September 28 2024 12:23:42
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 11

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
4.10 patch
311_Tank
Hoper napsal:
311_Tank napsal:
Hoper napsal:
311_Tank napsal:
Patch je to super, ale nechapu proc tak zprznili bomby a torpeda. Naštvaný

proč myslíš ?
a jak, dle tebe ?

- ne vsechny bomby meli safety fuze
- torpeda (late) maj odhazovy parametry nekdy z pulky valky ? jinak snesly odhazovani za vyssich rychlosti a z vetsich vysek
- doba aktivace torpeda ve vode je IMHO premrstena skoro dvojnasobne


hmm
- není ale lepší simulace u všech, než simulace žádná ?
- nevím jestli v manuálu nebo kde, ale ty rychlosti pro torpéda někde psané byly (z 4.10) - osobně mi např 400km/h nepřijde málo Úsměv
- netuším. Doba aktivace je u všech typů stejná ? Nebo má každé svoji ? Možná bylo snahou tvůrců, aby piloti odhazovali torpéda ne 50m před lodí, jak se to dělalo dost často do teď Úsměv


Vychazim z manualu od 4.10 testoval sem to kdyz to bylo jeste jako volitelnej mod v UP.

- otazkou je jetli je to pak simulace, ja sem si jistej ze popisovannej bezpecnostni zapalovac mely US bomby, sem si docela jistej ze jejich britsky prtejsky je nemely u ostanich sem nehledal

- Maximalni vyska odhozu Mk13 v polovině 44 byla 750m tady je 180.

- v manualu to papsane je a vychazim z toho. theba US Mk13 mela minimalni beh torpeda 200 metru podle 4.10 guide maji vsechny 400-600m
Odhazovat torpeda co nejblize k lodi je validni taktika torpedoveho utoku.

- Maximalni vyska odhozu Mk13 v polovině 44 byla 750m ve 4.10 je 180m.

Tohle jsou odhazove parametry pro Type 91 podle taktiky z 44.
Launch in speed range 370–460 km/h, at 30-120m high (or speed 200-248knots (230-285mile/h) at altitude 98–394 ft)
Launch in speed range 460–560 km/h at 50-120m high (or speed 248-302knots (285-348mile/h) at altitude 164–394 ft)

a Takhle je to podle 4.10:
• Type91 late
60m, 330 km/h
(this torpedo had a much wider range of drop than the early one)
 
Farky
4 ringlett - kde se o té jiné lafetě něco dozvím? Přiznám se, že mi to přijde docela nepravděpodobné. Už proto, že Bf 110 se s BK 3,7 cm kanónem prakticky nepoužívali jako bitevníci.

Já nevím, ale když se podívám do toho dokumentu na to schéma seřízení zbraní, je tam použitý granát s tvrdým jádrem, tedy protitankový. Nejde mi do hlavy, proč když to šlo takhle seřídit by si to Němci zbytečně komplikovali a stříleli by podle nějakých čárek na štítku a ne podle zaměřovače. A už vůbec mi nejde do hlavy, proč když teda údajně máme v ilovi Bf 110G-2/R-1 s lafetou proti pozemákům (primárně tankům), proč máme HE munici a ne AP jako Ju 87G.Zamračený

P.S. - navrhuju případně pokračovat přes SZ, ať to tady zbytečně neplevelíme.
 
1stCL_Fucida
Jen plevelte, imho se držíte tématu.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
BP_dFrog
Nesouhlasím Fucido. Tohle je docela podstatná debata. Buď je u Bf-110G-2 špatně BK 3,7 nebo chybí značky na zaměřovači. Tak či tak je to bug.
 
Hoper
dFrogu, čteš to pořádně ? :)


Tanku, pošlu to ke Slovákům, jo ? :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Mrknutí
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
Topper-Czech napsal:
Jestli nemáš vrtuli jinde, tak ji dej přednostně. Já řešil dilema mít 4, nebo "jen" tři motory ovládané samostatně. A výsledek je?: tah #1, tah #2, tah #3, chladič, listy vrtule, podélné vyvážení.


Přivedls mne na něco, co mne samotného nenapadlo, Topper-Czech (asi to bude věkem).

4.10 umožňuje čtyři různé profily nastavení periférií.

