September 28 2024 00:28:46
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Vliv výkonu motoru na kroucení?
1stCL_Fucida
Ivan: Volltreffen Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
clone9cz
k mereni letovych parametru se da uzit i UDPgraph (IL2 logovani letovych parametru, graf), nemusite k tomu pouzivat jen stopky nebo to odhadovat
Upravil/a clone9cz dne 21-11-2007 15:16
 
http://www.wwii-illusion.net
606_Temp
Ok, pkud ma teda podle nekterych 25lb spit stejny, ne li lepsi drak jako spit IXe z roku 44 a pokud se nikdo nechce namahat s tim si to vyzkouset primo ve hre, aby poznal ten rozdil, tak nema cenu dale tohle tema rozebirat. Klidne to zamcete, at nevytahne nahodou nekdo dalsiho pstrosa z pisku. Mrzi me, ze tu mame spis virtualni piloty co vic kecaji, nez litaji. Ja si jdu radeji zalitat. Sem nema cenu psat zadne poznatky. Smiruji se s tim, ze SVK tvori pevne sevrene jadro, ktere za kazdym svym clenem stoji, ikdyz treba nemusi pokazde mit pravdu (tim nechci rict, ze tohle je ten priklad) Slibuju, ze uz se budu drzet na SVK jen oftopicu a nebudu se srat do rady starsich.
 
http://no606.ic.cz/
AH_Ronsoc
Tempik to nam nerob !!! Zato mas aj pravdu!!! Mrknutí
 
Jirka
606_Tempik napsal:
Ok, pkud ma teda podle nekterych 25lb spit stejny, ne li lepsi drak jako spit IXe z roku 44 a pokud se nikdo nechce namahat s tim si to vyzkouset primo ve hre, aby poznal ten rozdil, tak nema cenu dale tohle tema rozebirat. Klidne to zamcete, at nevytahne nahodou nekdo dalsiho pstrosa z pisku. Mrzi me, ze tu mame spis virtualni piloty co vic kecaji, nez litaji. Ja si jdu radeji zalitat. Sem nema cenu psat zadne poznatky. Smiruji se s tim, ze SVK tvori pevne sevrene jadro, ktere za kazdym svym clenem stoji, ikdyz treba nemusi pokazde mit pravdu (tim nechci rict, ze tohle je ten priklad) Slibuju, ze uz se budu drzet na SVK jen oftopicu a nebudu se srat do rady starsich.


No já teda do toho nechci zatnout, ale proč by bylo nutné zkoušet Olegův hrací modýlek Spita 25lb a modýlek Spita IXe ? To že ta pětadvacítka lítá jako ďábel je přece všeobecně známé. Úsměv Proč objevovat již dávno objevené, že ? Šklebící seŠklebící seŠklebící se
 
ivanivanovic
Jirka napsal:
606_Tempik napsal:
Ok, pkud ma teda podle nekterych 25lb spit stejny, ne li lepsi drak jako spit IXe z roku 44 a pokud se nikdo nechce namahat s tim si to vyzkouset primo ve hre, aby poznal ten rozdil, tak nema cenu dale tohle tema rozebirat. Klidne to zamcete, at nevytahne nahodou nekdo dalsiho pstrosa z pisku. Mrzi me, ze tu mame spis virtualni piloty co vic kecaji, nez litaji. Ja si jdu radeji zalitat. Sem nema cenu psat zadne poznatky. Smiruji se s tim, ze SVK tvori pevne sevrene jadro, ktere za kazdym svym clenem stoji, ikdyz treba nemusi pokazde mit pravdu (tim nechci rict, ze tohle je ten priklad) Slibuju, ze uz se budu drzet na SVK jen oftopicu a nebudu se srat do rady starsich.


No já teda do toho nechci zatnout, ale proč by bylo nutné zkoušet Olegův hrací modýlek Spita 25lb a modýlek Spita IXe ? To že ta pětadvacítka lítá jako ďábel je přece všeobecně známé. Úsměv Proč objevovat již dávno objevené, že ? Šklebící seŠklebící seŠklebící se


mam podobny naroz ci uz spit XI alebo 25lb toci ako ufo alebo ufo na 2 je fuk, z nemeckym lietadlom neutocim ani jedneho cize mi je to uplne na nic ze zistim ktore je ufo a ktore ufo na 2 Vyděšený
 
3BAP_Cassius Chaerea
Proč by sem nemohl psát poznatky, LesníHu je taky píše sic většinou kvalitnější, ale jako vždy se najdou lidé co je prostě nesežerou, tak to bejvá, ale na vzájemnévlezdoprdelkování "jádra" SVK se to taky dá svést.

