September 28 2024 10:17:46
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 15

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
NOVACEK
WT_Flan
Tyrle, dulezity admin suchar uz asi dlouho neadministroval...
Sice jsi v dobrem umyslu nalinkoval cestu k pomoci, ale Clone se zrejme rozhodl prit o slovicka. On jediny okamzite pochopil, ze dotycnemu nejde o vsechno, ale jen o strelbu ! Jses uplne blbej a zasiras tu fleka, protoze jsi to nepoznal, to je jasny...
Doporucuju to tu prejmenovat na Clonovo privatni poradnu, aby nahodou nekdo nemel napad nekomu nejak poradit. Neboj Lesnoj, Clone ti poradi. Naprosto exaktne a jedine spravne.Mrknutí
 
clone9cz
Flane, ja tu nejsem od toho, abych nekomu radil, ja tu jsem od toho, aby tenhle web fungoval a mohli ste si poradit sami.

Kdyz tak na to ale koukam, tak se mi z tech odpovedi chce nekdy plakat.

Zaroven pak nikde netvrdim, ze mam nekde "vsechno" jako Tyrl a vim vsechno spravne jako jsi naznacil ty.

Vyzyvam tedy i ostatni uzivatele, kteri ke me vzhlizi a ziji v domneni, ze vim vsechno, tak at si to klidne mysli dal, ale nepisou mi to tady.
 
http://www.wwii-illusion.net
Lesnoj
Prosim Vas nechte toho. Zacina se to obracet v osobni souboj. Na muj dotaz jiz byl zodpovezen, tim bych tuto debatu uzavrel. Vsem dekuji za ucast.
Ted s cim potrebuju poradit je to, jak mam nastavit citlivost joy u Saitek Cyborg Evo, jestli to nekdo vi tam prosim sem neco hezkyho napise. Jinak zdrzte se zbytecnych postu a urazek.
Dekuji
Upravil/a Lesnoj dne 29-06-2009 22:20
 
veikso
Mrkni sem:
http://www.vwings...ad_id=1867
Stáhni si IL2 Joy Control tady:
http://leteckapos.../696193505
 
BP_Tyrl
Ach jo, zase odkaz. Copak jsi nečetl, že je to jako by jsi mu napsal, aby si to vygooglil? Správný postup je, že to napíšeš přímo sem. Šklebící se
Lesnoj, zbytečné posty a urážky je to z čeho tenhle web žije. Je to trochu jako domov důchodců. Všichni už si všechno řekli a tak se stébla chytají. Pff
 
3BAP_Cassius Chaerea
Nemám rád lidi co se snažej rozjíždějící flejm uhasit na samém začátku. Je vidět že Lesnoj je skutečně ještě nováček.

A když už sme u toho googlování, tak tady je pro nováčky odkaz, kde si můžou vše vygooglovat.

Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 30-06-2009 08:49
 
WT_Pedropan
clone9cz napsal:
Flane, ja tu nejsem od toho, abych nekomu radil, ja tu jsem od toho, aby tenhle web fungoval a mohli ste si poradit sami.

Kdyz tak na to ale koukam, tak se mi z tech odpovedi chce nekdy plakat.



To mne taky. Clone, ty se vazne nekdy chovas jako osel.
Drz se prvni vety, adminuj, maz prispevky, ktere porusuji pravidla tohoto fora a neser se do diskuse, ktera tato pravidla dodrzuje.
A jestli Tyrl nabidne novackovi misto strelby jeste rizek s bramborovym salatem, po tom je ti howno.
Jinak budes za idiota, jak se ti obcas stava...

EDIT: Chybejici pismeno
Upravil/a WT_Pedropan dne 30-06-2009 09:37
 
http://www.wtigers.org/
WT_Slava
alfik napsal:

Nesnaž se celou dobu mířit tam co máš, protože pak to budeš mít "rozházené". Zkus mířit jakoby pod cíl, tak abys ho měl na horní straně zaměřovače, nebo, ještě líp, nad tou jeho horní stranou, až na skle. Abys prostě mířil jakoby pod ten bombardér. Až budeš ve vzdálenosti 1,5-2X větší než jak máš nastavené zbraně, tak pomalu (právě tak pomalu nebo rychle aby to vyšlo Úsměv ) přitahuj, aby se ti dostal přímo před zbraně právě tehdy, kdy budeš mít tu pravou vzdálenost.