Udělám si profil na bombry (kde potřebuju všechny trimy po ruce, zejména na směrovku a výškovku) a na stíhačku, kde třeba trim směrovky není až tak důležitá, ale vrtule ano.

Budiž blahořečen. Díky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
BP_dFrog
Hoper napsal:dFrogu, čteš to pořádně ? Úsměv


Myslím, že ano. Kdyžtak mě oprav. Buď je kanón lafetovaný jako pro bitevník a tudíž není jak ho správně zaměřovat a má i špatné střelivo a nebo má být lafetovaný jako pro stíhač a potom střílí níž. Ať za a) nebo za b ) chyba tam je.
Upravil/a BP_dFrog dne 27-12-2010 19:53
 
Hoper
ano, to ano, ale Fuči nepsal, že mají jít pindat někam na dvoreček, ale naopak ať zůstanou zde, protože to je k tématu :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Jo, jenže Hoper spíš myslí, aby sis znovu přečetl tu mou větu, abys zjistil, že nejsme ve sporu Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
BP_dFrog
Sakryš, to jsem to zeslonil. To je jako zkonil, ale mnohem víc...Úsměv
 
ringlett
BP_dFrog napsal:
Hoper napsal:dFrogu, čteš to pořádně ? Úsměv


Myslím, že ano. Kdyžtak mě oprav. Buď je kanón lafetovaný jako pro bitevník a tudíž není jak ho správně zaměřovat a má i špatné střelivo a nebo má být lafetovaný jako pro stíhač a potom střílí níž. Ať za a) nebo za b ) chyba tam je.


Tak 110G-2 nebyla prvotně uvažovaná jako čistě stíhací ale bitevní.
Zaměřování přes spodní okraj kruhu funguje spolehlivě. Ani v reálu kvůli téhle variantě nebyl montovám další zaměřovač. Viděl jsem jen dvě fotky 110 s tímhle kanonem operační a další tři kde byl kanon připraven na zastřílení při testech. Proti bombardérů,m byl sice účinný ale ubíral značně na rychlosti. Proto se používal minimálně. Lepším řešením se ukázala zástavba 108 do čumáku, nebo menší podvěs se 151, obojí mělo i větší rychlost palby a zásobu nábojů.

Kloním se spíše k tomu že Oleg v tom má bordel a Daidalosové to nepovažují za natolik akutní, nebo si toho nikdo pořádně nevšiml. Mě to jako problém nikdy nepřišlo.
 
Topper-Czech
310_cibule napsal:

4.10 umožňuje čtyři různé profily nastavení periférií.


Tak na tuhle vymoženost jsem úplně zapoměl. Ještě jsem zaexperimentoval s kombinací směrovka na pedálech + trim na rukojeti, a vono to není vůbec špatný todleto. Sice jsem to před nedávnem několik dní zkoušel a přišlo mi to jako absolutní kravina (spíš jsem se s tím pral), ale ono to je o zvyk.
 
http://www.e-airport.wz.cz
Farky
ringlette, zkoušel sis porovnat tu samou věc v 4.09m a 4.10m? Jasně že ti to nikdy nepřišlo jako problém. V 4.09 přeci nikdo nemířil spodním okrajem zaměřovače, to je blbost. Vystřelený granát tam jde normálně plus mínus ke středu zaměřovače. To znamená, že to upravil Team Daidalos, ať už nedopatřením, nebo mají podložené že to tak bylo. Pořád je tu totiž možnost, že to není záměrné a je to bug který unikl při betatestu.

Neřešíme tady přeci historii nasazení a výsledky dosažené za WWII. Je mi fakt jedno jestli to bylo účinné proti B-17kám. Já chci jen předtím než budu otravovat kluky z DT zjistit, jestli je to teď dobře, nebo ne. I proto pátrám po tom, kde ses dočetl o té odlišné lafetě pro bitevníky, já nikde na tuhle informaci nenarazil.