P.S. Já sem si ale myslel že jsi taky co spíš kecaj než lítajÚsměv
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 21-11-2007 16:07
 
clone9cz
uprimne musim rict, ze zrovna me jsou vlastnosti spitu pri vybirani stremhlaveho letu ukradeny, protoze vim, ze jsou lepsi nez u 109, pokud se tu ale nekdo najde, koho to zajimaj rozdily mezi IX a 25lb, tak mu dej cas, treba ma zrovna ted 150 jinejch starosti, nez aby cokoliv dokazoval

PS: pamatuje nekdo, kdy jsem letel naposled ve spitu ?
 
http://www.wwii-illusion.net
606_Temp
ivanivanovic napsal:
Jirka napsal:
606_Tempik napsal:
Ok, pkud ma teda podle nekterych 25lb spit stejny, ne li lepsi drak jako spit IXe z roku 44 a pokud se nikdo nechce namahat s tim si to vyzkouset primo ve hre, aby poznal ten rozdil, tak nema cenu dale tohle tema rozebirat. Klidne to zamcete, at nevytahne nahodou nekdo dalsiho pstrosa z pisku. Mrzi me, ze tu mame spis virtualni piloty co vic kecaji, nez litaji. Ja si jdu radeji zalitat. Sem nema cenu psat zadne poznatky. Smiruji se s tim, ze SVK tvori pevne sevrene jadro, ktere za kazdym svym clenem stoji, ikdyz treba nemusi pokazde mit pravdu (tim nechci rict, ze tohle je ten priklad) Slibuju, ze uz se budu drzet na SVK jen oftopicu a nebudu se srat do rady starsich.


No já teda do toho nechci zatnout, ale proč by bylo nutné zkoušet Olegův hrací modýlek Spita 25lb a modýlek Spita IXe ? To že ta pětadvacítka lítá jako ďábel je přece všeobecně známé. Úsměv Proč objevovat již dávno objevené, že ? Šklebící seŠklebící seŠklebící se


mam podobny naroz ci uz spit XI alebo 25lb toci ako ufo alebo ufo na 2 je fuk, z nemeckym lietadlom neutocim ani jedneho cize mi je to uplne na nic ze zistim ktore je ufo a ktore ufo na 2 Vyděšený

No to by ti ale nemelo byt jedno. Problem je, ze ho neutocis s fokacem pri rychlostech nad 500 km/h, coz bys mel. Jestli plati na obyc spita vlitnout do divu a vybrat to tesne nad zemi aby te nemohl nasledovat, tak na 25lb to neplati, asi prave diky tomu motoru no Cool
Ale o tom uz necham povidat rozumejsi lidi, kteri si to obhaji vyssim plnicim tlakem a j lama co nesaham mistnim ani po kotniky uz toho opravdu nechavam. Dokud to jeste neni zamceny, tak ti co celou dobu mlceli rychle do me, uz se nebudu branit ;-)
 
http://no606.ic.cz/
ivanivanovic
606_Tempik napsal:
No to by ti ale nemelo byt jedno. Problem je, ze ho neutocis s fokacem pri rychlostech nad 500 km/h, coz bys mel. Jestli plati na obyc spita vlitnout do divu a vybrat to tesne nad zemi aby te nemohl nasledovat, tak na 25lb to neplati, asi prave diky tomu motoru no Cool


nemam sajn preco to tak je, a nemam chut to zistovat osobne Spity v sturmovi sa mi hnusia! Proste ked sedim v spitovi tak akoze "simulator" sa stava uplnou arkadovkou!

Skus sa opytat Olega preco 25lb utoci lepsiu zatacku ako fokac na velkej rychlosti? Ak to tak namodeloval urcite to ma podlozene faktami Šklebící se (len srandujem) Mrknutí
 
1stCL_pbarry
Hele šéfe, Zkoušel jsem si to schválně hned na začátku a zjistil jsem.....že jsem nic nezjistil. Ty se tu snažíš debatovat na základě svých pocitů, které podsouváš ostatním. Já řikám že ty letadla vybíraj stejně a že jsem žádné zvláštnosti nenašel. Řekneš teda že kecám ?

