September 28 2024 16:18:31
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 2
Richi, CSW_Rannisokol

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Neoficiální Addony a MODy
 Vytisknout diskuzi
Soundmod je ilegalni?
Safrik
A je tohle modování nějak omezeno? Že by se konečně mohli objevit i 534, Šmolík atp., předpokládám, že ve 4.09 stejně nebudou?
 
606_Temp
ja mam jen takovej technickej dotaz. Uz se to tu nakusuje, takze narovinu. Kdyz se da modovat a diky soundmodu to na vetsine serveru neni nijak omezeny (moje uvaha, nevim presne jak to chodi) tak kde je zaruka, ze nekteri si neupravy treba vyhled z letadla (kdyz uz se da menit kockpit jednoho aera na druhy) pripadne jine veci, co by byli ne uplne fair?
To by pak bylo lepsi sounmod vazne zrusit (ikdyz ty zvuky Mrknutí )
 
http://no606.ic.cz/
XXX_Dazz
606_Tempik napsal:
ja mam jen takovej technickej dotaz. Uz se to tu nakusuje, takze narovinu. Kdyz se da modovat a diky soundmodu to na vetsine serveru neni nijak omezeny (moje uvaha, nevim presne jak to chodi) tak kde je zaruka, ze nekteri si neupravy treba vyhled z letadla (kdyz uz se da menit kockpit jednoho aera na druhy) pripadne jine veci, co by byli ne uplne fair?
To by pak bylo lepsi sounmod vazne zrusit (ikdyz ty zvuky Mrknutí )


Zaruka není nikde Šklebící se
 
3BAP_Cassius Chaerea
Dostáváme se do doby kdy slovo čítař, dostane v ilovi vlastnost jako v jakékoli jinné arkádě a lageři budou ti poslední co nás budou s*áti.
 
HP_Clo-Clo
Nová verze...
ENG_Sound_mod_Version_092.rar (96.meg)

http://allaircraf....php?t=758


Change list 0.91 to 0.92

- adding R2600
- adding Packard-Merlin
- adding am38
- new Jumo211
- small changes R1820, R1830, R2800, DB605, Rolls-Royce Merlin, M-62
- this pack included my little fix for mg151/15, merlin, and alternate_sabre samples.
Upravil/a HP_Clo-Clo dne 04-11-2007 13:19
 
http://www.hanackaperot.ic.cz
1stCL_Fucida
606_Tempik napsal:
ja mam jen takovej technickej dotaz. Uz se to tu nakusuje, takze narovinu. Kdyz se da modovat a diky soundmodu to na vetsine serveru neni nijak omezeny (moje uvaha, nevim presne jak to chodi) tak kde je zaruka, ze nekteri si neupravy treba vyhled z letadla (kdyz uz se da menit kockpit jednoho aera na druhy) pripadne jine veci, co by byli ne uplne fair?
To by pak bylo lepsi sounmod vazne zrusit (ikdyz ty zvuky Mrknutí )


My, jakožto 1stCL, jsme se krátce po vydání 6 DOF vrátili hromadně k oficiální verzi. Právě kvůli té celkové nejistotě. Koneckonců na AFW už jen minimum hostů povoluje létání s tímto. Kdyby šlo jen o ty zvuky, tak by to bylo super. Ale přijde mi, že takhle se ztratila veškerá kontrola a je opravdu jen otázkou času, kdy by mě v Fw 190 uzoomovala nějaká turboRata.
Je pravda, že část Lionů dost brblala, ale imho je to jediné možné řešení téhle situace Smutný
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
3BAP_Cassius Chaerea
Náhodou nasazení TurboRat, spadá do období červen 41-srpen 43(kdy je vystřídali TurboLaviny), je to jasně prokazatelný fakt, který bohužel tvůrci ila ignorují, proto jako ve skutečnosti Rata nemůže dosahovat svojí historické rychlosti 843Km/h ve výšce 14500 metrů a taktéž její 40mm kanóny jsou zaměněny za kanóny švak.