Asi něco dělám blbě, bo vždycky když takhle visím ve vzdálenosti 1,5-2x větší než mám nastavené zbraně za bombardérem (nepřátelským) tak jsem mrtvej, zraněnej nebo mám aspon zkriplený letadlo.

Lesnoj, vem si v QMB stíhačku nastav si neomezeně střeliva, nasázej si tam nějaké friendly bombery (nebudou po tobě střílet) a lítej a střílej až do zblbnutí. Jinak než praxí odhad na to kdy a kam mířit nezískáš. A snaž se střílet deflekčně, protože je to daleko účinnější a bombery jsou z pozice čisté "6" většinou dobře chráněny.
 
313_123
BP_Tyrl napsal:
Ach jo, zase odkaz. Copak jsi nečetl, že je to jako by jsi mu napsal, aby si to vygooglil? Správný postup je, že to napíšeš přímo sem. Šklebící se
Lesnoj, zbytečné posty a urážky je to z čeho tenhle web žije. Je to trochu jako domov důchodců. Všichni už si všechno řekli a tak se stébla chytají. Pff

1.
ach jo a já u toho nebyl
to ste mě nemohli vzbudit Smutný
2.
jo a přečet jsem si příspěvky našeho admina
nu dostal funkci, pracovní nápl, moc
a jeblo mu Šklebící se
jako normálnímu průměrnému státnímu úředníkovy
doporučuji aby mu bylo promtně sehnáno razítko
štůs formulářu a sešívačka - ta je nejdůležitější
3.
a našemu nováčkovy přeji hodně trpělivosti né se střelbou, ale ...
 
Lesnoj
WT_Slava napsal:
Lesnoj, vem si v QMB stíhačku nastav si neomezeně střeliva, nasázej si tam nějaké friendly bombery (nebudou po tobě střílet) a lítej a střílej až do zblbnutí. Jinak než praxí odhad na to kdy a kam mířit nezískáš. A snaž se střílet deflekčně, protože je to daleko účinnější a bombery jsou z pozice čisté "6" většinou dobře chráněny.


Dobrej napad Šklebící se

p.s jeste se chci zeptat co dela presne radiator position 1-8 a pak open jaky je v tom rozdil k cemu to vubec slouzi, ma to neco spolecneho s chlazenim ?

a pak jeste prop.pitch od 1-10 taky nevim jaky je v tom rozdil jenom sem si vsiml ze jsou to otacky ale jaky ze rozdil mezi otackami a power

diky Úsměv
Upravil/a Lesnoj dne 30-06-2009 15:38
 
3BAP_Cassius Chaerea
Ano radiator je otvírání chladiče, buď dvoupolohové, nebo vícepolohové.

A to druhé je úhel listu vrtule (snad jen pro šetření palivem).
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 30-06-2009 15:45
 
BP_Tyrl
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
A to druhé je úhel listu vrtule (snad jen pro šetření palivem).


Taky to pomáhá chladit motor, rychleji letět a při poškození motoru se tak rychle nedře.
 
alfik
Ahoj, nemám moc času tak to příšerně zjednoduším: Nastavování vrtule je jako "automatická převodovka" u auta. Nastavuješ výsledné otáčky které má mít vrtule (v procentech - čili 100% jsou maximální točky)
100% je jako jednička - velká síla, menší rychlost. 0% je vrtule "do praporu", listy jsou skoro kolmo na normální podstavení a vrtule netáhne.
Použití: 100% - start, stoupání, přistání, boj, a když máš díru v nádrži a utíkáš domů. Kolem 90% - běžné přelety. Kolem 80% - když musíš šetřit benál nebo chladit. 60% - klesání. 0% - když ti nepřátelé zhasnou motor a ty chceš plachtit.
A teď zjednodušení v Ilu: Furt naplno. Klidně na to můžeš zapomenout, a nic nepokazíš. Je to jedna z věcí které nejsou v tomto simu až tak úplně správně namodelované. Stačí, když ti vyskočí hláška o tom že máš přehřátý motor, otevřít chladič a ubrat plyn. Na vrtuli můžeš klidně i několik let zapomenout, a stejně - za 14 dní vyjde BOB...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
clone9cz
Lesnoj napsal:
a pak jeste prop.pitch od 1-10 taky nevim jaky je v tom rozdil jenom sem si vsiml ze jsou to otacky ale jaky ze rozdil mezi otackami a power


Cele to nepochopeni je zpusobene tim, ze mas vrtuli s konstantnima otackama (pokud mas odpovidajici letadlo s takvou vrtuli, triliste a ctyrliste), ktera ti zajistuje ucinny prenos energie na dopredny pohyb v jakemkoliv rezimu letu bez pretizeni motoru.

