September 28 2024 14:15:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
4.10 patch
AH_Cutora
Ohledne odjistovani bomb.

Nejsem kovanej v technicke historii, ale co vim co jsem videl i v dobovejch filmech a tak, tak to asi bylo dost ruzne.

Priklad 1: P.W.Stahl - Nad ledem a Saharou:
nekde tam popisuje jak jednou v Rusku dve Ju88 meli za ukol letat a narusovat dopravu. Hazeli bombicky cca 50kg po jedne-dvou po autech na silnicich a vlacich z prizemni vysky. Stahl popisuje jak osobne zautocil par bombama na vlak ve stanici z prizemni vysky a zadni spodni strelec fotil dopady. Jsou tam i fotky z cca 30?50m? kdyz uz Ju88 se vzdaluje a mirne stoupa po odhozu, bomby bouchaj kolem vagonu...

Priklad 2: ve filmech je obcas videt, jak po vzletu nekdo z osadky sleze do pumovnice a vytahuje jehly ze zajisteni bobmb a nacvakava karabinky s dratky. Jen si vzpomenout co to bylo za film kde jsem to videl.

Priklad 3: V tom prisernem novejsim filmu Pearl Harbor je scena jak spadne bomba, nebouchne hned a vrtulka se toci a po dotoceni nekolika otocek teprve bouchne. Nevim jestli zrovna tohle je film ktery by se dal brat za bernou minci, ale je to tam.
Priklad 4: Tusim ze zrovna Stahl popisuje ze na Londyn hazeli ruzne bomby (dokonce i namorni miny). Nektere meli casovace nastavene na konkretni hodinu, nektere meli zpozdovace az o nekolik hodin... Z dnesniho pohledu to byly vyslovene bomby teroristickeho charakteru...


Systemu odjistovani a zpozdovacu urcite bylo povicero druhu vcetne bomb bez zpozdovace. Otazkou je jak to namodelovat, nebo zda modelovat vic systemu. Pred tim proste byl system bez casoveho jisteni jen se volitelnym zpozdovacem (ta prodleva stavitelna v armingu pilotem pred letem), ted nam tam holt dodali na tvrdo jistici cas 2s. V mnoha pripadech to urcite pomohlo k realnejsimu pristupu, ale holt nekteri bitevnici to budeme mit tezsi.


Nemam moznost ted litat, nemam tu na to HW, ale vzal jsem kalkulacku. Ju87 pri stremhlavu maji cca 600km/h. 2s to jsou 320m vejsky, takze odhoz cca ve 400m coz mi prijde docela realne. Kdyz jsem chodil "na krev" v Ju87 s vybiranim, tak jsem hazel min. ze 350m, pod se to uz nedalo bezpecne vybrat. Vim ze nekde jsem cetl, ze v Africe hazeli stuky na tanky z cca 850m mimo dosah pulpalcovejch kulometu. V zaberech z bitvy o Britanii jsou Ju87 jak hazi na lode a tam ty bomby padaji take kolem 2-3s.

Horsi to budou mit stihaci s bombama, tam si neumim predstavit jak jinak hazet nez fakt z tesne blizkosti a ty 2s nevim nevim... Zrovna tak Me110 nebo IL2. To nejsou stremhlave bombery, bombardovaci pocitac take nemaji jako Ju87D3 nebo Ju88, tam si neumim predstavit jak na to jit jinak nez z velke blizkosti a 2s urcite budou problem. No jo no, holt se clovek bude muset ucit to hazet presneji.
 
1stCL_pbarry
To je právě ono. S pomalejšíma letadlama to jde, ale rychlý bestie jako P-47, P-38, FW190 a třeba i il10 mají v této úloze problém. Vteřina by asi stačila.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
1stCL_Fucida
Focke-Wulf odhazuje kilometr od cíle, dřív, než ho vidí Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
311_Tank
Ano nektere bomby zajisteni mely typicky treba Americka 500lbs bomba.

Zjednodusene:
Mela dve roznetky, predni a zadni, mohlo jich byt nekolik typu prevazne ale narazove.
Tyto roznetky se odjistovaly prave zminenymi vrtulkamy ktere uvnitr roznetky mechanicky odjistili "udernik" ktery pak mohl po narazu uderit zapalky a zpustit tak explozi.
Vrtulka se musela tocit dostatecnou dobu aby stihla odsroubovat/odjistit udernik.

Na externich zavesech, kde by normalne se bomba odjistila uz pri startu, se pouzivaly jehly na dratech porostrcene osou vrtulek ktere Bolokovaly otaceni vrtulek. Po odhozu draty vytrhly jehl z os vertulek ty se mohli vesele tocit ...
[img]http://bbs.hitechcreations.com/wiki/images/1/15/500lbbomb.jpg[/img] is not a valid Image.
Sorry za terminologii znam to v anglctine..

