli dva prapory pluku horskych myslivcu prepravovany po mori. ve dvou lehkych flotilach, ktere byli slepeny ze vseho co se udrzelo na hladine. jako ochrana byl jeden italsky torpedovy clun na flotilu. jedna flotila narazila na hlidkujici brity kteri meli i bitevni lod. ten doprovodnej clun prej delal co mohl, ale nemeli sancu, sli ke dnu a s nima i vetsina flotily, druha flotila taky narazila na nepritele, ovsem v tomto pripade ten ital konvoj ochanil tak dobre, ze prisli jen o par lodi
 
Lavo
[
vsak se o tom presvedcili kdyz jim po kapitulaci hosi od KG100 potopili bitevni lod ROMA


Ak ma pamat neklame tak to bolo 9.9.1943 klzakovou bombou...


... ale pokud jsi četl Hubáčka - Boj o středomoří 2. díl "Bitva u Matapanu" tak tam se spíš zdá, že Italové měli problém hlavně ve sdělování informací a ve sdělování jich včas.



Jasne , ze som cital...informovanost to bol Iachinov problem od zaciatku.Tie hlasenia od priezkumnych lietadiel boli super....ale ja som chcel hlavne poukazat nato , ze Scharnhorst , Admiral Hipper atd vobec nedokazali , ze to ide aj bez lietadlovky . Operacia Juno ( asi jedina uspesna ) za ktoru bol velitel eskadry Marshall poslany do kukurice nic nedokazuje....
Upravil/a Lavo dne 31-07-2006 12:33
 
Tajpan
Lavo napsal:
[
vsak se o tom presvedcili kdyz jim po kapitulaci hosi od KG100 potopili bitevni lod ROMA


Ak ma pamat neklame tak to bolo 9.9.1943 klzakovou bombou...


... ale pokud jsi četl Hubáčka - Boj o středomoří 2. díl "Bitva u Matapanu" tak tam se spíš zdá, že Italové měli problém hlavně ve sdělování informací a ve sdělování jich včas.



Jasne , ze som cital...informovanost to bol Iachinov problem od zaciatku.Tie hlasenia od priezkumnych lietadiel boli super....ale ja som chcel hlavne poukazat nato , ze Scharnhorst , Admiral Hipper atd vobec nedokazali , ze to ide aj bez lietadlovky . Operacia Juno ( asi jedina uspesna ) za ktoru bol velitel eskadry Marshall poslany do kukurice nic nedokazuje....


podla mna, sa mýliš. Scharnhorst , Gneisenau , Admiral Hipper patria vôbec najúspešnejším lodiam Nemecka. A dokázali to aj bez lietadlovky.
Dva mesiace bezkonkurenčne vládli Atlantiku, a robili si čo chceli.
 
Safrik
3IAP_Tajpan napsal:
Lavo napsal:
[
vsak se o tom presvedcili kdyz jim po kapitulaci hosi od KG100 potopili bitevni lod ROMA


Ak ma pamat neklame tak to bolo 9.9.1943 klzakovou bombou...


... ale pokud jsi četl Hubáčka - Boj o středomoří 2. díl "Bitva u Matapanu" tak tam se spíš zdá, že Italové měli problém hlavně ve sdělování informací a ve sdělování jich včas.



Jasne , ze som cital...informovanost to bol Iachinov problem od zaciatku.Tie hlasenia od priezkumnych lietadiel boli super....ale ja som chcel hlavne poukazat nato , ze Scharnhorst , Admiral Hipper atd vobec nedokazali , ze to ide aj bez lietadlovky . Operacia Juno ( asi jedina uspesna ) za ktoru bol velitel eskadry Marshall poslany do kukurice nic nedokazuje....


podla mna, sa mýliš. Scharnhorst , Gneisenau , Admiral Hipper patria vôbec najúspešnejším lodiam Nemecka. A dokázali to aj bez lietadlovky.
Dva mesiace bezkonkurenčne vládli Atlantiku, a robili si čo chceli.


Tajpane (nebo kdokoliv) můžeš prosím Tě uvést více podrobností, místo čas, název operace atp.? Tohle mě zájímá, děkuji.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,600,999 návštěv