Ac tedy nesahnes na ovladaci prvky, tak se vrtule pri malem zatizeni prestavi tak, aby zabirala efektivne, cimz se zvysi energie prenasena do vzduchu, rychlost a nasledne dojde opet ke snizeni zatizeni vrtule a jejimu prestaveni a letadlo bude neustale zrychlovat ... zatimco otacky motoru a otacky vrtule jsou stejne.

Clovek se tedy musi odprostit od toho co ma zazite z rizeni auta a predstavit si jak funguje ovladani motoru na elementarni urovni

Power je tedy plnici tlak (mereno v ATA = nasobek atmosverickeho tlaku v 0 nadmorske vysce) a otacky jsou otacky motoru, k tomu se pridava alchimie s vrtuli, ktera udrzuje konstantni otacky a ty svym zasahem pres ovladani "prop.pitch" muzes tyto konstantni otacky vrtule upravovat (u letadel s automatem se z vetsiny leta na automaticke nastaveni vrtule, neodborne zachazeni muze znamenat pretoceni motoru a jeho zniceni, kdezto snizeni otacek vrtule nizsi spotrebu paliva)

Dulezite je uvedomit si, ze vrtule nejenom tahne letadlo kupredu, ale take prekonava odpor pri otaceni

Pokud te zajima kompet engine management
tak na foru VIRTUAL FIGHTERS - Target Rabaul - TR engine management najdes podrobny popis jak se osefuje motor, nelekej se ale nazvu fora, vse je cesky


EDIT: Alfik to docela zjednodusil, ale az na jednu vec ma pravdu
0% prop.pitch neni vypraporovana vrtule, na vypraporovani se v IL2 Sturmovik pouziva specialni tlacitko k tomu urcene
Upravil/a clone9cz dne 30-06-2009 16:38
 
http://www.wwii-illusion.net
alfik
Ano, to je pravda Úsměv mea culpa - budu se snažit vymluvit se na to že jsem spěchal do zatopena... ale prd, prostě jak Clone správně napsal utnul jsem se Úsměv
Vrtule do praporu stojí, tedy používá se pro ten stojící motor a je na to zvláštní tlačítko, 0% je stav kdy se protáčí aniž by zabírala, má tedy postavení s nejmenším tahem ale také odporem, prakticky asi jediné využití by bylo kdybys chtěl mít volnoběžné otáčky.
EDIT: Sémantická chybka.
Upravil/a alfik dne 06-07-2009 12:38
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
eljustico
mám dotaz k tomu palivu...
někdo napsal:
...
A to druhé je úhel listu vrtule (snad jen pro šetření palivem).

někde jsem četl že největší energetická přeměna na pohyb u písťáků je nějakých 70%% výkonu (mělo by to čistě teoreticky znamenat že nejdále doletím)
má vliv úhel listu na dolet??
 
Panek
Ano má to vliv na dolet.
Má to vliv i na akceleraci při klesání.
 
3IAP_Sasa
nastavuju vrtuli jen, když se mi libí zvuk jafa mod packu při nižších otáčkách Úsměv

Jediná věc, kde to používám je přistávání u B17. Možná jste si všimli, že nechce dolů a když uberete, tak padá po levých křídle dolů. Vyřešil jsem to tak, že pitch na 50% tah tak na 15% a sedneš rovně jak do peřinky. Teda alespoň mě to funguje. V ilovi je stejně všecko maximálně půl hoďky letu, takže můžeš rvát na 100% furt. Šklebící se
 
Panek
Sašo! Ty se rouháš! Spiciálku s navigací nad oceánem na tebe. Vyděšený
 
3IAP_Sasa
Panek napsal:
Sašo! Ty se rouháš! Spiciálku s navigací nad oceánem na tebe. Vyděšený


to sem už letěl a navíc byla hmla
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,684,551 návštěv