Neumíš vést diskuzi. Vaříš z vody a když ti to ostatní dávají najevo začínáš je osočovat. Opravdu by bylo milé, kdybys na nějaký ten čas ještě někam zalez, sbíral informace a učil se. Mrknutí
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
clone9cz
606_Tempik napsal:
No to by ti ale nemelo byt jedno. Problem je, ze ho neutocis s fokacem pri rychlostech nad 500 km/h, coz bys mel. Jestli plati na obyc spita vlitnout do divu a vybrat to tesne nad zemi aby te nemohl nasledovat, tak na 25lb to neplati, asi


Tempiku, probiras situaci do ktery se zkuseny piloti nedostanou, zkuseny piloti nic nevybiraj tesne nad zemi, zkuseny piloti nedelaj ustalenou zatacku na 500km/h, zustan tedy u tvych zjisteni a nesnaz se to ospravedlnit prevadenim do praxe


uvazoval si take o tom, ze kdyz to tu nekdo zmeri opravdu sofistikovanou metodou a vyjdou mu jina data (ktere nepotvrzuji nic tveho), tak se akorat znemoznis ?
Upravil/a clone9cz dne 21-11-2007 16:49
 
http://www.wwii-illusion.net
606_hayes
na otazky preco objavovat objavene a preco znoa nieco skusat su dve odpovede.....1) skusil som to leti to takto pada to takto hori to hentak a lieta to na p***,
2) skusal som to pred pol rokom a lietato to takto hori to takto pada to takto a lieta to na p***,

vy ste tu casto stari mazaci ktori lietaju tri roky dva roky viac rokov, na SVK ste to uz preberali, a zacina vas uz rozculovat pretoze viete kam ta debata dojde, ale su to novsi a novsi celnovia ktori by sa radi dozvedeli a v takychto temach povrtali....ich to prave zaujima no tak tak....ak uz niekto takyto nazor povedal alebo je to uz uplne mimo misu tak sorry ale pravdu poveim nechcelo sa mi citat vsetky 4strany,Mrknutí
 
http://606.klikej.org/news.php
WT_Horrido
606_Hayes napsal:
ale pravdu poveim nechcelo sa mi citat vsetky 4strany,Mrknutí


To je mozna ten problem novsich clenu Mrknutí
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Jirka
... vzájemnévlezdoprdelkování "jádra" SVK se to taky dá svést ...


Jo, jo, tady je to samej řiťolezec !!! Šklebící seŠklebící seŠklebící se

Mimochodem, nemáte pocit, jako by to dneska lítalo nějak jinak ?

Asi vítr ... Úsměv
 
XXX_Dazz
606_Tempik napsal:
Ok, pkud ma teda podle nekterych 25lb spit stejny, ne li lepsi drak jako spit IXe z roku 44 a pokud se nikdo nechce namahat s tim si to vyzkouset primo ve hre, aby poznal ten rozdil, tak nema cenu dale tohle tema rozebirat. Klidne to zamcete, at nevytahne nahodou nekdo dalsiho pstrosa z pisku. Mrzi me, ze tu mame spis virtualni piloty co vic kecaji, nez litaji. Ja si jdu radeji zalitat. Sem nema cenu psat zadne poznatky. Smiruji se s tim, ze SVK tvori pevne sevrene jadro, ktere za kazdym svym clenem stoji, ikdyz treba nemusi pokazde mit pravdu (tim nechci rict, ze tohle je ten priklad) Slibuju, ze uz se budu drzet na SVK jen oftopicu a nebudu se srat do rady starsich.


Kua Tempíku, prosím přečtí co ti napsal Pbarry zkus se trošku zamyslet !!!

Až se zamyslíš tak vymysli naprosto věrohodný test (viz LesníHU) se ketrým budeš moct něco prokázat. To že letíš 600 km/hod a pak přitáhneš a něco není jak má být nic nedokazuje.
Položím teď diletantskou otázku (nemá to nic společného a vlastnostmi letadla) a takových otázek ke tvým pocitů může bý 1000.
Přitáhl jsi pokaždé naprosto stejně rychle ???

Zkus taky zapřemýšlet nad tím proč se u letadel porovnává ustálená zatáčka.
Upravil/a XXX_Dazz dne 21-11-2007 19:10
 
jofe
> Tempik_606: Čo tak nová téma na nasledujúci týždeň? Ako je to v Il-2 medzi PC a rukou? Tak rozmýšľam, že toto je ďaleko naliehavejšia téma ako sa sporiť o fyzikálne a matematické podstaty Ila!Úsměv
Upravil/a jofe dne 21-11-2007 20:34
 
LesniHU
606_Tempik napsal:
lesniHu
1. na motor jsem se neptal. Pokud si myslis, ze maji oba typy stejny drak, tak ok (ostatni se muzou podivat osobne jak ktere letadlo vypada)
2. ok, budem se drzet toho, ze stejne. proc je tedy 25lb spit na tom lip?
3. i se stlumenym motorem a vyplem boostu (aby jsme docilili stejneho tociveho momentu) je na tom 25lb spit lepe
4. nebavim se tu o ustalene zatacce na male rychlosti, pokud jsi si nevsiml. bavim se tu o zatacce na nabrane rychlosti pres 600 km/h. Jeste jednou te zadam, aby jsi si to vyzkousel osobne. Pust letdla ze stejne vysky a pri stejne rychlosti zacni vybirat stremhlavy let. Zajima me konkretne vysledek, ktere letadlo ho vybira lepe a klidne i se stlumenym motorem.
5. skoda ze jsi se vyhnul mym i tak zjednodusenym odpovedim, zkus se k tomu postavit celem
Ano! Presne kvuli tomuhle bylo uplne prvni, co jsem napsal do tohoto vlakna "specifikuj, definuj". Doufam, ze ted uz je jasne i tobe, proc jsem to delal.

