October 16 2024 18:26:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
magot

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky II
Coffin Corner
Není to ta super stíhačka ve které lital Bond?
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
alfik
310_cibule napsal:

A ten náš vynalezli v Rusku, i když potomek Francouzů (a podle něj se mu tam dodnes říká – olivier).

Svět prostě není v pořádku ; )

Tak úplně ne. I když se to na Internetech objevuje rok co rok. Asi to tam postují nějací ruští trollové Úsměv
Pravda je, že kuchař Olivier dělal pro carskou rodinu salát stejného jména, ale to nebyl ani náš bramborový, ani ruský mnohem starší "рыба под шубой" - "rýba pod šuboj", což je česky ryba pod decembrákem.
Poznáš to snadno, ryba pod šubou je nahoře krytá červenou řepou, zatímco originál olivier salát je pokrytý kolečky salámu nebo šunkou. A řepu v něm vůbec nenajdeš.
Což ani jedno nemá ten náš salát.
Bramborové saláty se objevily na celém světě (vyjma fšech Emerik) hned jak se objevily brambory, a zjistilo se že jsou k jídlu. Protože saláty s majonézou byly známy už před tím a lidi jsou, co se žrádla týče, cekem vynalézaví Úsměv
A majonézu znali, jak se říká, "už staří Řekové a Římané" Úsměv
Stejně jako ostatní bramborová jídla. Ovšem až po tom, co nějaký fr. dochtor zjistil, jak je to s tím jedem, a doporučil brambory k jídlu pro chudinu. V našem kulturním okruhu následoval pruský císař Fridrich který potřeboval uživit tu svou armádu, no a protože u Hradce napapaní prušáci vypráskali hladolety od Habsburků, tak následovalo ouřední nakázání že se budou povinně žrát kobzole aby se to neopakovalo Úsměv

Pokud by tě to extra zajímalo, můžu se juknout i jak se jmenoval ten fr. lékař. Z hlavy si to nepa. Nebo se podívej sám, určitě to bude na wikině.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
Nechci za každou cenu zpochybňovat tvoje informace, Alfi, ale v řadě ruských a ukrajinských rodin jsem jedl bramborový salát, který jako by z oka (a úst) vypadl tomu, co dělala na Vánoce moje maminka. Byl v něm hrášek, mrkev, vejce, cibule, okurky, kousky salámu, brambory a spoustou majonézy.

V Německu a Rakousku se zase dělá jen z brambor, cibule a octa (mimochodem je taky dobrý).

Ten "náš" údajně přivezli z Ruska legionáři, tedy recept na něj.

https://en.wikipe...vier_salad
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
.. a záhada existence bambusové B-29 zůstává nevyřešena Pff
 
Ajvn
Kromě toho má dřevěné kolca. Na co?
 
Tyler Durden
Není to žádná záhada. Tyhle full 3D kopie byly tři, a jedna zcela jistě sloužila k nácviku při přípravě útoku na letiště na Okinawě. K čemu byl tento konkrétní? Taky k nácviku nebo k lákání do FLAK pasti? Možné je oboje.

Nácvik byl prováděn na tyto akce: https://en.wikipe...n_Airfield
Upravil/a Tyler Durden dne 10-01-2024 10:05
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
alfik
310_cibule napsal:

Nechci za každou cenu zpochybňovat tvoje informace, Alfi, ale v řadě ruských a ukrajinských rodin jsem jedl bramborový salát, který jako by z oka (a úst) vypadl tomu, co dělala na Vánoce moje maminka. Byl v něm hrášek, mrkev, vejce, cibule, okurky, kousky salámu, brambory a spoustou majonézy.

V Německu a Rakousku se zase dělá jen z brambor, cibule a octa (mimochodem je taky dobrý).

Ten "náš" údajně přivezli z Ruska legionáři, tedy recept na něj.

https://en.wikipe...vier_salad

Klidně zpochybňuj, kdo říká že zrovna já musím mít jediné správné informace? Úsměv
Může to být ve skutečnosti tak jak píšeš ty.
Když legie dovezly pozdrav "ahoj", mohly dovézt i ten salát. Úsměv

Oni ti Rusové, Poláci, Bělorusové a Ukrajinci zase mají název několikanárodní polífky od nás Vyděšený boršč se jmenuje podle staročeské bršť, která se dělala mj. ze stejnojmenné rostliny - viz https://cs.wikipe...becn%C3%BD Cool
Svět je malý Úsměv

PS: Ten německý mám taky rád. A jiné taky Úsměv Máš-li zájem, můžeš si (až na nějaký přijedeš) na srazu okopírovat Receptury studených pokrmů. Tam jich je...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
magot napsal:

.. a záhada existence bambusové B-29 zůstává nevyřešena Pff


Když ti to neprozradí sám HU, napíšu ti, co jsem o tom vygůgloval ; )

alfik napsal:
Oni ti Rusové, Poláci, Bělorusové a Ukrajinci zase mají název několikanárodní polífky od nás Vyděšený boršč se jmenuje podle staročeské bršť, která se dělala mj. ze stejnojmenné rostliny...