Tech roznetek se vyrabelo a pouzivalo nekolik a ne vsechny meli vyse uvedenou pojistku.
 
Lynx23
311_Tank napsal:
Tyto roznetky se odjistovaly prave zminenymi vrtulkamy ktere uvnitr roznetky mechanicky odjistili "udernik" ktery pak mohl po narazu uderit zapalky a zpustit tak explozi.
Vrtulka se musela tocit dostatecnou dobu aby stihla odsroubovat/odjistit udernik.


Z toho tedy vypliva:
1. Cim ve vetsi rychlosti se bomba odhodila, tim se rychleji tocila vrtulka a tim rychleji se odjistila.
2. Pri zabkovani se vrtulka mohla tocit i po prvnim kontaktu se zemi a tedy mohla po nejake dobe normalne vybouchnout, i kdyby se odhodila treba jen v 1metru. Ale Nebouchla vzdy, protoze treba zabkovala moc kratce.
3.
AH_Cutora napsal: V zaberech z bitvy o Britanii jsou Ju87 jak hazi na lode a tam ty bomby padaji take kolem 2-3s.
To ukazuje na to, ze limit 2s je nerealne prisny. Kdyz pilot nekam leti a hazi jednu bombu, chce aby vybouchla, takze pokud vi, ze je zde nejaky limit, nauci se to odhazovat dostatecne pred. Kdyz pripocteme, ze odhazuje stremhlav jako Ju87, muze si dovolit a vlaste je zadouci odhodit jeste s vetsim predstihem. Jakze pokud odhazuji 2-3s pred dopadem. limit byl MAXIMALNE 1,5s ale spise jeste mene.
4. Tyto vrtulky se mohli (v omezene mire) tocit i pod vodou. To by ale stejnak bitevnikum v ILovi moc nepomohlo, protoze vybuchy pod vodou u lodi, nemaji moc efekt.
5. Bomb fusing je tedy nepovedeny pokus o priblizeni realite, ktery akorat nerealisticky ztizil odhoz bomb bitevnikum.
6. Kdyz uz je snaha o priblizeni k realite, mohly by být vylepseny vybuchy bomb (jak pisi kluci vyse) aby poskozovali i kdyz bomba vybouchne tesne vedke tanku, nebo pod nim a ne jen, kdyz strefite panacka, ktery kouka z prulezu doprostred kebule. Stejne tak nechapu, proc vybouchne po zasahu 1000kou cela vesnice.
Upravil/a Lynx23 dne 30-12-2010 14:32
 
311_Mart
Včera jsem zkoušel Šturma 3M a Panzery IV jsem si dával na jednu dvě rány! Tigry zezadu 2s dávkou! Asi jsem ovlivněný WoT, ale i tak mi přijde to ničení tanků moc jednoduchéZamračený
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
Lynx23
Mart napsal:
Včera jsem zkoušel Šturma 3M a Panzery IV jsem si dával na jednu dvě rány! Tigry zezadu 2s dávkou! Asi jsem ovlivněný WoT, ale i tak mi přijde to ničení tanků moc jednoduchéZamračený

Palubni zbrane OK, ale zkus to bombou. Aby to neskoncilo tak, ze misto hazeni bomb na tanky budeme strilet z kanonu s vetsim uspechem..
 
1stCL_pbarry
U tohoto systému mi ty dvě vteřiny tak hardcore nepřijdou.

http://www.lexpev...001942.pdf

Ale u německých bomb jsem si vrtulky nevšiml, takže jestli to probíhalo tak jak tu někdo již psal - odjištění drátem při odhozu, pak by měla bejt bomba odjištěná už dva metry od letadla.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Farky
Tanku ok, ale tohle jsou přeci roznětky a ne pojistky, nebo se pletu? Časování roznětky si v ilovi normálně nastavujeme. Roznětek bylo víc druhů, od superquick (nárazová na nose bomby), přes hydrostatickou (to je ta vrtulka) až po delay (zpožděnou klidně až o několik hodin). Pro nás je ale důležité, kdy byla roznětka odjištěná. Nebo-li jak dlouhej byl drát co vytrhával zajišťovací kolík z roznětky, respektive za jak dlouho byla roznětka odjištěná. Každopádně moc dlouhej ten drát určitě nebyl.

Souhlasím na 100% že 2 s jsou hrozně moc, hloubkový útoky už jsou skoro nemožný.
 
1stCL_pbarry
Lynx23 napsal:
Mart napsal:
Včera jsem zkoušel Šturma 3M a Panzery IV jsem si dával na jednu dvě rány! Tigry zezadu 2s dávkou! Asi jsem ovlivněný WoT, ale i tak mi přijde to ničení tanků moc jednoduchéZamračený

Palubni zbrane OK, ale zkus to bombou. Aby to neskoncilo tak, ze misto hazeni bomb na tanky budeme strilet z kanonu s vetsim uspechem..