Nuze, k tvym bodum.
1) Psal jsem "Jedine, co se oproti IX s motorem merlin66 ("L.F.IX" ) zmenilo, bylo...", cimz jsem myslel mimo jine to, ze nic jineho se nemenilo. Mel jsem pocit (asi mylny...), ze by te mohlo zajimat, jak to bylo ve skutecnosti, protoze to vypada, ze v tom mas trochu zmatek.
Ve hre se samozrejme muzou vsichni podivat, ze IXc a IX+25 maji stejny 3D model.
2) protoze na tom neni lip, oba se zacnou rozpadat pri 820km/h ias
3) Na jednu stranu: IXc 61.2°/s, IX+25 62.5°/s
na druhou stranu: IXc 51.9°/s, IX+25 52.5°/s
Na volnobeh, pri klesani rychlosti 700km/h, vykrut zahajen v 1500m vysky. Z toho usuzuji, ze jsou na tom stejne. Z ceho usuzujes ty, ze je na tom +25 verze lepe?
4) bavis se o polomeru zatacky a jako dukaz pouzivas il2c, coz znamena, ze mluvis o ustalene. Nevim, co mi prinese delat jeste test ucinnosti vyskovky, z meho hlediska zbytecny, protoze vim, cim se (ne)lisi, a nemam na to ted cas. Doporucuji ti udpgraph, autopilota a nezaujaty pohled.
5) Tve odpovedi jsem okomentoval ve smyslu srovnani se skutecnosti. Argumentovat proti vetam typu "Modernejsi drak mel spit IXe z roku 44/45" kdyz bychom je vztahli na hru nema moc smysl, ze. Ale jestli povazujes za dulezity muj komentar z hlediska hry, tak:
606_Tempik napsal:
Moje odpovedi jsou nasledujici, zajima me nakolik se shodneme
1. Modernejsi drak mel spit IXe z roku 44/45, mel upravene ocasni plochy a kridlo
2. Spitfire mk IXe by mel odolava vetsim rychlostem, proc jinak by upravovali puvodni draky.
3. lepsi rolrate ma spitIX 25lb i pres starsi konstrukci odpovidajici spise spitu V. Otestovano osobne
4. Lepsi polomer zatacky ma opet spit IX 25lb. Dokazuje to jak il2compare, tak i serie pokusu, co jsem kvuli tomu delal
5. Ano, o generaci starsi drak letounu podava vyrazne horsi vlastnosti jak v rollrate, tak v polomeru zatacky v rychlostech nad 500km/h
-1 ne, maji stejny drak z hlediska grafiky i aerodynamiky, neni upraveno kridlo ani ocasni plochy.
-2 ne, oba se rozpadaji za stejnych podminek. Ne, nikdo drak neupravoval.
-3 ne, maji stejnou rychlost vykrutu, otestovano osobne. Ne, verze +25 nema starsi konstrukci odpovidajici spise verzi V
-4 ne, instantni zatacku maji stejnou, protoze maji stejny drak. Samozrejme, ze +25 verze ma lepsi ustalenou zatacku ve vetsine vysek diky vetsimu vykonu motoru, je to videt i v il2compare.
-5 ne, neni to o generaci starsi drak a z tebou jmenovanych vlastnosti je lepsi jen v ustalene zatacce.

Zajimalo te, zda se shodneme. Vypada to, ze jsme se neshodli. A kdyz uz jsi se ve sve odpovedi dostal k vyhybani se odpovedim, myslim, ze je stale jeste dluzis Gryzlovovi.
 
606_Temp
Ok, mas pravdu. V draku jsem se spletl. Opravdu je ve sturmovikovi 25lb stejny, jako IXe, omlouvam se. Drzel jsem se hloupe toho, ze se 25lb zkousel v realu drive, nez se konaly upravy draku. Takze spit 25 ln je v poradku a neni ufo (v tom co jsem tvrdil na zacatku), jsem rad, ze se mi neco dalsiho vyjasnilo.
 
http://no606.ic.cz/
XXX_Dazz
Tempík to myslí dobře, ale pro jistotu bych ho stejně zabanoval. Clonéééé... Šklebící se Šklebící se Šklebící se
Upravil/a XXX_Dazz dne 21-11-2007 22:06
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,681,935 návštěv