Naštěstí od doby soundmodu, je možnost TurboRaty domodelovat a nasadit ve hře, konečně dobrá zpráva pro spolek "ufňukaných rudých pilotů".
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 04-11-2007 14:16
 
WT_Flan
HP_Clo-Clo napsal:
Nová verze...
ENG_Sound_mod_Version_092.rar (96.meg)

http://allaircraf....php?t=758


Change list 0.91 to 0.92

- adding R2600
- adding Packard-Merlin
- adding am38
- new Jumo211
- small changes R1820, R1830, R2800, DB605, Rolls-Royce Merlin, M-62
- this pack included my little fix for mg151/15, merlin, and alternate_sabre samples.


Mam takovy mastny dojem, ze zmen je jeste vic (?). Prubl jsem letmo samply a BMW je jine.
( Co dal ??? )
 
Safrik
1stCL_Fucida napsal:
606_Tempik napsal:
ja mam jen takovej technickej dotaz. Uz se to tu nakusuje, takze narovinu. Kdyz se da modovat a diky soundmodu to na vetsine serveru neni nijak omezeny (moje uvaha, nevim presne jak to chodi) tak kde je zaruka, ze nekteri si neupravy treba vyhled z letadla (kdyz uz se da menit kockpit jednoho aera na druhy) pripadne jine veci, co by byli ne uplne fair?
To by pak bylo lepsi sounmod vazne zrusit (ikdyz ty zvuky Mrknutí )


My, jakožto 1stCL, jsme se krátce po vydání 6 DOF vrátili hromadně k oficiální verzi. Právě kvůli té celkové nejistotě. Koneckonců na AFW už jen minimum hostů povoluje létání s tímto. Kdyby šlo jen o ty zvuky, tak by to bylo super. Ale přijde mi, že takhle se ztratila veškerá kontrola a je opravdu jen otázkou času, kdy by mě v Fw 190 uzoomovala nějaká turboRata.
Je pravda, že část Lionů dost brblala, ale imho je to jediné možné řešení téhle situace Smutný


Chápu Fučiho a souhlasím, že na něčem podobném jako je AFW by měli obě strany hrát na identických verzích hry, to je bez diskuze. Co ale nechápu je to jak tu někteří lidé brečí, že "sound mod" otevírá cestu k čítování, vždyť ta možnost čítovat tu byla před "sound modem" a bude tu i po něm, vždyť s tímto modem to prostě nemá žádnou souvislost, jedině snad, že si najednou někdo uvědomil co všechno se dá dělat se SFS? Když to prostě někdo umí a chce čítovat tak mu v tom nikdo nezabrání! No a to tu nebudu vůbec zavádět diskuzi na to, že některá letadla jsou vůči svým protivníkům "načítované" i v neomódované verzi hry, respektive některé nastavitelné parametry hry samotné, prostě je to skutečně jenom arkáda a hra. Když mě nějaký "číter" 10x sestřelí no tak se přeci z toho neposer* stejně tak mě prostě může sestřelit skutečné eso...
 
WT_Schmouddle
Zatm se venku neobjevilo nic co by ukazovalo na nejake zmeny FM letadel v Ilovi.

Letouny vydavane na allaircraftarcade jsou pouze využitím původního soundmodu, to samé změny zvuku vydávané jako soundmod 091 a 092.

Zklidnit hormon to chce.Mrknutí
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
1stCL_Fucida
WT_Schmouddle napsal:
Zatm se venku neobjevilo nic co by ukazovalo na nejake zmeny FM letadel v Ilovi.

Letouny vydavane na allaircraftarcade jsou pouze využitím původního soundmodu, to samé změny zvuku vydávané jako soundmod 091 a 092.

