September 28 2024 20:13:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
4.10 patch
Mech
Mno ja bych rekl ze to presne dela ten mod v ultrapacku.
Edit: Tak ne, pouziva vlastni decals.
Upravil/a Mech dne 04-01-2011 11:39
 
CSW_Butys
Help, zkoušel jsem ve 4.10 jeden skin, který jsem následně pak vymazal a teď když chci spustit let v jednoduchém editoru, dám Let a ono vyskočí tato hláška - Data file corrupt. Zkoušel jsem Update UP, kde mám 4.10 instalovanou a nic. Díky.
i.ibb.co/P1zc1q9/Butys.png
 
cyberolas
To už tady bylo, QMB to občas zahlásí, přepni na jinou mapu, pak zase na tu svoji oblíbenou a všechno pojede...
 
CSW_Butys
V jednoduchosti je síla, díkes. Cool
i.ibb.co/P1zc1q9/Butys.png
 
alfik
Vážení tvůrcové. Létám s programem Il-2 Šturmovik od jeho dodání na český trh. Valnou část z této doby i onlajnově.
Na takovýhle simulátor jsem se předtím těšil už od doby Sinkléru a Amigy. Na simulátor bitevního letadla z jeho názvu.
Byl jsem v něm celkem úspěšný, tj. dost jsem toho zničil a ne příliš často "umíral" - právě proto že jsem létal tak jak létali piloti šturmů za války - tak nizko že jsem vrtulí škubal vršky trávy, přiletěl, zbombil, zmizel...
Teď už to nejde. Dostali jste do ruky jediný simulátor bitevníku na světě a udělali z něj třítisící omrdesátý ixtý simulátor stíhaček. No jestli čekáte díky - tak tedy, moooc Vám děkuji!
Už si nejspíš na většině serverů nezalítám, pokud tedy nebudu chtít létat s befkem nebo fokáčem...
Jo a mch pro Vaši ctěnou informaci: Japonská letadla používala na zajištění bomby pod trupem letadla zahnutou tyč na závěsníku, která fyzicky blokovala vrtulku. Takže bomba byla odjištěna po několika centimetrech pádu, sami si spočtěte potřebný čas.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Mech
No nevim, ale soucasti tyhle taktiky bylo pred cilem vystoupat, provest bombardovani a zase prizemnim letem zmizet. Co ti brani to delat stejne?
Btw vrtulky se asi asi nevytocily po par centimetrech padu. Spis tak po par metrech jinak by nemely moc smysl.
 
Hoper
Alfíku, to, žes někde viděl nějaký takovýto obrázek:
home.tiscali.cz/cz470266/Sturm/410/Il-2_05.jpg
(nebo něco "takového" četl)
přeci ještě neznamená, že v téhle výšce i normálně útočili.
Nějak si totiž neumím představit, jak v tomto letu útočí raketama a kanonama... :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
alfik
Mechu, kdybych měl se šturmem vystoupal do šesti set metrů tak bych si už mohl rovnou vzít jiné letadlo. V takové výšce mě můžeš vidět jedině na zpáteční cestě- to když už o nic nejde a já si ze svého bitevníku dělám pro prdel (a pro nasrání modrásků) těžkou stíhačku.
Na to druhé je jediná odpověď - přečti si co napsali jiní dříve a pochopíš že se tu nebavíme o tom jak dlouho trvá roztočit vrtulku ale za jakou dobu se vůbec začne ta vrtulka točit. To zajištění (u emerikanos drátem, u japíků kusem tyčky) sloužilo k tomu aby se neodtočila ještě za letu. Na dvě sekundy si spočti kolik by toho drátu tam muselo být.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
alfik
Hopre: Přiletím ve 30m, vystoupám do 100-200m, útočím. Pokud opakuji nálet, NIKDY nestoupám přes 500m. Poté se zase odplížím, aby na mě nemohli kanonýři.
Nechcípám - ale to víte. Ti co stoupají do 600m, pravidelně neví.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
první nálet těch 500m na bomby stačí - šturm to zas tolik nerozjede, zvlášť když před tím stoupá...

ed: a evidentně při útoku tedy tou vrtulí trávu nesekáš ;)
Upravil/a Hoper dne 04-01-2011 18:30
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
a máme tu správy zo Slovenska:

Martin
Tie cervene letiska budu opravene.

Co sa tyka odhozu bomb. V 4.09 bolo mozne zobrat He-111 s dvoma SC2000 (dobre si pamatam tie bomby?), nastavit si 10 sekundove oneskorenie vybuchu a slahnut ich na ciel z 10 metrovej vysky a spokojne fujazdit domov. Alebo sa nahanat v nejakom Do-335 s 1000kou v bruchu, natiahnut za sebou zopar nepriatelskych stihacov, zhodit bombu v 10m vyske s 3s oneskorenim a cakat, ako to pod nimi buchne. :twisted: To asi teda tiez nebola bohvieaka realita, ci co. 8)

4.10 toto zmenila. Sam netvrdim, ze je to najidealnejsie riesenie a diskutujeme o tom, ako by bolo mozne urobit to co najjednoduchsie a zaroven este blizsie k realite pre rozne typy bomb. Povedal by som, ze si treba pockat na patch 4.101. V kazdom pripade ten, kto sa nauci odhadzovat a trafit s bombami z vacsej vysky, moze byt len spokojnejsi so svojimi vlastnymi schopnostami.