Což by nebylo daleko od reality že Úsměv

Proč myslíš že stuky koncily svoji karieru se dvěma těžkýma kanonama.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
311_Tank
Farky napsal:
Tanku ok, ale tohle jsou přeci roznětky a ne pojistky, nebo se pletu? Časování roznětky si v ilovi normálně nastavujeme. Roznětek bylo víc druhů, od superquick (nárazová na nose bomby), přes hydrostatickou (to je ta vrtulka) až po delay (zpožděnou klidně až o několik hodin). Pro nás je ale důležité, kdy byla roznětka odjištěná. Nebo-li jak dlouhej byl drát co vytrhával zajišťovací kolík z roznětky, respektive za jak dlouho byla roznětka odjištěná. Každopádně moc dlouhej ten drát určitě nebyl.

Souhlasím na 100% že 2 s jsou hrozně moc, hloubkový útoky už jsou skoro nemožný.

Vrtulky jsou pojistky aspon u US bomb. Jak sem psal vrtulka se roztocila/odroubovala roznetku a ta pak mohla odpalit bombu. Pokud se vrtulka dostatecne krat neotocila pred dopadem tak se roznetka neodjistila.
Hydrostaticka roznetka je hydrostaticka, vrtulka stale plni funkci pojistky.
Nebyl by asi vycist z toho obrazku oznaceni a najit podrobnosti.
Ten drat byl u US letadel na tesno vytrhaval se okamzite po odhozu bomby zadna vule tam nebyla.

Z pohledu US 500lb bomby je nynejsi nastaveni OK ikdyz si myslim ze pocet otacek potrebnych k aktivaci slo upravit na zemi treba jen stupidnim predtocenim a znovu zajisteim.
 
311_Tank
Lynx23 napsal:
Z toho tedy vypliva:
1. Cim ve vetsi rychlosti se bomba odhodila, tim se rychleji tocila vrtulka a tim rychleji se odjistila.
2. Pri zabkovani se vrtulka mohla tocit i po prvnim kontaktu se zemi a tedy mohla po nejake dobe normalne vybouchnout, i kdyby se odhodila treba jen v 1metru. Ale Nebouchla vzdy, protoze treba zabkovala moc kratce.

1) to je pravdepodobne ale rek bych ze samotnou konstrukci byla dana nejaka maximalni rychlost otaceni vrtulky takze na dobu odjisteni nebude mit prakticky vliv
2)Zastaveni vrtulky nespousti roznetku ! Aspon ne u US bomb. Vrtulka pouze mechanicky odjisti roznetku.
Vrtulka se mohla tocit po dopadu ale pokud nebyla dostatecne krat otocana pred narazem roznetka nebyla v dobe dopadu odjistena a nemohla vybouchnout

Asi vsichni sme videli nejakej valcnej film kde se vrtulka dotocila a bomba bouchla, ale to bych rek byly vsechno Japonske bomby Úsměv a ty to muzou mit jinak.

BTW plynule nastavitelne zpozdeni je IMHO blbost co sem nasel tak britove meli standartne jen nekolik typu zpozdeni zadne, 1s, 2,5s, 12s, 15s aspon podle prirucky british bomb detonators.

A ted pozor ! rek bych ze v drtivym procentu utoku kdy cilem byla technika nebo ziva sila se pouzvala okamzita roznetka jinak se vam bomba zaryla do zeme a mela jen malej lokalni efekt.
Takze vrtulka v tomhle pripade zarucovala ze letadlo ktery by odhodilo byt omylem moc nizko se nezprasi vlastni bombou.
 
LEON
311_Tank napsal:

Z pohledu US 500lb bomby je nynejsi nastaveni OK ikdyz si myslim ze pocet otacek potrebnych k aktivaci slo upravit na zemi treba jen stupidnim predtocenim a znovu zajisteim.


Sakra, představa toho maníka, jak stojí u bomby ve svěráku a prstem tam přetáčí tu vrtulku mi nahání husí kůži Zamračený
 
https://www.rcfree.eu
311_Mart
S žabkováním jsem nejspíš skončil... Sakra jak já teď budu potápět lodě, střemhlav mi to nejde zdaleka tak dobře, na doutníky jsem si taky ještě nezvykl...

Místo pum radši rakety a pořádný kanonMrknutí

Když jsem házel bomby (se zpožděním) střemhlav, tak se mi zdálo, že mají právě vetší účinek na okolí, což uznávám asi není moc reálné, možná kromě účinku na budovy.


i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
clone9cz
Čistě teoreticky, nemá být 2 vteřiny součet roznětky s doby odjištění po odhozu. Resp. nějaká bezpečná doba, která se sice uvádí, ale né už čeho ?