Zklidnit hormon to chce.Mrknutí


Vyšel 6 DOF..to je nepříjemné. Mimochodem..není někde program k rozbalení SFS? Mám za to, že ano. Pak si může kdokoliv cokoliv jakkoliv. Sound mod sám o sobě mi přišel super. Osobně jsem tam neobjevil žádnou změnu ve FM, což bylo jen dobře.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
XXX_Dazz
Souhlas se Safrikem i Schmouddlem, navíc jestli k nějakému většímu čítování dojde tak servery přejdou na chráněný mód a bude po používání sound modu, bohužel k újmě samotné hře, která po použití sound modu dostala tolik šťávy , jako ne za několik posledních placených patchů. Vyděšený
 
alfik
Fuči, můžu mít otázku? Co je vlastně špatného na 6DOF pro někoho kdo ho sám nepoužívá? Já sám jsem ho vyzkoušel, a shledal zbytečným. Ne špatným - pouze zbytečným, a to z jednoho jednoduchého důvodu - ono to pak střílí pánubohu do oken, nedá se zamířit protože na to není "udělané" záměrné zařízení, HUD v Ilu. Jistě to znáš - obraz se posune a záměrné kolečko se objeví "v luftě". Psal jsem to už v případě sound modu, je mi vcelku fuk jestli ho budeme či nebudeme používat, pokud ho servery na kterých se vyskytuju nebudou povolovat tak budu klidně lítat s orig. zvukem. Ale jak se zdá, tento problém se vyřešil sám.
Jediné co mě napadá je, že ti nebožáci v letadlech se špatným výhledem co jste je z fokáčů sestřelovali aniž by o vás věděli o vás teď možná vědět budou Šklebící se
 
1stCL_Fucida
špatné na tom je, že v kokpitu jsou mezery v 3D modelu, resp. v jeho texturách. Ty nejsou při fixním pohledu vidět, ale při 6 DOF už ano. A koukání se na někoho "dírou" mi přijde špatné.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LesniHU
Safrik napsal:
Co ale nechápu je to jak tu někteří lidé brečí, že "sound mod" otevírá cestu k čítování, vždyť ta možnost čítovat tu byla před "sound modem" a bude tu i po něm, vždyť s tímto modem to prostě nemá žádnou souvislost, jedině snad, že si najednou někdo uvědomil co všechno se dá dělat se SFS? Když to prostě někdo umí a chce čítovat tak mu v tom nikdo nezabrání!
No to je jednoduchy, zmenit ila umelo kdysi par lidi (ja vim o ctyrech) a s jednou vyjimkou meli dost rozumu, aby to nerozsirovali. No, ten jeden to zverejnil, par mesicu byl klid a pak vysel 'sound mod', ktery tento instantni cheatovaci system rozsiril do vsech koutu. Takze predtim to skutecne umelo par lidi, ted staci zmenit dve pismenka, coz umi prumerne zvidave dite, nehlede na to, ze cheat se ted da distribuovat jako jeden maly soubor, plug&play.

A checkruntime nastaveny na dva asi nebude zrovna reseni, protoze vykopava i normalni lidi.
 
alfik
2 Fuči: Aha, už rozumím. No, ony se ty mezery ukazují i v orig. hře, tedy jak bez 6DOF tak bez soundmodu, pokud použiji TIR, tak se začnou objevovat. Je možné že i bez něj a že jsem si jich prostě nevšiml. Hlavně na připojení křídla, resp. centroplánu, k trupu. Ale že by to bylo použitelné, tak to jsem si fakt nevšiml. Ani jeden otvor který jsem postřehl (včetně těch v kabině) se nedá prakticky využít např. k míření. No uznej - mít hlavu mezi koleny jen proto že někoho uvidím dírou... to je na křachdozemě. Ale dík za objasnění.
 
