September 28 2024 12:21:28
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
4.10 patch
Farky
Tak jsem se trochu víc proletěl novými Spitfiry. Myslím, že doba kdy určitá skupina lidí lezla zásadně do Spita je zřejmě pryč. Mám pocit, že už to není ten na slovo poslouchající stroj s nekonečnou zásobou éček, spadnout do vývrtky je mnohem snazší (můj subjektivní pocit). Fičůrka Structural G limit ze západních letadel nejvíc postihla IMHO právě Spitfire Mk.V, když za to v "pětce" vezmu jako jsem byl zvyklý tak mi hrozí minimálně porušení konstrukce.

Spitfire Mk.V - oproti 4.09m všechny verze pětky "ztrácejí" motor při negativních géčkách. A to i ty, co mají "udělátko slečny Shillingové" (což je správně). Netestoval jsem nijak intenzívně, ale zatím mi nepřišlo že by Merlin vybavený Shilling orifice dával nějakou extra výhodu oproti motoru bez něj. Při vyšší rychlosti už za to nejde rvát nadoraz, jinak ztratíte křídlo ještě dřív než se uspíte.

Spitfire Mk.VIII/Mk.IX - jsou o dost pevnější než Mk.V, dá se s tím lítat v podstatě úplně stejně jako v 4.09m.

Jsem docela zvědavý, co si o nových spitech myslíte vy. Mě se zamlouvají, konečně se v nich musí i trochu myslet. A je super že nám Daidalos dodal i další verze, snad jediný co mi chybí je (někdo už to tady zmiňoval) Mk.VC bez filtru a přídavný nádrže u "pětek", alespoň těch pozdějších.

Jinak jsem narazil na jednu nepříjemnost - když podvěsím pod Bf 110 37 mm kanón, nestřílí kam by měl. Střelba jde strašně nízko, jako by byl kanón nastřelený někam na spodní okraj zaměřovače. Zkoušel jsem i další různé podvěsy, ale dělá to jen tenhle.
 
ringlett
Farky napsal:
Jinak jsem narazil na jednu nepříjemnost - když podvěsím pod Bf 110 37 mm kanón, nestřílí kam by měl. Střelba jde strašně nízko, jako by byl kanón nastřelený někam na spodní okraj zaměřovače. Zkoušel jsem i další různé podvěsy, ale dělá to jen tenhle.


což je správně, ten kanon byl zaměřen primárně proti pozemním cílům a fakt mířil pár stupňů dolu
 
1stCL_Fucida
Já včera testoval...chvilka napětí...ano, Fw 190 Úsměv

Vzhledem k tomu, že jsem kompletně přenastavil knipl, tak skutečně objektivního srovnání nějakých ovladatelností úplně schopný nejsem Úsměv. Přijde mi, že je na křidélkách snad ještě citlivější, AI Spitfiry žere ještě snáze, než dříve. Trochu nepříjemná je sebedestrukční schopnost při plném přitažení kniplu na rychlosti - a pozor, Focke-Wulfa lze rozlomit i rázným potlačením (i když si nejsem jistý, jestli jsem neměl už načaté křídlo). Ale když člověk nelítá jako superprase, tak to mašinu de facto nijak neomezuje. A ten pocit, že si člověk musí šetřit motor, je taky fajn Úsměv
Jinak je to víceméně stejné, jako to bylo. Přijde mi, že méně ztrácí energii při obratech na vysoké rychlosti a naopak více při obratech na nízké rychlosti, resp. že se poněkud snáze trhá. Ale obojí bude nejspíše způsobeno hlavně jiným nastavením mého lokálního kniplu Úsměv

PS: jo a Re 2000 opravdu není takový italský Focke-Wulf Úsměv
PPS: souboj 75 mm Hauptkanone na Hs 129 vs. 12,7 mm kulomet v ILovi dopadl vítězně pro Hauptkanone. IL udělal jen takové "blaf" a zmizel Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Fucida
ringlett napsal:
což je správně, ten kanon byl zaměřen primárně proti pozemním cílům a fakt mířil pár stupňů dolu


