September 28 2024 06:23:10
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 14

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
NOVACEK
606_Temp
A to jsou hodné stroje, jen musí člověk vycvičit určitý stupeň sebekázně Úsměv
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
FK_Rudiger
Nazdar prosím o radu:Bf-109 Mk 108 osa vrtule MG 151 pod křídli jde nastavit střelbu jen z kulometu?
 
CSL_Stuka
Namapuj si osobitne tlačítka Weapon 1 a Weapon 2. Alebo si namapuj ToogleGunpods.
Upravil/a CSL_Stuka dne 17-11-2009 10:38
 
FK_Rudiger
Na zbraň 1 mi střílí mk108 a kulomety na zbraň 2 MG151 no a já bych chtěl nastavit kulomety sólo,nejde někde něco překopat abych je mohl nastavit na zbraň 3
 
3BAP_Bugs
Napíš modérom, Team Daidalosu alebo Ježiškovi.Mrknutí
 
http://3iap.org
FK_Rudiger
Dobrá rada nad zlato ale už včera by mi stačilo jen ano nebo NECool
 
ringlett
Rudiger napsal:
Na zbraň 1 mi střílí mk108 a kulomety na zbraň 2 MG151 no a já bych chtěl nastavit kulomety sólo,nejde někde něco překopat abych je mohl nastavit na zbraň 3


já to zkoušel a pokud vypnu nastaveným tlačítkem podvěsy tak mi jako zbraň 2 střílí kulomety, ale rozhodně nemohu říci že bych měl čistou instalačku. Ty mody co tam sou mohou dělat cokoli.
 
Panek
Je to standartní:
Fire1 = Kulomety
Fire2 = Kanon (+ gunpody)

Takže, lze střílet jen kulomety, nebo jen kanonem, ale nejde střílet jen gunpody.
 
FK_Rudiger
Takhle to funguje s Mk 108 pod křídli a po vypnutí gunpodu střílí jen osa vrtule.
Když ale dám MG151 pod křídla tak:
Fire1 - kanón(osa)+kulomety
Fire2 - gunpody
a tlačítko na vyínání gunpodu je k prdu.
 
Mates
čau, mám problém, sturmovika jsem hrál už dřív, ale ted jsem si ho nainstaloval znovu, zatím nemám připravenou kameru na freetrack a zkoušel jsem si jen tak zalítat a jak sturmovik tak pacifik mi dělá to samé:
u všech pohledů se mi po vteřině otočí obraz směrem do leva, takže mám zaměřovací kříž na pravé straně obrazovky, no prostě je to šejdrem.. nemáte někdo nějaké řešení? díky
 
310_Crowley
Něco se ti tluče v ovládání pohledu.
Mě tohle dělá, když zapomenu nahodit freetrack a spustím Ila. Problém tedy hledej tam.
Nastav si tlačítko na centrování pohledu, rozhlížej se zatím HATem nebo myší, dle vlastní volby. Možná zkus prozatím odinstalit ten freetrack SW.
A hodně štěstíÚsměv
 
BenKenobi
Trápí mě dvě otázky, tak je umístím sem:
1) Ovlivňuje rychlost letu dobu výskoku pilota z letadla? Případně kde jsou limity. Protože se mi zdá, že opustit letoun padající 600kmh je nemožné Smutný.
2) Ovlivňuje otevřený kokpit výkony letadla nebo je to jen kosmetická úprava?
 
TozziFan
BenKenobi napsal:
Trápí mě dvě otázky, tak je umístím sem:
1) Ovlivňuje rychlost letu dobu výskoku pilota z letadla? Případně kde jsou limity. Protože se mi zdá, že opustit letoun padající 600kmh je nemožné Smutný.
2) Ovlivňuje otevřený kokpit výkony letadla nebo je to jen kosmetická úprava?