Jinak z některých filmů můžete odsledovat, že se bomby u některých větších bombrů odjišťují přímo na palubě. Pojistka nepojistka, pochybuju, že se v této věci vede nejaký výzkum, takže je to jen další slovo do pranice.
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_pbarry
clone9cz napsal:
Čistě teoreticky, nemá být 2 vteřiny součet roznětky s doby odjištění po odhozu. Resp. nějaká bezpečná doba, která se sice uvádí, ale né už čeho ?

Jinak z některých filmů můžete odsledovat, že se bomby u některých větších bombrů odjišťují přímo na palubě. Pojistka nepojistka, pochybuju, že se v této věci vede nejaký výzkum, takže je to jen další slovo do pranice.


řekl bych že v těch filmech pouze vytahují závlačku k vrtulkám, ale kdo ví Šklebící se
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Hoper
to jako šel třeba navigátor do pumovnice a tam začal tahaz za šíleně dlouhej drát od všech x moc bomb, co měla B-17 nebo Fax v pumovnici ? A modlil se, aby se to nikde nešprajclo, protože jeho síla je přeci jen poněkud enší než síla padajících - a vytrhávajících bomb ?
Do pumovnice lezli a růčo připravovali v Enole Gay...


jinak 2s - já teda nevím, ale dívám se na to jako Tajpan (po přečtení Lynxova příspěvku mi přišlo to samé) - útočit na pozemáky bylo vždy těžké (z mnoha příčin - nižští letová hladina, omezená rychlost -> flak, možnost poškození vlastní bombou, atd atd), jistota zásahu minimální.
Nebrečme a naučme se útočit jen při určitých rychlostech a pod určitým úhlem...
Kolik že úspěchů měly Spity nebo Lavočky při pouřití bomb ? Jak dlouho spity s bombama lítaly, než Britové přišli na to, že od stíhačů tohle chtít nemůžou ?
Pokud tam jsou 2s a DT to mají nějak podložené, budem se s tím muset smířit a naučit se to znovu. S tím bohužel souvisí, že takhle útočit budou opravdu jen lidi typu pbarry, občasní lítači-pozemáci od toho utečou...

Jinak žabkování funguje stále, jen se holt musí odhazovat o něco málo výš (bohatě stačí nad stožárama lodi) a především o kus dál od boku lodi. Po pár špatných odhozech člověk pozná, kolik ze siluety lodi má mít v zaměřovači, aby bomba bouchla ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
ad vrtulky na bombách - kolega v práci má babičku, co tyhle vrtulky nacházela nedaleko Roudnice, kam amíci odhazovali bomby v domění, že likvidují německou rafinérii a při tom to házeli na falešný/klamný cíl :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
saldy
uz ponekolikate tu vidim zminku o Stuvi v Ju88 - co by presne mel delat? Me normalne jezdi kravata a kam ukazuje, tam padne bomba. Nevidim v tom problem.

Já v tom problem vidim a velký, značka(abkommarke) ve hře se pohybuje až při téměř pravoúhlém tedy střemhlavém útoku, kdy je jeho funkce již téměř bezpředmětná, Stahl v knize nad ledem a Saharou(str.229) tuto novou útočnou taktiku jasně popisuje-Stuvi nahrazuje právě neefektivní střemhlavé útoky, letouny se Stuvi měly již odstraněné vzdušné brzdy, piloti nalétávali na cíl klouzavým letem vysokou rychlostí pod úhlem 30stupňů JU88 ustálil v letu na cíl na rychlost 630km, po odhozu v malé výšce bylo třeba mírně přitáhnout jinak by se křídlo utrhlo, tato technika byla velice rychlá a přesná.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
1stCL_pbarry
saldy napsal:
uz ponekolikate tu vidim zminku o Stuvi v Ju88 - co by presne mel delat? Me normalne jezdi kravata a kam ukazuje, tam padne bomba. Nevidim v tom problem.

Já v tom problem vidim a velký, značka(abkommarke) ve hře se pohybuje až při téměř pravoúhlém tedy střemhlavém útoku, kdy je jeho funkce již téměř bezpředmětná, Stahl v knize nad ledem a Saharou(str.229) tuto novou útočnou taktiku jasně popisuje-Stuvi nahrazuje právě neefektivní střemhlavé útoky, letouny se Stuvi měly již odstraněné vzdušné brzdy, piloti nalétávali na cíl klouzavým letem vysokou rychlostí pod úhlem 30stupňů JU88 ustálil v letu na cíl na rychlost 630km, po odhozu v malé výšce bylo třeba mírně přitáhnout jinak by se křídlo utrhlo, tato technika byla velice rychlá a přesná.


Musíš nastavit rychlost a výšku do zaměřovače..
Upravil/a 1stCL_pbarry dne 30-12-2010 17:21
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,685,589 návštěv