A debata o žrádle mne nakonec taky hodně baví. Dík, Alfi, za další info.
Upravil/a 310_cibule dne 10-01-2024 14:22
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
310_cibule napsal:
alfik napsal:
Oni ti Rusové, Poláci, Bělorusové a Ukrajinci zase mají název několikanárodní polífky od nás Vyděšený boršč se jmenuje podle staročeské bršť, která se dělala mj. ze stejnojmenné rostliny...


A debata o žrádle mne nakonec taky hodně baví. Dík, Alfi, za další info.

Jasně.
Tak třeba: První zaznamenaný recept na guláš (konkr. "Kolaschfleisch" ) je v české, německy psané knížce, vydané v r. 1805 v Karlových Varech: "Bayerische Köchen in Böhmen", tedy Bavorská kuchyně v Čechách. Autorka výslovně uvádí, že je to jídlo z Uher. Papriku nazývá "tureckým pepřem", a podotýká, že pro Čechy a Němce se jej používá méně než pro Uhry, kteří jsou na něj více uvyklí Úsměv
Na zapití doporučuje pivo... Vyděšený
Historie je někdy fakt legrace Cool
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Tyler Durden
A guláš je v Uhrách polévka a to co děláme jako guláš je perkelt. Úsměv
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
310_cibule
Super. Napadá mne v této souvislosti tisíciletá tradice typicky českého trdelníku, ale to je tak nějak obecně známo ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
No praděda když se vrátil z legie z širé rusi přivezl recept na jakési slané vdolky s makem. Byl to rodinný hit po dvě generace. Další dvě generace se už ale nenaučily ty správné poměry přísad a pochoutka z ruska je zdá se ztracena, byť recept byl archivován ..
Z druhé maďarské strany se ale v rodině předává maďarská roštěná o které v čechách nikdo nikdy neslyšel a tu jsem musel naučit uvařit, aby si ji rodiče nevzali do hrobu (To co vygůglíte pod tím názvem nemá s tou orig. roštěnou z Budapešti pranic společného, protože základní barva pokrmu je bílá barva Úsměv

Lesník - sorry za offtopic
Upravil/a magot dne 11-01-2024 13:52
 
310_cibule
magot napsal:
Z druhé maďarské strany se ale v rodině předává maďarská roštěná o které v čechách nikdo nikdy neslyšel a tu jsem musel naučit uvařit, aby si ji rodiče nevzali do hrobu (To co vygůglíte pod tím názvem nemá s tou orig. roštěnou z Budapešti pranic společného, protože základní barva pokrmu je bílá barva Úsměv


Kdy tak zhruba mohu přijít? ; )

P.S. Nezaložíme si vlákno gurmetů-žvanilů, abychom to tady nezasírali?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tyler Durden
Pár fotek svěstkových knedlíků podávaných na nahém ženském těle mám. Úsměv
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
magot
@Cibule
A podává se s domácím knedlíkem s vysokým obsahem vajec, s tím že klas. houskový knedlík by byla urážka na cti všech přítomných u stolu Šklebící se

Kdy tak zhruba mohu přijít? ; )

no to mé vaření je jen taková betaverze, ještě to potřebuje ladit, na originál zatím dojíždím k našim. Až to bude release, tak se ozvu ;-)
Upravil/a magot dne 11-01-2024 15:43
 
310_cibule
magot napsal:

@Cibule
A podává se s domácím knedlíkem s vysokým obsahem vajec, s tím že klas. houskový knedlík by byla urážka na cti všech přítomných u stolu Šklebící se

Kdy tak zhruba mohu přijít? ; )

no to mé vaření je jen taková betaverze, ještě to potřebuje ladit, na originál zatím dojíždím k našim. Až to bude release, tak se ozvu ;-)


Ok, hlásím se jako beta tester. Na oplátku mohu nabídnout buřty na černém pivu. Originální receptura (na netu je jich hafo ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Richi
magot napsal:

@Cibule
A podává se s domácím knedlíkem s vysokým obsahem vajec, s tím že klas. houskový knedlík by byla urážka na cti všech přítomných u stolu Šklebící se

Kdy tak zhruba mohu přijít? ; )

no to mé vaření je jen taková betaverze, ještě to potřebuje ladit, na originál zatím dojíždím k našim. Až to bude release, tak se ozvu ;-)


A recept by release nebyl? Úsměv
 
magot
ten se dědí jen v pokrevní linii Šklebící se
 
LesniHU
Poprosim hladove, aby si zalozili dedikovane vlakno - mozna by jejich konverzace zajimala i ty, kteri tohle vlakno nectou.

A mezitim: co to je a k cemu to slouzi?
canardzone.s3.amazonaws.com/monthly_01_2016/post-126542-0-87806300-1452118984.jpg
 
magot
filmařskej dodge, baj voko by s ním mohl natáčet záběr z kokpitu/ zezadu při nárazu do překážky
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

02-10-2024 14:07
To není dobrá myšlenka. Belzebub každého stáhne do pekel a přes zvolené zástupce i nás obyčejné lidi. Vyděšený

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

35,804,510 návštěv