1.) ano, při větší rychlosti simuluje větší působení přetížení na pilota
2.) ano, letoun je pomalejší
Mrknutí
 
606_Temp
No přetížení asi ne, ale spíš proud vzduchu. Myslím že už kolem 500km/h je výskok takřka nemožný.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
alfik
2) Ano, a na maximálce to zcela správně dělá mnohem víc.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Wanderer
Nenašel jsem vhodnější téma, tak se zkusím poptat zde. Když tak mě nasměrujte do vhodnějšího tématu. Zakládat další vlákno jsem nechtěl. Už delší dobu to tu sleduju, řekněme od Pardubic (což mě mrzí, že jsem se tam nestavil osobně, ale to jsem netušil, jak mě to chytne) a dneska se zaregistroval. Lecos jsem tu už vyčetl, ale přesto bych se rád poptal na pár věcí jako nováček. Zatím zkouším lítat doma, na nějaký první let ve virtuálním prostoru se necítím, ale chytlo mě to velice. Takže:

1. Docela by mě zajímalo jak má kdo přiřazeny klávesy k jednotlivým ovladačům. Postupně zjišťuju, že je třeba ovládat stále víc věcí (tj. navolit k nastavenému) a dost se mi to začíná "hádat".
Uvítal bych něčí používané navolení kláves, co bych si upravil k obrazu svému a vytiskl pro rychlé nakouknutí.

2. Jakým způsobem ovládáte změnu pohledu? Mám malý ovladač na joysticku, ale přijde mi to takové nepohotové. Myš a klávesy jsou pomalé... uvažuji o nějakém dalším malém joysticku navíc, pro pohotové otočení hlavou. Jsou i nějaké další způsoby? Víc monitorů je pro mě zatím utopie. Spíš by mě zajímal nějaký běžně používaný způsob.

3. Zatím jsem lítal na Forgotten battles a teď zakoupil 1946. Když porovnám letové charakteristiky u stejných letadel v obou simulátorech narazil jsem spíš na "pocitové" rozdíly. Například stejný typ Hurricane na zásah směrovkou reaguje v každém simulátoru poněkud odlišně. V 1946 mi přijde takový míň stabilní. Možná mám něco jinak nastaveno.

4. Jaké používáte při obratech množství plynu? Je mi jasné, že to záleží na konkrétní situaci. Zatím mám spíš pořád plnej a ubírám spíš jenom podle teploty motoru a když chci vyloženě zpomalit.

5. Jak moc často používáte v boji vyvážení? Jak se to správně používá? Zatím jsem žádnou reakci na vyvážení nepocítil. Někde jsem tu vysledoval vhodnější nastavení kláves než je CTRL+šipka, ale přesto po jejich stisku se nis neděje.

6. Zatím se tu tolik neorientuju a nemůžu najít kde lze stáhnout doplněk na verzi 4.09m, nasměrujte mě prosím.

Díky předem. Mrknutí
 
www.kvharco.cz
alfik
Tak já si dovolím:
1) Houfně využívám čudle na joysticku. Protože bod 2), můžu i klobouček přiřadit tomu co potřebuju - třeba trimům.
2) Mám trackir a vřele ho doporučuju - nebo prográmek k jeho nahražení volně stažitelný - Freetrack nebo tak nějak. Je tu o něm celé vlákno.
3) Ne, je to tak. Letový model se v různých verzích Šturma měnil, napřed k větší arkádovitosti, pak zase k větší reálnosti. Díky bohu za tu větší reálnost Úsměv A bohužel - liší se i verze z různých modů.
4) no, záleží nejen na situaci, ale i na letadle, jednak na "úloze" (jinak lítá bitevník, jinak bombardér a jinak stíhačka) ale i na typu a verzi stroje. Nedá se to zobecnit, snad jen - lítej tak, abys NIKDY neměl přehřátý stroj. To je proti živému oponentu sebevražda.
5) Furt. Trimování je to, v čem je AI na autopilota lepší - a setsakra to poznáš. Zvláště chceš-li krajní výkony (nej rychlost, dolet nebo dostup) musíš mít v malíku jak plyn, bohatost směsi, nastavení vrtule, tak i trimy. Ale pozor - některá letadla nemají všechny trimy a některá nemají žádný!
6) Na titulní stránce je odkaz Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_Pip
zkusim Ti odpovedet na par otazek, i kdyz ne v tom poradi v jakym se ptas...

takze pri spusteni Ila jukni pri nacitani jakou verzi mas, predpokladam, ze 4.08 - updatuj na 4.09 zde: http://forum.1cpu...hp?t=10276 skiny nejsou povinny, ale vypada to s nima o dost lip Mrknutí
(doporucuju zalohu verze 4.09)

jelikoz sem zastancem teorie, ze bez modu by byl Sturm mrtvy zkus si stahnout a nainstalovat UltaPack 2.01 odsud: http://ultrapack....cf12518d34 (9. casti nekde uprostred odkazu) Úsměv

nastaveni klaves je ryze individualni zalezitost, zavisla napriklad i na joysticku tady je tezko radit, snad jen u pribuzneho ovladani zkus pouzivat kombinace klaves se shift, ctrl nebo alt

k pohledu z kokpitu - je vic moznosti: kloboucek na joysticku, nebo mys do leve ruky a uplne nejlepsi moznosti je si poridit freetrack nebo Track Ir (ten je podstatne drazsi) Cool

vyvazeni - opet zalezi napr. na joysticku, mam trimy na nem, takze pouzivam joy a vic me nezajima Pff a jen pro normalni let v boji neni cas se tim zabyvat...