Jenže se nabízí otázka, jak (nebo čím) byl kanon zaměřován Úsměv Domnívám se, že od oka s tím pilot nestřílel.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Farky
4 ringlett - já naopak myslím že je to chyba. Veškeré podvěšené kanóny ve hře (i ty pod Hs 129) se dají seřídit tak, aby střílely + - na střed zaměřovače. Navíc jsem si přečetl, že ten podvěs byl nastřelován na vzdálenost 800 m. V tom případě ti šel granát poprvé středem zaměřovače ve vzdálenosti cca 350 m. To se ve šturmovi verze 4.10 neděje. Z toho podvěsu se prostě stala jen neužitečná zátěž. Teda ne že by to byl předtím nějakej šlágr, myslím že to skoro nikdo nepoužívá, ale zamrzí to.

Tady je k vidění to seřízení (str.30) - http://www.cockpi...08%20A.pdf
 
WT_Horrido
Byl zaměřován namalovanýma čárama na štítku...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ringlett
Farky napsal:
4 ringlett - já naopak myslím že je to chyba. Veškeré podvěšené kanóny ve hře (i ty pod Hs 129) se dají seřídit tak, aby střílely + - na střed zaměřovače. Navíc jsem si přečetl, že ten podvěs byl nastřelován na vzdálenost 800 m. V tom případě ti šel granát poprvé středem zaměřovače ve vzdálenosti cca 350 m. To se ve šturmovi verze 4.10 neděje. Z toho podvěsu se prostě stala jen neužitečná zátěž. Teda ne že by to byl předtím nějakej šlágr, myslím že to skoro nikdo nepoužívá, ale zamrzí to.

Tady je k vidění to seřízení (str.30) - http://www.cockpi...08%20A.pdf


s tímhle kanonem je průser trochu jinde, existovali dvě verze montáže. Jedna pro pozemní útoky, zastřílené na 1000m a pilot zaměřoval buď čarami na štítku nebo pomocí spodní části kruhu zaměřovače.
A druhá pro boj s bombardéry, ta se dala nastřílet (nastavit) na libovolný nástřel mezi 350 a 1000 metry.
Označení měli obě stejné. První používali bitevní G-2, druhou stíhací F a G-4.

Ve šturmu je ta první varianta a byla stejná i v 4.09.
 
Topper-Czech
Ve 4.09 se s ním ale mířilo přes střed. Takže je to jakoby opraveno? Zamračený

edit: písmenka
Upravil/a Topper-Czech dne 27-12-2010 13:59
 
http://www.e-airport.wz.cz
310_cibule
Furt řeším, jestli si na jediným volným slideru mám nechat klapky, nebo žaluzie chlazení motoru, či spíše nastavení vrtule. Co vlastně potřebuju mít nejvíc po ruce a navíc je u toho důležitá rychlost (plynulost)? (no, u mě je to asi vlastně dost jedno...)

Už mi to se... asi tu čtyři desítku oddinstaluju Cool
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Topper-Czech
Jestli nemáš vrtuli jinde, tak ji dej přednostně. Já řešil dilema mít 4, nebo "jen" tři motory ovládané samostatně. A výsledek je?: tah #1, tah #2, tah #3, chladič, listy vrtule, podélné vyvážení.
 
http://www.e-airport.wz.cz
1stCL_Fucida
Cibule, já bych radil nastavit na ten volný slider chladič. Používám ho častěji, než štelování vrtule. Nicméně my u Jadgwaffe tak podřadné věci, jako nastavování otáček vrtule, neřešíme skoro vůbec Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Farky
ringlett - nějak tvému vysvětlení nerozumím. Proč teda ten dokument co jsem na něj odkazoval nese název "Bf 110G-2/R-1", když G-2 (btw regulérní stíhačka, žádnej bitevník) to podle tebe měla jinak? Myslel jsi tím, že bitevníci měli jinou lafetu na ten 37 mm kanón, nebo že to seřizovali někam šikmo dolů?

On ten kanónek vždycky střílel trochu nízko, ale tohle je extrém. Když už někdo šahal do tý "sedmatřicítky", mohl opravit i kadenci která je asi tak poloviční. Ale to je fuk, holt se s tim budu muset naučit střílet.

P.S. - patch 4.10 je super a líbí se mi čím dál víc.
 