Mimochodem - kecal jsem s tou municí v podvěsu, v 4.09 i 4.10 je řazení granátů AP - HE - HE - AP (každej třetí AP). Sorry za mystifikaci, docela dlouho jsem to éro nelítal. Smutný

Proč si tady vůbec plácám játra o kanónech - v readme je trochu zastrčená informace o tom, že pancíře tanků byli upraveny dle skutečnosti. Tak jsem vzal na "střelnici" nějaký ty tanky a malinko si zastřílel. Z Ju 87G se stal hrozivej zabiják téček, ničil jsem opakovaně T-34/85 ZEPŘEDU zásahem do věže. A z boku je to celkem pohoda, korbu jsem sice snad ani jednou neprostřelil, zato věž vždycky. To se povedlo v 4.09 jen málokdy, člověk tam musel podstupovat děsivý dajvy a strefit se při tom někam za věž na motor. Prostě to je krok kupředu.
Pak jsem si vzal Bf 110G-2 s BK 3,7 a zjistil že ani nevidím vystřelenej granát, což mi přišlo trošku divný.

Ostřelovat německý tanky jsem nezkoušel, možná zítra. Jsem zvědavej na bazooky na P-47 vs. panzer.

edit -
ringlett napsal:
Zaměřování přes spodní okraj kruhu funguje spolehlivě. Ani v reálu kvůli téhle variantě nebyl montovám další zaměřovač.

Prohlídnul sis vůbec ten manuál co jsem ti sem odkazoval? Další zaměřovač nebyl potřeba, protože používali normálně REVI. Je to vidět na tom schématu seřízení zbraní na straně 30!!!!! Naštvaný
Upravil/a Farky dne 27-12-2010 22:42
 
saldy
Farky:
já teď nemůžu hrát, T34 šly ničit jen zezadu a to jen někdy,i při zásahu do motoru někdy přežily, Géčko bylo skoro k ničemu, takže mě to potěšilo, co ten Stuvi? Nevim jestli se tam v realu musela volit výška odhozu ale v JU87 fungoval celkem dobře(při velkých úhlech náklonu), zato v JU88 jen překážel ve výhledu
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
311_Tank
Hoper napsal:
dFrogu, čteš to pořádně ? Úsměv


Tanku, pošlu to ke Slovákům, jo ? Úsměv

Posli to komu chces pokud to napomuze zmene k lepsimu Úsměv

Nejvetsi problem s torpedy do nekdy 42 byl ten ze bylo treba aby vnikly do vody pod pomerne presnym uhlem aby nejela po hladine nebo se moc neponorila (stavalo se ze se otocila a jelana opacnou stranu)
proto je bylo treba odhazovat nizko a za malich rychlosti.

To se vyresilo pridanim stabilizace ve vzduchu (pridavne drevene plochy ktere odpadly po dopadu do vody, anirotacni mechanismy atd.)
takze bylo mozna odhazovat z podstatne vetsich vysek a rychlosti. Jedinym problemem zustala penost pohonych stroubu, ktere po dopadu do vody praskaly.

Tot strucny souhrn meho dnesniho puldeniho googleni v praci Úsměv
 
Mech
To mi pripomina dil Dogfights jak lovili Bismarcka Swordfishe, jak tam mluvili o tom, ze bylo potreba se trefit torpedem mezi vlny, jinak hrozilo ze se torpedo odchyli. Neco takovyho by asi ze 750 metru delali jen tezko(vim, jinej druh torpeda, ale problem s narazem na vrchol vlny zustava) a imho to ze to torpedo fungovalo i po 750 metrech plachteni vzduchem jeste neznamena, ze se tak bezne pouzivalo.
Vliv vetru, turbulenci, dopad samotnej..i pri nejlepsi vuli pokud mas to torpedo jen jedno nebudes ho hazet z vejsky, kde ses mnohem lepsi cil pro AA a zasah je dost nejistej.
 
clone9cz
Rád bych vás vyved z omylu, bug je něco, co funguje jak nemělo být naprogramováno. Pokud tedy něco funguje podle zadání, tak to není a nemůže být bug, jakkoliv je to špatně. Rozhodně se tu nevyplatí paušalizovat, Daidalos nejsou v pozici, kdy by se měli zodpovídat vašemu zadání.
 
http://www.wwii-illusion.net
Joe Hallenbeck
clone9cz napsal:
Rozhodně se tu nevyplatí paušalizovat, Daidalos nejsou v pozici, kdy by se měli zodpovídat vašemu zadání.


Přesně tak. Mrknutí
313_FlyBoy
RY-C
 
Hoper
clone, ale tady se nereportují jen SW chyby ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,685,126 návštěv