doufam, ze jsem krapet pomohl a na zaver se zas zeptam ja Šklebící se :
1. pouzivas mikrofon a TeamSpeak?
2. znas hyperlobby?

www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
clone9cz
add 2
rychlost rozhlíření přes klávesnici nebo klobouček jde zrychlit
http://vwings.net...help-pomoc

běžný způsob rozhlížení zajistí věcička s názvem headtracking (klávesnice, mýš a klobouček jsou spíše neběžné, i když standardní)

http://vwings.net...ad_id=2112

add 4
doporučuji specielně bod 7

http://vwings.net...acatecniky

add 5
Musí se zmačknout vícekrát. S vyšší rychlostí uvidíš, jak to pěkně šlape. Pozor ale na to, některá letadla mají pevně nastavené vývážení a tudíž se za letu nedají přestavovat.

Pro příklad nejhorší věc při střelbě je, když se ti začne při zvýšení rychlosti zvedat čumák, pak nic netrefiš. Vyvažovat bys tedy měl při každé změně rychlosti, výšky

add 5
doplněk ? nemyslíš, hack alias neoficiální addon ? A konkrétně jakým z té tisícovky si chceš IL-2 pokazit ?
Upravil/a clone9cz dne 24-09-2010 20:12
 
http://www.wwii-illusion.net
Wanderer
Děkuji za vyčerpávací odpovědi, asi na podobné dotazy odpovídáte x-krát. Takže dostuduji příslušné odkazy a případně se zas ozvu. Je mi jasné, že ovládání se liší stroj od stroje, tj. i vybavení vyvážením.
Ještě jeden dotaz, jsou v IL-2 fungující zrcátka? Takový horní rám kabiny Mustangu si o něco takového přímo říká. Nemá cenu polemizovat, zda vidět stíhačku na šesté v zrcátku je už pozdě, prostě se ptám na možnost zobrazení aktuálního obrazu za zády.

alfik napsal:
Tak já si dovolím:
2) Mám trackir a vřele ho doporučuju - nebo prográmek k jeho nahražení volně stažitelný - Freetrack nebo tak nějak. Je tu o něm celé vlákno.

Co k tomu ještě potřebuju za hardware? Kameru? Prosím o odkaz na to celé vlákno, přes hledání jsem nebyl o moc úspěšnější.

Pip napsal:
1. pouzivas mikrofon a TeamSpeak?
2. znas hyperlobby?

1. ne, zatím jsem to na off line nepotřeboval. Postup jsem tu už vysledoval, počítám, že na síťové lítání je to potřeba. Sluchátka s mikrofonem mám. Jakmile se rozhodnu zkusit si zahrát oběť na síti, začnu řešit instalaci. Postup jsem tu našel docela polopatický.
2. nevím o co jde

clone9cz napsal:
add 5
doplněk ? nemyslíš, hack alias neoficiální addon ? A konkrétně jakým z té tisícovky si chceš IL-2 pokazit ?


Omlouvám se za špatné výrazivo. Nejraději bych neinstaloval nic, ale jak jsem vyčetl s verzí 4.08 (kterou mám) si na síti moc nepolítám, proto potřebuju 4.09. To je v mém případě jediný důvod.

Se mnou je to tak, něco málo o letadlech vím, nejvíc asi o válečných, párkrát jsem v něčem s křídly letěl, ale počítačově jsem spíš uživatel. Takže pokud je někde napsanej postup, co a jak je třeba, tak instalaci zvládnu, ale do podrobna to neznám. Ani to nepotřebuji. Takže na IL-2 ocením spíš letadla samotná, než nějaké šťourání se v nastavování programu a zprovozňování kdečeho.

Teď mě mrzí, že jsem se nestavil v Pardubicích do stánku, to jsem v té době o tomhle webu neměl ani tušení, tatož to, že mě to tak chytne. Úsměv
Upravil/a Wanderer dne 24-09-2010 21:13
 
www.kvharco.cz
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,683,575 návštěv