606_Temp
no ja nemyslel vylozene treba upravu FM (ikdyz to asi taky jde), ale treba fakt ze si nekdo da kokpit z mustangu na cokoliv jineho. Nikdo to teoreticky nepozna a on ma vyhodu atd. Nemusi jit zakonite o turboraty, ale treba prkotiny, co to jen ulehci. Evidentne to neni zadnej problem. Cheatum se teda neda vyhnout bohuzel nikde. Kdyby ve 4,09 oleg hodil sprajc na mody, tak bych se asi ani nezlobil, ikdyz soundmod mi prije super a pouzivam ho. Safriku, ja tu nebrecim, jen me to tak po precteni par diskuzi napadlo a chtel sem si overit nazory jinych Mrknutí
 
http://no606.ic.cz/
alfik
Ještě k těm čítům: Každá hra má tři stádia stáří. V prvním se hraje fér protože nejsou známy číty nebo je znají jen ti kteří je nepoužívají. Přiznám se že jakožto velmi zvídavý člověk často buď přindu nebo se dovím o čítech, a rád si je vyzkouším. Současně su takový magor že se raději nechávám znovu a znovu sestřelovat od modrejch než abych si to "načítoval". Prostě si je na off vyzkouším a dál jedu bez nich. Troufám si tvrdit, že takových je nás víc.
Ve druhém stádiu jsou číty veřejně známy a každá hra se tím pádem stává arkádou. Hardkóráci jako já v této fázi zalezou do podzemí, neboť se nechytají. V tomto stádiu se obvykle objeví jiná hra, a tak můžou taky začít pařit něco jiného, co čítařům moc nejde, zatím...
Ve třetím stádiu je hra zastaralá, čítaři hrají tu novou co je zrovna ve svém druhém stádiu, a takoví jako já si nezalítají např. Janes WWII nebo CFS 2 a 3, protože to nikdo jiný nelítá... takže si koupíme nejnovější hru a doufáme že jí to 1. stadium vydrží co nejdýl Šklebící se
Číty jsou naprd prostě z toho důvodu, že to má být hra, a ne reálná válka. Ve fotbale a ve Šturmu prostě mají být pravidla, pokud to hrajeme s jinýma lidma. Na offline ať si každý dělá co se mu zlíbí.
Ale opravdu nevím jak tomuto vývoji - který čeká každou hru - zabránit.
 
alfik
2 Tempik: Vyměněná kabina je jen první krok. Už mě několik lidí upozorňovalo na to, že ve hře se pravděpodobně dá nějak nastavit "neviditelnost" či "průstřelnost" či jak to nazvat. Prostě takový čít který umožní kulkám a granátům prolétout cílem bez jeho poškození. Fakt je, že i já sám mám na off asi tak 10x lepší výsledky při sestřelování než v online. Ovšem, považoval jsem to prostě za vliv lidské inteligence, tedy že mi ti moji cílové lépe unikají než natvrdlí AI.
Takovéto číty (někdy se jim říká zadní vrátka) jsou k mání prakticky ke každé hře. Slouží vývojářům k odladění hry - je jasné že použití nezdokumentovaného příkazu je jednodušší než znovu a znovu si načítat misi. Příklad - doom s jeho skoky do vyšších levlů, procházení zdí...
Ovšem až do chvíle než se je doví někdo z hráčů. Že. Takový čít je pak stejně podlý jako turborata. Rozdíl je v tom, že zatímco turborata je přeci jen věc na kterou je třeba si něco nastavit, přepsat, upravit... a tedy aspoň něco vědět, zadní vrátka - ty si lze zjistit např. od vývojáře bez jakéhokoli přičinění. Třeba koupit Naštvaný
 
3BAP_Cassius Chaerea
aalf napsal:
Už mě několik lidí upozorňovalo na to, že ve hře se pravděpodobně dá nějak nastavit "neviditelnost" či "průstřelnost" či jak to nazvat.
"Neviditelnost" je či byl taky bug, je to pár měsíců co jsme na AFW1 Krym44 letěl s Pánkem a ač byl těsně za mnou že jsem slyšel jeho motor, po celý čas letu jsem jej neviděl.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,686,073 návštěv