September 28 2024 12:23:05
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Air Domination War
313_123
jo a jeden poznatek pro červený
všichni aspon jednou si to prubněte za modrý

nevím jestli to je náhoda nebo je to tím ,že se za modrý lítá spíš hlavou za červený srdcem nebo jen germánskej pořádek
ale ty starty a přistání prostě nádhera
né ten zmatek na červných letištích kdy jeden startuje a přistáva přez druhého a letiště nám je většinou ještě malý tak to odvážlivci berou po trávě
prostě je člověk rád, že vůbec odstartoval a přistál
to u modrejch je (zatím) ordung

dokonce když mě viděli přistávat čoudícího pouhejbali
a né jak na mém rodném rudém letišti kdy člověk musí sem tam odstřelovat přistávačku aby ten zmatek rozehnal Šklebící se
 
3IAP_Sasa
ja to lital za oboje a zmatek byl vsude stejnej Úsměv

o tom ze litaj hlavou bych pochyboval, protoze vcera se mi nejakej optimista snazil ve 170kmh ustoupat na klapkach pre isakem Úsměv))

No nehazejme do jednoho pytle. Nekdy je na letistich peknej mumraj. Ono je taky ted rozdil, kdyz jsme meli 30 lidi na letisti a nemci 5-6, protoze jich meli 10...
 
1stCL_Pagy
Sašo ano mám Emila rychlejšího o ne 200 ale tak 100 max Šklebící se, ano mám dva kanóny s 60 granátama na hlaveň, ale už jsem zažil situcae kdyz jich išak potažmo čajka vyfasovala po 20 i víc a nic jí nebylo, pak do mě čajka vrazí ona letí dál a mě chybí křídlo Šklebící se na druhou stranu se mi stalo že mi na sestřel stačila ani ne kompletni dávka z Emila (7 zásahů=2 sestřeli). Naproti tomu Emil= 1 zásah a končíš Šklebící se neříkám, že jsi mrtvej, ale olej díra v křídle a jsi Šklebící se. Létal jsem i za červené a popravdě nelítat jako debil Šklebící se ale jako člověk můj streak za ně by byl jinde. Kvalda vylítaná za hodinu. A ta čajka jako kvalifikační letadlo pro červený bombry, nechci si tu stěžovat, ale stačí když se nebudeš nikam honit, ale lítat jen u svejch cílů a čekat na chudáky štuky co dolů prostě musí Šklebící se oni nemaj možnost jak čajka jít lovit letadla. Ano možná jste měli ve výzboji Išaky typ 24, ale němci měli z 90% Bf typ F různích verzí. Jediný čistě stíhací emily měli snad na jihu. Každá strana má svoje úzkalí a to hned od začátku
 
3BAP_Bugs
Tak to musím protestovať u strany a STAVKy, že sme zatiaľ nedostali tie pancierované čajky! NaštvanýNaštvaný Kuába, tak takto to ďalej, súdruhovia, nepôjde! Smutný
Ešte že nám konečne niekto vysvetlil, aký sme to len debili a nemáme kvalifikáciu vylietanú za hodinku.Mrknutí Veď práve pomer 5:1 by mal hrať v prospech červenej strany. To fakt stačí s tou čajkou lietať nad cielom a trpezlivo čakať. Tie sprievody bezbraných šťúk, ktoré ako ovečky idúc na porážku prilietajú v nekonečných húfoch musia byť toho zárukou, že tá hodina je dostačujúci časový interval na splnenie kvalifikácie. Normálne tých emilákov ľutujem, veď čo je to 60 rán na hlaveň. To my máme 500 na lauf! MrknutíMrknutí
Upravil/a 3BAP_Bugs dne 01-02-2010 15:42
 
http://3iap.org
57_OTU_Pacin
1stCL_Pagy napsal:
Kvalda vylítaná za hodinu. A ta čajka jako kvalifikační letadlo pro červený bombry, nechci si tu stěžovat, ale stačí když se nebudeš nikam honit, ale lítat jen u svejch cílů a čekat na chudáky štuky co dolů prostě musí Šklebící se oni nemaj možnost jak čajka jít lovit letadla.