Zabkovanie je stale mozne. Ano je tazsie, ale mozne urcite je. Povedzme si uprimne, pred 4.10 vedel odhodit zabku do lode skutocne kazdy. 99.9% zasah, pokial ta nezasiahlo AAA. Podobne platilo pre torpeda. Treba tomu dat sancu. Je mozne, ze obe ficury budu este v dalsom patchi poupravene, ale ich uplne odstranenie by som neocakaval.

BTW, Do-217 nie je protivnik pre Hurrika. Je mozne ho zostrelit, ale nie je to jednoduche. Z nejakeho dovodu sa predsa na stihacky zacali montovat velkorazne gulomety a kanony.

Upravil/a Hoper dne 04-01-2011 18:28
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
alfik
Tak ještě jednou - pro Hopra a zvláštní školu Šklebící se :
Přiletím ve 30m, nastoupám do 100-200m pro útok raketami. Pokud trefím, letím jinam zase ve 30m. Pokud netrefím, nastoupám s otočkou o 180 st. (případně se znovu přiblížím z jiného směru - záleží na větru) dejme tomu do 350-450m, vrhnu bomby. Pokud jsem po prvé trefil, letím jak už jsem udal ve 30m na jiný cíl. Nastoupám do 350-450m, vrhnu bomby. Letím zase jinam ve 30m, zásadně se na místě nevocasuju abych na ně střílel ještě z kanonů protože to bych asi těžko přežil. Leda bych byl na serveru zrovna sám.
Nevzpomínám si že bych psal že útočím ve výšce že trhám trávu, ta věta je postavená jinak.
A podotýkám že jak rusi tak němci popisují útoky vedené šturmasama stejně, a fotili to taky stejně. Což o něčem svědčí.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
606_hayes
nechcem sa do toho moc zapajat ale aj ked leteli nizko nad zemou do operacnej oblasti, asi tam potom nastupat nejaky ten metrik museli uz len z dovodu najdenia a vizualneho kontaktu kdeze radar este v tej dobe nebol na scene ani gps a ine navigacie.
 
http://606.klikej.org/news.php
WT_Horrido
U III./SG3 prováděli útok na tanky následujícím způsobem. Po přiblížení ve výšce nedosažitelné pro lehký flak (2000 m) následovalo prudké piké s výslednou rychlostí 500 km/h. Jakmile tank zmizel za obrysem motoru, odhazovali v neuvěřitelných 5-10 m nad zemí 250 kg pumy. Ty měly pochopitelně zpožděné zapalovače.

Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
saldy
350m na odhoz i ve vyšší rychlosti stačí, černá smrt bude řádit i nadále, věřim že i šílení čárliové pokud se nerozhodli stát se bombou jako celek si udržovali od bomb odstup, když se člověk s ní setká naživo asi má velký respekt, gunkamera odhaluje že i méně nebezpečné rakety odpalovali z velké vzdálenosti,,,hlavní bylo přežít.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Bart Simpson
Z Wikipédie (síce neviem komu to hraje viac do karát, ale nevadí) Úsměv

Často sa k svojim cieľom približovali a útočili na ne z malej výšky do 20 m. Najvyššej presnosti pri útoku na pozemné ciele palubnými zbraňami sa dosahovalo pri útoku z výšky 800 až 1200 m pod uhlom 20 až 25°
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
1stCL_pbarry
Hoper napsal:
a máme tu správy zo Slovenska:

Martin
Tie cervene letiska budu opravene.

Co sa tyka odhozu bomb. V 4.09 bolo mozne zobrat He-111 s dvoma SC2000 (dobre si pamatam tie bomby?), nastavit si 10 sekundove oneskorenie vybuchu a slahnut ich na ciel z 10 metrovej vysky a spokojne fujazdit domov. Alebo sa nahanat v nejakom Do-335 s 1000kou v bruchu, natiahnut za sebou zopar nepriatelskych stihacov, zhodit bombu v 10m vyske s 3s oneskorenim a cakat, ako to pod nimi buchne. :twisted: To asi teda tiez nebola bohvieaka realita, ci co. 8)



Toto vysvětlení je fakt trapas.

btw o tom odhozu bomb za svoje letadlo jsem i četl od nějakého extremisty za války. Resp to bylo z pohledu útočníka.

Práce TD se mi líbí a respektuju ji, ale tohle vysvětlení skutečně nepůsobí profesionálním dojmem. Prostě někomu hodila osmaosmdesátka dvoutuny na hlavu a ten se nasral a změnil to.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
saldy
Bylo by lépe v rámci kompromisu protože hlouběji to řešit asi nikdo nedokáže, úplně zrušit časovač roznětky bomby a ať se každej snaží jak umí.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
WT_Horrido
Jen škoda že kompromis narušuje realné nasazení asi tak stejně jako předchozí varianta. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Werner
Tohle vysvětlení by řešila jednoduchá věc - roznětky jen pro velké bomby. Dejme tomu, že pětistovka by byla poslední bomba bez časovače.
Nikdo by neházel tunovky z 10 metrů a bitevníci by zase mohli dělat svoji práci.
Trošku mi to příde jako bysme dostali pušky, ale měli svázané ruce.
Upravil/a 1stCL_Werner dne 04-01-2011 22:12
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,687,003 návštěv