311_Tank
Patch je to super, ale nechapu proc tak zprznili bomby a torpeda. Naštvaný
 
Hoper
311_Tank napsal:
Patch je to super, ale nechapu proc tak zprznili bomby a torpeda. Naštvaný

proč myslíš ?
a jak, dle tebe ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Topper-Czech
Tam je víc chyb u munice? Jediné, co jsem zaznamenal, je chybějící bomba pod křídlem mého spiťoura.
 
http://www.e-airport.wz.cz
Hoper
jinak dotaz na DT:

na základě jakých všech podmínek se rozsvěcují světla na letišti ?

1. určitá výška od povrchu země ? (nezkoušel jsem, napadlo až teď)
2. noc/den (asi ne, neb 17.7.1940 v Pacifuku je v 1900 tma jak prase, jinde bude ještě světlo-moc složité na určování co je tma a co světlo...)
3. není v dohledu nepřítel a mají svoji národnost - funguje
4. světla jsou na zemi (ne na vodě) - nemyslím - viz níže
5. v okolí letiště - nepředpokládám, že DT maj databázi VŠECH letišť ze VŠECH map...
6. v okolí HomeBase - to bych jako další podmínku bral, ale ... viz níže
7. nějaká jiná podmínka, kterou neznám :)

protože....

protože jsem si hrál a snažil se osvětlit statickou letadlovku. A světla na ní svítí stále. Ač mají přiřazenou "národnost", až má/nemá letadlovka na sobě HB, ač je na moři nebo pevnině. Taky mne ještě napadlo strčit ji na tu skrytou plochu (je tam jedna jak kráva a jedna ještě větší :)) ), ale tam už jsem před tím zjistil, že i na nich světla svítí stále :(

ŠLO BY TEDY DO 4.11 UDĚLAT TO, ABY SE SVĚTLA ROZSVICOVALA I NA STATICKÉ LETADLOVCE ? Případně aby se uměla vybratá světla hýbat s nějakým objektem ? :) (nejen loď mne napadá....)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
311_Tank napsal:
Patch je to super, ale nechapu proc tak zprznili bomby a torpeda. Naštvaný


...aby to bombarďáci neměli tak nereálně snadné, jako dosud Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
311_Tank
Hoper napsal:
311_Tank napsal:
Patch je to super, ale nechapu proc tak zprznili bomby a torpeda. Naštvaný

proč myslíš ?
a jak, dle tebe ?

- ne vsechny bomby meli safety fuze
- torpeda (late) maj odhazovy parametry nekdy z pulky valky ? jinak snesly odhazovani za vyssich rychlosti a z vetsich vysek
- doba aktivace torpeda ve vode je IMHO premrstena skoro dvojnasobne
Upravil/a 311_Tank dne 27-12-2010 15:48
 
ringlett
Farky napsal:
ringlett - nějak tvému vysvětlení nerozumím. Proč teda ten dokument co jsem na něj odkazoval nese název "Bf 110G-2/R-1", když G-2 (btw regulérní stíhačka, žádnej bitevník) to podle tebe měla jinak? Myslel jsi tím, že bitevníci měli jinou lafetu na ten 37 mm kanón, nebo že to seřizovali někam šikmo dolů?


Ano, lafeta byla odlišná.
 
Hoper
311_Tank napsal:
Hoper napsal:
311_Tank napsal:
Patch je to super, ale nechapu proc tak zprznili bomby a torpeda. :@

proč myslíš ?
a jak, dle tebe ?

- ne vsechny bomby meli safety fuze
- torpeda (late) maj odhazovy parametry nekdy z pulky valky ? jinak snesly odhazovani za vyssich rychlosti a z vetsich vysek
- doba aktivace torpeda ve vode je IMHO premrstena skoro dvojnasobne


hmm
- není ale lepší simulace u všech, než simulace žádná ?
- nevím jestli v manuálu nebo kde, ale ty rychlosti pro torpéda někde psané byly (z 4.10) - osobně mi např 400km/h nepřijde málo :)
- netuším. Doba aktivace je u všech typů stejná ? Nebo má každé svoji ? Možná bylo snahou tvůrců, aby piloti odhazovali torpéda ne 50m před lodí, jak se to dělalo dost často do teď :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,685,105 návštěv