No,za hodinu vylítanou kvaldu ,určitě né na čajce.Štuka je" nesestřelitelný "letadlo.Když se přemýšlí.
Přiletíš v 5km,nepoužiješ vzdušný brzdy a v3km odhazuješ a mírným klesáním udržuješ rychlost,nedožene tě čajka a dost dlouho ani išak.MrknutíKdyž se ve štuce správně trdlikuje je to obtížně sestřelitelné éro.
 
3IAP_Sasa
Ja nevim pagy, ale vcera jsem si vyhodil gunstat po sestrelu emila a dostal 243 zasahu kulometem nez zacal horet. Takovej cednik bych chtel videt Úsměv. BTW spit ma taky jen 60 naboju a rikate jak je uber. Ono prekvapit emila je jedna vec, kdyz je nad tebou 10 jeho poskoku s 10x2x60 nabojema do 20mm tak to taky neni lehky. Vzdyt vis jak to bylo. Byly lety kdy se nedalo na nic bezpecne zautocit a byly lety, kdy sme si vozili 2-4 sestrely.
 
1stCL_Pagy
Právě že vím Sašo Šklebící se Jinak Pacin zkoušel jsi ve štuce přiletět v 5ti nad cíl zaútočit bez brzd na kemp ve 3 odhodit a vyklesávat přes kemp? když není fronta 5 km od tebe i ta čajka tě velmi rychle dojede Šklebící se Hmm a že štuka nejde v čajce nebo išakovi sestřelit Šklebící se zkus nabýt ostrí a začít mířit, takovej zapalovač jsem ještě neviděl to snad i Jučko hoří hůř Šklebící se Jinak Sašo s pbarrym máme dohromady přes 300 zásahů do Miginy taky nezahořel Šklebící se nakonec nouzově přístál.
 
313_Santy
Pagy, Pagy. Nevím o čem nás to chceš přesvědčit. Možná o tom, že to mají červení lehké a vlastně jsou lamy a modří strašně těžké, ale samá esa. Šklebící se Zatím z toho co píšeš ale spíš jen to, že neumíš lítat, protože nejsi schopen sundat išaka ve dvou spolupracujících lidech v 8km, do létajícího zapalovače migu musíš vyprázdnit celý zásobník i když máš kanony atd. Šklebící se
Buď tady piš všeobecné převládající skutečnosti a ne nějaké ojedinělé případy, jinak budeš lidem co to už nějakou chvíli létají k smíchu. Mrknutí
 
57_OTU_Pacin
Skoušel Pagy.Nejdřív v išakovi a čajce na ADW a později i v štuce jinde.Minulí ADW mi to udělal jeden od vás a nesestřelil jsem ho ,jen poškodil .
 
1stCL_Pagy
Kdo řekl že jsem měl kanon Šklebící se add 1 add 2 žádná strana to rozhodně nemá lehké a na adw už vůbec ne, ale nějak tu byl zajetej standart, že modří dosahovali 2x takovejch streaků než červení, ale na adw tomu tak není pak se ptám, bud tam jsou lepší červení piloti, kteří nelétají s išakem ve 2 km a nenechaj se zoomovat emilem z 5ti a nebo je to konečně vyrovnaná válka. A navíc pokud mi tu někdo bude tvrdit, že červení to maj na začátku války těžký tak ať se laskavě jde podívat na stránky adw a na best fighter piloty Šklebící se první dva jsou ruďoši a o dost před třetím? Ptám se když oni to dokážou přoc to nedokážou červení jinde? Odpověd je dost jednoduchá nelítaj jak červení Šklebící se ale používaj k tomu mozek a nenechaj se chytit na holičkách
 
1stCL_Pagy
Santy on tohle není ojedinějel případ, kdyby tu pan numero nenapsal po pár letech za modré svůj dlouhosáhlí rozbor Šklebící se tohle by se neřešilo, za modré mám odlítaná 2,5 ADW v téhle komunitě se najde málo modrých pilotů co by toho na adw odlítali tolik co já a tak ti říkám, na ADW je spíš ojedinějel išak co letí rovně ve dvou a nechá se sestřelit jak trubka, než išak co letí v 8km a zoomoje dolů. To samé jako Migi které potkáš až na ojedinele pripady vsude jinde nez tam kde maj byt, ale na adw je tomu naopak. Santy kde je chyba ? Tak kde říkám, v pilotech, neříkám, že jsem extra dobrej střelec a už vůbec ne pilot, ale něco jsem odlítal něco jsem odchcípal, ale v téhle věci ze mě mluví zkušenost, a jak vidíš ze Sašou si o tom můžu v klídečku popsat protože i on není zrovna nováček na scéně ADW. ADW je dle mého soudu zatím nejlepší a nejvíce se reálu podobající válka, kdo nelétal ať nesoudí jestli jsem enbo nejsem dobrej pilot Šklebící se
 
3IAP_Sasa
jasny ty prvni 2 co tam jsou maji XY sestrelu, Valec uz jich ma taky 30, ale proste je to vykoupeny neuveritelnym poctem smrti. Nechapu ale jak muzes obhajovat, ze ty prvni mapy jsou vyrovnany kdyz:

1) pomer BLUE x REDS min 2-1 na vetsine misi, nekdy i 4-1
2) zakladni letadla I16t18 vs 109 E4/B
I153 vs Ju87 (rychlost podobna, naloz 300kg vs 500kg)
3) vyzbroj letadel 4x7,7mm vs 2x7,7mm+2x20mm

jediny 2 vyhody VVS jsou: stoupavost, obratnost

a to pomijim ze i kdyz uz najdes blbce v emilovi co si ho rozcoudis tak v 70% pripadu to jeste stihne domu doplachtit, protoze emil bez motoru leti, zatimco isak bez kridla neplachti Úsměv
Obrovsky ztraty Nemcum dela flak. To je fakt, protoze se schovava do flaku atd, ale ptam se jak chces litat pri prevaze 3,5 ku 1 ofenzivne v pomalejsich letadlech? Nam ho ale dela taky, kdyz uz se obcas naskytne rozumny pomer nad cilama.

Takze moje teorie proc modri nemaj streaky je nasledujici: Pri poctu 4 pratel na 1 nepritele toho proste na tebe moc nezbyde Úsměv. Jinak to taky nechapu, protoze pri litani za modry dosahuju taky cca 3-4x vetsiho poctu sestrelu. Jediny v cem muzu konkurovat poctu sestrelu pri litani na FW nebo 109 je Hellcat vs Zero Úsměv
Upravil/a 3IAP_Sasa dne 01-02-2010 18:59
 
1stCL_pbarry
3IAP_Sasa napsal:
1) pomer BLUE x REDS min 2-1 na vetsine misi, nekdy i 4-1
2) zakladni letadla I16t18 vs 109 E4/B
I153 vs Ju87 (rychlost podobna, naloz 300kg vs 500kg)
3) vyzbroj letadel 4x7,7mm vs 2x7,7mm+2x20mm



Tak poměr je proměnná. Jasně že srana kde je víc má velkou výhodu, ale to tezko nejak naplanujem.

Stuka Vs I153 - chtel jsem napsat ten samej vycet. Nosnost 300/500kg neni takovej rozdil. Navic pri vlastnostech cajky a stuky.. Cajka je na kolony zkratka lepsi masina, stuka zase na sklady. Ale ze to neni vyrovnany ?? wtf ?
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
313_Santy
Zase Pagy. Řeč byla o tom, kdo to má jak těžké na začátku války. Ne o tom, která strana má lepší piloty. To je vlastně úplně jasné, jak sám argumentuješ. Šklebící se (reds the best) Šklebící se
Jde o jednoduchou rovnici: vezmu letadla strany A a srovnám jejich vlastnosti s letadly strany B. To jaký je kdo pilot a jakým způsobem létá je proměnná, která do té rovnice nebo lépe řečeno nerovnice nepatří. O to mi jde a taky tak nějak i Numerovi, i když to vyjadřuje po svém a baví se. Šklebící se
Jde o to, že většina pilotů red strany se naučila létat s tím, co nám Oleg dá a neřešíme to.
Jo a druhá věc. Jsou různé filozofie létání těchto válek.
1. Buď to chceš přežít za každou cenu a neřešíš splnění úkolu a doufáš, že to udělá někdo jiný. (tedy jak říkáš lítáš hlavou)
2. Nebo je pro tebe důležitý i výsledek a musíš počítat s tím, že to odskáčeš a jdeš do vědomého menšího či většího rizika, protože létáš nad nepřátelském územím, nad nepřátelským flakem a ničíš nějakým způsobem nepřátelskou techniku. Tedy podle tebe lítáš bez hlavy Šklebící se , protože rozumný člověk život neriskuje, že? Šklebící se

Můžou mi být sympatický jeden nebo druhý druh pilotů, ale neodvažoval bych se říkat, že nepoužívají mozek. Mrknutí
 
1stCL_pbarry
313_Santy napsal:
Jo a druhá věc. Jsou různé filozofie létání těchto válek.
1. Buď to chceš přežít za každou cenu a neřešíš splnění úkolu a doufáš, že to udělá někdo jiný. (tedy jak říkáš lítáš hlavou)
2. Nebo je pro tebe důležitý i výsledek a musíš počítat s tím, že to odskáčeš a jdeš do vědomého menšího či většího rizika, protože létáš nad nepřátelském územím, nad nepřátelským flakem a ničíš nějakým způsobem nepřátelskou techniku. Tedy podle tebe lítáš bez hlavy Šklebící se , protože rozumný člověk život neriskuje, že? Šklebící se
)


To tak docela neplatí pokud spolupracuješ a od toho přece je letka ne ? Pokud lítáš s někym, neni problém ničit a žít. Samozřejmě když lítáš sám je to horší, ale tak to bylo snad i ve válce.

Takže tvoje hledisko je docela zaměřené na jednotlivce. Pro skupinu neplatí
Upravil/a 1stCL_pbarry dne 01-02-2010 19:47
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
313_123
nějak přestávám rozumět vo co tu pravověrným modrým jde
to vás tak štve, že německá technika byla jak v reálu tak ve šturmoj
na začátku války lepčí
nebo se cítíte dotčení, že někdo vaši snahu za zářnými výkony zlehčuje

na adwaru jsem už dlouho snad i pár let
a můžu červený uklidnit na začátku války maj modrý znatelnou množstevní převahu konec války bejval většinou přesně obráceně
dotedka nemůžu přjít na to proč to tak je Zamračený

jinak poprvé za celou mou leteckou nemodovanou online offline zůčastněnost
se mě kousnul šturm - nejpíš dementní mody Smutný
 
1stCL_Piscot
Pokud nema jedno letadlo prevahu ve vsem,je tato debata bezpredmetna.Kazdy vyuzije svojich vyhod,jak nejlepe umi.

Mame to stesti,ze muzeme zit i po smrti a proto si nekdy dovolime udelat neco,co bychom ve skutecnosti nikdy neudelali.A vo vo vo vooo tom to je! Mrknutí
 
1stCL_Pagy
Santy horší? Ne jen se musíš přizpůsobit. Štuky dolů musí Cajky ne. Ano při poměru 7 modrejch na 1 červenýho se lítá za červený špatně Šklebící se JInak Sašo ten druhej pilot nemá ještě ani jednu smrt Šklebící se ale to je jen tak BTW Šklebící se
Jedinej vážnej rozdíl je v tom, že když se holt s emilem dobře do išaka trefíš a máš ještě kousek štestí buď exploduje a nebo mu chybí křídlo. Ale do Emila se stačí trefit a domů musí Šklebící se.
 
3IAP_Sasa
1stCL_Pagy napsal:
Santy horší? Ne jen se musíš přizpůsobit. Štuky dolů musí Cajky ne. Ano při poměru 7 modrejch na 1 červenýho se lítá za červený špatně Šklebící se JInak Sašo ten druhej pilot nemá ještě ani jednu smrt Šklebící se ale to je jen tak BTW Šklebící se
Jedinej vážnej rozdíl je v tom, že když se holt s emilem dobře do išaka trefíš a máš ještě kousek štestí buď exploduje a nebo mu chybí křídlo. Ale do Emila se stačí trefit a domů musí Šklebící se.


isakovi staci tecky na kridle a neutoci ani heinkela, P40 je jeste vic v riti na motor nez befko. Takovy letadl sou na obouch stranach proste. Jako dobry je ze musi domu, ale prezije. Bez kridla, nebo promenenej na atomy to moc nelita ze jo. Jinak me pak musis ukazat ten vyskovej utok cajkama na tanky Úsměv.
 
57_OTU_Pacin
Piscot napsal:
Pokud nema jedno letadlo prevahu ve vsem,je tato debata bezpredmetna.Kazdy vyuzije svojich vyhod,jak nejlepe umi. Mrknutí

To mýslíš vážně?Ja si vezmu Fw a ty si vem P-11c ,předvedeš jak využiješ převahy v točení?
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,685,117 návštěv